Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Wyszukiwarka
Zobacz:

Wyszukiwarka

Szukano wyrażenia:

dach


Znaleziono 888 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie. Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz zwija przeglądane wyniki.

Firmy Wyników: 9

MARLEY POLSKA Sp. z o.o.

MARLEY POLSKA Sp. z o.o. Marley to międzynarodowa firma działającą w branży materiałów budowlanych. Firma Marley wywodzi swoje korzenie z Anglii, gdzie w latach dwudziestych ubiegłego wieku rozpoczęła działalność od produkcji dachówki betonowej.   Polski wątek firmy Marley wiąże się z ekspansją grupy w Europie. W ślad za rosnącym eksportem na nasz rynek...

Roto Okna Dachowe Sp. z o.o.

Okna dachowe i akcesoria Roto jest niezależnym przedsiębiorstwem wywodzącym się z firmy Roto Frank AG (S.A.). Główna siedziba firmy mieści się w Bad Mergentheim, gdzie zatrudnionych jest ponad 700 pracowników. Drugim pod względem wielkości zakładem produkcyjnym jest Lubartów (woj. lubelskie) z 420 pracownikami. Na terenie całej Europy pracuje dla nas ponad 1200 osób. Nasze produkty odznaczają się...

Bauder Polska Sp. z o.o.

BAUDER POLSKA Od czasu gdy w przedsiębiorstwie Bauder powstały pierwsze produkty do pokryć dachowych upłynęło już ponad 150 lat.   Od roku 1982 firmę prowadzi już trzecie pokolenie Bauderów. Cieszymy się, że możemy kontynuować dzieło naszego dziada i ojca - jednocześnie jesteśmy świadomi szczególnej odpowiedzialności. Udane łączenie tradycji i innowacyjności doprowadziło dzisiaj do powstania...

BUDMATER Sp. z o.o.

Zajmujemy się, projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą i dostawa wyrobów betonowych przede wszystkim takich, jak: stropy, balkony i schody prefabrykowane. Jesteśmy firmą rodzinną, która ma wieloletnie doświadczenie w branży materiałów budowlanych. O wyborze naszej firmy często decyduje to, że posiadamy szeroką gamę produktów, ale przede wszystkim decyduje nasze...

KINGSPAN Sp. z o.o.

Kingspan Płyty Warstwowe należy do międzynarodowej grupy Kingspan Group Plc. Produkujemy dachowe, ścienne i elewacyjne płyty warstwowe. Nasze płyty warstwowe wykorzystywane są do obudowy dachów i ścian różnego typu budynków, a także do ich renowacji. Oferujemy płyty z rdzeniem izolacyjnym QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej. Każda izolacyjna płyta warstwowa dostępna w naszej ofercie spełnia...

LINDAB Sp. z o. o.

Lindab to międzynarodowa grupa, która opracowuje, wytwarza, wprowadza na rynek i dystrybuuje produkty oraz rozwiązania systemowe dla wentylacji, klimatyzacji i budownictwa. Bliski dialog z klientami, płaska struktura organizacyjna, kompetentni pracownicy i silna kultura korporacyjna pozwalają nam opracowywać rozwiązania o mniejszym wpływie na środowisko naturalne i oferować klientom...

Nordic Waterproofing Sp. z o.o.

SealEco oznacza wspólną markę wszystkich produktów naszej firmy. SealEco produkuje i dostarcza nowoczesne technologie hydroizolacyjne stosowane min w dachach płaskich, tarasach, ogrodach dachowych, zbiornikach wodnych i fasadach. W tym celu oferujemy niezwykle trwałe, najwyższej klasy membrany hydroizolacyjne, w szczególności: EPDM, TPE i TPO oraz membrany kubełkowe. Ponad 100 lat doświadczeń...

RECTICEL IZOLACJE

Głównym udziałowcem RECTICEL IZOLACJE jest belgijski holding Recticel Insulation. RECTICEL IZOLACJE kierując się mottem „pasja dla komfortu”, jako jeden z największych producentów wyrobów z pianki poliuretanowej PUR i PIR, przyczynia się do tworzenia codziennego komfortu dla wszystkich ludzi w wielu dziedzinach. Przywiązuje także wielkie znaczenie do innowacji i postępu...

RHEINZINK Polska Sp. z o.o.

Firma RHEINZINK Została założona w roku 1966 przez firmy Grillo, Stolberger Zink i Vereinigte Deutsche Metallwerke; produkcja rozpoczęła się w roku 1969. Siedzibą firmy i zarządu jest Datteln, na skraju zagłębia Ruhry. Firma RHEINZINK, jako pierwszy producent cynku budowlanego, zastąpiła tradycyjną metodę walcowania pakietowego nową, innowacyjną technologią ciągłego odlewania i walcowania...

Oferty Wyników: 18

ALUPROF Rolety, moskitiery, okiennice

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość czasu naszego życia. Z tego powodu warto zadbać, by był on miejscem szczególnym. Miejscem, w którym pragniemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wracamy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię. Firma Aluprof jako wiodący producent profili aluminiowych, chce pomóc stworzyć Państwu taki...

BAUDER Dachy płaskie

Materiały izolacyjne: papy bitumiczne, termozgrzewalne, samoprzylepne lub szybkozgrzewalne.

BAUDER Dachy strome

Papy bitumiczne oraz kompletne systemy termoizolacji na krokwiach.

BAUDER Dachy zielone

Dachy zielone do zastosowania na powierzchniach płaskich lub stromych.

FANTASTYCZNE OGRODY Brukarstwo i Kamieniarstwo

Brukarstwo i kamieniarstwo ze względu na trwałośc i naturalność materiału idealnie wspołgrają i harmonizują z otoczeniem przyrody, a zwłaszcza w ogrodach.

FOAMGLAS® Izolacja dachu płaskiego z określonym spadkiem

W przypadku dachów o zmiennym nachyleniu oferujemy usługę projektowania na zamówienie z wykorzystaniem SYSTEMU DACHOWEGO FOAMGLAS® TAPERED.

FOAMGLAS® Izolacyjne systemy dachów płaskich

Trwałe i bezpieczne izolacje dachów płaskich.

KINGSPAN Dachowe Płyty Warstwowe

Płyty warstwowe do krycia dachów płaskich.

KWC Natryski ratunkowe

W zakładach pracy, w których istnieje ryzyko odniesienia obrażeń, takich jak oparzenia lub skażenie, stosuje się natryski ratunkowe.

Lindab Blachy dachówkowe

Dach perfekcyjnie dobrany… Blachy dachówkowe LINDAB produkowane z najwyższej jakości stali, dostępne z różnymi rodzajami powłok, to niezwykle lekkie, łatwe w składaniu i montażu pokrycia dachowe.

Lindab Coverline

Blachy trapezowe oraz kasety fasadowe do wykonywania pokryć dachowych lub elewacji.

Lindab Pokrycia dachowe

Blacha ocynkowana oraz panele do wykonywania pokryć dachowych.

Lindab Safety

Bezpieczeństwo dachowe.

OGRODY SERWIS Rewitalizacja starych założeń ogrodów

Katalogowanie nasadzeń ogrodowych, oceny dendrologiczne roślin, przeprojektowywanie starych ogrodów, karczowanie pni drzew i korzeni, usuwanie roślin ze ścian i dachów budynków.

RECTICEL Izolacje PUR/PIR

Płyty termoizolacyjne ze sztywnej pianki poliuretanowej (PUR) i pianki poliizocyjanurowej (PIR). Doskonała izolacja całych budynków, od fundamentów aż po dach.

RHEINZINK Dachy

Systemy pokryć dachowych stworzone dla pokojeń - bezobsługowe - trwałe - odporne.

RHEINZINK Odwodnienie dachów

Rynny, rury oraz akcesoria do odwadniania dachów.

VMZINC Dachy

Blacha cynkowo-tytanowa VMZINC® jest materiałem o niezmiernie wysokiej trwałości. Znane są przypadki ponad stuletnich pokryć cynkowych. Specyficzne i niepowtarzalne właściwości cynku są wykorzystywane przy projektowaniu i instalowaniu pokryć dachowych.

Produkty Wyników: 67

ACANHUS Ogród na dachu budynkubiurowego Metro Group

Budynek Biurowy Metro Group znajduje się w kompleksie biurowo-usługowym Okęcie.

ALIPLAST Okno dachowe

Okno dachowe MC RW to rozwiązanie oparte na bazowym systemie MC WALL. Konstrukcje MC RW przeznaczone są do projektowania klap wentylacyjnych.

ALIPLAST System fasadowy MC WALL

System przeznaczony do projektowania nowoczesnych ścian osłonowych o kształtach prostych i złożonych. System jest podstawą konstrukcji fasadowych: MC PASSIVE, MC PASSIVE+, MC GLASS oraz rozwiązania przeciwpożarowego MC FIRE. System MC WALL daje szerokie możliwości kształtowania zabudowy. Oferuje konstrukcje otwierane w fasadzie: okna równolegle odstawne (MC PW) oraz okna dachowe (MC RW).

ALIPLAST System przeciwpożarowych świetlików dachowych MC FIRE ROOF

MC FIRE ROOF to system przeciwpożarowych świetlików dachowych o klasie odporności ogniowej REI45.

ALIPLAST System zadaszeń Terassendach

System zadaszeń bez izolacji termicznej.

ALUPROF MB-SG50

System MB-SG50 daje możliwość konstruowania i wytwarzania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego, dachów, świetlików i przeznaczony jest do stosowania w obiektach budownictwa ogólnego.

ALUPROF MB-SR50 Okno połaciowe

Okno połaciowe będące częścią systemu MB-SR50. Okna tego typu przeznaczone są do montażu na dachach o kącie nachylenia od 10° do 40° w stosunku do poziomu i mogą służyć do wykonywania klap wentylacyjnych.

ALUPROF MB-SR50N ściana słupowo-ryglowa

System przeznaczony jest do konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych - płaskich typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji. Rozwiązanie to jest modyfikacją bardzo popularnego systemu fasady MB-SR50, wychodzącą naprzeciw aktualnym trendom panującym w architekturze.

ALUPROF MB-TT50

System fasadowy słupowo-ryglowy pozwalający na wykonywanie ścian osłonowych lub wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych. Zostało w nim zastosowane nowe podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń. Dzięki temu fasada zapewnia wysoki poziom ochrony budynku przed utratą energii cieplnej.

ARCHIGRAPH Dom Leno 3

Kopertowy dach, prosta forma budynku oraz garaż w bryle pozostawiają ten projekt domu bardzo zwartym i względnie prostym w realizacji.

ARCHIGRAPH Dom Leno 4

Ten nowoczesny, parterowy projekt domu zapewni komfort użytkowania, a dzięki wyglądowi doskonale wpasuje się w każdy krajobraz. Duży garaż na dwa samochody, ciekawy dach, kominek zewnętrzny.

ARCHIGRAPH Dom Morino

Nowoczesny i funkcjonalny projekt domu z poddaszem użytkowym. Budynek o prostej bryle opartej na rzucie prostokąta i przykrytej dwuspadowym dachem.Główną zaletą projektu jest wbudowany w bryłę domu jednostanowiskowy garaż.

BAUDER PIR FA

Płyty do termoizolacji dachów płaskich z obustronną warstwą z aluminium i frezem.

BAUDER PIR FA TE

Płyty do termoizolacji tarasów o podwyższonej wytrzymałości na ściskanie. Warstwy kryjące z aluminium, płyty pozbawione frezu.

BAUDER PIR PLUS

Płyta do termoizolacji dachów stromych do bezpośredniego montażu na krokwiach lub na deskowaniu.

BAUDER PIR SWE

Płyta do termoizolacji dachów stromych do bezpośredniego montażu na krokwiach lub na deskowaniu.

BAUDER PRO F

Jednowarstwowa hydroizolacja lekkich dachów przemysłowych. BauderPRO F jest wysokiej klasy, polimerobitumiczną papą z powierzchnią łupkową do montażu w systemie jednowarstwowym zgodnie z normą DIN 18531 przy minimalnym spadku połaci wynoszącym 2%.

BAUDER TEC KSA DUO

Samoprzylepna papa podkładowa ze specjalnego bitumu elastomerowego z zakładem przemiennym: klejenie na zimno w obszarze zgrzewu oraz w środkowym obszarze arkusza, lub na zimno w środku i palnikiem na zakładach wzdłużnych i poprzecznych. Wybór sposobu montażu może być dokonany na miejscu budowy i ulegać zmianom.

BAUDER THERMOFOL U

System o uniwersalnych możliwościach zastosowań, optymalnie przystosowany do montażu luzem (z mocowaniem mechanicznym lub poprzez balast). BauderTHERMOFOL U jest odporny na przenikanie korzeni zgodnie z wytycznymi FLL.

BAUDER THERMOPLAN T 15 / T 18 / T 20

Folie FPO są wysokiej klasy foliami z tworzyw sztucznych, które dostępne są w grubościach od 1,5 do 2,0 mm i wzmocnione wkładką nośną z włókien sytnetytcznych. Zapewnia to im stabilność wymiarową, wysoką wytrzymałość na rozdzieranie, jak również doskonałe dopasowanie do danych zastosowań.

BRUK-BET Bloki schodowe Trawertyn

Bloki schodowe do zastosowania jako gotowe stopnie w schodach ogrodowych, w dwóch wymiarach 1000x400x150mm i 500x400x150mm, oraz specjalne kształty narożne i rozwarte.

BRUK-BET Bloki schodowe Uni-Split®

Bloki schodowe do zastosowania jako gotowe stopnie w schodach ogrodowych, w dwóch wymiarach 630x430x150mm i 315x430x150mm.

BRUK-BET Kostka brukowa Visio®

To kostka, która urzeka prostotą kształtów ujętych w ramy klasycznych kompozycji. Przy wykorzystaniu prostokątnych i kwadratowych modularnych elementów systemu VISIO można z powodzeniem tworzyć zróżnicowane wzory nawierzchni, ożywiające przestrzeń w ogrodzie i wokół domu. Spoiny oddzielające od siebie poszczególne elementy nadają łagodnej z pozoru nawierzchni wyrazistego charakteru. Kostka z...

BRUK-BET Płyty brukowe Novator® Forte

Novator® Forte to zestaw płyt brukowych o wyjątkowych powierzchniach: przypominających wzorce występujące w naturze - Naturyt, śrutowanych Rustical® i melanżach kolorystycznych Color-Mix®, które umożliwiają zabudowę i aranżację nowoczesnych nawierzchni. Niewielki moduł płyt doskonale wygląda na podjazdach oraz na traktach pieszych wokół budynków i w ogrodzie. Kolorystyka płyt w odcieniach...

BRUK-BET Płyty brukowe Novator® Largo

Zestaw trzech płyt brukowych z serii Prestige do zastosowania na podjazdach przydomowych oraz w strefach tarasowych. Duże formaty o długości 70, 50 i 30 cm i module szerokości 40 cm stanowią systemowe rozwinięcie zestawów Novator Forte i Piano. Płyty w kolorach szarości wapieni i czerwieni spiżu doskonale współgrają z nowoczesnym budownictwem, podkreślając jego geometryczne kształty i...

BRUK-BET Płyty brukowe Parkiet

Płyty brukowe Parkiet Bruk-Bet to trwała i estetyczna alternatywa dla prawdziwego drewna. Naturalna stylizacja płyt dobrze współgra z architekturą nowoczesną, jak i rustykalną budynków. Nawierzchnia o grubości 8 cm jest wytrzymała, odporna na ścieranie i oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, mróz czy ruch kołowy. Dzięki temu można je zastosować na podjazdach i...

BRUK-BET Płyty stropowe i dachowe TERMALICA

Płyty stropowe i dachowe TERMALICA firmy BRUK-BET.

CK KWADRAT Dom Jednorodzinny Chotomów

Projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego, dwupiętrowego, niepodpiwniczonego, ze spadzistym dachem, na jednej z działek w podwarszawskim Chotomowie. Zleceniodawca oczekiwał koncepcji domu, który będzie łączył w sobie elementy tradycyjnej formy zabudowy z elementami nowoczesnymi. Przez wzgląd na sąsiedztwo lasu, klient oczekiwał dużych przeszkleń umożliwiających wgląd na tereny zielone od strony...

Domowa siłownia i strefa wypoczynku w jednym

Zdecydowanie najciekawsza i najbardziej zróżnicowana realizacja naszej firmy. Mogliśmy w pełni wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie montując w prywatnym domu trzy ogrody wertykalne, zielony dach w systemie ekstensywnym oraz obraz z mchem. Wewnętrzna roślinna ściana o powierzchni 18m2 wzbogaca wnętrze domowej siłowni i strefy wypoczynku. Projekt doboru gatunkowego wykonany przez naszych...

FOAMGLAS® Tapered

Izolacja dachów o zmiennym nachyleniu.

KINGSPAN Elementy aluminiowe i świetliki

Klapy i przepusty aluminiowe są przeznaczone do stosowania z płytami dachowymi KS1000 RW lub KS1000 FF. Umożliwiają bezproblemowy dostęp do dachu w celu jego ewentualnej naprawy. Jest to gotowy produkt, który nie wymaga specjalnych prac wykończeniowych. Nasze klapy i przepusty dachowe oraz świetliki to rozwiązania systemowe, które nie naruszają estetyki dachu. Odpowiednio wkomponowane w projekt...

KINGSPAN Naświetla dachowe KS1000 HTL

System naświetli dachowych KS1000 HTL składa się z panelu wykonanego z poliwęglanu komorowego pokrytego z zewnątrz płaszczem GRP (żywica poliestrowa na osnowie z włókien szklanych) włókna szklanego. Płyty poliwęglanowe są dostępne w grubości 40 mm. Pokrycie już 5 % połaci dachowej naświetlem pozwala zaoszczędzić zużycie energii w ciągu dnia o 70 %.

KINGSPAN Płotki śniegowe

Bariery przeciwśnieżne Z12 a Z14 to kolejne elementy z serii akcesoriów dla izolacyjnych płyt dachowych. Uniemożliwiają zsuwanie się śniegu z dachu i przydają się zwłaszcza w trakcie dużych lub nagłych opadów białego puchu.

KINGSPAN Płyta dachowa KS1000 FF

System KS1000 FF - płyta dachowa z rdzeniem z wełny mineralnej i profilowaniem trapezowym charakteryzuje się wyjątkową odpornością ogniową. Jego uniwersalność pozwalająca na szerokie zastosowanie czyni go jednym z podstawowych i ważniejszych produktów w naszej ofercie.

KINGSPAN Płyta dachowa KS1000 RW

KS1000 RW z profilowaniem trapezowym to płyta dachowa, która ma mocowanie widoczne, ale całe nasze know-how jest ukryte w jej wnętrzu. Jest wyposażona w stworzony przez nas rdzeń izolacyjny IPN. Zapewnia on lepsze właściwości termoizolacyjne. Każdej budowie można nadać indywidualny charakter dzięki szerokiej palecie kolorów i odcieni.

KINGSPAN Płyta dachowa KS1000 X-DEK

Płyty X-dekTM to dachowe płyty warstwowe przygotowane do krycia membranami, które nadają się do budowy stropodachów, we wszystkich zastosowaniach budowlanych, za wyjątkiem tych, w których występują niskie temperatury wewnątrz pomieszczeń.

KINGSPAN Płyta dachowa QuadCore KS1000 RW

KS1000 RW z profilowaniem trapezowym to płyta dachowa, z mocowaniem widocznym, ale całe nasze know-how jest ukryte w jej wnętrzu. Jest wyposażona w stworzony przez Kingspan rdzeń izolacyjny QuadCore. Zapewnia on najlepsze właściwości termoizolacyjne. Każdej budowie można nadać indywidualny charakter dzięki szerokiej palecie kolorów i odcieni.

KINGSPAN Rynny izolowane

System odwodnienia dachu z wewnętrznym odpływem wód opadowych jest stosowany w przypadku jedno i wielonawowych budynków z dachami wielospadowymi. W takich przypadkach stosuje się bezspadowe prefabrykowane rynny izolowane Kingspan.

KINGSPAN Rynny okapowe

Odwodnienie dachu to bardzo ważna część całego systemu dachowego. Kingspan oferuje zewnętrzny system orynnowania - rynny wielokątne dla dachów dwuspadowych i jednospadowych bez attyk.

KINGSPAN Świetlik rurowy Sunizer

System oświetleniowy SUNIZER dostarcza światło do pomieszczeń za pomocą super-światłonośnej rury. Dzięki temu rewolucyjnemu systemowi można oświetlić te pomieszczenia w budynku, w których z powodów technicznych nie można zamontować okien.

Lindab Bariery przeciwśniegowe

Bariery przeciwśniegowe na dach.

Lindab Blachodachówka panelowa Riviera

Blachodachówka panelowa, z dwu modułowymi panelami dachówkowymi.

Lindab Coverline LTP20

Blacha trapezowa dachowa.

Lindab Coverline LTP45

Blacha trapezowa dachowa.

Lindab Drabinki dachowe i ścienne

Drabinki dachowe i ścienne.

Lindab Panele dachowe SRP

Panele stalowe łączone na zatrzask tworzący rąbek stojący.

Lindab Panele dachowe SRP P

Panele stalowe łączone na zatrzask tworzący rąbek stojący.

Lindab PLX Alucynk

Blacha pokryta alucynkiem do pokryć dachowych.

Lindab PLX HBP

Blacha pokryta poliestrem do pokryć dachowych.

Lindab Pomosty dachowe

Pomosty dachowe do bezpiecznego poruszania się.

Lindab Topline LPA H

Blachodachówka Topline z powłoką poliestrową.

Lindab Topline LPA L

Blachodachówka z powłoką poliestrową Topline.

PERSPECTIV Stanowisko DIALOG

Stanowisko DIALOG w Arkadach wrocławskich.

RECTICEL płyta poliizocjanurowa Eurothane Silver

Uniwersalna płyta na dach płaski.

RESE ARCHITEKCI Dom jednorodzinny, energooszczędny

Projekt jednorodzinnego domu energooszczędnego o powierzchni zabudowy 127 m2 z garażem. Dom o konstrukcji żelbetowej dwukondygnacyjny (parter i poddasze użytkowe) z zielonym dachem. Prawie 70% powierzchni parteru zajmuje duży salon z jadalnią z oknami od południa i zachodu. Wszystkie pozostałe funkcje w paterze zostały zorganizowane od strony północnej, kreując tym samym strefę buforową. Na...

RHEINZINK Listwy Zatrzaskowe Klick

Krycie dachów za pomocą listw zatrzaskowych typu Klick.

RHEINZINK Łuski

Łuski dachowe rombowe, kwadratowe i wielkowymiarowe. Różnorodne w formie i wymiarach.

RHEINZINK Mata strukturalna AIR-Z®

Mata przedkładkowa na dach.

RHEINZINK Mata strukturalna VAPOZINC®

Mata strukturalna z folią paroprzepuszczalną.

RHEINZINK Obróbka brzegów dachów

Obróbka brzegów dachów.

RHEINZINK Ogrzewanie elektryczne koryt dachowych, rynien i rur spustowych

Kabel grzewczy RHEINZINK jest przeznaczony do zabezpieczania przed zatykaniem koryt dachowych, rynien i rur spustowych w wyniku zamarzania - zjawiska występującego najczęściej w obszarach z dużymi opadami śniegu. Ogrzewanie elektryczne rynny zapobiega gwałtownym obciążeniom okapu powstającym w wyniku zamrażania, zabezpieczając przed powstawaniem niebezpiecznych nawisów lodowych. System z kablem...

RHEINZINK Uchwyt do rynien

Uchwyt do rynien.

RT-STUDIO Samowystarczalna energetycznie willa pod Warszawą

Projekt koncepcyjny samowystarczalnej energetycznie, pokrytej zielonym dachem, willi pod Warszawą o pow. ok. 1000 m2.

Zewnętrzna zielona ściana z zielonym dachem

Zewnętrzne zielone ściany zamontowane na przeciwległych stronach wyjścia do ogrodu połączone zostały zielonym dachem. Całość urozmaica widok z okna wnętrza sali bilardowej. Projekt miał na celu zasłonięcie betonowych ścian, aby zieleń ogrodu płynnie wnikała do wnętrza domu. Łączna powierzchnia zewnętrznych wertykalnych ogrodów to 40 m2.

Aktualności Wyników: 323

Aluprof partnerem 4 Design Days 2024

Aluprof, lider w zakresie dostaw systemów aluminiowych dla branży budowlanej i konstrukcyjnej, będzie jednym z partnerów 4 Design Days - jednego z najważniejszych wydarzeń...

Nadbudowa wielorodzinna w Dreźnie

Tkanka miejska Drezna, zdruzgotana w czasie alianckich nalotów dywanowych pod koniec II WŚ, wypełniana była typowymi dla epoki socjalizmu, mniej lub bardziej udanymi betonowymi konstrukcjami....

RHEINZINK - Terminal autobusowy w Walii

Ten nowoczesny terminal autobusowy w Walii został otwarty w 2018 roku i jest zlokalizowany w centrum miasta, w pobliżu dworca kolejowego. Jest to główny węzeł komunikacyjny dla miasta Merthyr...

RHEINZINK - Hotel Pensjonat Horec na Słowacji

Pensjonat Horec w Tatrzańskiej Łomnicy to przytulny pensjonat oferujący gościom przyjemne zakwaterowanie w samym sercu pięknych Tatr. Dzięki tradycyjnej architekturze i przyjaznej atmosferze...

Posadzki poliuretanowo-cementowe Mastercem - innowacyjne rozwiązanie dla budynków przemysłowych

Podłoga jest jednym z najważniejszych i najtrudniejszych do wykonania elementów obiektów zarówno przemysłowych jak i użyteczności publicznej. Od jakości wykonanych prac oraz...

Złoty medal od EcoVadis dla Grupy Corialis

Grupa Corialis, do której należą Spółki Aliplast oraz Aliplast Extrusion, już po raz drugi została nagrodzona złotym medalem przez czołową światową platformę ratingową EcoVadis,...

RHEINZINK - Dom stodoła Schuurwoning w Holandii

Studio SKA otrzymało zadanie zrealizowania projektu budynku z widokiem na zachód słońca i zachowaną prywatnością od strony ulicy. Klient nabył tę nieruchomość w 2014 roku i zamierzał wyburzyć...

Nowa pergola tarasowa MB-OPENSKY 120 od Aluprof - doskonała w każdym calu

Pergole tarasowe to rozwiązania cieszące się sporym zainteresowaniem wśród posiadaczy przydomowych ogrodów. Doskonale sprawdzają się na dużych, otwartych przestrzeniach w pobliżu...

Nowoczesne rozwiązania Aluprof w najpiękniejszych filharmoniach, operach i salach koncertowych w...

Co łączy teatr muzyczny Capitol We Wrocławiu, filharmonię w Szczecinie, budynek NOSPR w Katowicach i pierwszą w Polsce prywatną salę koncertową Cavatina Hall? Poza tym, że to jedne z...

Skuteczna i odpowiedzialnie pozyskiwana termoizolacja - klucz do zrównoważonego rozwoju

Ekologia z trendu stała się koniecznością, co szczególnie widać w sektorze budowlanym, odpowiedzialnym za ok. 40% światowej emisji CO2 i gazów cieplarnianych. Dlatego producenci...

Rozwiązania Aluprof w Browarach Warszawskich, najlepszej miejskiej rewitalizacji na świecie

Rewitalizacja i modernizacja istniejących budynków, zwłaszcza zabytkowych, to trend, który w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności. Wynika to nie tylko z troski o środowisko...

RHEINZINK - Budynek przedszkola Johanna w Alfhausen

W kwietniu 2018 roku oddano do użytku nowoczesne i stylowe przedszkole. Mieści się w nim część administracyjna z pokojem socjalnym, pięć sal dla dzieci, szatnie i łazienki, stołówka i kilka...

RHEINZINK - Zespół domów na wodzie - hotel Joseph Conrad

Zespół Mazurskich domów na wodzie przy hotelu "Joseph Conrad" jest usytuowany w miejscowości Pisz i zakotwiczony przy przystani na jeziorze Roś. Jest odzwierciedleniem...

Tytuły i wyróżnienia XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."...

26. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." przeszła do historii, 28 września w Zamku Królewskim w Warszawie podczas Uroczystej...

RHEINZINK - Stadion Jordal Amfi Arena w Oslo

Dotychczasowa Jordal Amfi Arena była zainspirowana starożytnym teatrem i została zbudowana z myślą o organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1952 w Oslo. Obiekt znajduje się w...

Przełom dla budynków. Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Innowacyjny dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI firmy Aluprof, uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30. Potwierdza to najwyższą klasę technologiczną rozwiązania,...

KRISPOL z tytułem Budowlana Marka Roku 2022 w kategorii Bramy Garażowe i wyróżnieniem w kategorii...

W ramach XVIII plebiscytu Budowlana Marka Roku po raz kolejny wyłoniono marki budowlane, które wyróżniają się najlepszą jakością i cieszą się największym uznaniem w oczach...

Centrum Południe - nagrodzona za ekologię inwestycja w systemach Aluprof

Wrocław ciągle szuka swojej urbanistycznej tożsamości. Z jednej strony kusi przyjezdnych i turystów wciąż poszerzającym się katalogiem odnowionych zabytków i zrekonstruowanych enklaw....

Termoizolacja FOAMGLAS®: wytrzymuje próbę czasu

W okresie od czerwca 2016 r. do sierpnia 2017 r., na zlecenie Pittsburgh Corning Europe, niezależny instytut badań i testów izolacji termicznej FIW w Monachium przetestował długoterminowe...

Circle Wood House - dom wkomponowany w las, las wkomponowany w dom

Czy rozległą bryłę budynku o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych da się wtopić w leśne otoczenie strzelistych sosen, by nie zakłócała zastanej harmonii natury? Odpowiedzią na to...

Rygiel o długości 4m? Z Aluprof to możliwe

Redukcja Ugięć Rygli to jedyne, wyjątkowe i bardzo innowacyjne rozwiązanie łączące zalety szyb zespolonych z nośnością rygla. Pozwala na wykonywanie szerokich kwater przeziernych w ścianach...

Energooszczędne rozwiązania dla budujących dom

Wyobraź sobie sytuację idealną: budujesz lub remontujesz dom, a potrzebne do zrealizowania tej inwestycji: system fotowoltaicznym zintegrowany z pokryciem dachowym, system rynnowy, system...

4 Wellington Place - zrównoważony biurowiec najwyższej klasy

Wieżowiec 4 Wellington Place to perła w architektonicznej koronie rewitalizowanej dzielnicy angielskiego Leeds. Głównym motorem napędowym projektu był zrównoważony rozwój i...

Premiery Lindab 2021 - inteligentny system wentylacji Lindab DCV ONE

Współczesne budynki wymagają nowoczesnych rozwiązań w zakresie energooszczędności i niskiego zużycia energii. Z myślą o tych wymaganiach Lindab wprowadził do swojej oferty najbardziej...

