Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie RHEINZINK - Stadion Jordal Amfi Arena w Oslo
Zobacz:

Aktualności

RHEINZINK - Stadion Jordal Amfi Arena w Oslo

23-09-2022

Dotychczasowa Jordal Amfi Arena była zainspirowana starożytnym teatrem i została zbudowana z myślą o organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1952 w Oslo. Obiekt znajduje się w północno-zachodniej części miasta, a jego dramatyczna forma ze stromymi, asymetrycznymi trybunami wpłynęła na wyjątkowość tego obiektu. Mieszkańcy i miłośnicy historii Oslo chcieli zachować te cechy podczas budowy nowego stadionu.


Obiekt przeszedł poważną przebudowę, w ramach której oryginalna otwarta część areny na świeżym powietrzu została przekształcona w stadion z nowoczesną formą, ale nadal nawiązujący do tradycji. Nowa Jordal Amfi Arena może pomieścić 5300 widzów i ma powierzchnię 14500 m² rozłożoną na czterech piętrach i trybunach. Arena została zaprojektowana i zoptymalizowana pod kątem krajowych i międzynarodowych imprez hokejowych, ale może być wykorzystywana także do innych dyscyplin sportowych i wydarzeń.


Stadion Jordal Amfi Arena w Oslo zdj. 1

fot. RHEINZINK


Władze miasta wraz z architektami zdecydowali się na dach z naturalnej blachy RHEINZINK-CLASSIC, którą można dowolnie zestawiać z innymi materiałami oraz formować. Dzięki właściwościom samoregenerującym powierzchnia blachy RHEINZINK jest trwała i nie wymaga konserwacji, a pod koniec okresu użytkowania blachę można w 100% poddać recyklingowi, nie tracąc na jakości. Proces naturalnego patynowania nadaje stadionowi stale zmieniający się wygląd, co doskonale sprawdza się na asymetrycznej powierzchni dachu.


Szczegóły techniczne:


Dach: 2 800 m² 18 t, blacha RHEINZINK-CLASSIC walzblank, technologia podwójnego rąbka stojącego. Obróbki i detale architektoniczne: 600 m² 3 t, blacha RHEINZINK-CLASSIC walzblank


Inwestor: Kultur og Idrettsbygg Oslo Kf, Oslo, Norwegia

Architekt: Hille Melbye arkitekter, Oslo, Norwegia

Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK: Franke Onsrud Blikkslageri AS, Oslo, Norwegia

Stadion Jordal Amfi Arena w Oslo zdj. 2
Stadion Jordal Amfi Arena w Oslo zdj. 3
Stadion Jordal Amfi Arena w Oslo zdj. 4
Stadion Jordal Amfi Arena w Oslo zdj. 5
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito