LIBET - Gres porcelanowy EVO_2/E™ - przestrzeń publiczna w wersji premium
03-11-2015
Hotele, biurowce oraz galerie handlowe, a także gmachy instytucji publicznych coraz częściej zachwycają odważnymi i kreatywnymi koncepcjami architektonicznymi. Projektanci przestrzeni publicznej śmiało sięgają po nowoczesne materiały i niestandardowe rozwiązania aranżacyjne, dzięki czemu krajobraz wielu polskich miast całkowicie zmienia swoje oblicze. Firma Libet wyszła naprzeciw oczekiwaniom designerów i wprowadziła do swojej oferty wyjątkowe płyty z gresu porcelanowego EVO_2/E™. Produkty te są nie tylko maksymalnie funkcjonalne i doskonale wytrzymałe, ale również wyróżniają się stylowym wyglądem i niezwykłą wszechstronnością.
Przestrzeń publiczna, z uwagi na swe przeznaczenie i szerokie grono użytkowników, wymaga niezwykle precyzyjnego doboru produktów nawierzchniowych i wykończeniowych. Intensywny ruch pieszy i samochodowy, konieczność znoszenia dużych obciążeń, a także wpływ warunków atmosferycznych i wszelkich innych czynników zewnętrznych sprawia, że materiały muszą być ekstremalnie wytrzymałe, odporne i trwałe. Gres porcelanowy z kolekcji Libet Ceramic to komplementarna propozycja, która w każdym, nawet najbardziej wymagającym miejscu pozwoli na stworzenie funkcjonalnej, trwałej i eleganckiej nawierzchni. Płyty EVO_2/E™ doskonale sprawdzą się zarówno przy projektowaniu chodników, parkingów oraz wjazdów, jak i w wykreowaniu stylowej przestrzeni w centrach wellness, SPA oraz restauracjach. Taka wszechstronność i uniwersalność produktów Libet Ceramic to zasługa wyjątkowego materiału, z którego zostały wykonane. Gres porcelanowy jest niezwykle trwały, bez szwanku wytrzymuje obciążenie nawet do 1000 kilogramów, a do tego swoje unikalne właściwości zachowuje w bardzo szerokim zakresie temperatur (od -50 do +60 stopni Celsjusza). Warto podkreślić, że płyty EVO_2/E™ są również antypoślizgowe, odporne na deszcz, chlor i słoną wodę, a także na środki chemiczne, dzięki czemu idealnie nadają się do wykorzystania w basenach i wokół nich. Co więcej, niektóre płyty pochwalić się mogą wskaźnikiem odbicia słonecznego (SRI) pomiędzy 60 a 80%, zatem nie nagrzewają się nawet w bardzo upalne dni. Niska absorbcja ciepła, w połączeniu z właściwościami antypoślizgowymi sprawia, że płyty z gresu są komfortowe w użytkowaniu i bardzo bezpieczne dla osób wypoczywających przy basenie. Ponadto woda często gromadzi się także na schodach i tarasach, gdzie bardzo łatwo o poślizgnięcie i niefortunny upadek. Gresy EVO_2/E™ pomogą zminimalizować to zagrożenie. Jeżeli dodać do tego łatwość utrzymania płyt w czystości (można myć je myjką ciśnieniową) i brak konieczności przeprowadzania specjalnych zabiegów konserwacyjnych to można mieć pewność, że produkty z kolekcji Libet Ceramic doskonale wpiszą się w koncepcję każdej przestrzeni publicznej.
Nowy nurt w kształtowaniu miejskiej przestrzeni
fot. LIBET | Gresy z kolekcji EVO_2/E™ z powodzeniem wykorzystać można do stworzenia nawierzchni zarówno wokół, jak i wewnątrz basenu.
Trwałość i funkcjonalność to bez wątpienia kwestie, które mają ogromny wpływ na wybór materiałów do aranżacji przestrzeni publicznej. Dawno jednak minęły czasy, gdy względy praktyczne były jedynymi wyznacznikami dla architektów i kreatorów miejskiego krajobrazu. Obecnie duży nacisk kładzie się na estetykę miejsc pracy, zabawy i wypoczynku, dopasowanie ich do potrzeb odbiorców oraz podkreślenie ich wyjątkowego charakteru. Gres porcelanowy EVO_2/E™, z uwagi na wszechstronność zastosowań, wielość zróżnicowanych elementów oraz bogatą paletę kolorów, pozwoli na wyczarowanie niezwykłego klimatu w każdej przestrzeni. Wzory imitujące kamień doskonale wpiszą się w stylistykę modernistycznych, minimalistycznych biurowców, hoteli i galerii handlowych. Płyty z efektem drewna podkreślą bliskość natury w miejscach relaksu i odpoczynku – na restauracyjnych tarasach, w centrach wellness czy ekskluzywnych SPA. Elementy inspirowane kolorystyką i strukturą betonu to z kolei propozycja, która szczególnie dobrze sprawdzi się wokół nowoczesnych obiektów przemysłowych lub też na obszarach postindustrialnych, np. mieszkaniach, biurach czy galeriach sztuki mieszczących się w pofabrycznych halach. Istotne jest, że wykonane z gresu porcelanowego elementy przeznaczone są do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a montować je można na dowolnym podłożu i w każdej konfiguracji. Doskonale sprawdzą się one jako okładzina ścian i schodów, posadzka w hotelowym lobby czy też jako nawierzchnia tarasu, parkingu lub traktów komunikacyjnych. Co więcej, twórcy kolekcji EVO_2/E™ zadbali, aby w asortymencie znalazły się specjalne elementy dedykowane basenom, ponieważ w wielu polskich hotelach i centrach odnowy biologicznej stanowią one już niekwestionowany standard. Wśród basenowych propozycji znalazły się m.in. wykończenia proste, narożne i zaokrąglone, ryflowane płyty, a także kratki klasyczne oraz niestandardowe, umożliwiające recyrkulację wody na poziomie obudowy zbiornika. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest opatentowany system niewidocznego odpływu wokół basenu. Zastosowanie go ma wiele zalet, natomiast najważniejszą z nich jest bardzo estetyczne zamaskowanie kratki odpływowej.
fot. LIBET | Niewidoczny odpływ – nowe rozwiązanie recyrkulacji wody na poziomie obudowy basenu.
Poza szeregiem elementów specjalnych dla basenów w kolekcji EVO_2/E™ znajdziemy również systemy schodowe czy produkty przykrywające murki i ogrodzenia. Architektów przestrzeni publicznej z pewnością zainteresuje również fakt, że w kolekcji Libet Ceramic znaleźć można wiele elementów małej architektury. Funkcjonalne kwietniki, designerskie stojaki na rowery i ławki, a także stylowe obudowy drzew i krzewów, pozwalają na stworzenie koncepcji spójnej w każdym wymiarze: funkcjonalnym i estetycznym.