10 lat z oknami KRISPOL

Jest rok 2011, firma KRISPOL posiada już ugruntowaną pozycję na rynku stolarki, od blisko dwudziestu lat produkując rozwiązania dla domu. Wówczas pada decyzja o rozpoczęciu produkcji okien...

Conwy County Council - największy biurowiec w Walii w systemach ALUPROF

Największy biurowiec w Walii to Conwy County Borough Council w Colwyn Bay. Na prawie 9500 m2 pracuje niemal 800 urzędników hrabstwa, dotychczas rozrzuconych po kilkunastu budynkach. Projekt...

W zgodzie z naturą - nowa siedziba Press Glass w systemach Aluprof

W Konopiskach, nieopodal Częstochowy powstał biurowiec idealnie wpasowany w otaczającą go zieleń. Nowa siedziba firmy Press Glass to wyjątkowy, przeszklony budynek wybudowany z dala od miejskiego...

Prezydent Andrzej Duda pod wrażeniem osiągnięć polskiej spółki BRUK-BET

- To jest ten kierunek, który bardzo bym chciał, żeby w całym naszym kraju był realizowany - mówił o firmie BRUK-BET Prezydent RP Andrzej Duda podczas wizyty w tarnowskich zakładach...

Pokój z widokiem na architekturę. Hotele w systemach Aluprof

Najlepsze hotele oferują gościom pełne doświadczenie architektury, kuchni, kultury i historii miasta, w którym się znajdują. To projektowe dzieła sztuki wpisane w otoczenie i przyjazne dla...

Lindab: For a better climate™

Badania wskazują, że aż 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach: w domach, w szkołach, zakładach pracy i biurach. Z tego względu, podczas tworzenia nowych technologii w firmie Lindab,...

Neutralność klimatyczna to nasz cel - strategia działania Aluprof

Aluprof (wiodąca spółka GK Grupa Kęty), jeden z liderów wśród dostawców architektonicznych rozwiązań aluminiowych zdefiniował cele strategiczne na lata 2021-2025....

Sztuka architektury i winiarstwa - inwestycja Lahofer w systemach ALUPROF

Winnica Lahofer to najnowsza perła architektoniczna Republiki Czeskiej i kolejna siedziba jednego z największych producentów wina na terenie Czech i Moraw. Do realizacji inwestycji Lahofer...

KRISPOL nagrodzony tytułem Friendly Workplace

Nowoczesne podejście w obszarze polityki personalnej, rozwój pracowników, szanowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym - działania z zakresu employer brandingu...

Premiery Lindab 2021 - lutowa nowość w ofercie

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”, prezentuje lutową nowość. Do oferty blach aluminiowych wprowadzone zostały produkty z linii Vestis: blachy do...

Gwiazda rocka w Budapeszcie - Hard Rock Hotel w systemach Aluprof

Hard Rock International odgrywa w ostatnich latach coraz większą rolę w międzynarodowym przemyśle hotelarskim. Jeden z najnowszych obiektów tej sieci został otwarty w Budapeszcie. W renowacji...

RHEINZINK - Hotel Boat & Co.

Po zakończeniu pandemii, co powiesz na wycieczkę lub krótki wypad do miasta? Może do Amsterdamu? Zdecydowanie polecamy to miasto, ponieważ właśnie tam znajduje się nowo otwarty Hotel BOAT...

Architektura przemysłowa w nowoczesnym wydaniu - Hala Gong w Ostrawie z systemami ALUPROF

Rewitalizacja obszarów poprzemysłowych jest wyzwaniem dla architektów i projektantów, którzy prześcigają się w tworzeniu koncepcji coraz to nowych form, a także bardziej...

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”, prezentuje styczniową NOWOŚĆ. Do oferty produktów i rozwiązań wentylacyjnych zostały wprowadzone dwa...

PREMIERY Lindab 2021 - zapowiedź nowości od Lindab

Firma Lindab zapowiada nowy cykl premierowych produktów na 2021 rok. Co miesiąc, w ramach nowej akcji promocyjnej o nazwie „PREMIERY Lindab 2021” w ofercie firmy pojawi się nowy...

Hotele w systemach ALUPROF

Powstałe w ostatnich latach obiekty hotelowe hołdują nie tylko komfortowym rozwiązaniom, mającym uprzyjemnić pobyt użytkownikom, ale coraz częściej stają się perłami architektury. Aby uzyskać efekt...

Jesienna edycja webinariów Akademii Lindab

Akademia Lindab zaprasza do udziału w nowym cyklu szkoleń on-line prowadzonych przez ekspertów Lindab. Do udziału w Webinariach Akademii Lindab zapraszamy projektantów, dystrybutorów, instalatorów,...

Lindab Laguna - premiera nowej blachodachówki modułowej

Firma Lindab wprowadziła do swojej oferty produktowej płaską i symetryczną modułową blachodachówkę o nazwie Lindab Laguna. Blachodachówka Lindab Laguna swoim nowoczesnym wyglądem, szybkim, łatwym i...

Kingspan uruchomił nowy sklep internetowy

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nowy sklep internetowy firmy Kingspan: Korzystając z naszego portalu, mogą Państwo:   znaleźć produkt dopasowany do Państwa potrzeb – oferujemy...

Nowość: blachodachówka modułowa Lindab Moduline

W ofercie pokryć dachowych Lindab znajduje się nowa blachodachówka modułowa. Lindab Moduline to klasyczny kształt w nowoczesnej odsłonie: falisty kształt górnej i dolnej krawędzi nadaje dachom...

Diamentum Office w systemach ALUPROF – biurowy diament z aluminium i szkła

Rewitalizacja terenów poprzemysłowych we Wrocławiu nabiera tempa. Architekci z grupy Cavatina Holding, będącego także inwestorem obiektu, dostrzegli potencjał w standardowej działce umiejscowionej...

The Bridge Wrocław w systemach ALUPROF – między gotykiem a nowoczesnością

Na wrocławskim Ostrowie Tumskim – najstarszej, zabytkowej części miasta (datowanej na X wiek) rozpoczął działalność jeden z najbardziej prestiżowych obiektów hotelowych w Polsce....

Szybkobieżne bramy składane: elastyczne, bezpieczne, kolorowe

Firma Hörmann uzupełniła swoją ofertę bram przemysłowych o elastyczne szybkobieżne bramy składane. To bramy, których kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach...

Carbon Tower w systemach ALUPROF – nowa ikona biznesowej dzielnicy Wrocławia

Biznesowa dzielnica w zachodniej części Wrocławia, wykreowana na przestrzeni ostatnich kilku lat na terenach poprzemysłowych pomiędzy ulicami Strzegomską, Robotniczą i Góralską, zyskała kolejną ikonę...

Akademia Lindab zaprasza na webinaria

Akademia Lindab w ramach nowej formuły szkoleń zaprasza do udziału w praktycznych webinariach prowadzonych przez ekspertów Lindab. Webinaria podzielone będą na dwa bloki merytoryczne:...

Poznańska kamienica „Żelazko” w systemach Aluprof

Dobiegły końca prace związane z rekonstrukcją i budową jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Poznania. Słynne „Żelazko” to dziś kompleks dwóch budynków mieszkalnych –...

Nowości w systemie rynnowym Lindab Rainline

Do oferty naszego flagowego systemu Lindab Rainline wprowadziliśmy nowe rozwiązania: regulowany hak rynnowy SKK oraz możliwość oferowania elementów systemu w kolorach z palety RAL. Hak rynnowy SKK...

Planet Passionate - nowa wizja zrównoważonego rozwoju firmy Kingspan do roku 2030

3 grudnia 2019 r . Kingspan uruchomił ważną 10-letnią strategię, która ma przyczynić się do zmniejszenia światowej emisji CO2 o 45% do 2030 r., zgodnie z treścią Porozumienia Paryskiego. Dzięki temu...

ALUPROF walczy z wirusem i wspiera bohaterów

Przystosowując się do obecnej sytuacji i chcąc zagwarantować wymagane wsparcie obecnym i przyszłym klientom, wszystkie działy ALUPROF zajmujące się obsługą interesantów pracują na bieżąco. Firma...

Poznański Maraton w systemach ALUPROF najlepszym biurowcem w Polsce

Centrum Biurowo Usługowe Maraton otrzymało nagrodę w prestiżowym konkursie Eurobuilds Award. Obiekt, w którym zastosowano systemy aluminiowe ALUPROF SA, został laureatem w kategorii New Office of the...

Polbruk Greengo. Czas na zieleń

Trwałość, wytrzymałość, modna szarość, a pomiędzy nią pola powierzchni bioaktywnej. Ta ażurowa płyta nawierzchniowa to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią zieleń w swoim otoczeniu. Polbruk...

Lindab SolarRoofTM panele fotowoltaiczne zintegrowane z nowoczesnym dachem – nowość!

Lindab wprowadził do swojej oferty nowe rozwiązanie: gotowy dach ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi, które razem tworzą jedną, estetyczną płaszczyznę i są nowoczesnym rozwiązaniem oraz...

Nowa generacja napędów do bram garażowych Hörmann

Inteligentne, szybsze, bardziej komfortowe. Firma Hörmann wprowadziła na rynek nową generację napędów do bram garażowych. Dzięki zaawansowanej inteligentnej technologii mogą być one obsługiwane za...

Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa - POWERROOF Recticel

W ostatnim czasie rynek coraz częściej trafiają różnego rodzaju materiały z pianki poliuretanowej nazywane przez dostawców izolacją nakrokwiową. Rozwiązanie to jest nowe na polskim rynku. W związku z...

Lindab PLX – blachy płaskie na rąbek stojący dostępne od ręki z magazynu

Jeśli jesteś inwestorem lub wykonawcą domu jednorodzinnego, budynków mieszkalnych lub komercyjnych nie musisz już czekać na dostarczenie pokrycia dachowego. Blachy płaskie Lindab PLX są dostępne od...

Aluprof wyróżniony przez Wprost

W tym roku tygodnik „Wprost” już po raz piąty przygotował rankingi najlepszych polskich firm. Aluprof S.A. został wyróżniony w każdej z trzech kategorii: 200 największych polskich firm,...

Ascetyczna nowoczesność

Melanżowa szarość, ascetyczna wręcz prostota i symetria to cechy, które sprawiają, że płyta Polbruk Lamell sprawdzi się idealnie we wszystkich przydomowych ogrodach, w których ceniony jest...

ISO-Chemie z Aalen podejmuje ekologiczną inicjatywę

Przedsiębiorstwo rodzinne ISO-Chemie rozpoczęło ekologiczną ofensywę, o czym poinformowano w siedzibie firmy, w niemieckim Aalen. Firma produkująca pianki techniczne i energooszczędne systemy...

KINGSPAN - Nowa Biblioteka BIM dla ArchiCAD

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, architektów i konstruktorów, oferujemy nowość: kompletną i prawdopodobnie najlepszą obecnie na rynku bibliotekę BIM dla swoich produktów. Biblioteka...

Lindab świętuje 60 rocznicę powstania firmy

W dniu 6 lutego 2019 roku mija 60 rocznica powstania firmy Lindab - wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla wentylacji, klimatyzacji i budownictwa na świecie. Od...

Zainwestuj w zdrowie z programem „Czyste Powietrze”

Jak z korzyścią dla środowiska i naszego zdrowia zabezpieczyć dom przed utratą ciepła, obniżając przy tym rachunki za jego ogrzewanie? Trzeba zadbać o termomodernizację budynku. To najlepszy czas na...

Widok z okien FAKRO na dwustuletni park

Pałac Brzeźno znajduje się tuż pod Wrocławiem, urzeka pięknem architektury i rozpościerającym się wokół krajobrazem. W kompleksie pałacowym znajduje się hotel, sale konferencyjne, restauracja, 18-sto...

Jak dobrać membranę do dachu?

Szczelny dach to rzecz, która cieszy nie tylko inwestora ale i wykonawcę, dając pewność że do realizacji nie trzeba będzie wracać ponownie. Firma Dörken, współpracując od wielu lat z dekarzami...

System zielonego dachu z oknami FAKRO

Zielone dachy to już nie projekcja przyszłości lecz konieczność i wymóg współczesnej architektury. Ludzie łakną kontaktu z naturą, szczególnie w przestrzeni miejskiej, w której ilość zieleni...

RHEINZINK - Przebudowa dachu wysokogórskiego schroniska

Fundament wysokogórskiego schroniska M.R. Stefanik koło Dumbier został założony 20 lipca 1924 r. Schronisko miało zastąpić mały dom dla podróżników, który został zbudowany na szczycie Dumbier w...

„Upał pod kontrolą” – ostatnie dni promocji na osłony zewnętrzne marki FAKRO

Jesień coraz bliżej, jednak upały w Polsce nie odpuszczają. Jak zatem cieszyć się słońcem na zewnątrz, jednocześnie mając je pod kontrolą we własnym domu? Rozwiązaniem jest wykorzystanie zewnętrznych...

600 niestandardowych okien dachowych FAKRO w Goethehof

Monumentalny budynek Goethehof jest jednym z największych przykładów budownictwa komunalnego w Wiedniu. Firma FAKRO dostarczyła ponad 600 okien dachowych zapewniając w ten sposób dopływ naturalnego...

FAKRO - Większe Okna – Więcej Możliwości

Coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych z ograniczonym dostępem do naturalnego światła. Dlatego w ostatnim czasie popularne stają się duże przeszklenia, które dają mnóstwo...

Konfrontacja wiedzy z praktyką podczas wizyty studentów w zakładzie produkcyjnym KRISPOL

KRISPOL – polski producent kompletu stolarki dla domu gościł w jednym z zakładów produkcyjnych, trzydzieścioro studentów Politechniki Poznańskiej. W ramach wizyty mieli oni szansę zapoznać się...

FAKRO - Trzyszybowe okna dachowe

Zmieniające się trendy w budownictwie sprawiają, że kierunki w architekturze i aranżacji wnętrz również ewoluują. Wpływ na zmiany mają nie tylko stanowione prawem, modyfikowane przepisy, ale także...

RHEINZINK - Łubek, drewno, tytan-cynk - zdrowy odpoczynek w otoczeniu natury

Rosevia Resort & Spa w Jastrzębiej Górze to miejsce, które trudno nazwać hotelem. To położony na klifie, tuż obok plaży kompleks, jest małym, komfortowym i pełnym zieleni nowoczesnym osiedlem....

RHEINZINK - Dach domu jednorodzinnego z tytan-cynku w Rangsdorf

Łuski karo i duże romby z blachy tytan-cynk RHEINZINK posiadają w przeciwieństwie do płyt lub gontów o podobnym kształcie na stronie górnej i dolnej płaskie wygięcia. To umożliwia bezpieczne...

RHEINZINK - Szkolna restauracja w tytan-cynku

Nowy budynek szkolnej restauracji o powierzchni 800 m² w centrum miasta Venissieux przywitał uczniów w wyjątkowy sposób. Przestrzeń stworzona w otoczeniu roślin, z naturalnych materiałów użytych...

CWL - Szkolenia na temat zabezpieczeń dachowych

Oferujemy specjalnie dostosowane szkolenia dla Ciebie i Twoich kolegów. Szkolenia, podczas których omawiamy wszystko, co musicie wiedzieć na temat zabezpieczeń dachowych, odbywają się albo na miejscu...

Okna dachowe FAKRO w hotelach świata

Nie od dziś wiadomo jak duży i dobroczynny wpływ na nastrój mieszkańców ma odpowiednia ilość naturalnego światła w pomieszczeniu. Ma to niebagatelne znaczenie nie tylko w domach czy mieszkaniach ale...

RHEINZINK - Dach głównej siedziby BMW w RPA z tytan-cynku

Nową siedziba niemieckiego producenta samochodów została otwarta w Midrand, Gauteng w RPA. Budynek BMW wraz z patio ma kształt firmowego logo i kojarzy się z marką premium, co widać jak z bliska, tak...

ALUCOIL i Axalta Coating Systems świętują 20 lat technologii i sukcesów

w tym roku świętujemy 20. rocznicę współpracy firm Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, oraz ALUCOIL, pochodzącego z Hiszpanii,...

FAKRO partnerem projektu budowy domów e4

Firma FAKRO – światowy potentat w produkcji okien dachowych i schodów strychowych – została partnerem projektu koncepcji domów e4. Projekt e4 to energooszczędność połączona z wysokim...

FAKRO najczęściej wybierane na rynku

Według wyników rankingu „Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów” przeprowadzonego przez portal budujemydom.pl, produkty marki FAKRO są najbardziej rozpoznawane i...

Doroczne Spotkanie Stowarzyszenia DAFA

Od jedenastu lat Stowarzyszenie DAFA organizuje wiosną branżowe wydarzenie dla swoich Członków – przedstawicieli firm wykonawczych oraz producentów i dostawców materiałów na dachy płaskie i...

ROCKWOOL dla domu – ciepło w nowej odsłonie i atrakcyjne nagrody!

Myśląc o budowie domu, kupując projekt lub planując sam proces, nie możemy zapominać o ociepleniu, wykonanym z wysokiej jakości materiałów. Wystartowała promocja ROCKWOOL, w której ocieplający dom...

Energooszczędność w standardzie - FAKRO FTP-V U4

W 2017 roku oferta okien FTP-V wzbogacona została o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1...

ROVESE - Solidny taras, czyli zaczynamy sezon letni

Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a my coraz częściej chcemy przebywać na zewnątrz. Zaczynamy wypady na działki, grille z przyjaciółmi, wspólnie spędzamy czas na balkonach, tarasach i w...

FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię

FAKRO wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się...

SIMFOFIT – sposób na poprawę izolacyjności akustycznej i termicznej przegród budowlanych

Zgodnie z warunkami technicznymi przegrody budowlane powinny spełniać szereg wymogów. Są to między innymi zdefiniowane dla ścian parametry izolacyjności akustycznej. Inwestorzy lub użytkownicy...

SGG - Architektoniczna perła wśród muzeów – MOCAK w Krakowie

Rewitalizacja obiektów postindustrialnych to jeden z celów europejskiej polityki kulturalnej. W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską i Ministerstwo Kultury nowe życie zyskały...

Lindab ToplineM - większy wybór blachodachówek!

Do dotychczasowej oferty blachodachówek Topline o niskim i wysokim profilu dodaliśmy model ToplineM. Nowy produkt posiada przetłoczenie o wysokości 20 mm, które znacznie lepiej podkreśla i...

KINGSPAN – Płyty dachowe z rozpiętością do 7,5 m i świetną izolacją

X-dek® to jedyne na rynku płyty warstwowe, które mogą być stosowane na dachach o nachyleniu już od 1%, przy bardzo dużych rozstawach podpór sięgających nawet do 7,5 m! fot. Kingspan NOWOŚĆ Teraz...

Najnowsze rozwiązania rynnowe Lindab dostępne w Autodesk Revit - wypróbuj już dziś!

Nadrzędną zasadą Lindab jest upraszczanie konstrukcji, dlatego też dołączyliśmy do programu doborowego Revit, który dzięki swoim funkcjom umożliwia zrobienie symulacji projektu w wersji 3D jeszcze...

FAKRO wśród firm z największą liczbą patentów

Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych, jest znana z innowacyjnego i prężnie funkcjonującego Działu Badań i Rozwoju. Nie bez powodu utarło się stwierdzenie, że...

Relacja z VII konferencji Stowarzyszenia DAFA

Podczas tegorocznych targów Budma dnia 08 lutego w Poznaniu Stowarzyszenie DAFA zorganizowało siódmą Konferencję „DAchy i FAsady – Projektowanie i wykonanie lekkiej obudowy. fot. DAFA |...

FAKRO - Ochrona przed smogiem dla Twojego poddasza!

Już wkrótce pierwszy na rynku nawiewnik antysmogowy w oknach dachowych. FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych szybko reaguje na potrzeby społeczeństwa. W ostatnim czasie wskaźniki...

GLASSOLUTIONS - Funkcjonalne okna zgodne z wymogami prawa

Wraz z nadejściem nowego roku zmianie uległy przepisy, dotyczące wymagań energooszczędności dla całych budynków. Od 1 stycznia 2017 roku obowiązujący minimalny parametr przenikania ciepła dla okien...

ALUPROF - Aluminium szyte na miarę

Odnosi się do jednej z dwóch wielkich narracji dotyczących architektury – estetyką przypomina prehistoryczny monument lub jaskinię. Mowa o Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w...

GLASSOLUTIONS - Dworzec Łódź Fabryczna z przeszkleniami Saint-Gobain

Nowoczesny budynek Dworca Łódź Fabryczna to triumf innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych – to największy, najdroższy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Przeszklona...

Nowy sezon szkoleń dekarskich Lindab!

Ubiegłoroczny cykl szkoleń dekarskich organizowanych w siedzibie głównej firmy Lindab cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie miejsca na 10 terminów szkoleń, zostały zarezerwowane w...

Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu Budowlanego Roku 2016

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej może już ogłosić finalistów tegorocznego Ogólnopolskiego Programu Budowlanego. VI edycja programu Budowlanego już za nami. Jak co roku konkurs cieszył się...

Projektowanie i wykonanie lekkiej obudowy - Konferencja Stowarzyszenia DAFA

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, ma zaszczyt zaprosić na VI Konferencję naukowo-techniczną: „DAchy i FAsady – Projektowanie i wykonanie lekkiej obudowy” - w...

ALUPROF – Royal Wilanów - elegancja otulona zielenią

Royal Wilanów to najwyższej klasy elegancki budynek biurowo-usługowy, zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Nieregularny kształt szklanej bryły w połączeniu ze stonowaną...

LIBET - Minimalizm w praktyce – płyty Libet Ceramic z efektem betonu

Beton kojarzony jest przede wszystkim ze stylem industrialnym. Produkty z linii Libet Ceramic udowadniają jednak, że może mieć on różne oblicza. Gresy porcelanowe odwzorowujące wygląd betonowych...

Bezpieczeństwo pożarowe dachów – publikacja techniczna DAFA

Z uwagi na duże pole interpretacyjne przepisów, Stowarzyszenie DAFA podjęło się opracowania praktycznego poradnika określającego jednolite wymogi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zasady doboru...

Nowy system rynnowy Lindab Magestic z utwardzoną powłoką

Asortyment pokryć dachowych i elewacyjnych firmy Lindab powiększył się o system rynnowy Magestic. Główną zaletą produktu jest innowacyjna powłoka, która została wzmocniona poprzez dodanie do stopu 3%...

RHEINZINK - Od garażu do salonu: udana rewitalizacja na Uniwersytecie w Osnabrück

Uniwersytet w Osnabrück posiadał wystarczająco dużo miejsca do realizacji programu nauczania oraz badań. Jednak brakowało na jego terenie dostępnego dla wszystkich centralnego miejsca spotkań dla...

WARSAW BUILD - Ekologiczne trendy coraz bardziej widoczne

W najbliższych trzech latach liczba zielonych budynków podwoi się na całym świecie a branżę budowlaną praktycznie zdominują energooszczędne technologie. Tymczasem Polska powoli dojrzewa do...

Hotele w stylu ALUPROF

Nowatorskie pomysły architektoniczne, nowoczesny design i zaawansowana technologia – to charakterystyka współczesnych obiektów hotelowych. Coraz częściej uzyskanie spektakularnych efektów...

WARSAW BUILD - Polacy remontują latem

W wakacje remontujemy na potęgę. Często bez pomocy fachowców, własnymi rękami i nierzadko przeznaczając na ten cel sporą część letniego urlopu oraz posiłkując się kredytem. Wakacyjne remonty i prace...

RHEINZINK - Dach i elewacja w jednym - przedszkole KiTa w Pradze

Każdy rodzaj „kreski” na bryle budynku jest do wykonania w technologii RHEINZINK. Dobrze o tym wiedzieli architekci z praskiej pracowni PROARCH s.r.o., kiedy przedstawiali klientowi...

Galeria Katowicka – rozwiązanie dedykowane od ALUPROF

Galeria Katowicka powstała w oparciu o indywidualne rozwiązania zaproponowane przez ALUPROF – producenta systemów aluminiowych. Przez mieszkańców jest uważana za symbol aktywności i...

LIBET - Aranżacyjne inspiracje w ogrodach wystawowych Libet

Libet nieprzerwanie stawia na rozwój Autoryzowanych Punktów Sprzedaży Libet Platinium, oferujących klientom szeroką paletę produktów, kompleksowe wsparcie projektowe i wykonawcze oraz profesjonalne...

Firma WIŚNIOWSKI branżowym CHAMPIONem

W czwartek, 23 czerwca w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy ogłoszono oficjalne wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku. Firma WIŚNIOWSKI odebrała aż trzy statuetki z puli wyróżnień...

RHEINZINK - Detale architektoniczne budynków z blachy. Wyróżnij się z klasą

Na całym świecie RHEINZINK kojarzony jest z najwyższą jakością dachów, elewacji oraz odwodnień. Mamy jednak do zaoferowania dużo więcej – są to detale i akcenty wykonane z tytan-cynku w formie:...

FAKRO - Słońce świeci nad nami… jak się chronić przed upałem?

Szczególną ostrożność w słoneczne dni powinni zachować rodzice maluchów – skóra dziecka jest znacznie bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, ponieważ młody organizm nie ma jeszcze...

KRISPOL z nagrodą „Najwyższa Jakość” za drzwi przesuwne HST85

Najnowszy system drzwi przesuwnych firmy KRISPOL otrzymał prestiżowe Złote Godło - Najwyższa Jakość Quality International 2016 w kategorii QI PRODUCT. fot. KRISPOL Drzwi HST85 to najgłębszy i...

Jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia DAFA

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA rozpoczęło działalność 10 lat temu. Jubileuszowe spotkanie odbyło się 2 czerwca 2016r. w miejscowości Ołtarzew. Uroczystość uświetniło swoją...

RHEINZINK - Naturalna patyna na dachu starego budynku Flora

Położony w sercu głównego ogrodu botanicznego w Kolonii budynek „Flora” już od dwóch lat świeci nowym blaskiem. Zbudowany około 150 lat temu budynek przeszedł wiele. Przed zniszczeniami...

AXALTA - Nowa kolekcja farb proszkowych - Timeless Collection od Axalta Coating Systems

Axalta Coating Systems, wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, wprowadza nową kolekcję farb proszkowych przeznaczoną do wymagających zastosowań architektonicznych. fot. Axalta...

BROOKVENT CUP: Polska i Irlandia zagra już w pierwszy weekend czerwca …

Rok 2016 jest wyjątkowy dla fanów piłki nożnej. Już 12 czerwca na nicejskiej murawie spotka się Polska i Irlandia w rozgrywce o puchar UEFA podczas 15. edycji Europejskich Mistrzostw w Piłce...

WARSAW BUILD - Jak będziemy ogrzewać i chłodzić domy za 15 lat?

Szacuje się, że sprawność najpopularniejszych w Polsce kotłów grzewczych starego typu spada z wiekiem do ok. 50-60 %, co oznacza stratę niemal połowy paliwa. Wymianie nieefektywnych urządzeń...

RHEINZINK - Oczyszczalnia ścieków w Pohang City

Produkty RHEINZINK mają zastosowanie na dachach, w obróbkach blacharskich, w systemach elewacyjnych oraz przy odwadnianiu dachów. Tytan-cynk RHEINZINK jest bardzo popularny jako nowoczesny materiał,...

FAKRO - Okno uchylno–obrotowe preSelect ...Okna z przyszłością

Okna preSelect® to okna nowej generacji stworzone dla osób ceniących funkcjonalność i nowoczesność rozwiązań. Okna te posiadają dwie oddzielne od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną i...

Innowacyjność w czystej postaci - technologia FAKRO thermoPro

Rozwój firmy prowadzi przez innowacyjność. To właśnie filozofia nieszablonowego myślenia umożliwia tworzenie nowych rozwiązań, które rozszerzają funkcjonalność i podnoszą jakość produktu. Własnie...

Nowość firmy AS PPH - kanały napowietrzająco-odwadniające

Firma AS PPH jest polskim producentem systemów odwodnień liniowych i punktowych. Naszym wyróżnikiem są kanały wykonane z betonu polimerowo-cementowego wzmocnionego włóknem szklanym alkalioodpornym...

Relacja z Forum Zielonej Infrastruktury DAFA

Przy rosnącym zainteresowaniu dachami zielonymi w Polsce, Stowarzyszenie DAFA odgrywa istotną rolę w popularyzacji poprawnych praktyk projektowych i wykonawczych dla tej technologii. Forum Zielonej...

WARSAW BUILD - Znamy nowy termin targów Warsaw Build 2016

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build zapowiedzieli nowy termin tegorocznej edycji wydarzenia. Warsaw Build 2016 odbędzie się w dniach 16−18 listopada...

FAKRO - Jubileusz 25-lecia firmy

Firma FAKRO – światowy wicelider w branży okien dachowych i schodów strychowych – świętuje swoją 25-letnią obecność na rynku. W 2016 roku nie zabraknie atrakcji dedykowanych partnerom....

RHEINZINK - Metalowa elewacja i dach na rąbek WMS Boathouse w Clark Park

"Architektura tego projektu miała wizualnie uchwycić poetycki rytm i ruch wiosłowania..." - powiedziała arch. Jeanne Gang, założyciel Studio Gang Architects (SGA)- "… ale także...

TOPROCK SUPER i SUPERROCK – dwuwarstwowe ocieplenie poddasza od ROCKWOOL z TopBuilderem

Produkty ROCKWOOL Polska po raz kolejny zostały docenione przed kapitułę konkursu TopBuilder. Tytuł za 2015 rok otrzymał system dwuwarstwowego ocieplenia poddaszy z wełny skalnej – TOPROCK...

DAFA - Forum zielonej infrastruktury DAFA

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA zaprasza na „Forum zielonej infrastruktury DAFA”, które odbędzie się w dniu 04 lutego 2016r. w Poznaniu i będzie towarzyszyć...

RHEINZINK - Metalowa elewacja lotniska w Edmonton z blachy tytan-cynk

International Airport jest znaczącym kanadyjskim węzłem komunikacyjnym. Jest to jedno z głównych lotnisk (5 co do wielkości w Kanadzie), z możliwością przyjęcia ponad 6 milionów pasażerów...

Najlepsze firmy budowlane roku 2015 wybrane

Konkurs 5. EDYCJI Ogólnopolskiego Programu Budowlanego został rozstrzygnięty. Zwycięzców poznaliśmy podczas Gali Finałowej zorganizowanej 21 listopada na stadionie PGE Narodowym w ramach 53. Targów...

LIBET - Powrót do przeszłości, czyli postarzane kostki brukowe z oferty firmy Libet

Staromiejski bruk nieodzownie kojarzy się z romantycznymi zakątkami europejskich miast, stylowymi rezydencjami i zabytkowymi kamieniczkami. Niezaprzeczalny urok tego typu kostek tkwi w ich...

LIBET - Gres porcelanowy EVO_2/E™ - przestrzeń publiczna w wersji premium

Hotele, biurowce oraz galerie handlowe, a także gmachy instytucji publicznych coraz częściej zachwycają odważnymi i kreatywnymi koncepcjami architektonicznymi. Projektanci przestrzeni publicznej...

Solar Opoczno – płytki idealne na zewnątrz

Wysokiej jakości klinkier sprawi, że taras lub balkon będą zachwycać stylem i trwałością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Opoczno stworzyło kolekcję Solar, która od razu zyskała uznanie...

RECTICEL - Izolacja dachu POWERROOF- termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie. Dlatego coraz częściej spotykamy się z tzw....

Zaproszenie na konferencję z cyklu INNOVATIVE POLAND

Serdecznie zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji konferencji z cyklu INNOVATIVE POLAND, zatytułowanej SMART BUILDINGS & SMART CITIES, która odbędzie się 21 października 2015 roku w...

LENTEWENC - Warsaw Build 2015 zakończone!

100 wystawców z 11 krajów zaprezentowało najnowsze produkty i rozwiązania z zakresu budownictwa i wyposażenia wnętrz, podczas tegorocznej edycji targów Warsaw Build 2015. Odwiedzający warszawską halę...

Maksymalne ocieplenie dachów w skali makro – raport z budowy zakładu produkcyjnego Volkswagen w...

W woj. wielkopolskim, koło Wrześni, powstaje druga w Polsce fabryka Volkswagen Samochody Użytkowe, w której produkowany będzie następca VW Crafter. Samochody niemieckiego producenta słyną z...

LIBET - Gres porcelanowy EVO_2/E™ z oferty Libet – komplementarność to podstawa!

Ogrodowe tarasy, ścieżki, podjazd do garażu, schody czy też przestrzeń wokół i w basenie to miejsca, które wymagają szczególnej troski podczas prac aranżacyjnych na terenie posesji. Różne...

GAMRAT - Czarny PVC - nowość w ofercie tworzywowych systemów rynnowych GAMRAT SA

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku z dniem 1 lipca 2015r. firma GAMRAT SA wprowadziła na rynek system rynnowy GAMRAT PVC w kolorze czarnym, wzbogacając tym samym ofertę tworzywowych systemów...

System Maxima firmy Libet – sprawdzony sposób na stylowy taras

Szlachetna forma, geometryczne kształty i elegancka, utrzymana w szarej tonacji kolorystyka to najkrótsza, a zarazem najbardziej precyzyjna charakterystyka sztandarowego produktu firmy Libet –...

DAFA - IX Doroczne Spotkanie Stowarzyszenia DAFA

IX Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia DAFA dokonało wyboru nowych władz na trzyletnią kadencję. Walne Zebranie było częścią Dorocznego Spotkania DAFA, zorganizowanego w dn. 28 maja w Zamku w...

Płyty izolacyjne RECTICEL. Termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie. Dlatego coraz częściej spotykamy się z tzw....

RHEINZINK - Budynki GIS i ochrona przed promieniowaniem elektromagnetyczym

Duński parlament postanowił odświeżyć wizerunek duńskich sieci energetycznych. W rezultacie, Energinet.dk zdecydował się na postawienie kilku bloków na otwartej przestrzeni w Vejen, Jutlandia,...

FAKRO Partnerem Fundacji Teraz Polska

Od 22 lat, Fundacja Teraz Polska wyłania grupę najlepszych polskich produktów, usług, gmin i przedsięwzięć, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na...

Z ROCKWOOL kształtowanie spadków połaci dachowej jest szybkie i łatwe

Podczas ocieplania powstających lub termomodernizowanych dachów płaskich prawidłowe wykonanie spadków połaci dachowej jest niezwykle ważnym elementem. Dla właściwego odprowadzenia wody z połaci...

RHEINZINK - Przedłużenie certyfikatu BRE dla RHEINZINK

Brytyjski system oceny BREEAM "BRE Environmental Assessment Method" jest obecnie wiodącym i jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów certyfikacji budynków. Miło jest nam...

GAMRAT - Wystartowała II edycja programu POKAŻ SWÓJ DACH firmy GAMRAT SA

Od wielu lat GAMRAT SA jest czołowym producentem wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych dla budownictwa indywidualnego, infrastruktury społecznej i użyteczności publicznej. Systemy rynnowe...

VETREX - Więcej niż energooszczędnie - Okno V82 Modern Design

Wraz z popularyzacją budownictwa energooszczędnego i pasywnego powracają trendy nawiązujące do wzornictwa modernistycznego. Czerpiąc inspirację z założeń Le Corbusiera, architekci starają się...

RHEINZINK - Dom niskoemisyjny z blachy na północnym stoku Białych Karpat

Kalendarz „Architektura z RHEINZINK” przedstawia realizacje architektoniczne z całego świata w których użyto nasze rozwiązania. Pomimo silnej, jak co rok konkurencji, w kalendarzu 2015...

FAKRO - Okno do dachów płaskich DXW

Okno do płaskiego dachu DXW to znakomite rozwiązanie w zabudowie dachu czy tarasu, pozwalające na uzyskanie idealnie płaskiej powierzchni stropodachu z zachowaniem właściwości okna dachowego....

BRUK-BET - Urbanit – król przestrzeni miejskiej

Wytrzymała, idealnie równa, estetyczna – taka powinna być nawierzchnia w przestrzeni miejskiej. Wielkoformatowa kostka brukowa Urbanit to propozycja dla często uczęszczanych traktów pieszych i...

RECTICEL - Izolacja cieplna - ściany i sufity od wewnątrz

Zdarza się, że inwestorzy napotykają na trudności w planowaniu i realizowaniu termomodernizacji ścian kiedy nie ma możliwości realizowania zadania na zewnątrz budynku, np. ze względu na zabytkowy...

„DAchy i FAsady - zielona przyszłość budownictwa miejskiego” – relacja z Konferencji DAFA

Piąta edycja Konferencji Stowarzyszenia DAFA w dn. 11 marca w ramach MTP Budma 2015 pod hasłem „DAchy i FAsady - zielona przyszłość budownictwa miejskiego” przyciągnęła szerokie grono -...

WIŚNIOWSKI - SlidePro - kolejna premiera firmy Wiśniowski

W ofercie bram przemysłowych zapowiada się kolejny przełom. Brama przemysłowa SlidePro to kolejny innowacyjny produkt, łączący sprawdzoną konstrukcję bram podwieszano przesuwnych z nowoczesnym...

RHEINZINK - Blacha na dachu Uniwersyteckiego Centrum Sportu w Cambridge

Zakończenie budynku Uniwersyteckiego Centrum Sportu w Cambridge latem 2013 było pierwszym etapem długoterminowej kompleksowej zmiany infrastruktury sportowej. Wybudowano sportowy obiekt światowej...

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego Roku 2014

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej ogłosiło zwycięzców IV edycji ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego 2014. Poznaliśmy Laureatów w sześciu kategoriach: Deweloper Roku 2014, Budowlana Firma Roku...

RHEINZINK - Dom Dochodowy o Trzech Frontach

Plany inwestora dotyczące rewaloryzacji i rozbudowy tych kamienic budziły ogromne emocje w środowisku architektów, konserwatorów zabytków i społeczników. Po czterech latach dyskusji i sporów,...

H+H Polska Sp. z o.o. finalizuje przejęcie 100 % akcji Grupy Prefabet S.A.

W dniu 05.02.2015 r. H+H Polska Sp. z o.o., będąca częścią Grupy H+H (H+H International A/S, której akcje notowane są na giełdzie w Kopenhadze, Dania), sfinalizowała przejęcie 100 % akcji Grupy...

FAKRO na targach BAU

Podczas odbywających się w Monachium targów swoje produkty i usługi zaprezentowało prawie 2000 wystawców z 42 krajów. Na prestiżowej imprezie, jaką są targi budowlane BAU, nie mogło zabraknąć także...

„DAchy i FAsady – zielona przyszłość budownictwa miejskiego” - Konferencja Stowarzyszenia DAFA.

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, ma zaszczyt zaprosić na Konferencję naukowo-techniczną: „DAchy i FAsady – zielona przyszłość budownictwa miejskiego” -...

POLBRUK - W zgodzie z siłami natury – kostka Polbruk Complex przy Osiedlu Nawigator w Gdyni

Nazwy nowo budowanych osiedli mieszkaniowych często odzwierciedlają myśl przewodnią projektu lub cechy charakterystyczne ich najbliższego otoczenia. Zrealizowane przez firmę Eurostyl Osiedle...

WIELKA GALA „25 lat Wolności dla Polskiej Przedsiębiorczości”

W warszawskim hotelu GROMADA 29 listopada br. odbyła się WIELKA GALA „25 lat Wolności dla Polskiej Przedsiębiorczości” podczas której przedstawiono Laureatów VIII edycji konkursu...

FAKRO - Klasa energetyczna A dla okien FAKRO

We Wrocławskim Centrum Kongresowym już po raz dziesiąty odbyły się Dni Oszczędzania Energii, których tematem było „Projektowanie budynków niskoenergetycznych: efektywność energetyczna,...

GUARDIAN CZĘSTOCHOWA - SunGuard SN 70/35 – nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami

Duże przeszklenia, charakterystyczne dla wielu współczesnych budynków, prezentują się bardzo efektownie i zapewniają wnętrzom doskonały dostęp światła dziennego. Jednak mogą mieć też poważną wadę...

WIŚNIOWSKI - V-KING, prawdziwy król wśród bram przemysłowych.

Natężony ruch pojazdów i potrzeba wysokiego poziomu kontroli dostępu w zakładach przemysłowych np. centrach logistycznych, stawia wysoką poprzeczkę dla producentów bram. Wyzwanie podjęła firma...

GAMRAT SA nagradza dekarzy

Pierwsza edycja programu „Pokaż swój dach” cieszy ogromnym zainteresowaniem wśród dekarzy oraz firm, zajmujących się montażem systemów rynnowych Gamrat. Niewątpliwie popularność ta...

Guardian przedstawia LM Dry – unikalne szkło – mniej brudu i kondensacji

Guardian, wprowadził do swojej oferty innowacyjne szkło antykondensacyjne LM Dry, które swoją premierę miało podczas niedawnych prestiżowych targów Glasstec. Nowatorska powłoka pozwala skutecznie...

20 Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku już za nami

Po raz kolejny w Ciechocinku w dniach 9-10 października 2014 r. odbyła się doroczna, tym razem jubileuszowa 20-ta Konferencja naukowo- techniczna w Ciechocinku, której tematem była: „Prawidłowa...

FAKRO - Energooszczędny Dom Dostępny

Miesięcznik Murator po raz kolejny ogłosił konkurs „Energooszczędny Dom Dostępny 2021”. Tym razem tematem jest dom, który ma spełniać wymagania Warunków Technicznych z 2021...

SCHÖCK - Gdański Teatr Szekspirowski

19 września odbyło się oficjalne otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Będzie to pierwszy teatr dramatyczny wybudowany w naszym kraju po II wojnie światowej. Dodatkowo rangi wydarzeniu dodaje...

POLBRUK - Eleganckie ogrodzenie murowane – system ogrodzeniowy Polbruk Antara

Drewniane, kute, z ażurowej siatki czy też murowane. Tyle ilu właścicieli posesji, tyle i pomysłów na formę ogrodzenia parceli. Jedno jest pewne musi być ono estetyczne i trwałe jednocześnie. Efekt...

SGG - Nowoczesne szkło o ekstremalnej selektywności – SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II

Firma Saint-Gobain Glass wprowadza nowe szkło o najwyższym na europejskim rynku poziomie selektywności – 2,27. Rewolucyjny produkt przepuszcza 50% światła, a dzięki doskonałemu...

RHEINZINK - Certyfikat BREEAM Excellent dla Fox Vakanties - Park 20/20

Holenderskie biuro turystyczne Fox Vakanties specjalizujące się w egzotycznych kierunkach podróży przeniosło swoją główną siedzibę do budynku Park 20/20 – nowej lokalizacji na biurowej mapie...

RHEINZINK - MikMak - ukośny rytm i gra światła elewacji na rąbek

MikMak House jest pierwszym w Polsce projektem, który tak znacząco różni się od typowej zabudowy szeregowej. Jednolita kolorystyka użytego materiału, która stanowi zarówno pokrycie dachu jak i ścian...

GAMRAT - Spełniamy wymagania najbardziej wymagających

Spełniamy wymagania najbardziej wymagających – systemy rynnowe StalGam w ofercie GAMRAT SA fot. Gamrat Gamrat SA to czołowy producent materiałów budowlanych z polichlorku winylu, który wciąż...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Boisko od Śnieżki niebawem gotowe

1 sierpnia ruszyła budowa kolejnego wielofunkcyjnego boiska, ufundowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Boisko jest nagrodą w konkursie Kolorowe Boiska, organizowanym przez firmę już od...

LENTEWENC - Targi Warsaw Build już niebawem - Zostały TRZY tygodnie

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od ważnego wydarzenia w branży budowlanej. Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014 odbędą się 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO...

POLBRUK - Brukowe mozaiki – niezwykłe możliwości kostki Polbruk Avanti

Ozdobne nawierzchnie nie od dziś stanowią wyjątkowy element dekoracyjny krajobrazu historycznych miast śródziemnomorskich. Ten inspirowany południową tradycją nurt coraz częściej przedostaje się...

LIBET - Kostka Iberia przyjazna środowisku i inwestorowi

kasztanowy kasztanowy kasztanowy pastello pastello pastello popielaty popielaty popielaty Nieczęsto zdarza się, aby jedna kostka brukowa łączyła w sobie tyle zalet i cennych właściwości, a do tego...

GUARDIAN CZĘSTOCHOWA - Szkło SunGuard SuperNeutral na fasadach budynków nagrodzonych BREEAM Very...

Ekologiczne, zrównoważone budownictwo przeżywa prawdziwy rozkwit. W panoramie polskich miast pojawiają się kolejne budynki zdobywające ocenę „Very good” według wielokryterialnej...

Stolarka ma swoje święto

Aktualizacja wiedzy specjalistycznej i ciągłe doskonalenie to warunki niezbędne do utrzymania się na rynku. Specjaliści od montaży stolarki każdej jesieni spotykają się na Pikniku Zrzeszenia...

LIBET - Aristoni – pierwsza płyta gresowa firmy Libet

Libet – producent betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych – właśnie poszerzył swoją ofertę o nową linię Libet Ceramic. Pierwszym produktem w nowej linii jest płyta gresowa Aristoni...

LIBET - Nowy Ogród Wystawowy Libet Design w Libiążu

To już drugi Ogród Wystawowy Libet Design w Polsce. Zaaranżowany na terenie zakładu produkcyjnego w Libiążu otworzył swe podwoje 27 czerwca 2014 roku. Na ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni...

GAMRAT - Strategia rozwojowa Gamrat SA - rynny stalowe w ofercie firmy

Zgodnie ze strategią rozwoju i umacniania pozycji na rynkach globalnych firmy GAMRAT SA w dniu 3 lipca 2014r. w Myślenicach w siedzibie firmy PLAST-DACH Sp. z o.o. doszło do podpisania dwóch umów...

POLBRUK - Szlakiem śródziemnomorskich inspiracji - kolekcja Plaza marki Polbruk

Sezon wakacyjnych wojaży rozpoczęty. Południe Europy kusi turystów zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, sprzyjającą aurą i gościnnością mieszkańców. I choć nie każdy należy do grona...

FAKRO - Firma FAKRO trzykrotnie nagrodzona w Rankingu Budowlana Marka Roku

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż marka FAKRO zwyciężyła w Rankingu Budowlana Marka Roku aż w trzech kategoriach. Po raz kolejny FAKRO nagrodzono tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku 2014 w...

GAMRAT - „DEKARZU POKAŻ SWÓJ DACH” - nowy program GAMRAT SA skierowany do dekarzy

Z dniem 05.05.2014r. firma GAMRAT SA uruchomiła Program „Dekarzu pokaż swój dach” skierowany do firm dekarskich montujących systemy rynnowe Gamrat z PVC i Gamrat Magnat oraz podsufitki...

Twój ogród w klimacie Iberii

Jeśli marzysz o oryginalnej, a przy tym urokliwej i funkcjonalnej nawierzchni wokół swojego domu, postaw na kostki brukowe Iberia. Ten wyjątkowy w ofercie Libet produkt zadziwia swą...

FAKRO - Produkty FAKRO nagrodzone w ramach programu Ekskluzywna Stolarka VIP

Firma FAKRO została wyróżniona w ramach programu Ekskluzywna Stolarka VIP. Prestiżowe nagrody dla wyjątkowych, ekskluzywnych produktów branży stolarki otworowej zostały przyznane dwóm produktom marki...

LENTEWENC - Targi Warsaw Build 2014 - tu trzeba być

Przed nami ważne wydarzenie w branży budowlanej – wrześniowe targi Warsaw Build 2014. Organizator zadbał o to, by w programie każdy specjalista znalazł coś dla siebie – począwszy od...

DAFA - Relacja z Dorocznego Spotkania Członków Stowarzyszenia DAFA

Już po raz ósmy Członkowie Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA spotkali się 22 maja 2014 r. w Suchedniowie, by wspólnie podsumować miniony rok, który niewątpliwie zaliczyć można do...

FAKRO laureatem rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2014”

Miło nam poinformować, że firma FAKRO otrzymała tytuł laureata rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” i zajęła pierwsze miejsce w województwie małopolskim w dziewiątym wydaniu plebiscytu...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” w nowej formule!

Ruszyła ósma edycja ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. W tegorocznej odsłonie programu zadaniem szkół, stojących przed szansą wygrania...

FAKRO - Markizy nowej generacji do okien pionowych – skuteczna ochrona przed nagrzewaniem

Wraz z nadejściem wiosny czeka nas coraz więcej pogodnych dni. W trosce o ochronę wnętrz przed nagrzewaniem promieniami słońca, firma FAKRO prezentuje nową linię akcesoriów zewnętrznych. Markizy do...

FAKRO - Światło pod płaskim dachem

Architektura poszukuje optymalnych form poddając sprawdzianowi coraz to nowe kształty obiektów. Budynki jednorodzinne z płaskimi stropodachami coraz śmielej wkraczają w krajobraz zdominowany przez...

ALUPROF - Fasady Aluprof w budynkach Nowego Jorku

Nowy Jork przez wielu uważany za centrum świata, od kilku lat zmienia swoje oblicze. W mieście powstaje więcej obiektów zielonych – przyjaznych środowisku, zapewniających miejsca postojowe dla...

KINGSPAN - Systemy naświetli Kingspan

Oświetlenie pomieszczeń światłem dziennym poprawia ogólne samopoczucie, wpływa korzystnie na zdrowie i komfort pracowników, a także zwiększa wydajność i bezpieczeństwo pracy. Każde stanowisko pracy...

DAFA - Nowoczesność i bezpieczeństwo mottem IV Konferencji Stowarzyszenia DAFA

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo w budownictwie wiemy nie od dziś, ale o tym, jak je zapewnić przy realizacji procesu budowlanego dowiedzieli się słuchacze IV Konferencji naukowo-technicznej...

FAKRO inspiruje – Targi Budma 2014

Okno na medal Premierowe pokazy najnowszych produktów, technologiczne nowinki z branży budowlanej, konferencje, dyskusje i konkursy stały się udziałem wystawców i gości XXIII Międzynarodowych Targów...

POLBRUK - Kostka Urbanika firmy Polbruk – miejskie przestrzenie w nowej odsłonie

W dzisiejszych miastach nowoczesna architektura bardzo często sąsiaduje z klasyczną, zabytkową zabudową. Harmonijne połączenie tych dwóch światów stanowi nie lada wyzwanie dla urbanistów i...

WARSAW BUILD BUSINESS TALKS - Trudna walka i moc eco

W pracy architekta jest coraz mniej kreatywności. Staramy się o nią walczyć, ale muszę przyznać, że nie jest to łatwe. W cenie jest maksymalizacja powierzchni, dbałość o koszty inwestycji i...

BETAFENCE - Ogrodzenie panelowe chroni przed kradzieżami towarów

Kierowcy tirów mogą czuć się teraz bezpiecznie na strzeżonym parkingu Wanlin przy autostradzie w Belgii. Kiedy będą odpoczywać, ich towary pozostaną właściwie chronione dzięki specjalnemu ogrodzeniu...

POLBRUK - Magia egzotyki w polskich ogrodach

Stworzenie ogrodu śródziemnomorskiego w naszej strefie klimatycznej z pozoru wydaje się być trudnym, wręcz niemożliwym do wykonania zadaniem. Niestety uwarunkowania pogodowe ściśle determinują...

Konkurs Męskiego Azylu: Marcin Kołodziej wygrał „Bitwę konstruktorów”

Bitwa konstruktorów rozstrzygnięta! Główną nagrodę – 5 tys. zł zdobył Marcin Kołodziej. Zwycięzca przygotował projekt i koncepcje na designerskie eco meble, które zostaną wykonane w ramach...

MARLEY POLSKA - Nicoll Polska serdecznie zaprasza na Targi Budma

Firma Nicoll Polska należy do grupy Aliaxis – największego międzynarodowego koncernu z branży instalacyjno– budowlanej. Grupa Aliaxis skupia firmy produkujące i dystrybuujące materiały z...

TechnoNICOL - Zabezpieczamy twój dom od dachu po fundamenty

Gdy budujesz lub remontujesz dom, Twoim największym marzeniem jest by nie sprawiał problemów w eksploatacji: by dach nie przeciekał, hydroizolacja spełniała swoją funkcję, a materiały użyte do...

LIBET - Płyty tarasowe Toskania. Z tęsknoty za słońcem

Są takie barwy, kształty i faktury, które mimowolnie kojarzą się z ciepłem, beztroską, wolnością. Podobnie jak zapach rozgrzanych słońcem pól, czar sielskich pejzaży i smak dobrego wina mają one siłę...

RECTICEL - Recticel Izolacje na Targach Ferma Świń i Drobiu 28.02 - 02.03.2014

RECTICEL IZOLACJE zaprasza na XIV edycję Międzynarodowych Targów FERMA ŚWIŃ i DROBIU , które odbędą się w dniach 28.02 – 02.03.2014 w Hali ATLAS ARENA w Łodzi Al. Bandurskiego 7. Ferma 2014 to...

GUARDIAN CZĘSTOCHOWA - Szkła Guardian w centrach handlowych

Współczesne centra handlowe to nie tylko miejsca sprzedaży towarów i usług, ale w coraz większym stopniu ważne ośrodki rozrywki, konsumpcji czy rekreacji. Coraz częściej stają się one również ważnym...

LIBET - Płyty tarasowe Trawertyn - właściwości i zasady układania

Trawertyn to szczególne płyty tarasowe w ofercie firmy Libet. Uwagę przyciągają ich smukły, prostokątny kształt oraz porowata faktura odwzorowująca strukturę i rysunek naturalnego trawertynu. Ten...

ZAPROSZENIE - Budoskop Warsztat Architekta. Meeting with innovation, Gdańsk 20.02 (czwartek)

Budoskop – Warsztat Architekta – Gdańsk 20.02 (czwartek) Wydawnictwo InfoInwest.pl zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta. W tym roku...

GUARDIAN CZĘSTOCHOWA - Guardian najwyżej w Polsce

Guardian Częstochowa dostarcza szkło na najwyższe i najbardziej prestiżowe apartamentowce w Polsce. Jednym z nich jest 212-metrowy drapacz chmur - Sky Tower we Wrocławiu, najwyższy budynek w Polsce i...

LIBET - Więcej znaczy lepiej, czyli posesja w Niedźwiadach

Ponad 800 mkw. powierzchni do wybrukowania wokół domu wymagało szczególnej staranności przy wyborze kostki. Właściciele posesji w Niedźwiadach koło Kalisza zdecydowali się na, będącą w ofercie...

BETAFENCE - Nowoczesna włoska winnica ogrodzona panelami Betafence

Trwałe ogrodzenie panelowe Nylofor 2D zabezpieczyło nowoczesny budynek winnicy Natale Verga w Lombardii. fot. Betafence | Budynek winnicy Natale Verga w Lombardii. Interesujący design Założona w 1895...

ALUPROF - Trzy zalety rolet

Rolety zewnętrzne to praktyczny system, który chroni nas na trzy sposoby: doskonale izoluje termicznie, chroni prywatność i spokój, a także zapewnia skuteczną barierę antywłamaniową. Rolety firmy...

„DAchy i FAsady - nowoczesność i bezpieczeństwo” - Konferencja Stowarzyszenia DAFA.

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, ma zaszczyt zaprosić na Konferencję naukowo-techniczną: "DAchy i FAsady - nowoczesność i bezpieczeństwo” - wydarzenie, które...

LIBET - Wiosną czeka Cię finalizacja budowy domu?

Nie zostawiaj na koniec decyzji o wyborze produktów na nawierzchnie wokół domu. Najprawdopodobniej będziesz zbyt zmęczony całym procesem, żeby wybrać spokojnie i z pełnym przekonaniem słuszności...

Męski Azyl - Krzysztof Strzybny wygrał voucher na 5 000 PLN za ujawnienie swoich męskich pasji.

Po kilku tygodniach zakończył się pierwszy z konkursów organizowanych przez twórców „Męskiego Azylu”, projektu dedykowanego pasjonatom, marzycielom, ale także każdemu mężczyźnie, który...

BETAFENCE - Bezpiecznie na placu zabaw

Zabawy bez miary! W niedalekich - raczej szarych - czasach komunizmu głównym miejscem spotkań i zabaw dzieci był podwórkowy trzepak. Od kilku lat jednak kolorowe i nowoczesne place zabaw pojawiają...

LIBET - Kostki brukowe - co było hitem tego sezonu?

Mijający sezon upłynął pod znakiem minimalizmu i powrotu do stylu vintage. Intensywne barwy betonowych kostek brukowych zastąpione zostały przez różne odcienie szarości i brązu w klasycznych,...

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego 2013

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej ogłosiło zwycięzców III edycji ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego 2013. Poznaliśmy laureatów w czterech kategoriach: Deweloper Roku 2013, Budowlana Firma Roku...

LIBET - Projekt Nowe Orłowo

Wspaniałym przykładem przeniesienia idei stylistycznej spójności w kontekście nowoczesnej architektury jest realizacja projektu Nowe Orłowo - osiedlowego kompleksu położonego w jednej z piękniejszych...

Zdrowe budowanie, zdrowe mieszkanie

Ponad 90% naszego czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. A ponieważ coraz więcej i częściej mówi się o szkodliwym wpływie materiałów budowlanych na nasze samopoczucie, w centrum...

RUUKKI - Zakończenie akcji społecznej "Lepszy Dach Nad Głową"

Od maja do października 2013 trwała akcja społeczna „Lepszy dach nad głową” zorganizowana wspólnie przez firmę Ruukki Polska i Fundację Radia ZET. Dzięki niej zostało wymienione...

GUARDIAN - BREEM dla Placu Unii ze szkłem SunGuard®

Plac Unii to zlokalizowany w samym centrum Warszawy, przy Placu Unii Lubelskiej, kompleks trzech obiektów połączonych na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią szklanym dachem. Spomiędzy dwóch...

ALIPLAST - Badanie ogniowe fasada MC Fire + drzwi AF70

W dniu 16 października 2013 roku w FIRESIE (Słowacja) przeprowadzone zostało badanie ogniowe konstrukcji fasadowej w systemie MC Fire z drzwiami AF70. Badaniu poddano konstrukcję fasadową o wymiarach...

RHEINZINK - Zabezpieczenie rynny przed liśćmi RHEINZINK

Liście w rynnie znacząco utrudniają funkcjonowanie odwodnienia dachowego, a w najgorszym przypadku prowadzą do zupełnego zatkania systemu. Odpowiednim rozwiązaniem tego problemu jest niewidoczna od...

GUARDIAN - Guardian Częstochowa patronem wystawy Helmuta Jahna w Warszawie

Helmut Jahn to jeden z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie architektów, autor prawie 700 projektów, z których niemal 100 doczekało się realizacji. Teraz jego najciekawsze prace obejrzeć można na...

POLBRUK - Posesja w zgodzie z naturą - kostka brukowa z kolekcji Polbruk Petra

Natura na pierwszy rzut oka wydaje się być królestwem chaosu. Dopiero bliższe przyjrzenie się jej prawom ujawnia wszechobecną harmonię. Podobnie jest z kolekcją kostek brukowych Polbruk Petra. Z...

ZAPROSZENIE - Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Warszawa 19.09 (czwartek)

Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Warszawa 19.09 (czwartek) Wydawnictwo InfoInwest.pl ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu: Budoskop – Warsztat Architekta. 19...

TECHNONICOL - Inspirujące kolory gontów

Firma TechnoNICOL Polska sp. z o.o. powiększa rynkową ofertę laminowanych gontów bitumicznych – do sprzedaży wchodzi nowa kolekcja Country, natomiast znana już odbiorcom kolekcja Jazz zostaje...

LENTEWENC - Podsumowanie Warsaw Build 2013

Warsaw Build 2013: Tłumy zwiedzających i ciekawe panele dyskusyjne oraz specjalistyczne pokazy podczas pierwszej edycji targów budowlanych i wnętrzarskich w Warszawie. fot. Lentewenc | Wojciech...

BUDOSKOP – Warsztat Architekta The future architecture workshop

Portal budoskop.pl objął patronatem cykl spotkań Wydawnictwa INFO-INWEST zaplanowanych na cały 2013 rok, stając się jednocześnie ich partnerem tytularnym.   Cykl spotkań BUDOSKOP –...

BRUK-BET - Kostka jak od linijki – wybieramy nawierzchnie w nowoczesnym stylu

Prosta forma modernistycznych domów stanowi wyzwanie podczas zagospodarowywania ich otoczenia. Minimalizm i oszczędność dekoracji charakterystyczne dla nowoczesnych budynków powinny bowiem znaleźć...

BAMIX Ceramika - System EVO - czyli jak zaprojektować nowoczesny ogród

Kto z nas nie marzy o własnym ogrodzie? Może on być niewielki i porośnięty zaledwie trawą oraz krzewami. Najważniejsze jest jednak to, aby koło domu było choć trochę własnej zieleni, wśród której...

LENTEWENC - Piknik Montażowy podczas targów Windows&Doors Warsaw 2013

II Ogólnopolski Piknik Montażowy będzie jedną z atrakcji targów Windows&Doors Warsaw 2013, które odbędą się w dniach 10-12 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. To prawdziwe święto dla...

LENTEWENC - Warsaw Build 2013 - pora na design w budownictwie

Na czym polega nowoczesne projektowanie i dlaczego opłaca się inwestować we wzornictwo – odpowiedzi na te pytania padną pierwszego dnia targów Warsaw Build 2013, które odbędą się w dniach 10-12...

RHEINZINK - Trwałe, stylowe i łatwe w montażu - to główne zalety narożników RHEINZINK

fot. Rheinzink System rynnowy musi być nie tylko trwały, ale też estetyczny. Dobrze jest, kiedy jedno i drugie idą w parze. Bardziej zoptymalizowany proces produkcji gwarantuje doskonałe...

DAFA - Izolacja akustyczna w nowych wytycznych Stowarzyszenia DAFA.

Najnowsza publikacja „DAFA ID 4.06. Izolacja akustyczna w lekkich konstrukcjach stalowych” jest pierwszą prezentacją przeglądu właściwości akustycznych lekkich konstrukcji metalowych...

FAKRO - energooszczędnie i ekologicznie

  Polska firma FAKRO, jeden z wiodących producentów okien dachowych na świecie, oferuje szeroką gamę produktów zapewniających wygodę i komfort na poddaszu. Z myślą o ograniczeniu kosztów...

LENTEWENC - Warsaw Build 2013: Dekarze staną na wysokości zadania, czyli jak działa „Dobra Firma...

Targi Warsaw Build 2013, to nie tylko wystawcy i goście. To również spora dawka emocji, których na pewno nie zabraknie podczas Pokazów Sztuki Dekarskiej pod hasłem „Dobra Firma Dekarska“....

FAKRO - Okno oddymiające FSP – „droga” dla dymu w czasie pożaru

  Ogień to niszczycielski i trudny do opanowania żywioł. Jednak to dym wydzielający się w czasie pożaru stanowi większe zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Ponad 90% ofiar pożarów traci życie...

DAFA - DAFA świętuje siódmy jubileusz!

Ponad 100 osób związanych ze Stowarzyszeniem Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA spotkało się 6 czerwca 2013r. w Dolsku k. Poznania, aby wspólnie podsumować siódmy rok działalności organizacji....

RECTICEL - Recticel Izolacje na Targach AGRO-TECH

RECTICEL IZOLACJE zaprasza na XXXVI Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH w Minikowie, które odbędą się w dniach 06.07 – 07.07.2013 r.   Na tegorocznych targach firma RECTICEL...

MARLEY - Zalety systemów rynnowych z aluminium na przykładzie systemu Alutec firmy Marley

Firma Marley Polska wprowadziła na polski rynek unikalny system rynnowy z aluminium, który łączy zalety systemów wykonanych z miedzi lub tytan-cynku (długowieczność, odporność na korozję) z systemami...

GAMRAT - Systemy rynnowe Gamrat Magnat – niezawodność na lata

Produkowane przez firmę systemy rynnowe Gamrat Magnat to systemy nowej generacji, które dzięki wyjątkowej wytrzymałości na promieniowanie słoneczne gwarantują trwały i głęboki kolor przez wiele lat....

BETAFENCE - Ogrodzenie Zenturo chroni dziedzictwa UNESCO

  Maleńka Akwilea z wielką historią Włoska Akwilea to magiczne miasto, łączące w sobie sztukę, historię, kulturę i duchowość. W sąsiedztwie pięknej romańskiej Bazyliki Matki Boskiej...

LENTEWENC - Harmonia kluczem do sukcesu

Wywaid z Jowitą Marią Damaschke* Interiors&Design Warsaw 2013, CERTIBA, Windows&Doors, Warsaw Build 2013 – już we wrześniu w Warszawie odbędą się te cztery wielkie imprezy targowe...

KNAUF AMF - Knauf AMF i Heradesign – dwie silne marki pod jednym dachem

Heradesign oraz Knauf AMF - dwie marki wyspecjalizowane w rozwiązaniach sufitowych od 1 stycznia 2013 roku działają w ramach jednej organizacji biznesowej wchodzącej w skład grupy Knauf.   Nowy...

BUDOSKOP - Relacja z „Budoskop – warsztat architekta” - Gdańsk

Kolejne spotkanie z cyklu „Budoskop - warsztat profesjonalisty” już za nami. 18 kwietnia 2013r. w hotelu Posejdon w Gdańsku, odbyło się kolejne spotkanie Budoskop – warsztat...

LIBET - Tract na drodze

Kostka Tract, o przypominającej gładką ale pofałdowaną skorupę skalną powierzchni, to jedna z tegorocznych nowości Libetu. Zaprojektowany przez Magdę Pasternak, absolwentkę Wydziału Form...

LIBET - Iberia, czyli układanka

Kostkę Iberia można zaaranżować na 10 różnych sposobów. Zaprojektowana dla Libetu przez młodą designerkę Weronikę Ludwik, absolwentkę Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, jest nowością w...

BUDOSKOP - Warsztat Architekta - 18.04.2013, Gdańsk

Firma INFO-INWEST zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Budoskop - warsztat architekta", które odbędzie się w Gdańsku 18 kwietnia 2013 r. w Hotelu Posejdon przy ul. Kaplicznej 30....

FAKRO - Okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość

Współczesna konkurencja na rynku globalnym opiera się dziś przede wszystkim na technologicznym wyścigu. Światowa rywalizacja motywuje do działania, zmusza do ciągłego podnoszenia jakości i rozwoju...

LIBET - Otoczenie posesji - wyobraź sobie, zaprojektuj, zrealizuj

Na stronie internetowej firmy Libet pojawiły się bezpłatne programy ułatwiające projektowanie nawierzchni i tworzenia trójwymiarowych wizualizacji w odniesieniu do konkretnego projektu domu. Firma...

FAKRO - Okno dachowe FPP-V preSelect® przestrzeń bez ograniczeń

Poddasze to wyjątkowe miejsce w domu. Zwykle to strefa, w której rodzina relaksuje się po ciężkim dniu. Naturalne światło i świeże powietrze w pomieszczeniach pod skośnym dachem zapewniają okna...

FAKRO - Nowoczesne okna dachowe

Przestrzeń na poddaszu traktowana jest głównie jako strefa rodzinna, miejsce spokoju i ciszy, w którym relaksujemy się i regenerujemy siły. Dlatego bardzo ważne jest aby poddasze było urządzone...

POLBRUK - KIERUNEK CIECHOCINEK – konkurs rozstrzygnięty! Znamy zwycięzców!

 Źródło: Polbruk 8 marca 2013r. rozstrzygnięty został trwający trzy miesiące i zakończony w grudniu 2012r. konkurs Kierunek Ciechocinek, którego organizatorem była firma Polbruk oraz Gmina...

FAKRO - Okno dachowe FTT U8 Thermo energooszczędność w pakiecie

Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień we współczesnym budownictwie. Firma FAKRO producent okien dachowych, jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, w szczególny sposób...

KNAUF INSULATION - Budownictwo energooszczędne – moda czy konieczność?

Od kilku lat w Polsce coraz więcej uwagi poświęca się zastosowaniu w projektach budowlanych energooszczędnych rozwiązań. Budynki, powstające przy wykorzystaniu materiałów przyjaznych środowisku,...

FAKRO - „Ciepły” montaż – prawidłowa izolacja termiczna okna dachowego

Montaż okna dachowego zwykle kojarzy się z instalacją okna w konstrukcji dachu i połączeniem go z pokryciem dachowym za pomocą kołnierza uszczelniającego. Jest to jednak tylko część prawidłowego...

RECTICEL - Recticel Izolacje na Targach AGROTECH 08.03 – 10.03.2013

RECTICEL IZOLACJE zaprasza na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, które odbędą się w dniach 08.03 – 10.03.2013 w Targi Kielce przy ul. Zakładowej 1.   Na...

BUDOSKOP - Relacja z „Budoskop – warsztat architekta” - Katowice i Wrocław

Relacja z pierwszych w tym sezonie konferencji „Budoskop – warsztat architekta” organizowanych przez firmę Info-Inwest. Pierwsze w tym roku spotkania z cyklu „Budoskop –...

BETAFENCE - Stacja w Turynie otwarta po przebudowie

14. stycznia br. miało miejsce uroczyste otwarcie stacji Porta Susa w Turynie po przebudowie wartej 55 mln euro. Wydarzenie uhonorowali premier Włoch, Mario Monti oraz mer Turynu, Piero Fassina....

KNAUF INSULATION - 5 lat dla zrównoważonego rozwoju w Polsce

W ciągu pięciu lat obecności Knauf Insulation w Polsce, firma niezmiennie działa na rzecz idei zrównoważonego rozwoju, budowania bardziej konkurencyjnej gospodarki niskoemisyjnej, która będzie...

KNAUF INSULATION - Cały świat oszczędza…energię

Polacy potrafią oszczędzać. Jak wynika z badań Fundacji Nasza Ziemia¹ większość z nas oszczędza - energię. Pamiętamy o wyłączaniu światła i zakręcaniu wody. Powinniśmy jednak zwracać...

MAARS - Centrum Nowych Technologii UW wkrótce gotowe

W najbliższym czasie nastąpi finalizacja budowy Centrum Nowych Technologii „Ochota” – inwestycji Uniwersytetu Warszawskiego. Na pierwszą połowę 2013 roku zaplanowano prace...

WYWIAD - Pomysł i design to dziś najlepsze narzędzie do wyprzedzania konkurencji

Michał Sokołowski, Koordynator ds. rozwoju sieci RuckZuck w firmie Classen opowiada nam o recepcie na sukces rynkowy.   Źródło: Exspace   Exspace: Jak ocenia Pan tegoroczne targi Budma...

exspace.pl - BUDMA 2013: Spotkanie biznesy z design'em

  Jaka jest funkcja targów? Na to pytanie większość z nas odpowie bez namysłu: biznesowa. I rzeczywiście, ideą powstania targów, było umożliwienie dużej ilości ludzi, zainteresowanych daną...

BETAFENCE - Zabezpiecza port w Maroku

Projekt portu morskiego Tanger Med, mieszczącego się w Cieśninie Gibraltarskiej, wymagał najlepszego rozwiązania na lata. Dlatego do ogrodzenia inwestycji wybrano produkty Betafence – firmy o...

KANUF INSULATION - Wełna drzewna Heraklith nagrodzona prestiżowym certyfikatem

Produkty z serii Heraklith firmy Knauf Insulation otrzymały w listopadzie br. prestiżowy certyfikat Blue Engels („Błękitny Anioł”). To niemieckie odznaczenie przyznawane jest materiałom...

BRUK-BET - Najmniejsze w systemie Termalica – cienkie płytki z betonu komórkowego

Izolacja termiczna żelbetowych rdzeni ściennych czy wieńców stropowych chroni dom przed utratą ciepła. Do wykonania ocieplenia warto zastosować niewielkich rozmiarów płytki Termalica. Spektrum ich...

INFO-INWEST - Zakończenie sezonu

Wymiana doświadczeń i inspirujące dyskusje są dla osób zawodowo związanych z branżą budowlaną bardzo cenne. Ani jednego, ani drugiego nie zabrakło na konferencjach, szkoleniach i eventach...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady - Myślmy ekologicznie 5 grudnia Warszawa

Akademia Dachy i Fasady Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie. 5 grudnia 2012 w środę w Millenium Plaza...

BETAFENCE - Ogradza włoski oddział Magneti Marelli

Ogrodzenie panelowe firmy Betafence ochrania potencjalnie niebezpieczne zbiorniki z ciekłym azotem na terenie fabryki Magneti Marelli w Mediolanie.   Źródło: Betafence | Fabryka...

LIBET - „Na trasie” - Zajmujący blog o nawierzchniach

O nawierzchniach również można pisać z pasją. W blogu „Na tarasie” swoimi opiniami dzielą się fachowcy, których praca zawodowa na co dzień związana jest z aranżacją naszego otoczenia, ze...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 22 listopada Bydgoszcz

Akademia Dachy i Fasady Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie. 22 listopada 2012 w czwartek w Hotelu...

WIŚNIOWSKI - WIŚNIOWSKI bierze udział w budowie Kryształowego Pałacu na Słowacji

Crystal Palace w słowackiej Żylinie to nowoczesne centrum handlowe wkomponowane w zabytkową zabudowę starego miasta. Dzięki najnowszym technologiom stosowanym przez firmę WIŚNIOWSKI, dołączył on do...

KNAUF INSULATION - Dlaczego polskie szkoły nie są eko?

Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie firmy Knauf Insulation, organizatora Akcji „Ekoszkoła”, aż 35 proc. szkół nie zastosowało żadnych rozwiązań...

LIBET S.A. - Ogród w stylu Vintage

Splitowany Kamień Ogrodowy Completto do złudzenia przypomina naturalną skałę. Ze względu na swój trapezowaty kształt, nowy produkt w ofercie Libetu pasuje jako oprawa okrągłych rabat i oczek wodnych,...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 18 października Kielce

Akademia Dachy i Fasady Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie. 18 października 2012 w czwartek w...

GAMRAT - Nowe kolory podsufitek w ofercie Gamrat S.A.

Dach domu wygląda naprawdę efektownie, gdy jest w pełni wykończony. Doskonałym rozwiązaniem trwałego i estetycznego wykończenia okapu dachu na zewnątrz budynku są podsufitki Gamrat. Dopasowane...

BETAFENCE - Niezawodna tymczasowa kontrola dostępu i przepływu osób

Tymczasowy system ogrodzeniowy powinien nie tylko wygradzać chroniony teren, ale także dobrze go zabezpieczać przed próbą nieautoryzowanego wejścia osób niepożądanych, a jednocześnie...

LIBET - Nowy wymiar przestrzeni - splitowana cegła Libet Completto

Cegła Completto, należąca do kolekcji produktów splitowanych, to nowość w ofercie Libetu. Dzięki odpowiedniej obróbce, betonowy element posiada boki do złudzenia przypominające fakturą ręcznie...

BRUK-BET - Kostka z charakterem - Monoryt firmy Bruk-Bet

Nieregularne kształty kostki brukowej Monoryt dynamizują przestrzeń w ogrodzie. Dzięki nowemu modelowi od firmy Bruk-Bet, czołowego producenta materiałów na nawierzchnie w Polsce, tereny wokół domu...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 6 września Kraków

Akademia Dachy i Fasady Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie. 6 września 2012 w czwartek na...

KNAUF INSULATION - Państwo dopłaci do budowy domu

Od 2013 roku budując energooszczędny dom będzie można dostać 40 tys. dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dla producentów  materiałów budowlanych to dobra...

FOVEO TECH - Kolorowe pomysły na elewację

Naturalne barwy zieleni, dostojne fiolety, nasycona czerwień czy też neutralne odcienie szarości i bieli – rozwiązań kolorystycznych dla elewacji budynku i jej poszczególnych elementów jest...

LIBET - Sprawdzony sposób na bezpieczeństwo

Co roku w Polsce wypadkom podczas pracy ulega około 100 tysięcy osób. To bardzo dużo. Jak podają statystyki GUS-u aż 60 do 80% z nich wynika z powodu lekkomyślności i nieprzestrzegania...

LIBET - Nowe życie kostki brukowej

W projektowaniu nawierzchni kryje się mnóstwo możliwości. Kostka brukowa, płyty chodnikowe wypełniają niemal każdy centymetr przestrzeni publicznej. Jednocześnie jest to materiał, którym rzadko...

BETAFENCE - Betafence ochrania stadion Donbass Arena w Doniecku

Już w najbliższą środę, 27. czerwca na stadionie Donbass Arena w Doniecku zostanie rozegrany półfinałowy mecz EURO 2012. Podczas imprezy tej klasy niesamowicie ważne jest bezpieczeństwo, dlatego...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Nowy rozcieńczalnik NA DACH

Czyszczenie narzędzi po zakończeniu prac malarskich, miejscowe odtłuszczanie powierzchni przed malowaniem i zapewnianie właściwej lepkości farby gruntującej i poliwinylowej – to tylko niektóre...

ZAPROSZENIE! - Architektura Krajobrazu - Spotkania Profesjonalistów Szczecin 26 kwietnia 2012

Architektura Krajobrazu - Spotkania Profesjonalistów Architektura Krajobrazu - Spotkania Profesjonalistów. 26 kwietnia 2012 we wtorek, w Szczecin, w Hotel ATRIUM, Al. Wojska Polskiego 75. W...

KNAUF INSULATION - Jak budować oszczędnie?

Polskie i zagraniczne media rozpisują się na temat złej koniunktury gospodarczej, która dotyka kraje Europy zachodniej i lada dzień uderzyć ma w Polskę. Czy rozpoczynanie budowy w tym niepewnym...

LIBET - Skandynawska prostota

Coraz częściej zbytni przepych oraz nadmiar ozdób i rozmaitych dodatków po prostu nas męczy. Kiedy zaczynamy marzyć o prostocie, idealny może się wówczas okazać styl skandynawski. A ten doskonale...

ZAPROSZENIE! - IN-OUT Design Trendy 2012 - russian feel28 i 29 marca w Warszawie.

  IN-OUT Design Trendy   Pracownia Eventów „Info-Inwest” zaprasza na kolejną edycję imprez z cyklu IN-OUT design trendy 2012 - russian feel. 28 i 29 marca w środę i czwartek, w...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 15 marca Wrocław

  Akademia Dachy i Fasady   Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie. 15 marca 2012 w czwartek we...

LIBET - Tysiące dni bez wypadku

Siedem zakładów produkcyjnych należących do Libetu wkroczyło w nowy rok mając za sobą 1000, 2000 i 3000 dni bez najmniejszego wypadku. To efekt wieloletniej konsekwentnej polityki bezpieczeństwa...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 28 lutego Łódź

Akademia Dachy i Fasady Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie. 28 lutego 2012 we wtorek w Łodzi zapraszamy do...

WIŚNIOWSKI - MakroPro Invest – WIŚNIOWSKI łamie stereotypy o bramach przemysłowych

Jakość, niezawodne działanie, bezpieczeństwo i co istotne dla każdego inwestora, atrakcyjna cena. Tak w skrócie można scharakteryzować najnowszą propozycje Firmy WIŚNIOWSKI – bramę przemysłową...

Relacja - "Akademii Dachy i Fasady - myślimy ekologicznie"

Ostatnie w tym roku spotkanie z Akademią Dachów i Fasad – myślimy ekologicznie już za nami.   28 listopada 2011 w Hotelu Radisson SAS w Warszawie wydawnictwo Info-Inwest zorganizowało...

BRUK-BET - Ekologicznie na podjeździe – Kamień Sjeneński

Kamień Sjeneński to materiał polecany szczególnie do zabudowy nawierzchni w miejscach reprezentacyjnych, w otoczeniu stylowych posiadłości i eleganckich ogrodów. Składa się z dwóch płyt utworzonych z...

WIŚNIOWSKI - certyfikowane bezpieczeństwo pracy

W dniu 2 grudnia 2011 roku Firma WIŚNIOWSKI uzyskała certyfikat potwierdzający wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Udokumentowany i praktycznie realizowany Zintegrowany System Zarządzania...

RECTICEL - “Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka.”

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie.   W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną...

RECTICEL - Sposób na taras z PIR POWERDECK

W trakcie prac związanych z konstruowaniem tarasu (jego budową, remontem, renowacją) stale pojawia się konieczność znalezienia optymalnych rozwiązań dla uzyskanie końcowego, harmonijnego połączenia...

WIŚNIOWSKI - Spójne aranżacje fasady – bramy garażowe WIŚNIOWSKI

W ostatnich latach projekty elewacji domów coraz bardziej przypominają wysmakowane kompozycje, łączące w sobie różne materiały: drewno, kamień, szkło czy klasyczną cegłę. Fasada budynku staje się...

ZAPROSZENIE! - ARCHITEKYURA KRAJOBRAZU 24 listopada w Krakowie

  ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU   Info-Inwest zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU Spotkania profesjonalistów. 24 listopada 2011 w czwartek, tym razem będziemy gościć w...

LIBET - Bezpieczeństwo przede wszystkim

W opinii psychologów Polacy przejawiają fatalny brak dyscypliny pod kątem zachowań odpowiedzialnych i bezpiecznych. Rocznie w zakładach pracy wypadkom ulega około 100 000 osób. W 2009 roku zanotowano...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 28 listopada Warszawa

Akademia Dachy i Fasady Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie. 28 listopada 2011 w poniedziałek w Warszawie...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 27 października Katowice

  Akademia Dachy i Fasady   Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie. 27 października 2011 w czwartek w...

LIBET - Sposób na piękne schody

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na...

WIŚNIOWSKI - Bramy MakroPro – gwarancja niezawodności na 100 000 pełnych cykli!

W zakładach produkcyjnych czy firmach transportowych dobra organizacja logistyczna jest na wagę złota, a odpowiednio dobrana brama pozytywnie wpłynie na wydajność pracy oraz pozwoli obniżyć koszty...

LIBET - Piękno tkwi w szczegółach

Nie bez powodu mówi się, że dodatki tworzą całość i charakter stylizacji. Kamienie ozdobne to niepozorny drobiazg, który sporo może zmienić w otoczeniu domu. Pokrycie fragmentów powierzchni ogrodu...

LIBET - Polak mądry przed szkodą

Praca produkcyjna w branży budowlanej narażona jest na możliwość występowania niebezpiecznych zdarzeń. Warto nie tylko wyciągać z tego wnioski, ale również uprzedzać takie zdarzenia odpowiedzialnym...

LIBET - Trzy oblicza elegancji

Formy proste i powściągliwe, charakterystyczne dla stylu minimalistycznego, oczyszczają otaczającą nas przestrzeń z chaosu. Geometryczne układy, w których kluczową rolę odgrywa kompozycja oraz...

Stowarzyszenie DAFA rośnie w siłę i Członków!

Na początku czerwca nad Zalewem Sulejowskim Stowarzyszenia DAFA zorganizowało dla swoich Członków już po raz piąty Walne Zgromadzenie. Jak co roku dopisała frekwencja - blisko 70 osób. Spotkanie było...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 9 czerwca 2011 BIAŁYSTOK

  Akademia Dachy i Fasady Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na kolejne spotkanie Z Akademią Dachy i Fasady – Myślimy ekologicznie 9 czerwca 2011 (czwartek) do...

ZAPROSZENIE! - Akademia Dachy i Fasady 14 kwietnia 2011 GDAŃSK

Akademia Dachy i Fasady – myślimy ekologicznie.   14 kwietnia 2011 w Gdańsku wydawnictwo INFO-INWEST otwiera kolejny sezon z Akademią dachy i fasady. W tegorocznej edycji wraz z partnerami...

Targi Budowlane MUREXPO 20118-10 kwietnia 2011 WARSZAWA

Budujesz Dom, Urządzasz Mieszkanie, Zakładasz Ogród? Szukasz oryginalnych rozwiązań architektonicznych i wnętrzarskich? Jesteś architektem, inżynierem, wykonawcą? Przyjdź na otwierające nowy sezon...

Rozwiązania tygodnia - budowa Wyników: 24

Jak rozwiązać problemy z termoizolacją w starym budownictwie

Materiał termoizolacyjnego całkowicie paroszczelny i wodoodporny Przestarzałe technologie, z jakimi bardzo często mamy do czynienia w kilkudziesięcio-, a niekiedy nawet i kilkunastoletnich...

Renesans miedzi w architekturze

5 zasad montażu pokryć miedzianych W ostatnich latach miedź wróciła do łask architektów. Niegdyś była wykorzystywana głównie do pokryć dachowych, obecnie coraz częściej spotykana jest na fasadach...

Ostatni dzwonek na termoizolację domu

Termoizolacja BARDZO pożądana Wiele domów w Polsce jest pozbawionych odpowiedniej termoizolacji, co uniemożliwia racjonalne zarządzanie energią. Generuje to znaczne straty ciepła, jest niekorzystne...

Alternatywa dla okien dachowych - lukarny

Piękne wnętrze i atrakcyjna bryła budynku. Lukarny – charakterystyczne przeszklenia, zakończone w górnej części trójkątem lub łukiem, wyniesione poza płaszczyznę dachu i stanowiące atrakcyjną...

Przestrzeń publiczna w nowoczesnym wydaniu

Co ważniejsze: estetyka, czy funkcjonalność? Przestrzeń publiczna pełni niezwykle ważną rolę w kształtowaniu jakości życia lokalnych społeczności. Zadanie stawiane przed projektantami miejskiego...

Gabiony w małej architekturze

Gabiony zaskakują mnogością zastosowań Początkowo wykorzystywano je jako zabezpieczenie rzek i osuwisk, dziś coraz częściej pojawiają się w ogrodach i parkach. Gabiony okazują się być...

Ciepły i energooszczędny dom zimą

Najczęstsze przyczyny utraty ciepła.   Zimą ciepło najczęściej ucieka z domu przez niedocieplone ściany i dach oraz nieszczelne okna. Jego straty odczuwamy zarówno na własnej skórze, jak...

Dobrze oświetlony dom

Światło naturalne czy sztuczne? Wykorzystaj możliwości swojego domu. O tym, jak dużo światła dziennego dotrze do pomieszczeń, w których mieszkamy, decydują architekci na etapie projektowania i...

Akustyczne szkło laminowane - nie tylko cicho, ale i bezpiecznie

Im mniej decybeli, tym lepiej dla naszych uszu.   Hałas to jeden z problemów współczesnego świata. Żyjąc w mieście otoczeni jesteśmy dźwiękami, które często mają tak wysokie natężenia, że...

Każde stanowisko pracy powinno być odpowiednio oświetlone

Naświetla dachowe i ścienne. Oświetlenie pomieszczeń światłem dziennym poprawia ogólne samopoczucie, wpływa korzystnie na zdrowie i komfort pracowników, a także zwiększa wydajność...

Mieszkaj lepiej w świetle dziennym

Dzięki oknom dachowym i fasadowym domownicy mogą przez cały rok korzystać z naturalnego oświetlenia.   Komfort, energia i środowisko naturalne to główne obszary zainteresowania zwolenników...

Izolacje termiczne PUR/PIR od zewnątrz i od wewnątrz

Płyty termoizolacyjne ze sztywnej pianki poliuretanowej PUR/PIR - doskonała izolacja całych budynków, od fundamentów aż po dach. Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje....

Rynny – niezbędne uzupełnienie dachu

50, 70, a nawet 100 lat trwałości, w zależności od materiału, z jakiego wykonane są rynny.   Choć często o tym zapominamy, rynny pełnią niemal tak samo ważną rolę, jak dach. Gdyby nie one, nawet...

Blachodachówka - alternatywa dla dachówki

Blachodachówka i profile dachowe z blachy - idealne przy dużych powierzchniach.   Szczelność oraz stosunkowo duże wymiary blachodachówki czy profili dachowych sprawiają, że należy ona do...

Okna dachowe - najlepszy sposób doświetlenia poddasza

Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza.   Zastosowanie inteligentnych rozwiązań technicznych wpływa na podniesienie komfortu mieszkania na poddaszu - z dużą...

Adaptacja strychu na cele mieszkalne.

Zimą ciepło, latem – chłodno.   Adaptując poddasze, trzeba zadbać o odpowiednią izolację w zależności od istniejących warunków technicznych. Przez dach może uciekać nawet do 40% ciepła,...

Systemy dachów zielonych firmy Bauder

Systemy zazielenienia dachów podnoszą wartość budynków nie tylko w aspekcie estetycznym...   Każdy dach zielony stanowi przestrzeń dla życia organizmów. Systemy zazielenienia intensywnego z...

Płyty OSB z oferty firmy PHOENIX Distribution

Płyty OSB są materiałem prawie tak mocnym jak sklejka, ale mniej materiałochłonnym.   Płyta OSB jest powszechnie wykorzystywana jako zamiennik sklejki i desek w technologii lekkiego szkieletu...

Pokrycia dachowe firmy LINDAB

Blacha ocynkowana oraz panele do wykonywania pokryć dachowych.   Cienka blacha płaska to ponadczasowy, łatwo formowalny i wyjątkowy materiał od wieków stosowany przy produkcji pokryć dachowych....

Materiały do pokryć dachowych firmy RHEINZINK

Systemy pokryć dachowych stworzone dla pokoleń - bezobsługowe - trwałe - odporne.   Od ponad 150 lat stosuje się cynk w najbardziej narażonych elementach budowy. Teraz, już jako tytan-cynk,...

Świetliki rurowe firmy Fakro

Główną ich funkcją jest dostarczanie naturalnego światła do pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania okien dachowych czy pionowych.   Pomieszczenia odcięte od światła dziennego są...

Płyty warstwowe firmy EuroPanels

Płyta warstwowa EuroPanels to nowoczesny, kompozytowy wyrób budowlany, składający się z konstrukcyjno-izolacyjnego rdzenia i dwóch okładzin stalowych.   Produkt przeznaczony jest do stosowania...

Wyroby styropianowe firmy YETICO

Płyty styropianowe do szeroko rozumianej termoizolacji. W ofercie min. grafitowe płyty o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych LEPSZY, przeznaczone do lepszej izolacji cieplnej fasad.  ...

RECTICEL - Izolacje termiczne PUR/PIR od zewnątrz i od wewnątrz

Płyty termoizolacyjne ze sztywnej pianki poliuretanowej PUR/PIR - doskonała izolacja całych budynków, od fundamentów aż po dach.   Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło...

Nowe wideo Wyników: 18

Instrukcja montażu termoizolacji nakrokwiowej Bauder PIR na dachu stromym

Termoizolacja na krokwiach jest bez wątpienia najbardziej skuteczną metodą termoizolacji dachu stromego. Firma Bauder dokonała w tym zakresie pionierskiego wkładu i jako jedna z pierwszych rozwinęła...

Montaż dachowej folii wstępnego krycia

Montaż folii wstepnego krycia oraz sposoby wykonania takich detali jak okap i kalenica. Sposoby naprawy uszkodzeń i uszczelnienie miejsc mocowania....

BAUDER - Termoizolacja dachów stromych

Instrukcja montażu termoizolacji nakrokwiowej BAUDER PIR na dachu stromym. Układanie na powierzchni....

Termoizolacja nakrokwiowa.

Recticel L-ments - samonośne, dachowe elementy izolacyjne. Panel L-Ments® firmy Recticel jest samonośnym panelem izolującym, zaprojektowanym do użycia na dachach skośnych (o kącie nachylenia...

Montaż wpustu dachowego

Montaż wpustu dachowego MARLEY Polska przedstawia film instruktażowy montażu wpustu dachowego Akasison wpust XL75 PVC....

Montaż okna do dachów płaskich CVP

Montaż okna do dachów płaskich CVP Okna do płaskiego dachu VELUX dostarczają dużą ilość światła słonecznego, zapewniając jednocześnie doskonałą ochronę cieplną....

RHEINZINK Obróbka komina miękkim cynkiem - instrukcja montażu

RHEINZINK Obróbka komina miękkim cynkiem - instrukcja montażu Do wykonania obróbek przy kominach, ścianach czy lukarnach, do dachów dachówkowych lub łupkowych wymagany jest materiał...

Odwodnienie dachów płaskich

Odwodnienie dachów płaskich   Instrukcje montażu wpustu bitumicznego z montażem instalacji podciśnieniowego odwodnienia dachu.  ...

GAMRAT Systemy rynnowe Magnat

Rynny Gamrat – sprawdzone na milionach dachów!   Gamrat Magnat to systemy rynnowe nowej generacji, które dzięki wyjątkowej wytrzymałości na promieniowanie słoneczne gwarantują trwały...

Montaż kolektora słonecznego SKW

Montaż kolektora słonecznego SKW   Kolektory SKW można montować w zespoleniach z oknami dachowymi FAKRO w dowolnych konfiguracjach. Łatwe, szybkie i szczelne połączenie ich z połacią dachu...

FAKRO Montaż okna dachowego PTP-V

Instrukcja montażu okna obrotowego PTP-V   Okna aluminiowo-tworzywowe są oknami dachowym o konstrukcji obrotowej, wykonanymi z wielokomorowych profili PVC, które wewnątrz wzmocnione są...

ISCOM Riverclack – system dachu płaskiego

Profilowanie paneli ISCOM Riverclack.   Klip pokazujący profilowanie paneli ISCOM Riverclack w ograniczonej przestrzeni z ograniczeniami serwisu.  ...

LINDAB Rainline

Montaż systemu rynnowego Lindab Rainline   Rainline to stalowy system odprowadzania wody z dachu, a o jego najwyższej jakości świadczą: trwałość, łatwość dopasowania i szybkość montażu. Został...

ROTO Okno dachowe Roto Azuro

Okno dachowe Roto Azuro   Azuro to panoramiczne okno dachowe o rekordowym rozmiarze 2,60 m x 1,70 m otwiera zupełnie nowe perspektywy. Ogród zimowy na poddaszu? Słoneczny taras czy kąpiel pod...

GAMRAT Podsufitka

Montaż podsufitki dachowej z PVC - GAMRAT   Jeśli marzymy o pięknym dachu, zachwycającym swoim wyglądem oraz precyzją wykończenia, zwróćmy uwagę na wybór i staranne również podsufitki dachowej...

Dachy z blachy cynkowo-tytanowej RHIENZINK

Rheinzink Polska Sp. z o.o. jest producentem blachy cynkowo - tytanowej.  ...

Dom Modelowy - Etap Dach, folia dachowa

Układanie folii dachowej oraz montaż kontrłat i łat na dachu stromym.  ...

LINDAB Rainline

Montaż systemu rynnowego Lindab Rainline.   Lindab Rainline to stalowy system odprowadzania wody z dachu, a o jego najwyższej jakości świadczą: trwałość, łatwość dopasowania i szybkość montażu....

budoskop.pl - Budownictwo porady Wyników: 220

Zielone serce miasta - kompleks Eco City Katowice z fasadami aluminiowymi od Aluprof

Tworzenie mieszkańcom komfortowych i przyjaznych przestrzeni do życia czy pracy jest nie lada wyzwaniem. Coraz większe restrykcje i zmieniające się przepisy prawa w obszarze budownictwa sprawiają,...

Trwała posadzka w oborze

Polska wieś się zmienia, specjalizuje. W pole wyjeżdża coraz bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, a obejście wzbogacone zostaje o nowoczesne budynki. Kwitną gospodarstwa nastawione na...

Prawidłowe postępowanie ze zużytym sprzętem oświetleniowym. Niech Twoja firma świeci przykładem

W 2020 roku sprzedano w UE około 1,5 miliarda źródeł światła, które po zużyciu będą wymagały odpowiedniego zagospodarowania. Dla wielu przedsiębiorców i zarządzających...

Ochrona systemu rynnowego przed liśćmi

Ochrona systemu rynnowego przed liśćmi jest niezbędna, jeśli chcemy zapewnić prawidłowe funkcjonowanie systemu i zapobiec uszkodzeniom budynku. Dostępne rozwiązania RHEINZINK są nie tylko łatwe w...

Bryła budynku a zbieranie deszczówki

Z roku na rok ponosi się coraz większe nakłady na oczyszczanie użytej wody. Woda deszczowa jest bezpłatnym i stosunkowo czystym źródłem. Zbieranie wody deszczowej oszczędza wysokiej jakości...

Imponujące przeszklenia w zgodzie z trendami i naturą. Dlaczego Polacy zachwycili się stylem barn...

Polacy pokochali styl barn house. Nic w tym dziwnego. Domy typu stodoła, zarówno wznoszone od podstaw, jak i powstające na bazie istniejących już obiektów, wyróżniają się...

Dlaczego warto zdecydować się na pergolę tarasową i na co zwrócić uwagę, wybierając konkretne...

Poranna kawa pita w otoczeniu zieleni, popołudniowy relaks z książką na leżaku czy wieczorne biesiadowanie na świeżym powietrzu w gronie najbliższych - tarasy czy przydomowe ogrody mogą nam służyć...

Kiedy waga konstrukcji dachowej niebezpiecznie wymyka się spod kontroli…

Dach płaski to miejsce wielkiej wagi, dosłownie i w przenośni. Z jednej strony mówimy bowiem o konstrukcji o kluczowym znaczeniu, z drugiej - o szczególnych obciążeniach...

Czyste powietrze - zdrowy dom

Czyste powietrze i woda są nam niezbędne do życia. W sezonie grzewczym w wielu polskich miejscowościach najlepiej jednak wstrzymać oddech i nie otwierać okien. Wszystko przez smog, który...

Architektura cyrkularna - nieunikniona przyszłość współczesnego budownictwa

Budynki niskoenergetyczne i pasywne powoli stają się codziennością - dzięki nim możliwe jest nie tylko zmniejszenie zapotrzebowania na energię, ale też spełnienie coraz bardziej restrykcyjnych...

Zadbaj o nawierzchnię - nie tylko zimą!

Kostki i płyty betonowe to niezwykle trwałe i praktyczne materiały, ale aby zachować ich atrakcyjną estetykę i nienaganny wygląd przez długie lata, wymagają minimalnych zabiegów...

Bezpieczeństwo pożarowe budynków: liczy się nie tylko odporność na ogień!

W kontekście bezpieczeństwa ogniowego materiałów budowlanych równie ważny, co ich odporność na wysokie temperatury, jest skład wydzielanych oparów. Od stopnia ich toksyczności...

Zwiększyć obciążenia, termoizolacja wytrzyma… Czy na pewno?

Kluczowym czynnikiem determinującym dobór ocieplenia są przeważnie parametry termoizolacyjne, ale - choć przewodność cieplna ma znaczenie - szczególną uwagę warto zwrócić...

Budowa w trudnych czasach

Budować czy nie budować? Oto jest pytanie! Wzrost cen i niestabilna sytuacja na rynku powodują, że weryfikujemy dotychczasowe plany dotyczące budowy lub remontu domu. Z drugiej strony nie chcemy już...

Jak powinny wyglądać osiedla przyszłości?

- Projektowanie miast to ogromne wyzwanie, z którym mierzą się dziś architekci. Z jednej strony musi być odpowiedzią na rosnące, globalne wyzwania ekologiczne. Z drugiej - oferować maksymalny...

Odzyskać miasto, czyli jakich rozwiązań i technologii wymaga rozwój nowoczesnej przestrzeni...

Kopenhaga, Auckland, Helsinki, Vancouver, Wiedeń... Te leżące na różnych kontynentach, odmienne pod względem kulturowym miasta łączy jedno: są powszechnie uważane za najlepsze do życia....

Badanie wytrzymałości betonu przy zastosowaniu maszyny wytrzymałościowej

Jednym z najważniejszych parametrów betonu jest wytrzymałość, która determinuje możliwości jego zastosowania. Jak ją zbadać? Jak działa maszyna wytrzymałościowa do betonu? Odpowiedzi...

Planujemy zakup kostki. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Wygląd, kształt, grubość, wykończenie krawędzi czy faktura to tylko niektóre parametry, na które warto zwrócić uwagę wybierając kostkę czy płytę betonową do wymyślonej przez nas...

Trudny teren - łatwe rozwiązanie!

Nie zawsze posesja, na której budujemy dom, jest płaska niczym stół. Czasem teren jest zróżnicowany i wymaga doboru odpowiednich rozwiązań. Jak zatem w prosty sposób...

Jak rozwiązać problemy z termoizolacją w starym budownictwie na 100%?

Czy modernizacja starych obiektów to zadanie łatwe? Nie. Czy istnieją konkretne technologie izolacyjne, które pozwalają raz na zawsze rozwiązać typowe problemy towarzyszące pracom...

Dachy użytkowe. Przyszłość, do której warto podejść z głową

Kurcząca się ilość miejsca w miastach sprawia, że w poszukiwaniu cennej przestrzeni coraz więcej inwestorów kieruje wzrok… ku górze. Dachy użytkowe stanowią idealną odpowiedź na...

Efektowna nawierzchnia przed domem

Jodełka, cegiełka, szachownica, drabinka, z przesunięciem, czy step by step – nawierzchnia przed domem nie musi wyglądać monotonnie, wystarczy jeden z wymienionych wzorów, aby ją ożywić...

Chcesz płacić niższe rachunki za eksploatację domu? Zainwestuj w jego termomodernizację!

Z uwagi na realia polityczno-ekonomiczne nośniki energii stały się w ostatnim czasie towarem deficytowym. Znacząco wzrosły zatem m.in. koszty ogrzewania domu. Są jednak skuteczne sposoby na to, aby...

Ogrody miejskie, czyli jeszcze bardziej zielono w miastach!

Zieleń to bardzo ważny element krajobrazu współczesnych metropolii. Rośliny dostarczają tlenu, chronią przed wysokimi temperaturami i nagrzewaniem się otoczenia, są schronieniem dla fauny, a...

Raz na zawsze

Ośrodki sportowo-rekreacyjne to ten szczególny typ obiektów, który potrafi przysporzyć swoim włodarzom niemały ból głowy. Potwierdzi to każdy kierownik czy pracownik...

Okna pod ochroną, czyli osłony okienne bez tajemnic

Okna pełnią wiele bardzo ważnych funkcji w domach energooszczędnych i pasywnych. Nic dziwnego zatem, że nowoczesne budynki tego typu mają duże przeszklenia od strony południowej - tej najbardziej...

Naturalny design rządzi!

Stylowe, estetyczne i super modne - takie są dedykowane nowoczesnym aranżacjom ogrodowym elementy betonowe, które łudząco przypominają naturalne materiały np. kamień . Jest ich naprawdę wiele...

Spienione szkło komórkowe - remedium na zawilgocony i przeciekający dach

Baseny to obiekty szczególnie trudne z punktu widzenia ochrony przed kondensacją pary wodnej. Jak poradzić sobie z zawilgoconym lub przeciekającym dachem, który jak bumerang powraca po...

Murek „wszechmogący”

Choć wydaje się, że można użyć go tylko w jednym celu, to tak naprawdę posiada całą masę zastosowań. Murek można wykorzystać na wiele sposobów, tworząc z niego nie tylko pojedyncze elementy...

PERINSUL - Another brick in the wall?

We współczesnych domach stosowanie izolacji termicznej dla całej bryły budynku jest powszechne i obowiązkowe. Stosujemy ją w dachach, podłogach, ścianach i fundamentach, aby utrzymać...

Najważniejsze różnice między termoizolacją ze szkła komórkowego FOAMGLAS®, a innymi materiałami...

Wodoodporny a wodoodporny Zarówno termoizolacja pochodzenia mineralnego jak i pochodzenia sztucznego jest wodoodporna. Izolacja ze szkła komórkowego jest nie tylko wodoodporna, ale...

Kondensacja pary wodnej w budynkach

Obecnie możliwe jest tworzenie budynków, które wykorzystują szereg możliwości technologicznych pod względem systemów wymiany powietrza i klimatyzacji. Jednak kondensacja pary...

Palisady Abakus w wymiarze XL - 3 praktyczne zastosowania

Elementy murowe Abakus® stanowią wielkogabarytowe elementy modularne o zaplanowanych wymiarach. Mogą być zabudowywane w pionie lub w poziomie. Jeśli więc szukasz oryginalnych sposobów na...

Ekologiczne miasta przyszłości!

Dostarczają tlenu, chronią przed letnimi upałami, stanowią miejsce rekreacji, a także retencjonują wodę - tereny zielone w miastach pełnią wiele niezbędnych funkcji. Dzięki współczesnej...

Ekologiczne kostki i płyty - co warto o nich wiedzieć?

Oszczędzamy wodę, segregujemy śmieci, a zamiast plastikowych butelek stawiamy na szklane. Foliowe woreczki zastępujemy płóciennymi torbami, a do ogrzewania domu coraz częściej wykorzystujemy...

Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu

Błoto, plamy po smarach i oleju, kleksy po czerwonym winie, wykwity wapienne oraz mchy, silne promienie słońca czy pozostałości po kreatywnym rysowaniu kredą po chodniku - to zaledwie początek...

Cieplej i oszczędniej dzięki termomodernizacji. Jak zadbać o klimat i domowy budżet?

W długie, jesienno-zimowe wieczory marzymy o tym, aby zaszyć się w przytulnym wnętrzu, z kubkiem ulubionego, rozgrzewającego napoju. Ciepło domowego ogniska nabiera wtedy dosłownego znaczenia. Żeby...

Co kryje w sobie dom w zabudowie bliźniaczej?

Pod pojęciem popularnego „bliźniaka” kryje się znacznie więcej niż projekt domu, który będą współdzielić dwie rodziny. To kompleksowe podejście do inwestowania, planowania...

Romantyczny, czy nowoczesny i minimalistyczny?

To dwa typy ogrodów, które są wyrazem całkowicie odmiennych filozofii kształtowania zielonej przestrzeni wokół domu. Styl ogrodu determinuje wybór odpowiednich detali i...

Betonowe, jednak eko!

Współczesne przestrzenie miejskie powinny być projektowane w zrównoważony i ekologiczny sposób, przy założeniu odpowiedniego balansu pomiędzy walorami funkcjonalnymi, a...

Jak prowadzić ścieżki wokół domu?

Zagospodarowanie terenu wokół domu wymaga dokładnego przemyślenia wielu aspektów funkcjonalnych i estetycznych. Szczególnie ważną rolę w jego planowaniu odgrywają ciągi...

Kostka brukowa zawsze w dobrej formie! Jak przygotować nawierzchnię do zimy?

Prawidłowa konserwacja, używanie odpowiednich narzędzi i środków zimą, wykonanie spoin z piasku polimerowego, a w momencie zabrudzenia szybka reakcja, to gwarancja zachowania nawierzchni z...

7 najczęściej zadawanych pytań o duże okna

Wielkogabarytowe przeszklenia, zwłaszcza w salonie, stały się w ostatnim czasie szalenie modne. Czemu zawdzięczają popularność? Pozwalają osiągnąć spektakularny efekt, zdobią wnętrze i samą kubaturę...

Dekoracyjne elementy betonowe w ogrodzie

Kostki i płyty betonowe od lat wiodą prym jako materiały wykończeniowe nawierzchni w otoczeniu domów. Nie są to jednak jedyne prefabrykaty betonowe, które można wykorzystać w aranżacji...

Nowoczesne rozwiązania na polskich stadionach. Aluprof wspiera sportowe emocje

Turniej UEFA EURO 2020 już za nami. Był on wyjątkowy nie tylko ze względu na rok, w którym się odbywał. Znacznie ważniejsze i bardziej interesujące były zmagania drużyn oraz liczne...

Efekt od progu. Jak zaprojektować aranżację strefy wejściowej w stylu nowoczesnym?

Minimalistyczne, o prostych bryłach, z dużymi powierzchniami przeszklonymi na elewacji - tak prezentuje się większość domów zbudowanych w stylu nowoczesnym. Taka architektura wymaga...

Piękny taras na lata z solidnymi gresami od Opoczno

Nowoczesny taras to wizytówka domu niezależnie od pory roku. Podstawą jego udanej aranżacji są trwałe i efektowne nawierzchnie. Wytrzymałe, a przy tym piękne kolekcje gresów na...

Idealna nawierzchnia wokół domu. Zadbaj o kostkę i płyty z betonu!

Atrakcyjny wygląd tarasów, alejek oraz podjazdów wykonanych z kostek i płyt betonowych zależy od właściwej pielęgnacji nawierzchni. Co prawda, kostka brukowa i płyty betonowe to jedne...

Co na schody zewnętrzne zamiast naturalnego kamienia?

Schody są nieodłącznym elementem każdego budynku i jego otoczenia. Poza walorem użytkowym, często podnoszą rangę i dodają miejscu splendoru. Mogą być proste lub finezyjne. Najstarsze schody znajdują...

Zielone przestrzenie w budynkach jako remedium na negatywne skutki niezrównoważonej urbanizacji

Proces urbanizacji w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat prowadzony był w szaleńczym tempie, często bezrefleksyjnie i w sposób niezrównoważony, co nie pozostało bez wpływu na zmiany klimatyczne. Jak...

Gładka czy płukana? Jaką kostkę wybrać na nawierzchnię?

Wielkość, kolor, grubość, kształt, styl i zastosowanie – na te kwestie najczęściej zwracamy uwagę przy wyborze kostki betonowej. Ważna jest jednak jeszcze jedna cecha, a jest nią faktura!...

Szyba idealnie dobrana

Stanowi aż 85 procent powierzchni okna, wpływa na poziom izolacji cieplnej, poprawia jakość ochrony przed hałasem, zapewnia dostęp do naturalnego światła – szyba. Przy wyborze okna, warto...

Nowoczesne kwietniki ogrodowe z betonu

Beton to materiał, z którego powstaje coraz więcej oryginalnych i dizajnerskich elementów małej architektury ogrodowej. Prefabrykaty betonowe można również wykorzystać w projektach różnego rodzaju...

Nowoczesna stodoła – jak dobrać kolor bramy, okien, drzwi

Oszczędność formy i różnorodność rozwiązań czy właśnie tego oczekujemy od minimalistycznej architektury? Nowoczesne stodoły i ich charakterystyczna prostota trafiły w gusta Polaków. Budowa takiego...

Meble ogrodowe jak nowe – jakie rozwiązania wybrać?

Olej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my...

Co trzeba wiedzieć o kostce i płytach betonowych?

Uniwersalne, wytrzymałe, nowoczesne i designerskie – takie są kostki i płyty betonowe. Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać, decydując się na budowę wykonanych z nich nawierzchni....

Mała architektura w nowoczesnym ogrodzie

Ogród bez małej architektury jest jak potrawa bez przypraw. Dlatego stanowi ona niezwykle ważny element, który pozwoli nam na podkreślenie nowoczesnego stylu naszego ogrodu. Określenie „mała...

Segregacja śmieci na nowych zasadach. Przed jakimi wyzwaniami stają przedsiębiorstwa komunalne?

Od początku roku nie cichną dyskusje dotyczące nowych zasad segregacji śmieci. Mieszkańców prawie wszystkich polskich miast 1 stycznia powitały nie tylko podwyżki, ale i obowiązek dzielenia odpadów...

Planuj jesienią – buduj wiosną

Długie wieczory i jesienna słota to idealny czas na przemyślenia, jakie zmiany można wprowadzić w otoczeniu domu na wiosnę. Podpowiadamy, jak zaaranżować je w stylu nowoczesnym. Nowoczesna...

Elewacja – jak przygotować się do termomodernizacji domu?

Nawet przy temperaturze rzędu kilku stopni Celsjusza przebywanie w pozbawionym izolacji termicznej budynku jest mało komfortowe. Coraz więcej obiektów zyskuje więc „okrycie” w postaci...

Ułóż sobie nawierzchnię

Kostki i płyty betonowe to bezsprzecznie najczęściej używane materiały do budowy alejek, podjazdów czy tarasów, ze względu na ich trwałość, estetykę i wzornictwo. Czy nawierzchnię z nich zrobioną...

Drabina drewniana. Relikt przeszłości czy tradycja, która nie przemija?

Choć znakomita większość oferowanych obecnie na rynku drabin wykonana jest z aluminium, to niezwykle popularne niegdyś modele drewniane w dalszym ciągu znajdują swoich zwolenników. Są nieodłącznym...

Jak zabezpieczyć się przed pożarem?

Szybkość rozprzestrzeniania się pożaru sprawia, że już w ciągu kilku minut od zarzewia żywioł staje się trudny do okiełznania. Obrona przed nim nie musi być jednak droga i pracochłonna. Kiedy gaśnica...

Czas na ekologię

Szybko schnąca nawierzchnia, dobra przyczepność podczas deszczu, sprawne odprowadzanie wód deszczowych – to wszystko zalety ażurowych betonowych płyt nawierzchniowych. Ich niewątpliwym atutem...

Renesans miedzi w architekturze. 5 zasad montażu pokryć miedzianych

W ostatnich latach miedź wróciła do łask architektów. Niegdyś była wykorzystywana głównie do pokryć dachowych, obecnie coraz częściej spotykana jest na fasadach budynków. Współczesna architektura...

Czas pożegnać prace ogrodowe. Jakie czynności wykonać przed zimą?

Jesień tego roku obchodzi się z nami wyjątkowo łagodnie. To jednak nie powinno uśpić naszej czujności – zima z pewnością nadejdzie. Dlatego korzystając z wciąż sprzyjającej aury,...

Drabiny ewakuacyjne i techniczne KRAUSE. Od projektu do montażu gotowego rozwiązania

Drabiny pionowe, zwane także ewakuacyjnymi lub technicznymi, są nieodłącznym elementem ścian zewnętrznych budynków przemysłowych, magazynowych, a niekiedy także biurowych. Z jednej strony,...

Dbaj o nawierzchnię zimą

Zima w Polsce jest z roku na rok coraz łagodniejsza, a nawierzchnia wykonana z kostki i płyt betonowych jest jednym z bardziej odpornych materiałów na rynku. Mimo to warto pamiętać o kilku ważnych...

Nowoczesny dom w zasięgu ręki

Sztuczna inteligencja jest obecnie jednym z głównych trendów technologicznych, który w dodatku rozwija się w zdumiewająco szybkim tempie. Znajduje ona swoje zastosowanie w różnych dziedzinach naszego...

Jak dobrać nawierzchnie wokół posesji do stylu budynku, aby zachować spójność architektoniczną?

Zachowanie spójności, ładu i porządku to podstawowa zasada przy projektowaniu domów i ich najbliższej okolicy. Dlatego coraz częściej aranżowanie otoczenia budynku powierzamy profesjonalistom. O czym...

Ostatni dzwonek na termoizolację domu

Wiele domów w Polsce jest pozbawionych odpowiedniej termoizolacji, co uniemożliwia racjonalne zarządzanie energią. Generuje to znaczne straty ciepła, jest niekorzystne zarówno dla domowego budżetu,...

Prowadzisz firmę budowlaną z aspiracjami? Zadbaj o profesjonalne tłumaczenia!

Firmy budowlane mają szerokie możliwości rozwoju. Stale rosnące zapotrzebowanie na usługi budowlane, atrakcyjne stawki oferowane dla polskich przedsiębiorstw oraz możliwość korzystania z najnowszych...

Cokół trwały i estetyczny

Porządnie wykonany cokół chroni elewację przed zabrudzeniem, zawilgoceniem od strony gruntu czy uszkodzeniami mechanicznymi. Pełni również funkcję dekoracyjną, wpływa bowiem na wygląd fasady....

Taras z fasonem – wakacyjne miejsce spotkań dla całej rodziny

Jaka jest najcenniejsza waluta świata? Czas! Najlepiej ten spędzony z rodziną i znajomymi. A ciągle narzekamy, że przecieka nam on przez palce… Wakacje to jednak okres, gdy możemy więcej chwil...

Aluminiowa drabina przegubowa. 4 powody, dla których ekipy budowlane powinny ją mieć

Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie budowlanym, bez którego wykonanie wielu prac nie byłoby możliwe. Malarze często wierni są wolnostojącym modelom drewnianym, elektrycy wybierają dedykowane...

Zastosuj spoinę nowej generacji

Jest wydajny, trwały i zapobiega wyrastaniu chwastów pomiędzy płytami lub kostkami betonowymi. To tylko niektóre z zalet piasku polimerowego, który coraz częściej znajduje zastosowanie przy...

Jak przygotować dom i mieszkanie do lata? Jakie rozwiązania wybrać?

Do lata, do lata, do lata. Piechotą będę szła – brzmią słowa refrenu znanej piosenki zespołu Bajm, które idealnie odzwierciedlają powszechną ludzką tęsknotę za najcieplejszą porą roku,...

Perfekcyjny podjazd – o czym trzeba pomyśleć

Trwały, dobrze oświetlony, bezpieczny – to cechy idealnego podjazdu. Powinien być również elegancki i stanowić wizytówkę naszego domu czy rezydencji. Wygląd i sposób budowy podjazdu zależy...

Spraw, by ogród lśnił nie tylko za dnia

Ogród za dnia cieszy feerią barw – zwłaszcza wiosną, latem i jesienią. Jeżeli chcemy, by był równie magiczny i pociągający także w nocy, należy zadbać o jego odpowiednie oświetlenie. Sposobów...

Schowaj się przed hałasem i sąsiadami

Spokój, cisza i prywatność to w dzisiejszych czasach prawdziwy luksus. Jeśli chcesz uciec przed hałasem i odciąć się od męczącego otoczenia, wybuduj ogrodzenie i posadź zieleń, które pozostawią...

Remont domu na wiosnę? Wybierz mądrze!

Wiosna to wyczekiwana pora roku, również w kontekście budowlanym. Opłaca się zatem właśnie teraz, na przedwiośniu, wykonać generalny przegląd dachu i zaplanować prace, które mogą być wykonane dopiero...

Aluminiowe rusztowania jezdne dla profesjonalistów. Poznaj zalety tego rozwiązania

Aluminiowe rusztowania jezdne to nowoczesne konstrukcje, które coraz częściej na placach budowy czy w zakładach produkcyjnych zastępują drabiny. Dlaczego? Są lekkie, stosunkowo niedrogie i...

Odśnieżaj z głową!

Miło jest siedzieć w fotelu, gdy za oknem prószy śnieg. Biały puch to jednak nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Odśnieżanie chodników nie należy do przyjemnych zajęć, jednak jest konieczne,...

Budowanie dobrze zorganizowane

Przymierzasz się do budowy domu? Zaplanowanie poszczególnych etapów prac budowlanych pozwoli ci kontrolować zarówno czas, jak i wydatki. Przemyślany i dostosowany do twoich wymagań harmonogram prac...

Odbiór mieszkania w stanie deweloperskim – na co zwrócić uwagę?

Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym, choć pełne zalet, nie jest też pozbawione wad. Długo wyczekiwane lokum dostępne jest w wariancie surowym lub z różnymi opcjami wykończenia. Mimo, że...

Solidny podjazd do domu – z czego wykonać?

Najważniejsze w wykonywaniu podjazdu jest odpowiednie utwardzenie podłoża i dobór grubości elementów, którymi ten podjazd wyłożymy. Jeżeli podbudowa będzie solidnie wykonana, to unikniemy zapadania...

Dachy zielone ekstensywne (z uprawą ekstensywną) – prawidłowy dobór materiałów

Zielona przestrzeń miejska to przyszłość architektury zarówno w realizacjach prywatnych, jak i wielkopowierzchniowych inwestycjach. Projektując budynki użyteczności publicznej, osiedle czy...

Fugowanie nawierzchni brukowej – wykończenie w najdrobniejszym detalu

Kostka brukowa oraz płyty betonowe to w dzisiejszych czasach najbardziej popularne nawierzchnie ogrodowe. Z reguły do tej pory szczeliny między kostkami brukowymi brukarze wypełniali zwykłym...

Barwy wakacji na domowej elewacji

Dlaczego domy w Norwegii są kolorowe, a te w Grecji w większości białe? Wakacyjne wojaże to nie tylko doskonała okazja do wypoczynku, lecz również do poznania architektury odwiedzanych miejsc. Mimo,...

Wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu z inteligentnym domem

Dla większości Polaków dom to nie tylko centrum życia rodzinnego, ale także miejsce odpoczynku i relaksu. To przestrzeń, w której pragniemy czuć się komfortowo, bezpiecznie i swobodnie. Z tego też...

Styropianowe ciekawostki

Wiele genialnych wynalazków powstało przez przypadek i tak też było ze styropianem. Fritz Stastny, chemik w zakładach BASF w Ludwigshafen, prowadził w 1949 roku eksperymenty mające doprowadzić do...

Czy beton w ogrodzie jest odporny na zabrudzenia?

Alejki ogrodowe, elementy małej architektury, podjazdy, schody w ogrodzie… Beton w takich miejscach jest mile widziany. Odporny na zmienną temperaturę, trudne warunki atmosferyczne, łatwy do...

Strefa prywatności – jak utworzyć ją w ogrodzie?

Ogród można podzielić na kilka stref, tworząc specjalne, tak zwane wnętrza ogrodowe: rekreacyjne, pracy, zabaw z dziećmi czy spotkań ze znajomymi. Niezależnie od rodzaju i liczby tych specjalnych...

Ogród, który dba o zmysły

Ogród dbający o ciało, umysł i duszę oraz zapewniający idealny balans i wewnętrzne wyciszenie. Holistyczna koncepcja ogrodu staje się coraz bardziej popularna, ponieważ zakłada powrót do natury....

Jakie warunki powinna spełniać prawdziwa izolacja nakrokwiowa?

W natłoku spraw związanych z budową wielu inwestorów zapomina, że dach jest najważniejszym elementem każdego budynku. Jego trwałość, stabilność, szczelność oraz odpowiednie ocieplenie nie tylko...

Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym EGLAS Saint-Gobain

Rozmowa z ekspertem Remigiuszem Ogrodzińskim, EGLAS Global Product Managerem z Glassolutions Polska. Architekci i inwestorzy planując budowę domu, na każdym etapie projektu podejmują decyzje...

Wełna skalna ROCKWOOL – optymalne rozwiązanie do ocieplenia poddasza użytkowego

Ocieplenie poddasza może być szybkie i łatwe, należy jednak pamiętać o pewnych kluczowych krokach, które należy wykonać, w zależności od typu pokrycia dachowego lub poddasza. Produkty izolacyjne do...

Szklany komfort akustyczny

Miejsce zamieszkania i panujące w nim warunki przekładają się na ogólną kondycję i samopoczucie człowieka. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że około 10% ludzi każdego dnia narażonych jest...

Ogród żwirowy – efektowna część otoczenia domu

Pozwala świetnie wyeksponować rośliny oraz w ciekawy sposób ubogacić aranżację ogrodu – żwir, bo o nim mowa, jest coraz chętniej wykorzystywany do realizacji rabat ogrodowych i rozmaitych...

Myślisz o budowie domu? Pomyśl o tych rzeczach, jeszcze przed rozpoczęciem budowy

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Mamy wtedy ochotę na zmiany i więcej chęci do działania, dlatego dobrze wykorzystać ten zapał do planowania i przygotowywania dużych inwestycji....

Sezon grzewczy w pełni – jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

Przed zimnem najlepiej skryć się w domowym zaciszu. Sezon zimowy to czas, gdy urządzenia grzewcze pracują na pełnych obrotach. To także czas wzmożonego ryzyka powstania pożaru w domu. Według...

Jak zapewnić najlepszą izolacyjność cieplną i szczelność powietrzną budynków z płyt warstwowych

Szczelność budynku to jego zdolność do zapobiegania przenikaniu powietrza przez przegrody zewnętrzne. Szczególnie dotyczy to ruchu powietrza przez złącza elementów przegród zewnętrznych. Szczelna,...

Sól, szpadel, zalegająca woda - przed tym chroń nawierzchnię z kostki betonowej

Beton to najtrwalszy dostępny na rynku materiał budowlany, jednak nawet ta cecha nie czyni go w pełni odpornym na działanie soli kamiennej, wody czy używanie ostrych narzędzi. Szczególnie zimą...

Zanieczyszczenie światłem, czyli co zaburza pracę wewnętrznego zegarmistrza człowieka?

Zjawisko zanieczyszczenia światłem jest coraz bardziej powszechne. Kiedyś dotyczyło wyłącznie wielkich metropolii, a dziś wkroczyło już nawet na dziewicze tereny – z uwagi na nieprawidłowości w...

Aluminiowa przestrzeń dla kultury

Centrum Kongresowe ICE w Krakowie to obiekt o charakterystycznie falującej elewacji, którego nieregularną bryłę okrywa kompozycja płyt szkła, ceramiki i aluminium. Do jego realizacji wykorzystano...

Popularne trendy w aranżacji nawierzchni

Nowoczesny minimalizm czy powrót do przeszłości? Współczesne trendy aranżacyjne dają szerokie spektrum możliwości wprowadzania ciekawych rozwiązań nie tylko w domu, lecz także w otaczającej go...

Słońce za oknem – i jak tu pracować?

Upalne dni kojarzą się z wolnym czasem, wakacyjnymi wojażami i opalaniem na plaży. Pogoda lubi jednak płatać nam figle, a więc także wrzesień i październik mogą przynieść jesienne upały. Parafrazując...

Zatrzymać upał za oknem

Polskie lato, choć zmienne pod względem warunków atmosferycznych, coraz częściej charakteryzują liczne upalne dni. Słoneczna pogoda cieszy urlopowiczów wypoczywających nad morzem lub w górach, mniej...

Farby, które zdecydowanie poprawią klimat i są przy tym energooszczędne i ekologiczne!

Katastrofalne zanieczyszczenie środowiska, wyczerpanie źródeł wody słodkiej, wyginięcie wielu gatunków zwierząt czy tragiczne w skutkach susze i pożary – to tylko niewielka część długiej listy...

Okienne rewolucje

Nadmiernie nagrzany budynek nie jest przyjaznym miejscem ani do pracy ani do odpoczynku. Do niedawna walka z upałem była nierówna. Tradycyjne rozwiązania nie zapewniały dostatecznej ochrony przed...

Systemy przeciwpożarowe od ALUPROF

Szklane budowle wzbudzają zachwyt i uznanie za sprawą efektownych systemów aluminiowych. Solidna konstrukcja profili oraz lśniące szkło dają niepowtarzalny efekt. Tym bardziej kiedy obiekt zwraca...

RIVERCLACK® – nowoczesne, wytrzymałe pokrycia na dachy płaskie

Dachy płaskie są częstym wyborem w konstrukcji obiektów wielkopowierzchniowych przede wszystkim ze względów praktycznych. Konstrukcja taka w oczywisty sposób pozwala wyeliminować straty powierzchni....

Zjawisko „miejskiej wyspy cieplnej“

Zjawisko „miejskiej wyspy cieplnej“ (MWC), z angielska zwane The Urban Heat Island (UHI) Effect, jest dużym problemem w skupiskach miejskich. Liczne badania ukazują jak niekorzystnie wpływa ono na...

Marzenie o organicznej architekturze domu

Co łączy słynny dom Fallingwater, zbudowany nad wodospadem, projektu legendarnego Franka Lloyda Wrighta oraz luksusowy Hotel Narwil, wkomponowany harmonijnie w brzeg Narwi, koncepcji Konrada...

Wiosenne przygotowanie do remontu elewacji – jak zaplanować etapy prac?

Wiosna to czas, w którym wszystko powraca do życia. Ten nastrój udziela się również i nam. Dostajemy wtedy przysłowiowego „kopa do działania”. Dlatego to również najlepszy moment by...

Płyty izolacyjne Recticel. Termomodernizacja budynków od podłóg po dach

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie. Dlatego coraz częściej spotykamy się z tzw....

Bezpieczeństwo w dobrym stylu, czyli niezawodne ogrodzenia z betonowych elementów Libet Completto

Ogrodzenie stanowi niezwykle istotny element każdej posesji. Przede wszystkim oddziela działkę od ulicy i sąsiednich posiadłości, ale także zapewnia mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa oraz...

System ognioodpornych przegród wewnętrznych Paroc

Projektując ognioodporne ściany wewnętrzne, oprócz parametrów technicznych materiału, należy uwzględnić również jego możliwy udział w pożarze, a zatem materiały klasyfikowane jako niepalne powinny...

Kostka brukowa na piątkę, czyli 5 zasad układania eleganckiej i trwałej nawierzchni

Brukowane nawierzchnie to widok powszechnie spotykany zarówno na prywatnych posesjach, jak i w miejscach publicznych. Nic w tym dziwnego – nowoczesne kostki są niezwykle trwałe,...

Gabiony jako zabezpieczenie drogi i autostrady

Naturalny wygląd, właściwości wygłuszające oraz trwałość. Oto najważniejsze zalety gabionów, dzięki którym wykorzystuje się je do zabezpieczenia dróg oraz autostrad. Gabiony to produkty...

7 sposobów na obniżenie kosztów eksploatacji domu przed sezonem grzewczym

Koszty późniejszej eksploatacji domu to kwestia, o której często zapomina się przy budowie domu. Warto jednak pamiętać, że są to znaczące kwoty, z których ogrzewanie pochłania aż do 80%. Dlatego...

Markiza w oknie, czyli prywatność w cenie

Jesienią dzień wstaje późno, a zasypia wcześnie. Szaro, ponuro i ciemno. Nic tylko skryć się w zaciszu własnego domu, zaparzyć aromatyczną herbatę i zapalić światło. W oświetlonym pomieszczeniu...

Pochwała prostoty, czyli posesja w stylu modernistycznym

Styl modernistyczny, choć swoje korzenie ma w początkach XX wieku, wciąż należy do najpopularniejszych trendów w architekturze. Zamiłowanie do geometrycznych form, funkcjonalnych rozwiązań...

Nowe spojrzenie na klasykę, czyli dlaczego warto postawić na nawierzchnię z betonowych elementów

Stare powiedzenie głosi, że od przybytku głowa nie boli. Okazuje się jednak, że zasada ta nie sprawdza się w przypadku wyboru materiałów nawierzchniowych. Na rynku dostępnych jest tak wiele...

Alternatywa dla okna dachowego - Lukarny – jak wykonać je dobrze?

Lukarny – charakterystyczne przeszklenia, zakończone w górnej części trójkątem lub łukiem, wyniesione poza płaszczyznę dachu i stanowiące atrakcyjną alternatywę dla okien dachowych, coraz...

Co dwie warstwy do nie jedna – o dwuwarstwowych przegrodach zewnętrznych z betonu komórkowego

Jedna, dwie, a może trzy warstwy? Przed tym dylematem nieuchronnie staną osoby, chcące wybrać system przegród zewnętrznych dla swojego domu. Praktyka budowlana pokazuje, że ściany dwuwarstwowe to dla...

Okna energooszczędne vs. wentylacja

Jak znaleźć optymalne rozwiązanie dla wykluczających się potrzeb konsumenta? Wraz z zaostrzeniem się norm i wzrostem świadomości inwestorów, parametry stolarki takie jak izolacyjność termiczna i...

Jak wybrać materiał do ocieplenia domu?

Ciepło, cisza i bezpieczeństwo w domu to jedne z najistotniejszych czynników decydujących o komforcie życia mieszkańców. W przypadku prawidłowo wykonanej izolacji termicznej z zastosowaniem dobrych...

Jak sprytnie zwiększyć parametry cieplne okna?

Gdy jesień pokazuje swe mniej przyjemne oblicze – jest szaro, buro, ponuro i zimno… Liście żółkną i spadają z drzew, dzikie ptaki odlatują do ciepłych krajów, niektóre zwierzęta zapadają...

Jak zaprojektować strefę wypoczynku w ogrodzie?

Prywatna strefa wypoczynku, przytulna, cicha i otoczona wspaniałą roślinnością to marzenie każdego z nas. Okazuje się, że zaprojektowanie takiego miejsca nie jest zadaniem trudnym i wymagającym dużej...

W odpowiedzi na miejskie trendy – okna w lofcie

Charakterystycznym elementem miejskiego stylu w architekturze są gigantyczne okna. Przeszklenia wielkogabarytowe, utrzymane w surowym, industrialnym stylu tworzą niepowtarzalny charakter apartamentów...

Izolacja tarasu nad pomieszczeniem użytkowym – EUROTHANE Bi 4

Błędy popełnione w zastosowaniu izolacji cieplnej i hydroizolacji tarasu mogą być przyczyną zawilgocenia, przemarzania i destrukcji warstw. Ważne jest dobre rozwiązanie systemowe i staranne...

Jak przetrwać lato w mieście?

Upał w „miejskiej dżungli” doskwiera nam ze wzmożoną siłą. Temperatura w centrum dużych miast jest zazwyczaj kilka stopni wyższa niż na obrzeżach, gdyż mocno nagrzewają się mury oraz...

Upał za oknem a domowy kącik ćwiczeń

Wysokie temperatury i rozgrzane ćwiczeniami ciało to niebezpieczne połączenie, jeśli nie przestrzegamy odpowiednich zasad. Co zrobić, żeby cieszyć się wysiłkiem fizycznym nawet podczas letnich...

Izolacja dachów płaskich – jak ją poprawnie wykonać?

Dach w domach jednorodzinnych to przegroda, przez którą może uciekać nawet 25% energii cieplnej. Problem ten dotyka w znacznej mierze popularnych w PRL domów typu kostka o dachach płaskich, które są...

GRANROCK – sprawdzone rozwiązanie ROCKWOOL do dociepleń stropodachów wentylowanych

Granulat GRANROCK z wełny skalnej ROCKWOOL jest niezastąpiony w trudnodostępnych miejscach takich jak poziome przestrzenie poddaszy nieużytkowych oraz stropodachów wentylowanych. Posiada dobre...

Komfortowa praca w biurze latem

Gdy na zewnątrz temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, mamy ochotę pobiec nad rzekę lub plażę, a w rzeczywistości wzywa nas obowiązek zawodowy… Wychodzimy zatem na rozgrzaną do...

Walczymy z hałasem – elementy stolarki zapewniające ciszę w domu

Kogo z nas nigdy nie obudził sąsiad - zapalony ogrodnik, koszący trawnik w sobotę o szóstej rano? Kto nie mógł się wyspać, gdy pies sąsiada koncertował całą noc lub gdy jego dorastające dzieci...

Walczymy z hałasem – jak bardzo dźwiękoszczelnej stolarki potrzebujesz, aby zapewnić ciszę w swoim...

We współczesnym świecie hałas towarzyszy nam wszędzie - w pracy, na ulicy, w sklepach, urzędach. Liczne badania potwierdzają że działa on niekorzystnie na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie....

Palący problem – nadwrażliwość na światło

Słońce ma dwa oblicza. Jest zarówno źródłem życia na Ziemi, jak i siłą niosącą spustoszenie. Organizm człowieka potrzebuje promieni słonecznych, lecz długa ekspozycja na ich działanie może być...

Jak dobrać osłony okienne?

Osłony okienne stosowane są w oknach od lat. Zapewniają ochronę przed słońcem i prywatność. Pierwotnie w roli tej wykorzystywane były drewniane okiennice, do dziś popularne w krajach południowej...

Przestrzeń publiczna w nowoczesnym wydaniu. Jak zmieniają się polskie miasta?

Przestrzeń publiczna pełni niezwykle ważną rolę w kształtowaniu jakości życia lokalnych społeczności. Zadanie stawiane przed projektantami miejskiego krajobrazu nie należy do łatwych – od...

Czas na płyty fasadowe, czyli perfekcyjny sposób na trwałą i stylową elewację

Elewacja stanowi jedyną w swoim rodzaju wizytówkę domu, dlatego też powinna przyciągać wzrok eleganckim wyglądem i starannym wykończeniem. Doskonałym sposobem na dodanie bryle budynku wyrazu...

Nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego bez mostków cieplnych

Inwestorzy często oszczędzają na etapie budowy domu, a zapominają o oszczędnościach, jakie można osiągnąć podczas jego wieloletniej eksploatacji. Budowa domu energooszczędnego z firmą Recticel...

Taras na piętrze – wysiłek, który się opłaca

Przedłużenie sypialni, dzięki któremu możemy cieszyć się bliskością natury zaraz po przebudzeniu. Ucieczka z gabinetu oferująca przerwę w pracy na świeżym powietrzu. Taras na piętrze to...

Domowa tarcza ochronna przed słońcem

Pogoda zaczęła nas rozpieszczać i – „Słońce świeci nad nami” – jak śpiewał zespół „Sami”. W rytm słów tej piosenki żegnamy na dobre zimną porę roku i z...

Jak minimalizować straty ciepła na ścianach?

Do niedawna ciepły dom był luksusem, na który mogli sobie pozwolić jedynie wybrańcy. Teraz, za sprawą dostępności wysokiej jakości materiałów budowlanych i izolacyjnych nowej generacji, luksus ten...

Gabiony w małej architekturze

Początkowo wykorzystywano je jako zabezpieczenie rzek i osuwisk, dziś coraz częściej pojawiają się w ogrodach i parkach. Gabiony okazują się być atrakcyjnym elementem aranżacji terenów...

Bezpieczne szkło akustyczne firmy Guardian – LamiGlass Acoustic

Połyskujące w słońcu szklane fasady budynków to widok coraz częściej spotykany w polskich miastach. Projektanci chętnie sięgają po wysokiej jakości szkło, ponieważ prezentuje się ono niezwykle...

Murki niekoniecznie murowane, czyli jak poprawnie wykonać murki oporowe w ogrodzie

Murki i ścianki oporowe, to częsty element pojawiający się w ogrodach, który pełnić może zarówno rolę umacniającą skarpy, jak również ozdobną i uzupełniającą krajobraz płaskiego terenu. Dostępne na...

Stopień po stopniu – czyli z czego zbudować schody w ogrodzie

W budownictwie jednorodzinnym często wykorzystuje się szalunki tzw. „tradycyjne” – deski i stemple drewniane, stosowane jednorazowo. Biorąc pod uwagę liczbę nowopowstających...

Inwestycja zwrotna - budownictwo energooszczędne zwraca się w ciągu 7 lat

Budownictwo energooszczędne w Polsce w dalszym ciągu nie ma dużej rzeszy zwolenników. Głównym powodem sceptycznego podejścia Polaków do tego rozwiązania jest początkowo wysoki koszt inwestycji...

Gabiony w ogrodach

Gabiony, czyli kosze z siatki zgrzewanej, wypełniane dowolnym materiałem skalnym, początkowo wykorzystywane były jedynie w innowacyjnych projektach budownictwa inżynieryjnego jako konstrukcje...

Ochrona przez całą dobę

W dzień męczy cię duchota, a w nocy nie możesz zasnąć, bo do sypialni dociera uciążliwe światło z miejskiej latarni. Nic dziwnego, rytm okołodobowy człowieka rządzi się określonymi prawami. Kluczem...

Okna nietypowe – czyli jak połączyć piękno i funkcjonalność

W nowoczesnych projektach domów jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych są okna. Zwłaszcza te nietypowe, w oryginalnych kształtach z elementami łuku lub wielkogabarytowe nadają realizacji...

Montujemy markizy

Dobry montaż to podstawa nie tylko w przypadku okien i drzwi, lecz także towarzyszących stolarce otworowej akcesoriów, takich jak markizy. Fachowo zainstalowane, będą właściwie spełniać swoje funkcje...

Energooszczędny podkład podparapetowy - bezpieczny i ciepły montaż

Energooszczędny Podkład Podparapetowy (EPP), zwany przez fachowców po prostu „ciepłym parapetem” jest elementem umożliwiającym fachowy i ciepłochronny montaż okien. Wraz ze wzrostem jego...

Układanki z kostek brukowych Iberia

Ażurowa kostka Iberia firmy Libet jest produktem atrakcyjnym wizualnie, o wysokich walorach użytkowych i – co bardzo ważne – przyjaznym dla środowiska naturalnego. Jej oryginalny...

Dalekowschodnia harmonia, czyli urządzamy ogród w stylu orientalnym

Prostota połączona z bogactwem form, natura harmonijnie uporządkowana i geometria przeplatająca się ze swobodnym układem, to cechy charakterystyczne dla dalekowschodniej filozofii. Elementy te z...

Podróż wehikułem czasu – ogrodowe aranżacje w stylu retro

Styl retro króluje od lat. Cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród największych kreatorów mody, doceniają go także projektanci i dekoratorzy wnętrz. Moda na retro nie ominęła również ogrodów....

Układanie kostki brukowej metodą szczelną: dobieramy fugi

Dobór zapraw do spoinowania uzależniony jest między innymi od przewidywanych obciążeń, jakim będzie poddawana wybrukowana nawierzchnia, a także od miejsca ich zastosowania. Od spoin wymaga się...

Ogród XXI wieku, czyli jak zaaranżować nowoczesną posesję

Ogród w stylu modern to jedno ze szczególnie trudnych miejsc w aranżacji, w którym chaos i przesyt nie są mile widziane. Minimalistyczny charakter nowoczesnych posesji, to wypadkowa prostoty i...

Odrobina cienia dla chwili wytchnienia

Gdy dokucza upał, szukamy cienia, który skryje nas przed palącym słońcem. Schronienie odnajdujemy najczęściej w domu. Co jednak zrobić, jeśli jego wnętrza narażone są na działanie zbyt intensywnego...

Stop intruzom

Upał przeplatany z deszczem nie pozostaje bez wpływu na liczebność komarów. Owady te uważane są za jedne z najbardziej uciążliwych insektów na świecie. Co prawda, ukąszenie komarzycy, nie jest groźne...

Alternatywa z pomysłem dla ogrodzeń z klinkieru

Tradycyjne ogrodzenia murowane z cegły klinkierowej doczekały się godnego następcy. Gabiony, które śmiało wkroczyły już do projektów ogrodów, dziś stanowią także pomysłową alternatywę dla klinkieru....

Układanie kostki brukowej metodą drenażową: dobieramy fugi

Spoinowanie z użyciem zapraw fugowych wodoprzepuszczalnych możliwe jest w obszarach o lekkim i średnim obciążeniu ruchem, takich jak ciągi piesze, podjazdy do posesji czy miejsca parkingowe na...

Poznajemy parametry okien - właściwości związane z oszkleniem

Parametry dotyczące izolacji termicznej okien, to jeden z najważniejszych kryteriów, na podstawie którego inwestorzy podejmują decyzję o zakupie konkretnego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na fakt,...

Przyjemny relaks w cieniu ogrodowego baldachimu

Słońce praży niczym na Sycylii, a temperatura powietrza przekracza trzydzieści kresek. Siedzimy wygodnie w przyjemnym cieniu, popijając mrożoną, zieloną herbatę. Tuż obok, na trawie, wesoło bawią się...

Harmonia tkwi w jedności

Starannie przemyślana architektura domu i jego najbliższego otoczenia splata w jedno ergonomię, styl i oryginalne rozwiązania. Projekt budynku wykorzystujący zasadę synergii, polegającą na...

Wyraziste detale - beton architektoniczny w nowej odsłonie

Beton – przez lata niedoceniany – zdążył doczekać się wielu negatywnych skojarzeń. Jednak współczesna technologia produkcji sprawia, że dzięki różnym formom i fakturom, a także technikom...

Rustykalne inspiracje w przydomowym ogrodzie

Bogactwo lokalnej roślinności, kwiatowe łąki, szum owadów i śpiew ptaków o poranku – któż nie życzyłby sobie spędzać wolnych chwil w takim otoczeniu. Dobór odpowiedniej roślinności i materiałów...

Spokojna przystań dla skrzydlatych sprzymierzeńców

Owady zapylające – dzicy lokatorzy naszych działek i zieleńców – są niezwykle pożyteczni, ale również bardzo wrażliwi na zmiany zachodzące w środowisku i ograniczanie ich siedlisk. Jak...

Dwie funkcje jednej posesji

 fot. Libet |  Dom i briuo Autorskiej Pracowni Architektonicznej Perspectiv. Wykonywanie pracy zawodowej w miejscu zamieszkania wydaje się atrakcyjną alternatywą szczególnie dla osób,...

Uwaga na szyby z większą refleksyjnością

Przeciwsłoneczne szkło o niskiej refleksyjności, idealnej przejrzystości i wysokiej izolacyjności termicznej to przyszłość branży szklarskiej. Zapewnia ono bowiem doskonały dostęp do światła...

Jesień sprzyja zmianom w ogrodzie – poradnik Bruk-Bet

Zanim nadejdą pierwsze mrozy, warto zadbać o przydomowy ogród, aby na początku wiosny cieszyć się pięknym miejscem wypoczynku. Ciepłe, jesienne dni oraz cykl wegetacyjny roślin w tym okresie...

Powrót do korzeni. Ogród w wersji vintage

Moda na otaczanie się postarzanym pięknem ma swoje źródło w tęsknocie za szlachetnością minionych czasów. Wyraża się na różne sposoby – od zamiłowania do bibelotów pokrytych stylową patyną po...

Jak wybrać schody do ogrodu?

Wygodne, funkcjonalne i bezpieczne. Takie właśnie powinny być schody w naszym ogrodzie. Warto też zadbać, aby estetycznie zgrywały się z otoczeniem. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego...

Ogrody zimowe

Jeśli chcemy powiększyć powierzchnię naszego domu i jeszcze przy tym zaoszczędzić na ogrzewaniu lub też pragniemy stworzyć słoneczny pokój dzienny czy ustronny gabinet – budowa ogrodu zimowego...

Guardian ogranicza pękanie szkła

Szkło ma szerokie zastosowanie w budownictwie ze względu na swoje unikalne właściwości: przepuszczalność światła, odporność na działanie czynników atmosferycznych, twardość czy niepalność. Jako...

Metal i drewno – przesłony do panelowych systemów ogrodzeniowych z charakterem

Poznaj naszych bohaterów, znajdź tych, z którymi możesz się utożsamić i sprawdź, czy zaproponowane im rozwiązanie jest także idealne dla Ciebie!   Anna (39 lat), Tomek (40 lata) Kilka słów o...

Elewacje klinkierowe

Nie wymagają renowacji, charakteryzują się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i nadają budynkowi niepowtarzalny wygląd. Czy trzeba przekonywać do elewacyjnych cegieł klinkierowych?...

Załóż ogród na wiosnę – poradnik Bruk-Betu

Na przełomie lat ogrodowe preferencje Polaków uległy znaczącej zmianie. Odchodzimy od rozległych brukowanych powierzchni na rzecz systemu ciekawie zaaranżowanych ścieżek, placyków i rabat. Stawiamy...

Dom Energooszczędny

  Problem mostków cieplnych w budynkach Planując budowę domu zwracamy coraz większą uwagę na prawidłowe zaprojektowanie przegród zewnętrznych budynku, tak aby starty ciepła były minimalne. Wiemy...

Praktyczne nawierzchnie w zgodzie z naturą - projekt zabudowy otoczenia hotelu Duo Spa w Janowie...

Zielone Lasy Janowskie i malownicze tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego znajdujące się w bliskim otoczeniu hotelu Duo Spa w Janowie Lubelskim zachwycają pięknem nieskażonej przyrody. Projekt...

Różnica poziomów w ogrodzie - zaleta, a nie wada

  Ogród z płynącą wodą Przy aranżacji ogrodu na zróżnicowanym, pochyłym terenie warto szukać rozwiązań nietypowych i nieoczywistych, pozwalających uzyskać dodatkowy efekt zaskoczenia, jak...

Schody w ogrodzie

Przy aranżacji ogrodu projektanci cenią każdy element, do którego mogą nawiązać podczas swojej pracy. Może to być stare drzewo, resztka stodoły czy głaz narzutowy. Najbardziej wdzięczne jest jednak...

Funkcjonalny i elegancki wjazd do garażu – solidna wizytówka domu

 Jak zaaranżować podjazd, aby był maksymalnie użyteczny i cieszył oko właściciela? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania wjazdu do garażu i na jaką nawierzchnię się zdecydować?...

Materiały szybkowiążące do prac wykończeniowych

Żyjemy coraz szybciej, coraz częściej spotykamy również na budowach sytuacje, w których oczekiwane jest przyśpieszone tempo wykonania prac. Z jednej strony po prostu dlatego, że należy dotrzymać...

Nawierzchnie brukowe z zastosowaniem rozwiązań systemowych firmy Sopro

W ostatnich latach zaobserwować można intensywną rewitalizację nawierzchni ulic i placów w wielu miejscowościach naszego kraju. Widoczny jest powrót do brukowych nawierzchni z kostki kamiennej....

Projekt ogrodu i otoczenia domu

Ładny dom to nie wszystko – zarówno dla własnego komfortu i poczucia estetyki jak i ze względu na wygląd całego otoczenia w którym mieszkamy – warto zadbać również o jego otoczenie....

Sztuka w przestrzeni publicznej

Przestrzeń publiczna, w której na co dzień spotykają się ludzie, posiada niesłychane wręcz możliwości oddziaływania na ich wrażliwość i zmysły. Nic dziwnego, że współczesna sztuka coraz częściej...

Naturalne vs betonowe - Jakie materiały do ogrodu wybrać?

Naturalne aranżacje wokół domu nie muszą wiązać się z wysokimi kosztami. Pozwólmy sobie na piękno prawdziwych skalnych czy drewnianych materiałów, korzystając z ich niezwykle udanych odwzorowań....

Bezpieczne ogrodzenie - czyli co zrobić by złodziej został za kratami

Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów posesji. Wbrew powszechnej opinii nie jest ono wyłącznie wizytówką. To jak ogrodzony jest nasz dom (i to nie tylko od frontu) widzą wszyscy. Również...

Modna brama garażowa

Przy dość konkurencyjnym koszcie budowy domu w stosunku do kupna mieszkania, coraz więcej osób decyduję się na cztery kąty z własnym ogródkiem. Wykończenie inwestycji przy tak ogromnym wyborze...

Dobry dzień zaczyna i kończy się na tarasie

Ogród to miejsce gdzie czas wytyczany jest rytmem natury. Nie ma tam dostępu stres, problemy i codzienny pośpiech, ponieważ ich miejsce zajmuje spokój i harmonia. Dobrze zaprojektowany ogród szybko...

Stać cię na dom zrównoważony!

Budownictwo zrównoważone opiera się na kilku fundamentalnych zasadach. Uwzględnia zarówno postęp gospodarczy i technologiczny oraz nasze dążenie do dobrobytu, z drugiej strony obejmuje poszanowanie...

Jak przygotować drewniany taras do sezonu

Lepsza pogoda sprawia, że więcej czasu będziemy spędzać w przydomowych ogrodach. Takiemu wypoczynkowi służy, coraz częściej obecny w naszych domach, drewniany taras. Przypominamy w jaki sposób...

Ogrody stylizowane na angielskie – swobodne, ale funkcjonalne.

Rozległe, zielone połacie, poprzedzierane kwiatowymi rabatami i krzewami to typowe cechy stylu angielskiego i marzenie niejednego posiadacza ogrodu. Rzeczywistość w postaci niewielkich skrawków...

Mieszkanie na strychu

Adaptacja strychu na cele mieszkalne bywa często jedyną szansą na własny kąt lub powiększenie przestrzeni życiowej. Podjęcie prac musi być zgodne z prawem, a ich przebieg trzeba dostosować do...

Sprawdzone sposoby na śnieg i lód

Choć zima nam jeszcze w tym roku bardzo nie dokuczyła, z pewnością przyjdzie taka chwila, gdy będziemy musieli poradzić sobie ze śliską nawierzchnią, śniegiem i lodem na ścieżce, pojeździe czy...

Trzy sposoby na ciepły dom – poradnik dla budujących

Jaki rodzaj ścian zapewni nam optymalną temperaturę w domu? Zapewne ilu fachowców, tyle opinii. Przyjrzyjmy się, jakie popularne rozwiązania służące wzniesieniu ciepłych murów możemy zastosować...

A może taras wentylowany.

Dobrze wykonany taras gwarantuje jego długotrwałą i bezproblemową eksploatację. Wśród stosowanych metod wykonawczych bezkonkurencyjna okazuje się technologia tarasu wentylowanego. Jest prostsza i...

Poliuretan na dachy

Jeśli papa, blachodachówka lub dachówka ceramiczna są ukoronowaniem dachu, to ocieplenie stanowi jego serce. Warstwa termoizolacyjna ogranicza straty ciepła, a my oszczędzamy na rachunkach za...

Okna energooszczędne

Przez stolarkę okienną może uciekać znaczny procent ciepła nagromadzonego we wnętrzu domu. Montaż energooszczędnych okien pozytywnie wpłynie na bilans energetyczny budynku oraz na stan naszych...

Ważne akcesoria dachowe

Mimo iż nie poświęcamy ich wyborowi wiele czasu, akcesoria dachowe są równie ważne, co samo pokrycie. Odpowiednio dobrane będą doskonałym uzupełnieniem dachu.   Źródło: Onduline | Oprócz...

Podsufitka dachowa – koniec wieńczy dzieło

  Jeśli marzymy o pięknym dachu, zachwycającym swoim wyglądem oraz precyzją wykończenia, zwróćmy uwagę nie tylko na wybór i staranne ułożenie pokrycia dachowego. Dachówka ceramiczna, blacha czy...

Na straży garaży

Pamiętajmy, że dobrej jakości brama garażowa będzie nie tylko piękną ozdobą domu, ale również zaporą nie do przejścia przez złodziei.   Odpowiednio dobrany model bramy garażowej będzie chronił...

Membrana dachowa – bariera dla wilgoci

Wybierając rodzaj pokrycia dachowego, zwracamy szczególną uwagę na żywotność materiału, określaną przez producenta. Pamiętajmy jednak, że jego trwałość nieświadomie skrócimy, jeśli nie zadbamy o...

