Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Zobacz:

Firmy z artykułu

Zobacz też:

Efektowna nawierzchnia przed domem zdj. 2

Efektowna nawierzchnia...

Jodełka, cegiełka, szachownica, drabinka, z... >>
Ciepły garaż, ciepły dom - jak wybrać bramę garażową? zdj. 2

Ciepły garaż, ciepły dom -...

Polacy cenią sobie wygodę, dlatego wybierają...>>
Chcesz płacić niższe rachunki za eksploatację domu? Zainwestuj w jego termomodernizację! zdj. 2

Chcesz płacić niższe...

Z uwagi na realia polityczno-ekonomiczne... >>
Ogrody miejskie, czyli jeszcze bardziej zielono w miastach! zdj. 2

Ogrody miejskie, czyli...

Zieleń to bardzo ważny element krajobrazu...>>
Raz na zawsze zdj. 5

Raz na zawsze

Jak zmodernizować obiekt sportowy w sposób... >>
Okna pod ochroną, czyli osłony okienne bez tajemnic zdj. 2

Okna pod ochroną, czyli...

Okna pełnią wiele bardzo ważnych funkcji w...>>
Naturalny design rządzi! zdj. 2

Naturalny design rządzi!

Stylowe, estetyczne i super modne - takie są... >>
Spienione szkło komórkowe - remedium na zawilgocony i przeciekający dach zdj. 6

Spienione szkło komórkowe -...

Baseny to obiekty szczególnie trudne z...>>
Murek „wszechmogący” zdj. 2

Murek „wszechmogący”

Choć wydaje się, że można użyć go tylko w... >>
Efekt tarczy FOAMGLAS® zdj. 4

Efekt tarczy FOAMGLAS®

Kiedy powierzchnia płyt działa jak osłona...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl - Budownictwo porady

Raz na zawsze

12-07-2022

Ośrodki sportowo-rekreacyjne to ten szczególny typ obiektów, który potrafi przysporzyć swoim włodarzom niemały ból głowy. Potwierdzi to każdy kierownik czy pracownik działu techniczno-eksploatacyjnego, który musiał się kiedyś zmagać z wiecznie zawilgoconym dachem, grzybem na ścianie lub suficie czy odkształceniami w parkiecie. Okazuje się, że wiele typowych problemów posiada wspólne rozwiązanie. A brzmi ono: spienione szkło komórkowe.


Typową bolączką wielu basenów, lodowisk czy centrów spa, a więc obiektów o wysokiej wilgotności wewnętrznej, jest kondensacja pary wodnej zachodząca przede wszystkim wewnątrz dachów, ale także ścian zewnętrznych. Ten niewidzialny z początku problem prędzej czy później manifestuje się w dotkliwy sposób - czy to poprzez rosnące rachunki za ogrzewanie wynikające z pogarszających się właściwości termoizolacyjnych, czy też rozwój grzybów i pleśni, a nawet korozję elementów konstrukcyjnych, skąd już bardzo prosta droga do kosztownych remontów.


Z uwagi na podwyższoną wilgotność powietrza we wnętrzach, niezbędne jest zapewnienie szczelności i odporności na przenikanie pary wodnej już w warstwie termoizolacji. Niestety klasyczne, paroprzepuszczalne materiały, jakimi od wielu lat ociepla się obiekty basenowe, nie dają zarządcy obiektu 100% gwarancji, że izolacja nie ulegnie na pewnym etapie zawilgoceniu. Może to nastąpić równie dobrze po kilku latach, jak i kilku miesiącach - zależnie od poprawności obliczeń dyfuzyjności przegród na etapie projektu, a także prawidłowej realizacji prac wykonawczych.


Jedno jest pewne: aby problem zażegnać w zarodku, należy zastosować w pełni paroszczelni materiał termoizolacyjny. Takim materiałem jest spienione szkło komórkowe.


Zawsze suche przegrody


Sufity, ściany i podłogi, które zostały poprawnie zaizolowane szkłem komórkowym FOAMGLAS®, całkowicie wykluczają przenikanie pary wodnej. Odpowiedzialna jest za to unikatowa struktura materiału, składająca się z milionów hermetycznie zamkniętych komórek. - Taka budowa oznacza, że spienione szkło komórkowe zawsze i w każdych warunkach pozostaje w 100% suche, eliminując ryzyko przenikania kondensatu zarówno do materiału, jak i do zabezpieczanych konstrukcji - wyjaśnia Łukasz Barcz, ekspert firmy FOAMGLAS.

Raz na zawsze zdj. 1

fot. FOAMGLAS®


To szczególnie istotna właściwość w przypadku konstrukcji dachowych, które narażone są nie tylko na kondensację pary wodnej pochodzącej z wewnątrz budynku, lecz także na zmienne czynniki atmosferyczne, opady i możliwe uszkodzenia warstw pokrycia, które w połączeniu z nasiąkającymi materiałami izolacyjnymi mogłyby prowadzić do zawilgocenia całej przegrody. W przypadku zastosowania spienione szkła komórkowego nie ma znaczenia, czy mówimy o dachy na podłożu betonowym, drewnianym czy z blachy trapezowej - przegroda zawsze pozostanie sucha.


