Na początku czerwca nad Zalewem Sulejowskim Stowarzyszenia DAFA zorganizowało dla swoich Członków już po raz piąty Walne Zgromadzenie. Jak co roku dopisała frekwencja - blisko 70 osób.
Spotkanie było okazją do podsumowania sukcesów DAFA w minionym roku, które były prezentowane przez Prezes Stowarzyszenia - Joannę Burzyńską oraz reprezentantów Grup Roboczych: Michał Wilk zaprezentował działania GR OBUDOWA; Andrzej Wdowiak przedstawił prace w GR DACH PŁASKI; Mariusz Pawlak podsumował prace GR w zakresie Łączników; Krzysztof Bagiński zrelacjonował działania GR ds. PPOŻ; Katarzyna Krawiecka podsumowała działania promocyjno-marketingowe; Ryszard Klatt omówił obszar rzeczoznawstwa w kontekście wydanych opinii i wsparcia udzielanego Członkom DAFA.
Zeszły rok był bardzo pracowity. W Stowarzyszeniu pojawili się kolejni członkowie, odbyło się wiele spotkań Zarządu i Grup Roboczych, które zaowocowały oddaniem w ręce specjalistów kolejnych publikacji technicznych i tym samym biblioteka DAFA liczy już 10 wydanych pozycji. Niewątpliwie ważnym aspektem działalności DAFA jest obszar rzeczoznawstwa - eksperci Stowarzyszenia służą pomocą wydając opinie techniczne. Warto również wspomnieć o fachowych prelekcjach i wykładach reprezentantów Stowarzyszenia, co cieszy – biorąc pod uwagę edukacyjną rolę DAFA. DAFA współpracuje z najbardziej prestiżowymi i opiniotwórczymi organizacjami branżowymi w Europie - od grudnia 2008 r. jest partnerem międzynarodowego Stowarzyszenia IFD (Międzynarodowa Federacja Dekarzy), światowej organizacji reprezentującej interesy branży dachowej, należy również do niemieckiego stowarzyszenia IFBS (Związek Przemysłowy Lekkiego Budownictwa Stalowego). Firmy współpracujące z DAFA mogą zatem liczyć na podniesienie własnej rangi na rynku budowlanym, co w realiach gospodarczych przekłada się na większą stabilność ekonomiczną.
Program objął również część szkoleniową. Wykład w temacie: "Projekt odśnieżania dachu podstawą do: „Instrukcji odśnieżania dachu” przeprowadził Michał Wilk, a kolejny prelegent w osobie Ryszarda Klatt omówił: "Wykorzystanie norm europejskich (PN-EN) do doboru materiałów pokryciowych na przykładzie norm dekarskich".
Z uwagą śledzono prezentację sponsora, którą w imieniu Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. przeprowadził Dariusz Łyszczarz.
Ważny punkt spotkania dotyczył certyfikacji firm wykonawczych w Stowarzyszeniu, której koncepcję zaprezentował Andrzej Wdowiak, a żywiołowy panel dyskusyjny potwierdził chęć wdrożenia procedury do DAFA.
Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA to jedno z najmłodszych stowarzyszeń branżowych w Polsce, a przy tym mające opinię jednego z najprężniej działających. Aktualnie tworzy go 60 firm wykonawczych oraz produkcyjno/dostawczych, a kolejne podmioty oczekują na przyjęcie w poczet członków.
Atrakcyjność Stowarzyszenia jest efektem jego rozsądnych statutowych przedsięwzięć o charakterze non-profit skierowanych do środowisk projektantów, architektów, inżynierów, inwestorów i generalnych wykonawców oraz wszystkich podmiotów działających w obszarze dachów płaskich i fasad. Są to przede wszystkim działania, które prowadzą do:
ujednolicenia standardów wykonawczych (m.in. standardów technicznych, serwisowych i BHP),
utrzymania ich na odpowiednio wysokim poziomie,
unifikacji warunków handlowych tworzących przy tym partnerskie relacje wśród uczestników procesów realizacyjnych,
inspiracji, inicjacji i kształtowania działań stymulujących rozwój branży,
integracji środowisk działających w sferze projektowania oraz budowy dachów płaskich i fasad.
Informacje o możliwościach współpracy: www.dafa.com.pl