Refleksje nad izolacją czyli jak izolować refleksyjnie

Wczesna jesień to ostatni dzwonek na przygotowanie budynku do zbliżającej się nieuchronnie zimy. Szczególnie ważne jest ocieplenie budynku, bo ono gwarantuje nam ciepłą, spokojną zimę i mniejsze...

Architektura w ogrodzie

  Nasza posesja powinna stanowić ozdobę oraz uzupełnienie domu. Zadbajmy więc o ogrodowe ścieżki, murki oraz inne elementy małej architektury, dzięki którym podkreślimy charakter budynku. Dobrze...

Prefabrykacja, czyli domy z paczki

Prefabrykacja może być idealnym wyjściem dla osób niecierpliwych. W nowym domu będą mogły zamieszkać nawet w ciągu kilku tygodni.   Źródło: XELLA Polska - YTONG | Skorzystanie z elementów...

Dachówki bitumiczne – młodsze rodzeństwo papy

Dachówka lub płyta bitumiczna to materiały, z których montażem poradzimy sobie sami. Nie będziemy musieli już się głowić, gdzie znaleźć doświadczonego dekarza oraz sprawną ekipę budowlaną. Pokrycia z...

Rynny – niezbędne uzupełnienie dachu

Choć często o tym zapominamy, rynny pełnią niemal tak samo ważną rolę, jak dach. Gdyby nie one, nawet najmniejszy deszcz zalewałby elewacje, tworząc na ścianach nieestetyczne zacieki, a po pewnym...

Izolacja termiczna poddaszy - zatrzymaj ciepło pod dachem

Lato w pełni ale Ty już oczami wyobraźni widzisz kolejne zimowe rachunki za ogrzewanie? Trochę czasu jeszcze zostało na porządne ocieplenie domu. Pamiętaj, że najwięcej ciepła ucieka przez dach,...

Kostka brukowa i cegła klinkierowa – na dróżki i podjazdy

Zaprojektowanie domu to tylko połowa sukcesu. Jeśli chcemy, by budynek pięknie się prezentował i harmonizował z otoczeniem, powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej aranżacji podwórka i ogrodu. Styl...

Styropian – lekki sposób na ocieplenie

Styropian to obecnie najpopularniejszy materiał termoizolacyjny. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesny „styropian w kropki”, zyskamy efekty lepsze nawet o 30 % niż standardowo.  ...

Wełna mineralna - otulamy, ocieplamy

Przy okazji renowacji elewacji warto pomyśleć o jej dodatkowym ociepleniu. Dzięki temu unikniemy mostków termicznych i skutecznie zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie. Oferta producentów...

Drugie życie dachu płaskiego

Choć mogą kojarzyć nam się z blokami z wielkiej, szarej płyty, dachy płaskie mają obecnie o wiele szersze zastosowanie – również w budownictwie jednorodzinnym. Zainteresowanie płaskimi...

Dachówka ceramiczna - ulepiona z gliny

Glina to naturalny, znany w budownictwie od lat materiał. W oczywisty sposób nawiązuje on do tradycji - dachówki wykonane z gliny podkreślają rustykalny charakter budynku. Jednocześnie doskonale...

Blachodachówka - Alternatywa dla dachówki

O wyglądzie naszego dachu powinniśmy zdecydować już na etapie projektu. Od tego, jakie pokrycie dachowe wybierzemy, będzie zależeć chociażby rodzaj więźby dachowej. Coraz większą popularność...

Rozwiązania tygodnia - wnętrza Wyników: 2

Aranżacja nowoczesnej łazienki

Łazienka idealnym miejscem sprzyjającym regeneracji sił i relaksowi Łazienka kojarzy się przede wszystkim z czystością i chłodnym, ascetycznym charakterem wyposażenia – takie wrażenie...

Ochrona przeciwsłoneczna - tak ważna na poddaszu

Piękne wnętrze i ochrona przeciwsłoneczna.   Podstawową funkcją okien dachowych jest doświetlenie pomieszczenia. Co jednak w sytuacji kiedy światła jest za dużo? Kiedy chcemy ochronić się przed...

budoskop.pl Wnętrza porady Wyników: 66

Jak z historycznego budynku zrobić benchmark hotelowy? Tak jak robi to gdańska Montownia

Montowania - nowy obiekt na mapie Gdańska i prawdziwa podróż przez historię, świat, emocje i wystrój. Znajdziemy tam zabytkowy klimat hali produkcyjnej z lat 30. XX wieku, industrialną...

Eko materiały chronią środowisko, ale i nasze uszy

Materiały do aranżacji wnętrz domów i budynków użyteczności publicznej, które pomagają chronić środowisko to dziś już trochę za mało. Eko ma być też korzystne dla ludzi. Dlatego...

Zła akustyka pomieszczeń rozprasza i naraża poufność rozmów

Hałas lub brak izolacji akustycznej pomieszczeń to problem, którego nie widać okiem, a może mieć kolosalne negatywne skutki dla organizacji i firm. Odbijające się dźwięki męczą...

Przygotuj swój dom na Święta Bożego Narodzenia. Podpowiadamy, co zrobić, żeby zdążyć na czas!

Święta to magiczny czas spotkań z bliskimi, pielęgnowania ciepła domowego ogniska, poczucia spokoju, komfortu i bezpieczeństwa. Z pewnością każdy z nas obiecuje sobie, że w następnym roku...

Green Planet w Dubaju - przykład jak powinny wyglądać nowoczesne centra edukacyjnej rozrywki

Tropikalny las z 3 tysiącami zwierząt i roślin, a wszystko pod dachem. Taką atrakcję zwiedzać można w Dubaju. To jedna na najnowszych i najatrakcyjniejszych placówek na świecie,...

Mała łazienka w wielkim stylu

Urządzenie małej łazienki to duże wyzwanie. Tym większa satysfakcja, jeżeli projekt spełnia nasze oczekiwania. Chcesz uzyskać wnętrze w stylu klasycznym, skandynawskim albo vintage? Ograniczona...

KRISPOL radzi: zadbaj o rośliny w swoim domu

Stanowią ozdobę, dostarczają tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze, pasują do każdego wnętrza - rośliny, które ożywiają każdą aranżację. Czy trzeba „mieć do nich rękę”? Jakie...

Wyższy może więcej. Czy otwarte przestrzenie zastąpią sale konferencyjne?

Wysokość i wielkość wnętrz ma zasadnicze znaczenie w utrzymaniu odpowiedniej odległości między użytkownikami pomieszczeń. Czy w erze wirusów spotkania przeniosą się z sal konferencyjnych i...

Jak się projektuje przyjazną akustykę? Najbardziej ekologiczny hotel w Holandii już wie

Hotel Jakarta w Amsterdamie jest ekologiczny w każdym calu – zaczynając od budynku, drewnianej konstrukcji, indonezyjskiego ogrodu wewnętrznego, na przyjaznej dla użytkowników akustyce...

Norma pogłosowa – fakty i mity na które powinni zwrócić uwagę architekci i projektanci

Polska norma pogłosowa określająca wytyczne do stworzenia przyjaznego wnętrza pod kątem dźwięków budzi wiele emocji wśród projektantów. Głównie dlatego, że to raczej...

Plamy i zacieki na ścianach – jak się ich pozbyć?

Piękne, pokryte wymarzonym kolorem ściany i… uporczywe zabrudzenia, które psują wygląd wnętrza, a często oznaczają też konieczność ponownego malowania. Jak uniknąć tego scenariusza?...

Nowoczesne systemy ścian wewnętrznych od Aluprof

Otwarte przestrzenie w budynkach pozwalają na zabawę światłem, swobodny podział na pomieszczenia i strefy oraz aranżacyjne eksperymenty z użyciem prostych form. Wykorzystanie wyjątkowych...

Jak ochronić dzieci przed upałem?

Na zewnątrz ponad 30°C… w cieniu! Dla wielu dorosłych wymarzona pogoda na wakacyjny urlop. Czy dla rodzin z małymi dziećmi powinna wydawać się równie atrakcyjna? Otóż niekoniecznie. To...

Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Zakup komfortowej, stabilnej i lekkiej drabiny to dylemat, przed którym staje każdy właściciel mieszkania oraz domu z ogrodem. A wybór wcale nie jest prosty! Pierwszy musi wybrać sprzęt, który bez...

Umywalki z betonu architektonicznego

Beton architektoniczny z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Ze zwykłego materiału budowlanego awansował z czasem do rangi materiału wykończeniowego najwyższej klasy. Ma wszechstronne...

Kwitnące lato – jak wprowadzić kwietny klimat do sypialni?

Kwiatów pełno – na łąkach i na polach, a także w domowych ogrodach. Moc zapachów i kolorów, która nas otacza napawa optymizmem. Warto przenieść go do domu – zwłaszcza do sypialni, dla...

Dom otwarty na świat

Na funkcjonalność budynku wpływa wiele elementów, w tym także układ jego pomieszczeń oraz odpowiednie dopasowanie przeszkleń. Mają one również duże znaczenie dla energooszczędności obiektu i komfortu...

Roleta i moskitiera – duet nie do zastąpienia

Ochrona przed rażącym słońcem, przegrzewaniem pomieszczeń oraz zwiększone bezpieczeństwo podczas wyjazdów – to główne powody, dla których warto rozważyć zakup rolet zewnętrznych. Niewiele osób...

Odcienie bieli i szarości w kuchennych wnętrzach

Zbliżające się wakacje to dobry moment na generalny remont, prace wykończeniowe albo tylko kilka niewielkich modyfikacji, o których myślimy, ale ciągle brakuje nam czasu, by je wykonać. Jeśli wystrój...

Salon i taras – doskonale zgrany duet

Nasz styl życia zmienia się, a wraz z nim ewolucję przechodzą nasze domy i mieszkania. Coraz ważniejsza staje się strefa dzienna, otwarta, gromadząca wszystkich domowników i gości. Znikają bariery...

Relaks na poddaszu

Łazienka na poddaszu posiada niepowtarzalny klimat. Okna dachowe doskonale doświetlają pomieszczenie umożliwiając relaksacyjną kąpiel z widokiem na niebo, które w dzień często przybiera uspokajającą...

Przyjazne urzędy – architektura w służbie Kowalskiemu

Dźwięk przejeżdżających samochodów, tramwajów, autobusów. Gwar rozmów, stukot obcasów. To codzienność mieszkańców dużych miast. Niestety niewiele lepiej jest we wnętrzach publicznych… biurach,...

Beton w dwóch wydaniach, surowe okładziny ścienne

Beton dekoracyjny już od kilku sezonów trzyma się mocno w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Taka surowa okładzina daje nam ogromne możliwości aranżacyjne, możemy wybierać w morzu struktur, kolorów i...

Zasłoń markizę, otwórz umysł! O tym, jak przetrwać upały w pracy

Jakie czynniki mają największy wpływ na efektywność i zdolności twórcze pracowników biurowych? Okazuje się, że duże znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej kreatywności ma komfort przebywania w...

Wnętrza na poddaszu - łazienka

Adaptacje poddaszy użytkowych zdominowały rynek budownictwa tradycyjnego, stając się trendem w architekturze wnętrz. Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego...

Wnętrza na poddaszu - kuchnia

Ciemne i zapomniane poddasza przechodzą obecnie swój renesans. Szeroka gama produktów do okien dachowych FAKRO pozwala na wypełnienie wnętrza dużą ilością naturalnego światła. To właśnie światło jest...

Siła koloru – łazienka z pomysłem

Kolory często decydują o stylu wnętrza, ale mają także wpływ na nasze samopoczucie. Umiejętnie dobrane, pozwolą stworzyć efektowną i wygodną przestrzeń. Projektanci wnętrz proponują nowe spojrzenie...

Sklepy jak galerie sztuki i designu

Kiedy cały handel powoli przenosi się do sieci sklepy i butiki walczą o klientów nie tylko towarem i cenami. W wyścigu o to jak przyciągnąć i zatrzymać klienta nowym orężem staje się...

Jak przygotować dom na święta?

Domy wielu Polaków zyskują na Boże Narodzenie specjalny wygląd – pełen koloru, światła i ciepła. Ponadczasowa biel – dla tradycjonalistów, skontrastowana z czernią – dla miłośników...

Naturalny i dyskretny projektant wnętrz – światło

Światło i cień to dwie odmienne natury, które towarzyszą słońcu. Pierwsza ma moc podkreślania, wydobywa to, co pożądane na pierwszy plan. Druga antagonistycznie – chowa to, co chcemy ukryć,...

Akustyka obiektów użyteczności publicznej

Zapewnienie właściwych warunków akustycznych dużych pomieszczeń użyteczności publicznej, takich jak dworce, lotniska czy centra handlowe to niemałe wyzwanie. Często bowiem kształt czy funkcja dużych,...

Gramy w zielone!

Zielony jest w modzie – zarówno w diecie, jak i w naszym najbliższym otoczeniu. Ogródki powstają nawet na dachach budynków, coraz więcej osób decyduje się również na samodzielną uprawę warzyw i...

Proste i skuteczne sposoby na wilgoć

Malowanie to jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej efektownych sposobów na odświeżenie czy kompletną metamorfozę wnętrz. Zdarza się jednak, że po zakończeniu prac z nim związanych odkrywamy,...

Urządzamy kącik dla pupila

Pies kocha swojego właściciela bezwarunkowo, na dobre i złe. Gdy wraca do domu, na swój sposób wita go już od drzwi. Tę wierność i oddanie naszego czworonożnego przyjaciela warto docenić, aranżując...

Wnętrzarska podróż do Wenecji…

Wyjątkowa atmosfera Wenecji od wieków kusi zakochanych, którzy tłumnie, szczególnie w okresie Walentynek, przybywają tu, aby spędzić czas tylko we dwoje. Własne „miasto miłości”, które...

Bajkowy pokój dla najmłodszych domowników

Dzieci uwielbiają baśniowe opowieści – prezentują one piękne, nieziemskie krainy pełne magicznych stworków. Z tego powodu, nam dorosłym, dzieciństwo kojarzy się przede wszystkim z bajkami...

Estetyczna i funkcjonalna łazienka w obiektach użyteczności publicznej

Wszyscy jesteśmy użytkownikami łazienek w budynkach takich jak centra handlowe, szkoły, urzędy czy szpitale i na pewno zależy nam by nie tylko odznaczały się one najwyższym poziomem higieny, ale...

Wnętrze w stylu slow

Jak zaadaptować i poukładać przestrzeń w domu, aby „zakrzywiała” szybki pęd codzienności, w który nieustannie jesteśmy wtłaczani przez cywilizację? Dobrym pomysłem jest postawienie na...

Aranżacja marzeń we własnym domu

Właśnie wybudowaliśmy dom – jesteśmy w połowie drogi do spełnienia swojego największego marzenia. Przed nami jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i najprzyjemniejsza część – dobór...

Jak zaaranżować nowoczesną łazienkę?

Urządzanie łazienki jest obecnie niezwykle wymagającym zadaniem. Pod względem funkcjonalności musi ona sprostać naszym wysokim oczekiwaniom, zaś pod względem estetyki nie powinna ustępować innym...

Podłoga kontra domowi pupile

Wielu z nas nie wyobraża sobie domu bez domowych zwierząt: psów czy kotów. Jednak poza przyjemnościami spędzania czasu z ulubionym czworonogiem, opieka nad nim to także dodatkowe...

Nowoczesna lamperia – sposób na eleganckie i czyste ściany

Lamperia kojarzy się zazwyczaj z klatkami schodowymi, szkolnymi korytarzami czy szpitalnymi poczekalniami. Takie wykończenie powierzchni to jednak nie tylko dobry sposób na utrzymanie ścian w...

Sufity podwieszane w obiektach medycznych: ważna akustyka, ale i wysokie wymagania sanitarne

Akustyka w obiektach medycznych odgrywa coraz większą rolę. Z tej przyczyny w nowych i remontowanych placówkach służby zdrowia montowane są sufity podwieszane. Jednak muszą one nie tylko tłumić...

Nowoczesna technologia w Twoim oknie

Decydując się na budowę domu, należy uwzględnić nie tylko kwestie dotyczące estetyki czy funkcjonalności, lecz także ekologii oraz energooszczędności. Podobnie jest w przypadku, gdy wybieramy...

Wyśniona sypialnia z arystokratyczną duszą

Jeszcze do niedawna niedoceniane i niemal zupełnie zapomniane poddasza przeżywają dziś swój renesans. Odkryte na nowo, pełne światła, przestronne wnętrza zachwycają przytulnością i kuszą...

Bezpieczne serce Twojego domu

Kuchnia jest miejscem kojarzącym się z pięknymi zapachami, ciepłem i cudowną, domową atmosferą. To przestrzeń, gdzie zaparzamy aromatyczną kawę, przygotowujemy codzienne posiłki lub razem z...

W chłodzie pracuje się lepiej

Pierwszorzędną potrzebą biznesu jest podjęcie właściwych działań, mających na celu zapewnienie komfortu pracownikom. To szczególnie ważne teraz, kiedy gorące lato potrafi dać się porządnie we znaki....

Komfortowe pomieszczenie rekreacyjne

Po powrocie z pracy do domu mamy przede wszystkim ochotę się zrelaksować. Doskonałą alternatywną dla leniuchowania przed telewizorem, szczególnie jeśli na co dzień pracujemy przy biurku, jest aktywny...

Romantyczna łazienka

Kąpiel jest przyjemnym rytuałem, który wyznacza rytm dnia. Ta oczyszczająca ceremonia dla ciała i duszy pomaga nam się zrelaksować, wyciszyć, oderwać na chwilę od zgiełku i pędu codzienności. Dlatego...

Odpowiednia akustyka punktów handlowych: zadowolony klient, większe obroty

Jak zwiększyć o 5-10 proc. wartość sprzedaży w sklepie? Julian Treasure, ekspert z dziedziny dźwięków podpowiada: poprawić akustykę punktu handlowego. To element, o którym handlowcy często...

Jednolita całość

Architektura monolityczna uznawana jest za jeden z wiodących trendów ostatnich 20 lat. Jednak dla architektów to prawdziwe wyzwanie w kwestii zapanowania nad akustyką. Połączenie akustycznych sufitów...

Sposób na lato w biurze

fot. Fakro Oświetlenie pełni niezwykle ważną funkcję w każdym miejscu pracy. Dobry mikroklimat sprzyja efektywności pracowników, zwłaszcza podczas uciążliwych upałów. Dzięki odpowiedniej aranżacji...

Wyspy akustyczne: kiedy i jak zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego?

Akustyczny sufit podwieszany zazwyczaj kojarzy się z płaską, modułową powierzchnią. Tymczasem nie we wszystkich wnętrzach można taki system zamontować. Rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. wysp...

Loft in Poland

Historia pofabrycznych loftów sięga lat 50., kiedy to świat nowojorskiej bohemy zaczął adaptować opuszczone fabryki i magazyny na miejsca pracy i życia. Łódź, Kraków, Wrocław, będące miastami...

Kwitnąco w domu – człowiek i natura pod jednym dachem

Wiosna w kalendarzu, wiosna za oknem – czas więc wpuścić wiosnę do domu! Niech w naszych mieszkaniach zatryumfują kolory, zwłaszcza że zbliża się kolejna edycja Światowego Dnia Ziemi. To dobry...

Podłoga drewniana a ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to duże udogodnienie i niespotykany komfort dla tych, którzy lubią czuć ciepło pod stopami. Bardzo często pojawia się pytanie, czy podłogi drewniane mogą być stosowane na...

Winyl – drugie życie dla schodów

Wasze schody osiągnęły już sędziwy wiek i ich powierzchnia nie jest już taka, jak dawniej? Zastanawiacie się nad tym, jak je odrestaurować? Spróbujcie z winylem! fot. Kopp | Schody winylowe synchro...

Windsor – esencja angielskiego stylu

Pełne elegancji, rodzinnych pamiątek, delikatnych, kwiatowych motywów salony to prawdziwa duma każdego angielskiego domu. Z drugiej strony, angielski styl zachwyca bogato zdobionymi wnętrzami...

Akustyka w obiektach edukacyjnych? Kompleksowe rozwiązania Knauf AMF

Trudno zrozumieć, dlaczego znane od dziesięcioleci zasady akustycznego kształtowania pomieszczeń nie są u nas stosowane w obiektach oświatowych. Znacznie utrudnia to pracę zarówno nauczycielom, jak i...

Jesion: piękny rysunek słojów

Dąb, jesion i buk – sama nazwa tych drzew budzi pozytywne skojarzenia z polskimi lasami. Potrzeba otaczania się naturalnymi materiałami sprawia, że wyjątkowo dobrze czujemy się, kiedy aranżacja...

25 kwietnia: Międzynarodowy Dzień Walki z Hałasem

Coraz lepiej dbamy w Polsce o obniżenie poziomu hałasu. Także w pracy i obiektach użyteczności publicznej. W dzisiejszym zurbanizowanym świecie hałas otacza nas wszędzie. W pracy, na ulicy, a równie...

Jak ocieplić charakter pomieszczeń we wnętrzach publicznych?

Drewniane elementy lub materiały imitujące naturalne barwy i faktury drewna dotychczas używane były w prywatnych domach. Dlaczego? Główną przyczyną jest fakt, iż drewno jest trudne do utrzymania...

Schody – funkcjonalność i elegancja

Schody. Kiedyś ukrywane za ściankami, obecnie – coraz częściej otwarte na przestrzeń domu. Mogą stanowić niezwykła ozdobę i pięknie komponować się z wnętrzem – pod warunkiem, że zostaną...

Fakty i mity o sufitach podwieszanych

Czy sufit podwieszany można zamontować w mieszkaniu? Czy instalacja jest trudna? Jak go wyczyścić? Na te oraz inne pytania odpowiadamy wspólnie z Andrzejem Skrzpczakiem z firmy Rockfon, produkującej...

Styl podłogi a styl wnętrza

W jaki sposób profesjonalista przystępuje do tworzenia wnętrza? Okazuje się, że zaczyna od podłogi, ponieważ jest ona kluczowa dla późniejszego wyglądu wnętrza mieszkania lub domu. Na co należy...

Rolety - odsłaniamy, zaciemniamy

Jeśli zimą wnętrze naszego domu jest nieprzyjemnie chłodne mimo ciągłego ogrzewania, a latem panuje w nim bardzo wysoka temperatura, przemyślmy zakup rolet, markiz lub żaluzji. Źródło: Sokółka Okna i...

Aktualności wnętrza Wyników: 35

Śnieżnobiałe sufity ADAGIO - ekologiczne i akustyczne

Firma Knauf Ceiling Solutions wprowadziła nowość na rynku w Polsce - sufity modułowe serii ADAGIO. To gładkie, śnieżnobiałe płyty w kilku wersjach odpowiadających na różne zapotrzebowanie...

NordGips - Sufity modułowe najlepszy wybór w sklepach i obiektach handlowych

Jako lider na rynku usług budowlano montażowych dotyczących sufitów typu Armstrong zajmujemy się głównie obsługą obiektów wielkopowierzchniowych takich jak sklepy, hale...

Sufity Armstrong, AMF oraz Heradesign teraz razem. Szukajcie ich pod marką Knauf Ceiling Solutions

Oferta trzech liderów branży akustycznych sufitów podwieszanych dostępna jest teraz jako jedna marka. Setki rozwiązań: sufity mineralne, metalowe, drewniane, z wełny drzewnej, panele...

Biurowce sterylne jak szpitale?

Czy biurowce staną się sterylne jak szpitale? Czy musimy pożegnać się designerskimi wnętrzami w budynkach publicznych? I jak radzić sobie z tym, by pogodzić higienę i bezpieczeństwo użytkowników...

Aluminium w służbie zdrowia – systemy ALUPROF

W placówkach ochrony zdrowia na co dzień obowiązują specjalne wymogi dotyczące zasad bezpieczeństwa, higieny i dezynfekcji. W dobie epidemii obostrzenia te są przestrzegane jeszcze surowiej. Systemy...

A Book 2018 od Armstrong już dostępny

Właśnie pojawiło się najnowsze wydanie prestiżowego rocznika A Book firmy Armstrong. To ponad 104 strony inspiracji, zdjęć, opisów najciekawszych realizacji z ostatniego roku w Europie. W najnowszym...

ROCKFON - Sport, rekreacja i rehabilitacja – nowe miejsce na mapie stolicy

Kiedy niepowtarzalna koncepcja architektoniczna idzie w parze z wielofunkcyjnością, powstają takie obiekty jak Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Znajdziemy tu...

SGG - Wiosenna eksplozja kolorów we wnętrzarskich trendach

Czas na zmiany! Wiosenne trendy w urządzaniu wnętrz są pełne wyrazistych, nasyconych kolorów. W najbliższych miesiącach modne będą nie tylko tęczowe dodatki, ale również meble zawierające elementy...

FERRO - Baterie umywalkowe ścienne – atrakcyjny design i funkcjonalność

Chociaż baterie umywalkowe stojące cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących, jednak w wielu dostępnych na rynku kolekcjach armatury łazienkowej możemy znaleźć również praktyczne modele...

ROVESE - Cersanit w mazurskim domu Doroty Szelągowskiej!

Dorota Szelągowska - uznana dziennikarka, pisarka, scenarzystka i projektantka wnętrz od lat doradza Polakom jak urządzić własne cztery kąty. Tym razem stanęła przed koniecznością urządzenia swojego...

Śnieżka prezentuje Trendy na 2016 rok

Skandynawskie inspiracje, zabawa odcieniami nude, romans z industrialną stylistyką, przygoda w duchu etno, a może geometria na słodko? Fabryka Farb i Lakierów SA przedstawia pięć niepowtarzalnych...

Opoczno Metropolitan – łazienka nowoczesnej kobiety

Łazienka współczesnej kobiety to coś więcej, niż kolejne pomieszczenie w domu. Dla zapracowanej bizneswoman staje się intymną odmianą salonu, miejscem relaksu, czy domowego spa. W nowej kolekcji...

ROCKFON - Magazyn Inspired By You - piękne wnętrza z całego świata

Na rynku pojawił się nowy numer magazynu Inspired By You, wydawanego przez ROCKFON, wiodącego dostawcę podwieszanych sufitów akustycznych. Najnowsze wydanie przedstawia przegląd kreatywnych projektów...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Podróż do świata magii szlachetnych barw z trendami MAGNAT 2015

Wielkomiejska przestrzeń, luksus, klasyczne piękno, szczypta vintage a może inspiracje wprost z natury? Bogactwo pomysłów na zmianę oblicza naszego domu znajdziemy w trendach MAGNAT na 2015 rok....

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Śnieżka zaprezentowała trendy na 2015 rok

Nowy sezon przynosi zmianę nurtów w sektorze mody, z którymi koresponduje świat designu i aranżacji wnętrz. Najprostszym sposobem na szybką metamorfozę naszego najbliższego otoczenia jest...

Kratki ściekowe w przemyśle spożywczym i budowlanym

Instalacje odprowadzające wodę są istotne nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale w głównej mierze w przemyśle. Sprawna, niezawodna i posiadająca odpowiednią przepustowość instalacja gwarantuje...

GIS - Cristian Santandreu Utermark, podczas GIS Warszawa 2014

Cristian Santandreu Utermark, podczas GIS Warszawa 2014, zaprezentuje jedyny europejski projekt nagrodzony w 2014 roku w USA przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Projektowania Wnętrz. Architekt...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Uwolnij swoje ściany od plam

Wyobraźmy sobie romantyczną kolację w domowym zaciszu. Zapalone świece oraz płatki róż rozsypane na stole towarzyszą wykwintnemu posiłkowi. Doskonałą atmosferę wieczornego spotkania w pięknym wnętrzu...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Kolorowy oddział w Busku-Zdroju

Poczucie bezpieczeństwa i optymizm przyspieszają powrót chorego dziecka do zdrowia. Dzięki niezwykłej akcji „Dziecięcy świat w kolorach”, mali pacjenci buskiego Szpitala Dziecięcego...

Ochrona przeciwsłoneczna

Podstawową funkcją okien dachowych jest doświetlenie pomieszczenia. Co jednak w sytuacji kiedy światła jest za dużo? Kiedy chcemy ochronić się przed promieniami uniemożliwiającymi chociażby pracę...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Tajniki malowania krok po kroku

Malowanie pomieszczeń może być naprawdę proste, jeśli tylko będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zanim na dobre rozpocznie się wiosenny sezon remontowy i zechcemy przystąpić do pracy,...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Zimowe inspiracje

Zima… kształtne płatki śniegu, spadające leniwie z nieba, srebrna kompozycja oszronionych szyb i tysiące wdzięczących się i mieniących wszystkimi kolorami świata iskierek na śniegowych...

ROCKFON - Nowelizacja systemu certyfikacji LEED

Amerykańskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (USGBC) wprowadziło właśnie nowelizacje w systemie ekologicznej certyfikacji budynków LEED. Zmiany są spore, wzbudziły nawet komentarze, że nowe...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Jak usunąć grzyb ze ścian

Grzyby i pleśń domowa są w naszych warunkach klimatycznych powszechnym problemem. Unoszące się w domu zarodniki tych organizmów są niewidoczne dla oka, jednak mogą być groźne dla zdrowia. Aby...

RHEINZINK - W architekturze wnętrz

Poszukując imponującego i dobrze zaprojektowanego wyrazu coraz więcej architektów i projektantów wnętrz odkrywa RHEINZINK. Powierzchnia blachy z linii INTERIEUR LINE jest...

ROCKFON - Certyfikacja LEED: jakie wymogi powinny spełniać produkty budowlane?

W procesie certyfikacji budynków w systemie LEED materiały budowlane odgrywają bardzo ważną rolę. Jeden z głównych warunków w ocenie, a co za tym idzie możliwość uzyskania punktów, czyli tzw....

LENTEWENC - Do piękna przez odrzucenie

Nie żałuj, gdy zrezygnujesz z detalu, który cię zachwycił. Choć sam w sobie był piękny, nie pasował do wymarzonego przez ciebie projektu. To była dobra decyzja. Warsaw Build 2013,...

LENTEWENC - Mieszkanie marzeń musí być szyte na miarę

W Polsce można mówić o wiodącym trendzie związanym z projektowaniem i wystrojem domów i mieszkań?   Katarzyna Kłos*: Pod tym względem nie jesteśmy szczególnie wyjątkowi. Jak reszta świata...

ROCKFON - Nowe rozwiązanie marki Rockfon do obiektów medycznych i pomieszczeń clean room

Firma Rockfon wprowadziła na rynek akustyczne sufity podwieszane MediCare Block dedykowane do obiektów medycznych oraz pomieszczeń tzw. clean room, w których bardzo ważne jest utrzymanie wysokiej...

ROCKFON - Termy Jakuba w Oławie: nowoczesne centrum rekreacji z przyjazną akustyką

Rozwijająca się w Polsce moda na nowoczesne parki wodne sprawia, że powstające obiekty są coraz nowocześniejsze, a przebywanie w nich sprawia prawdziwą przyjemność. Jednak nie tylko woda daje relaks....