Połączenie dobrych właściwości termoizolacyjnych wilgotnościowych sprawia, że spienione szkło komórkowe stanowi trafiony wybór przy izolacji lub renowacji obszarów newralgicznych i intensywnie podciągających wilgoć, takich jak strefy przemarzania w gruncie, miejsca styku płyt fundamentowych i ścian piwnic czy cokoły. Rozwiązanie jest na tyle elastyczne i proste w aplikacji, że płytami ze spienionego szkła komórkowego bez trudu zaizolujemy także budynek od wewnątrz - bez kondensacji i bez mostków termicznych.


Raz na zawsze zdj. 3Raz na zawsze zdj. 2

fot. FOAMGLAS®


Spienione szkło komórkowe - prawdziwy twardziel wśród izolacji


Mostki termiczne, wilgoć i korozja biologiczna to niestety nie jedyne pozycje na liście potencjalnych zmartwień działów technicznych odpowiedzialnych za utrzymanie obiektów sportowo-rekreacyjnych. - Jak wynika z wielu naszych rozmów z dysponentami budynków, innym istotnym elementem, który często przysparza niemało problemów, są podłogi i posadzki sportowe oraz ich możliwe deformacje mechaniczne - przestrzega Łukasz Barcz.


Przyjrzyjmy się problemowi od… podszewki. Posadzki w obiektach sportowych niewątpliwie powinny uwzględniać rodzaj wiodącej dyscypliny. Skakanie i bieganie na boisku do piłki nożnej czy upadki ciężarów oraz ciężki sprzęt do ćwiczeń na siłowni stanowią przesłanki ku temu, by w warstwie podłoża zastosować takie materiały, które z jednej strony pozwolą użytkownikom na właściwą dynamikę ruchu, a z drugiej - wytrzymają wysokie obciążenia mechaniczne.


Raz na zawsze zdj. 4

fot. FOAMGLAS®


Z tym zadaniem oczywiście świetnie radzą sobie także płyty izolacyjne ze spienionego szkła komórkowego. - Pomimo niedużej wagi, materiał jest wysoce odporny na nacisk mechaniczny, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom warstwy podłogowej, nawet po intensywnym i długotrwałym użytkowaniu. Struktura hermetycznie zamkniętych komórek szklanych nigdy się nie odkształci ani nie wypaczy i pozostanie nienaruszona, zachowując dzisiejsze parametry i zerowy procent deformacji - tłumaczy Łukasz Barcz. - Dzięki unikatowemu połączeniu właściwości mechanicznych i wilgotnościowych, materiał stanowi szczególnie skuteczne rozwiązanie do zabezpieczania posadzek na gruncie. Płyty ze spienionego szkła komórkowego posiadają ponadto najwyższą klasę reakcji na ogień A1, dlatego spełniają najwyższe wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej budynków - podsumowuje ekspert firmy FOAMGLAS.


FOAMGLAS® - gwarancja spokoju


Nie ulega wątpliwości, że spienione szkło komórkowe to materiał o wyjątkowych i unikatowych właściwościach wilgotnościowych, ogniowych, akustycznych i termoizolacyjnych, które odpowiadają na typowe potrzeby szczególnych typów obiektów, jakimi są baseny czy hale sportowe. Ale co najważniejsze, wszystkich tych właściwości można być w 100% pewnym.


Marzysz o zawsze suchym dachu? Interesuje Cię bezawaryjna eksploatacja obiektu przez lata? Chciałbyś aby wykonać izolację dachu raz na zawsze i nie wracać do tematu? Postaw na izolację termiczną ze spienionego szkła komórkowego: bez kondensacji, bez przecieków, bez deformacji pod obciążeniem, bez mostków termicznych, z niezmienną lambdą 0,036 W/mK - na kolejne dekady. A jeśli jeszcze wahasz się z decyzją, wiedz, że otrzymasz gwarancję na rozwiązania FOAMGLAS® na 25 lat. Rozwiąż problemy raz na zawsze. Zyskaj spokój na dziesięciolecia!


Galeria - budoskop.pl Porady | Raz na zawsze

Raz na zawsze zdj. 5
Raz na zawsze zdj. 6
Raz na zawsze zdj. 7
Raz na zawsze zdj. 8
Raz na zawsze zdj. 9
lista aktualności

Zobacz też:

Efektowna nawierzchnia przed domem zdj. 2

Efektowna nawierzchnia przed domem

Jodełka, cegiełka, szachownica, drabinka, z... >>
Ciepły garaż, ciepły dom - jak wybrać bramę garażową? zdj. 2

Ciepły garaż, ciepły dom - jak wybrać bramę garażową?

Polacy cenią sobie wygodę, dlatego wybierają...>>
Ogrody miejskie, czyli jeszcze bardziej zielono w miastach! zdj. 2

Ogrody miejskie, czyli jeszcze bardziej zielono w miastach!

Zieleń to bardzo ważny element krajobrazu...>>
Raz na zawsze zdj. 5

Raz na zawsze

Jak zmodernizować obiekt sportowy w sposób... >>
Okna pod ochroną, czyli osłony okienne bez tajemnic zdj. 2

Okna pod ochroną, czyli osłony okienne bez tajemnic

Okna pełnią wiele bardzo ważnych funkcji w...>>
Naturalny design rządzi! zdj. 2

Naturalny design rządzi!

Stylowe, estetyczne i super modne - takie są... >>
Murek „wszechmogący” zdj. 2

Murek „wszechmogący”

Choć wydaje się, że można użyć go tylko w... >>
Efekt tarczy FOAMGLAS® zdj. 4

Efekt tarczy FOAMGLAS®

Kiedy powierzchnia płyt działa jak osłona...>>

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito