Trwałość, wytrzymałość, modna szarość, a pomiędzy nią pola powierzchni bioaktywnej. Ta ażurowa płyta nawierzchniowa to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią zieleń w swoim otoczeniu.
Polbruk Greengo to ciekawy pomysł na zieloną przestrzeń na podjazdach i miejscach parkingowych, zarówno w otoczeniu domu, jak i w pobliżu biurowca czy sklepu. Atutem płyty Greengo jest jej kolorystyka utrzymana w modnej skali szarości, bardzo popularnej we współczesnej architekturze krajobrazu. Dostępne są elementy w kolorach szarym i grafitowym. Dzięki swojemu ażurowemu, geometrycznemu wyglądowi i niemal ascetycznej prostocie nadają one nawierzchni nowoczesnego charakteru. Każda płyta o wymiarach 40x40 cm posiada otwory (są one połączone prostymi bądź lekko falującymi liniami). To właśnie w nich można posiać trawę. Taki mariaż betonu z roślinnością sprawi, że osiągniemy pożądany w nowoczesnej architekturze kontrast szarej nawierzchni z żywą zielenią. Ponadto dzięki zasianiu trawy w otworach uzyskamy powierzchnię bioaktywną, co jest zgodne z proekologicznymi trendami w aranżacji przestrzeni. Alternatywnym rozwiązaniem jest wypełnienie otworów bardzo drobnym grysem. Najlepiej dobrać ten nieco różniący się kolorem od barwy kostki. Pozwoli to uzyskać ciekawy efekt estetyczny. Greengo sprawdzi się również w sytuacji, kiedy na przydomowym trawniku chcemy po prostu wytyczyć dwa pasy, po których będziemy poruszać się samochodem w drodze do garażu czy wiaty.
fot. Polbruk
Z Polbruk Greengo można układać duże powierzchnie parkingowe lub place. O szerokich możliwościach zastosowania płyty Greengo decyduje jej grubość wynosząca 8 cm. Ten parametr techniczny pozwala na układanie nawierzchni, po których mogą przemieszczać się pojazdy o wadze powyżej 3,5 tony, czyli również samochody ciężarowe.
Niezależnie od tego, w jakim miejscu ją zastosujemy, Greengo jest płytą przyjazną środowisku ze względu na swój ażurowy design. Poprzez otwory woda deszczowa przenika do wnętrza gleby. Pozwala to na jej prawidłowe nawodnienie oraz naturalne odprowadzenie opadów do gruntu, co zapobiega utrzymywaniu się wody na nawierzchni.