MAARS - Perspektywy rozwoju rynku ścian działowych w obiektach biurowych

Spodziewany w 2013 wzrost podaży powierzchni biurowych dobrze rokuje również dla rynku produktów aranżacji i wyposażenia wnętrz biurowych i użyteczności publicznej. Według raportu firmy doradczej...

KOPP - Kolędujemy charytatywnie

Opera Krakowska wraz z Jerzym Połomskim, Jackiem Wójcickim, Andrzejem Sikorowskim i Piotrem Cyrwusem zagrała charytatywnie dla Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. Organizatorem koncertu było...

KOPP - Kompleksowo i kompetentnie o drewnie

Nowa strona internetowa Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, to kompleksowy serwis informacyjny o drewnianych podłogach, schodach, tarasach oraz elewacjach. Znajdziemy w nim nie tylko...

KOPP - Nowość w firmie Kopp - posadzki poliuretanowe

Firma Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe po raz kolejny wychodzi naprzeciw swoim klientom, proponując estetyczne podłogi, które swoje zastosowanie najczęściej odnajdują w miejscach użytku...

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - MAGNAT kreuje trendy

14 marca 2012 roku w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się prezentacja trendów kolorystycznych farb marki MAGNAT na rok 2012. W otoczeniu dziennikarzy, designerów i gwiazd, dyskutowano o...

Aktualności architekci Wyników: 106

Drugie życie zabytkowej powozowni

Przekształcając 140-letnią dorożkarnię, pracownia Steven Fong Architect na nowo zdefiniowała funkcję i formę rezydencji Woodlawn w południowym Ontario, stosując nowoczesny styl i trwałe...

Drugie życie willi na warszawskim Żoliborzu

Dom o powierzchni 550 m2, znajduje się w zacisznej, zielonej części Żoliborza, w pobliżu Cytadeli i Parku Fosa. Jego nowi właściciele, małżeństwo z synem, od dawna marzyli o posiadaniu willi na...

Minimalistyczny dom w Grzepnicy

W Grzepnicy, niewielkiej miejscowości pod Szczecinem, w otoczeniu łąk i lasów stanął wyjątkowy dom zaprojektowany przez biuro architektoniczne maxberg. Prosta, ciemna, asymetryczna bryła...

ECLIPSE PROJECT - to wyjątkowe połączenie form i faktur, kształtów i zarysów, gdzie główną rolę...

Na to, jak widzimy i odbieramy bryłę ECLIPSE PROJECT duży wpływ ma cień. Leśne otoczenie tego domu powoduje, że to właśnie cień tworzy wzory na fasadzie i czasem wprowadza nasze oko w błąd, ale...

Dom(ki) w lesie pod Warszawą

Dom(ki) w lesie to nietypowy projekt domu jednorodzinnego, ponieważ zamiast jednej bryły budynku powstały trzy oddzielne, połączone łącznikami. To nowy projekt warszawskiej pracowni...

Subtelny powiew Toskanii, perfekcyjne połączenie starego z nowym i wyrafinowana kompozycja

Czy można jeszcze bardziej postarzyć stary dom, a obok dobudować nowy - nowoczesny w swojej formie, połączyć je ze sobą i mimo wszystko zachować klasyczny, włoski sznyt? Dla REFORM Architekt nie ma...

Ogrody Ulricha rozkwitają - zabytkowe szklarnie otworzą się dla gości już w październiku

Rewitalizacja historycznych Ogrodów Ulricha dobiega końca. Dawne gospodarstwo ogrodnicze rodziny Ulrichów, która wsławiła się w przedwojennej Warszawie hodowlą...

FORMAT - nieszablonowy biurowiec w Gdańsku

FORMAT to nowoczesny budynek biurowy o 5-ciu kondygnacjach nadziemnych i blisko 16 tys. mkw. powierzchni najmu. Zlokalizowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu - nieco na skraju biznesowej dzielnicy...

Konkurs „Obiekt Roku W Systemach Aluprof” rozstrzygnięty

W IV edycji międzynarodowego konkursu “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wyróżniono 10 najciekawszych realizacji, które są również laureatami wielu prestiżowych...

Unikalny hotel na krakowskich bulwarach - nowa jakość architektury obok Zamku Wawelskiego

Projekt: BXB studio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Bartłomiej Mierczak, Monika Kalinowska, Aleksandra Gawron, Wojciech Buchta, Urszula Furmanik, Katarzyna Trzepałka, Magdalena Fuchs...

Dom po drugiej stronie lustra - surrealistyczny obraz zawieszony w przestrzeni leśnej

Dom po drugiej stronie lustra to kolejny projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Został zlokalizowany na działce leśnej, a głównym założeniem inwestora była chęć...

Polska Zagroda

Projekt: BXB studio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Bartosz Styrna, Anna Mędrala, Kamil Makowiec, Mateusz Zima, Magdalena Moska, Valentin Lepley, Aleksander De Mott, Maroš...

Trend microliving coraz popularniejszy w Polsce

Kiedy kilkanaście lat temu na polski rynek wkraczały mikroapartamenty, część osób uśmiechała się pod nosem, nie wierząc w ich powodzenie. Dziś cieszą się coraz większym zainteresowaniem -...

Drewniane Domy Modułowe od BXB studio

Projekt: BXB studio Bogusław Barnaś Data: 2018-2021 Kluczowym dla naszego projektu był wybór przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych takich jak drewno, efektywne...

BXBstudio - Małopolska Chata Podcieniowa

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Bartosz Styrna, Anna Taczalska, Urszula Furmanik, Natalia Bryzek, Alzbeta Barancikowa, Alicja Dziedzina, Anna Hydzik, David...

Schronisko po zboczu

Projektowany budynek podąża po stoku w kierunku północnym, schodząc niemal na dno kotlinki do poziomu bazy namiotowej. Ponieważ stok wznosi się nieco od strony zachodniej, udało się spełnić...

Organic Shelter: siedlisko na brzegu jeziora

Dom płynnie przechodzący w taflę jeziora, otoczone lasem, z południową ekspozycją brzmi jak spełnienie marzeń wszystkich, którzy cenią bliskość natury. Właśnie tak prezentuje się najnowszy...

Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły

Pierwsze zdjęcia z sesji wprowadzają nas w zachwyt, od dawna czekamy na nowoczesną w formie, odsłonę popularnego ostatnio projektu stodoły. Z każdym kolejnym kadrem dom zdaje się odkrywać przed nami...

Dom z wapienia

Rok: 2018 Inwestor: Prywatny Lokalizacja: Biskupice, Polska Powierzchnia: 350 m2 Projekt: toprojekt Zespół: arch. Marek Wawrzyniak arch. Karol Wawrzyniak arch. Alina Kudla arch. Katarzyna Mazurek...

Dom na skrzyżowaniu. Im trudniej tym lepiej

Czasy, kiedy bliskość gościńca była wyznacznikiem atrakcyjności miejsca do zamieszkania, już dawno zostały zapomniane. Niegdyś niewielka odległość budynku mieszkalnego od drogi dawała szansę na łatwe...

BXBstudio - Projekt Polskiej Chaty

Projekt: BXB studio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Aleksandra Bujak, Bartosz Styrna, Clement Godry, David Hernandes Martin, Paulina Dobrzańska Wizualizacje & Grafika: BXB studio...

BXBstudio - Dom z prywatnym Giewontem

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Mateusz Zima, Michał Kiercz, Jakub Dunal, Edyta Ptasznik Lokalizacja: Kościelisko, Polska Data: 2018 – 2019 Powierzchnia: 327 m2...

BXBstudio - Polska Zagroda

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Mateusz Zima, Justyna Gajda, Bartosz Styrna, Anna Mędrala, Kamil Makowiec, Magdalena Moska, Valentin Lepley, Aleksander De Mott, Maroš...

Okna dachowe FAKRO w Pasterskiej Chacie

Południe Polski to zapierające dech krajobrazy z górami w tle, poprzecinane licznymi rzekami przepływającymi przez zielone lasy i łąki. W jednym z takich malowniczych miejsc możemy natknąć się...

BXBstudio - Stodoła spotkań

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś & MOSS Architektura Krajobrazu Zespół: Bogusław Barnaś, Agata Lęcznar, Magdalena Kajor Współpraca: Dominika Ropek Konstrukcja: Rafał Grzywacz Elektryka: Bogdan...

Aluprof z nowym wydawnictwem o trendach

AluBook to nowatorski projekt, którego celem jest promowanie ciekawych trendów, nowoczesnych realizacji i ważnych twórców w dziedzinie architektury oraz budownictwa. Tematem głównym pierwszego...

BXBstudio - Dom w Kamienicy Polskiej

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Mateusz Zima, Edyta Ptasznik, Anna Mędrala, Kamil Makowiec, Paula Wróblewska, Marzia Tocca, Klaudia Pater Wizualizacje & Grafika:...

BXBstudio - EcoFlex

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Mateusz Zima, Kamil Makowiec, Anna Hydzik, Anna Mędrala, Kinga Żuk, Marzia Tocca, Paula Wróblewska, Maros Mitro, Anna Velcheva, Eva...

Ruszyła trzecia edycja konkursu „Obiekt roku w systemach ALUPROF”

3 kwietnia bieżącego roku wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „Obiekt roku w systemach ALUPROF”. Celem każdej jego odsłony jest wybranie najciekawszych...

Międzynarodowy konkurs architektoniczny FAKRO fusion – before and after! - Znamy zwycięzców

FAKRO, światowy lider w produkcji okien dachowych we współpracy z portalem bimobject.com zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny FAKRO fusion – before and after. Termin nadsyłania...

BXBstudio - Eco Warsaw Tower

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Anna Taczalska, Mateusz Zima, Justyna Gajda, Kamil Makowiec, Anna Hydzik, Anna Mędrala, Hubert Augustowski, Aleksandra Banasiewicz, Marcin...

RHEINZINK - Elewacja biurowca Pterodaktyl z blachy tytan-cynk

Nieregularna bryła nowego budynku biurowca znanego jako "Pterodaktyl" w kalifornijskim Culver City została zaprojektowana przez pracownie Eric Owen Moss Architects. Budynek stanowi...

ZAPROSZENIE - Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów. Warszawa 7 grudnia 2017

Już 7 grudnia 2017 w Warszawie podsumowanie tegorocznych konferencji o urządzeniu przestrzeni życiowej człowieka za pomocą szaty roślinnej, światła, elementów wodnych i architektonicznych. Wydarzenie...

ZAPROSZENIE - Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów. 23.11.2017 Szczecin

Wydawnictwo INFO-INWEST zaprasza serdecznie na wydarzenie Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów, które odbędzie się 23 listopada (czwartek) 2017 w Szczecinie, w Park Hotel, ul....

ZAPROSZENIE - Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów. 22.11.2017 Poznań

Wydawnictwo INFO-INWEST zaprasza serdecznie na wydarzenie Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów, które odbędzie się 22 listopada (środa) 2017 w Poznaniu, w Nobel Tower przy ul....

ZAPROSZENIE - Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy. 26.10.2017...

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji z cyklu Dach Elewacje i Fasady wyzwaniem architekta, inwestora wykonawcy. Wydarzeniem w Rzeszowie podsumujemy tegoroczny...

International Design Competition - FAKRO fusion - before & after”

Ciemne i zapomniane poddasza, pełne przedmiotów codziennego użytku, z których nikt nie korzystał już od dekad to przestrzeń, która dzięki obecnej modzie na mieszkania zlokalizowane pod dachem wróciła...

ZAPROSZENIE - Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy. 12.10.2017...

Sezon jesienny rozpoczynamy spotkaniami na temat Dach Elewacje i Fasady wyzwaniem architekta, inwestora, wykonawcy. 12 października 2017 zapraszamy do udziału w konferencji i dyskusji na temat...

ZAPROSZENIE - Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy. 06.06.2017...

Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza do udziału w spotkaniu profesjonalistów Dach, Fasady i Elewacje – projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja. W programie prelekcje i dyskusje...

ZAPROSZENIE - Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy. 25.05.2017...

Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza do dyskusji na temat istotnych i problemowych zagadnień dla projektanta, wykonawcy i inwestora w procesie realizacji inwestycji pod kątem...

ZAPROSZENIE - Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów. 06.04.2017 Wrocław

Wydawnictwo INFO-INWEST zaprasza serdecznie na wydarzenie z cyklu Mapy Dobrej Architektury Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów, które odbędzie się 6 kwietnia (czwartek) 2017 we...

ZAPROSZENIE - Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy. 23.03.2017...

Już 23 marca 2017 w Hotelu 3Trio w Białymstoku odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie dla profesjonalistów z cyklu Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora,...

BXBstudio - Nowy dach krakowski Bunkra Sztuki

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś, Barbara Bołoz, Marcin Kitala Zespół: Bogusław Barnaś, Barbara Bołoz, Marcin Kitala, Hubert Augustowski, Jerzy Biel, Anna Hydzik, Bartosz Styrna, Anna Taczalska...

ZAPROSZENIE - Forum Dobrej Architektury i Budownictwa – Hale z biurowcami. 09.03.2017 Warszawa

9 marca br. zapraszamy do GreenWings Offices w Warszawie gdzie odbędzie się Forum Dobrej Architektury i Budownictwa – spotkanie dla profesjonalistów o projektowaniu, wykonawstwie i eksploatacji...

BARGEWORK OPOLE: Przedłużenie konkursu

Ostateczny termin nadsyłania prac w konkursie BARGEWORK OPOLE został przedłużony do 28 marca 2017 roku. Decyzja organizatora jest odpowiedzią na liczne prośby płynące od uczestników. Inicjatywa...

ZAPOWIEDŹ – Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów. Gdańsk, 23 lutego

Wydawnictwo Info-Inwest zaprasza 23 lutego br. do udziału w konferencji z cyklu Architektura Krajobrazu – Spotkania profesjonalistów, która będzie miała miejsce w Gdańsku, w Hotelu Scandic ul....

BXBstudio - Hotel na Mazurach

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Bartosz Styrna, Anna Taczalska, Anna Hydzik, Justyna Gajda, Natalia Bryzek, David Hernandez Martin Wizualizacje & Grafika: BXBstudio...

ZAPOWIEDŹ – Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów

Już 24 listopada (czwartek) br. w Poznaniu odbędzie się konferencja Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów. Wyjątkowe wydarzenie, dla architektów, architektów krajobrazu,...

BARGEWORK OPOLE: konkurs na biuro na wodzie w Opolu

W poniedziałek, 24 października 2016 roku wystartował ogólnopolski konkurs architektoniczny BARGEWORK OPOLE. Konkurs adresowany jest do architektów i designerów, którzy chcą stawić czoła niebanalnemu...

Znamy laureatów FAKRO inspires – space for new visions 2016

Firma FAKRO, światowy producent okien dachowych, po raz kolejny była organizatorem międzynarodowego konkursu dla architektów FAKRO inspires – space for new visions. Konkurs oficjalnie zakończył...

BXBstudio - Centrum Nauki w Kownie

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Mateusz Binkowski; Anna Hydzik; Martyna Tomsińska, Hanna Podladowska, Hubert Augustowski Wizualizacje & Grafika: BXBstudio Bogusław...

BXBstudio - Jeddah Masterplan Residential Towers

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Mateusz Binkowski, Natalia Bryzek, Clement Godry, Maria Caterina Bertano, Filippo Cossa Majno Di Capriglio, Anna Mędrala, Anna Hydzik, Anna...

BXBstudio - Dom eko

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś www.BXBstudio.com Fotografie i Grafika: BXBstudio Bogusław Barnaś, Fotografia nr 13: Tomasz Jędrzejczak Współpraca: Dominika Ropek Konsultacje: Wiesław Ziembla...

ZAPROSZENIE - Architektura Krajobrazu - Spotkanie Profesjonalistów. 26.04.2016 Kraków

W imieniu wydawnictwa INFO-INWEST zapraszamy na konferencję Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów. Konferencję poprowadzą eksperci w dziedzinach urządzania i wyposażenia terenów...

BXBstudio - Basen transparentny

Projekt basenu wraz z rozbudową domu - połączenie nowego ze starym. Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Alzbeta Barancikowa, Natalia Bryzek, Alicja Dziedzina, Anna Hydzik....

ZAPROSZENIE - Elewacje i Fasady. Wrocław 12 kwietnia 2016, Afrykarium - Oceanarium

Wydawnictwo Info-Inwest wraz z Partnerami zaprasza na spotkanie Elewacje i Fasady – wyzwaniem architekta inwestora wykonawcy. 12 kwietnia 2016 we wtorek we Wrocławiu zapraszamy do dyskusji o...

„FAKRO inspires – space for new visions” – konkurs architektoniczny w nowej odsłonie!

Rozpoczynamy kolejną edycję prestiżowego, międzynarodowego konkursu architektonicznego „FAKRO inspires – space for new visions”, skierowanego do architektów i po raz pierwszy także...

ZAPROSZENIE - Architektura Krajobrazu - Spotkanie Profesjonalistów. 09.03.2016 Gdańsk

W imieniu wydawnictwa INFO-INWEST zapraszamy na konferencję Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów. Konferencję poprowadzą eksperci w dziedzinach urządzania i wyposażenia terenów...

BXBstudio - Dom Polski

Projekt został zaprezentowany w ramach III Dni Dizajnu w Stalowej Woli na konferencji Bogusława Barnasia: "Współczesny Krajobraz Polski i świata". Jest dostępny na wystawie BXBstudio -...

RIFF - Elity architektury europejskiej w Warszawie

Ponad 200 architektów z 10 krajów przybędzie do Warszawy w dniu 12 października, aby wziąć udział w międzynarodowej konferencji architektury RIFF, która odbędzie się w Hotelu Marriot. Jako jedna...

ZAPROSZENIE - CBF Nowy Świat – Dwa oblicza „Nowego Świata”

 Już 1 października 2015 w Centrum Bankowo – Finansowym NOWY ŚWIAT wydawnictwo Info-Inwest Pracownia Eventów zaprasza na kolejny łyk inspiracji w ramach projektu Mapy Dobrej Architektury....

RIFF - Zdobywca nagrody WAN Facade Award 2015 obecny na RIFF Warszawa

Projekt „24 Savile Row”, zdobywca tegorocznej nagrody WAN Facade Award, będzie przedstawiony przez architekta Stephena Pey na Międzynarodowej Expo Konferencji Architektonicznej RIFF...

RIFF - Arch. Matthias Bauer, zdobywca nagrody WAN Concrete in Architecture 2014, na RIFF Warszawa...

Arch. Matthias Bauer, zdobywca nagrody WAN Concrete in Architecture 2014, zaprezentuje swój projekt, DOM H36, podczas sesji plenarnej RIFF Warszawa. Wydarzenie zorganizowane przez ABplus Events...

BXBstudio - Dom Podwodny i Stodoła Ćwiczeń

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Wizualizacje i Grafika: BXBstudio Zespół projektowy: Bogusław Barnaś, Natalia Jejer, Javier Sarralde Martinez, Dominik Karaś, Damian Szyjka, Paulina Dobrzańska,...

O tarasach, dachach i fundamentach w Afrykarium – zakończenie sezonu konferencji Info-Inwest

Po zakończonych sukcesami konferencjach w Gdańsku i Krakowie zespół Pracowni Eventów Info-Inwest udał się do malowniczego Wrocławia na ostatnie zorganizowane w sezonie wydarzenie z cyklu: ,,Budoskop...

BXBstudio - Urban Cloud - London Shoredith Station

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Wizualizacje i Grafika: BXBstudio Zespół projektowy: Bogusław Barnaś, Paweł Dawiec, Natalia Bryzek, Anna Hydzik, Celia Landry Lokalizacja: Londyn, UK Data: 2015...

Mapa dobrej architektury – BUDOSKOP – warsztat profesjonalisty w niepowtarzalnych miejscach

Dwa niepowtarzalne miejsca, blisko 200 uczestników, eksperci z wiodących firm na rynku oraz najświeższe informacje z branży budowlanej to składniki ostatnich konferencji zorganizowanych przez...

ZAPROSZENIE - "Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Dach, Taras, Fundament" (14 maja, Wrocław)

Wydawnictwo Info-Inwest serdecznie zaprasza do udziału w najbliższej konferencji z cyklu ,,Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Dach, Taras, Fundament”, która odbędzie się 14 maja...

PGE Arena Gdańsk – Elewacje i Fasady – 26 marca 2015 Zaproszenie

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konferencji z cyklu ,,Elewacje i fasady obiektów komercyjnych wyzwaniem Architekta, Wykonawcy i Inwestora”, która odbędzie się 26 marca 2015 roku na...

Relacja - BUDOSKOP FASADY I ELEWACJE, Warszawa, GreenWings Office, 26.02.2015r.

W dobie architektonicznego wyścigu o kształt naszych miast coraz bardziej zawęża się krąg wizualnych możliwości prezentowania zmian, które następują w urbanistycznej tkance. Staramy się, by w trosce...

BXBstudio - Projekt Centrum Kultury w Bamiyan w Afganistanie

W styczniu tego roku wraz z Moss Decor oraz Unique Vision Studio mieliśmy okazję pracować przy bardzo ciekawym konkursie na projekt Centrum Kultury w Bamiyan w Afganistanie. Obiekt ma być podstawą...

International Design Competition „FAKRO inspires – space for new visions”

Firma FAKRO, światowy producent okien dachowych oraz międzynarodowy magazyn architektoniczny A10 po raz kolejny zapraszają architektów z całego świata do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie...

ZAPROSZENIE - ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - Spotkanie Profesjonalistów. 29.01.2015 Kraków

W imieniu wydawnictwa INFO-INWEST zapraszamy na spotkanie branżowe poprowadzone przez ekspertów w dziedzinach urządzania i wyposażenia terenów zieleni, terenów rekreacyjno-wypoczynkowych oraz...

ZAPROSZENIE - ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - Spotkanie Profesjonalistów. 22.01.2015 Gdańsk

Nowy sezon rozpoczynamy konferencją z cyklu ,,Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów”, która odbędzie się 22 stycznia w Novotel Centrum Gdańsk. Porozmawiamy między innymi o...

Architektura Krajobrazu - podsumowanie sezonu

Jesień we Wrocławiu i Warszawie spędziliśmy na spotkaniach z Architekturą Krajobrazu. 26 listopada we Wrocławiu mieliśmy przyjemność gościć w hotelu Ibis Styles w Silver Tower, a 3 grudnia w...

ZAPROSZENIE – Budoskop – Warsztat Architekta - Meeting with innovation 11.12.2014, Łódź

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation. 11 geudnia będziemy gościć w Łodzi, w...

ZAPROSZENIE – Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Meeting with innovation 27.11.2014, Kraków

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation. 27 listopada będziemy gościć w Krakowie, w...

Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation - Rzeszów i Białystok. Relacia

Druga połowa roku należy zdecydowanie do wschodnich regionów. Październik spędziliśmy w Rzeszowie i Białymstoku, a oba miasta zaskoczyły nas swoją nowoczesnością i życzliwością mieszkańców. Rozwój -...

ZAPROSZENIE – Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Meeting with innovation 23.10.2014, Białystok

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation. W październiku będziemy gościć w...

Budoskop – Warsztat Profesjonalisty – Warszawskie Spotkanie z Innowacją. Relacja

Pomimo pięknej Polskiej jesieni, w Warszawie królowała wiosenna zieleń, a to za sprawą niedawno otwartego Centrum Szkoleniowego Adgar Ochota, gdzie 25 września miała miejsce konferencja z cyklu:...

BXBstudio - Centrum Badmintona w Daegu (Dalseong Citizen's Gymnasium)

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś Zespół: Bogusław Barnaś, Natalia Bryzek, Paulina Dobrzańska, Paweł Dawiec, Magdalena Tofil, Damian Szyjka, Dominik Karaś, Wizualizacje & Grafika: BXBstudio...

ALUPROF - Konkurs ”Obiekt Roku w systemach Aluprof” rozstrzygnięty!

W ubiegły piątek na Gali Finałowej konkursu dla architektów ”Obiekt Roku w systemach Aluprof” zostały zaprezentowane najciekawsze budowle ostatnich lat, które tworzą...

ZAPROSZENIE – Budoskop – Warsztat Architekta - Meeting with innovation 25.09, Warszawa

25 września br. w święto wszystkich budowniczych odbędzie się wyjątkowa konferencja „Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation” w Centrum Szkoleniowym Adgar...

FAKRO inspiruje po raz piąty

„Atelier przyszłości - nowa przestrzeń dla nowych wizji” to hasło piątej edycji konkursu dla architektów organizowanego przez firmę FAKRO i magazyn A10. Zadaniem konkursowym było...

BXBstudio - Centrum Rekreacji w Ryglicach - Stodoła Spotkań wraz z Parkiem Przy Stawie

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś & MOSS decor Agata Lęcznar, Magdalena Kajor Współpraca: Dominika Ropek, Konstrukcja: Konst.RA Rafał Grzywacz Elektryka: Bogdan Duszyński Drogi: Rafał Dziedzic...

Wiosnę z Budoskop-em spędziliśmy na zachodzie. Wrocław (22.05) Szczecin (11.06) i Poznań (12.06)

Tak jak i rok kalendarzowy, my również jesteśmy już na półmetku realizacji cyklu „Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation”. Wiosenne spotkania...

ZAPROSZENIE - Budoskop – Warsztat Architekta w Poznaniu 12.06

Pracownia Eventów Wydawnictwa Info-Inwest ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta. Na najbliższe wydarzenie zapraszamy do Poznania 12 czerwca...

ZAPROSZENIE - Budoskop – Warsztat Architekta w Szczecinie 11.06

Pracownia Eventów Wydawnictwa Info-Inwest ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta. Na najbliższe seminarium dla profesjonalistów zapraszamy...

Rozwiąż rebus, zapamiętaj hasło, przyjdź na konferencję i weź udział w konkursie. Nagroda główna...

Budoskop - Warsztat Architekta - SZCZECIN 11.06 (środa) oraz POZNAŃ 12.06 (czwartek).   Rozwiąż rebus, zapamiętaj hasło, przyjdź na konferencję i weź udział w konkursie. Nagroda główna Apple...

ZAPROSZENIE - Budoskop – Warsztat Architekta we Wrocławiu 22.05

Budoskop - Warsztat Architekta - Wrocław 22.05 (czwartek) Wydawnictwo Info-Inwest ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta. Hasłem przewodnim...

Meeting with innovations – warsztat architekta Info – Inwest

Wydawnictwo Info-Inwest ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta. Hasłem przewodnim jest „ Spotkanie z innowacją” w kontekście...

Relacja z Architektury Krajobrazu w Krakowie

Pierwsze spotkanie z cyklu Architektura Krajobrazu – Spotkania Profesjonalistów już za nami. 9 kwietnia 2014 roku Wydawnictwo Info-Inwest wraz z ekspertami Architektury Krajobrazu gościli w...

Pierwsze spotkania – Budoskop – Warsztat Architekta. Gdańsk i Katowice

Mamy już za sobą dwa spotkania z cyklu „ Budoskop – Warsztat Architekta – Meeting with innovation” Na początek cyklu wybraliśmy północ i południe, czyli Gdańsk i Katowice. 20...

ZAPROSZENIE - Budoskop – Warsztat Architekta w Katowicach 10.04.2014

Budoskop - Warsztat Architekta - Katowice 10.04 (czwartek) Wydawnictwo Info-Inwest ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Budoskop – Warsztat Architekta. Hasłem...

ZAPROSZENIE - ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - Spotkanie profesjonalistów

W imieniu wydawnictwa INFO-INWEST zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie branżowe poprowadzone przez ekspertów w dziedzinach urządzania i wyposażenia terenów zieleni, terenów...

Międzynarodowy Konkurs Projektowy - „Atelier przyszłości - nowa przestrzeń dla nowych wizji”

Firma FAKRO, światowy producent okien dachowych oraz międzynarodowy magazyn architektoniczny A10 mają zaszczyt zaprosić architektów z całego świata do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie...

W klimacie nowoczesnej moderny

Nowa siedziba Autorskiej Pracowni Architektonicznej Perspectiv we Wrocławiu od razu zwraca na siebie uwagę. Jej estetyka, czerpiąc inspiracje z architektury modernistycznej, interpretuje ją od...

Dom pod Jarem - BXB Studio Bogusław Barnaś

Prezentowany dom oraz wolnostojący garaż został zaprojektowany na działce, której unikalną wartością jest jar porośnięty różnymi gatunkami drzew liściastych. Przepiękne drzewa wydobywające się z...

Dom Artysty – BXB Studio Bogusław Barnaś

Projekt jako bardzo twórczy proces myślowy polegający na poszukiwaniu optymalnego i najlepszego rozwiązania funkcjonalno - przestrzennego, powstawał równolegle na bazie modelu fizycznego i modelu...

Młodzi architekci pracowni Studium autorami projektu basenu olimpijskiego

Projekt, na bazie którego powstała pływalnia olimpijska od początku należał do niezwykłych. „Wodna Nuta” w Opolu to jeden z naj- nowocześniejszych basenów w kraju i dopiero 13. tego typu...

Nowa Rotunda - projekt Grupa 5 Architekci

Opis inwestycji przygotowany przez architekta Rafała Grzelewskiego, współautora projektu. fot. Grupa 5 Architekci Głównym zadaniem projektowym było nadanie nowego wizerunku ikonie jaką jest...

ZAPROSZENIE - Budoskop – Warsztat Architekta w Łodzi 5.12.2013

Budoskop - Warsztat Architekta - Łódź 05.12 (czwartek) Wydawnictwo Info-Inwest zaprasza serdecznie na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Budoskop – Warsztat architekta. Podsumowanie sezonu...

ZAPROSZENIE - Budoskop - Warsztat Architekta - Poznań 21.11 (czwartek)

Budoskop - Warsztat Architekta - Poznań 21.11 (czwartek) Po spotkaniach w Białymstoku i Krakowie, Wydawnictwo Info-Inwest zaprasza do Poznania na konferencję "Budoskop - warsztat...

ZAPROSZENIE - Budoskop - Warsztat Profesjonalisty - Białystok 17.10 (czwartek)

Budoskop - Warsztat Profesjonalisty - Białystok 17.10 (czwartek) Wydawnictwo InfoInwest.pl ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu: Budoskop – Warsztat Architekta. 17 października w...

RELACJA - Budoskop - Warsztat Architekta - 19.09.2013, Warszawa

19 września 2013r. w Millenium Plaza w Warszawie, Wydawnictwo INFO-INWEST zorganizowało pierwsze w sezonie jesienno-zimowym spotkanie z cyklu "Budoskop - Warsztat Architekta", pod...

Międzynarodowy konkurs architektoniczny - Rotunda PKO

PKO Bank Polski we współpracy z firmą DuPont, Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polish Green Building Council i portalem Architizer.com, ogłosił międzynarodowy konkurs...

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito