Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Inwestorzy często oszczędzają na etapie budowy domu, a zapominają o oszczędnościach, jakie można osiągnąć podczas jego wieloletniej eksploatacji.
Istnieje opinia, że rozwiązania energooszczędne są drogie. Osiągnięcie odpowiednich parametrów ważnych w budownictwie energooszczędnym, czyli dobrych współczynników izolacyjności cieplnej, szczelności, a jednocześnie odpowiedniej wentylacji, to nie aż tak duży wydatek. Przy rosnących ciągle opłatach za ogrzewanie taka inwestycja zwróci się dość szybko. Do ocieplenia można użyć tradycyjnych materiałów. Natomiast uzyskanie wysokich standardów izolacyjności cieplnej możliwe jest niemal wyłącznie dzięki zastosowaniu termoizolacji z pianek poliuretanowych PUR i PIR, które uważane są za najlepsze izolatory w nowoczesnym budownictwie.
fot. RECTICEL | Zdjęcie po lewej prezentuje zamek pióro-wpust na obwodzie płyt POWERROOF. Zdjęcie po prawej jest dowodem niskiej wagi płyt.
Firma RECTICEL IZOLACJE jest producentem poliuretanowych płyt termoizolacyjnych PUR i PIR. W oparciu o wieloletnie doświadczenie, RECTICEL oferuje materiały przeznaczone dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego na dachy, tarasy, posadzki, ściany – w tym panele do ocieplenia od wewnątrz.
fot. RECTICEL | Mostki cieplne przy stosowaniu izolacji pomiędzy krokwiami |
W tradycyjnym układzie ocieplenia wełną ułożoną pomiędzy krokwiami powstają mostki termiczne, ponieważ drewno posiada ok. 4 razy gorsze parametry izolacyjne niż wełna. Najważniejszą cechą rozwiązania z zastosowaniem płyt POWERROOF jest jednolita warstwa termoizolacji. Poza tym, dach jest bardzo szczelny, gdyż płyty posiadają zamek na pióro-wpust po obwodzie. Rdzeń płyty stanowi pianka typu Taufoam by Recticel, która jest udoskonaloną wersją PIR. W porównaniu ze zwykłą pianką PIR, charakteryzuje się m.in. stałym współczynnikiem przewodzenia ciepła.
Izolacja płytą POWERROOF gwarantuje więc wymierną oszczędność energii cieplnej.
Płyty są proponowane w systemie ze specjalną folią dachową i odpowiednio długimi wkrętami montażowymi.
Możliwość pozostawienia widocznej konstrukcji dachu umożliwia architektowi aranżację wnętrza budynku z użyciem krokwi jako elementu dekoracyjnego. Jeśli jednak chcemy krokwie zasłonić, wówczas możemy zastosować materiał wg upodobania użytkownika. Może to być boazeria, płyta OSB, sklejka, płyta gipsowo–kartonowa lub płyta termoizolacyjna EUROTHANE G - również produkcji Recticel, która pozwala zmniejszyć grubość warstwy podkrokwiowej.
Remont istniejącego, słabo ocieplonego dachu, jest jak najbardziej możliwy. Wystarczy zdjąć np. blachodachówkę, zastosować system POWERROOF i ponownie założyć pokrycie. Mieszkańcy nie tracą komfortu funkcjonowania, gdyż prace prowadzone są na zewnątrz użytkowanego budynku i przebiegają szybko.
Produkt, jako jedyny na rynku, posiada prestiżowy znak jakości KEYMARK (gwarancja pewności). Produkcja płyt odbywa się zgodnie z ISO 9001:2008 oraz środowiskową normą wg ISO 14001.
Galeria - budoskop.pl Porady | Nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego bez mostków cieplnych
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: