Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez...
Zobacz:

Firmy z artykułu

Zobacz też:

Efektowna nawierzchnia przed domem zdj. 2

Efektowna nawierzchnia...

Jodełka, cegiełka, szachownica, drabinka, z... >>
Ciepły garaż, ciepły dom - jak wybrać bramę garażową? zdj. 2

Ciepły garaż, ciepły dom -...

Polacy cenią sobie wygodę, dlatego wybierają...>>
Chcesz płacić niższe rachunki za eksploatację domu? Zainwestuj w jego termomodernizację! zdj. 2

Chcesz płacić niższe...

Z uwagi na realia polityczno-ekonomiczne... >>
Ogrody miejskie, czyli jeszcze bardziej zielono w miastach! zdj. 2

Ogrody miejskie, czyli...

Zieleń to bardzo ważny element krajobrazu...>>
Raz na zawsze zdj. 5

Raz na zawsze

Jak zmodernizować obiekt sportowy w sposób... >>
Okna pod ochroną, czyli osłony okienne bez tajemnic zdj. 2

Okna pod ochroną, czyli...

Okna pełnią wiele bardzo ważnych funkcji w...>>
Naturalny design rządzi! zdj. 2

Naturalny design rządzi!

Stylowe, estetyczne i super modne - takie są... >>
Spienione szkło komórkowe - remedium na zawilgocony i przeciekający dach zdj. 6

Spienione szkło komórkowe -...

Baseny to obiekty szczególnie trudne z...>>
Murek „wszechmogący” zdj. 2

Murek „wszechmogący”

Choć wydaje się, że można użyć go tylko w... >>
Efekt tarczy FOAMGLAS® zdj. 4

Efekt tarczy FOAMGLAS®

Kiedy powierzchnia płyt działa jak osłona...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl - Budownictwo porady

Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu

07-12-2021

Błoto, plamy po smarach i oleju, kleksy po czerwonym winie, wykwity wapienne oraz mchy, silne promienie słońca czy pozostałości po kreatywnym rysowaniu kredą po chodniku - to zaledwie początek czynników, które mogą zachwiać stanem nawierzchni wykonanej z kostek brukowych czy płyt. Ich negatywny wpływ można jednak zminimalizować już na samym początku, wybierając materiały ze specjalistyczną ochroną nawierzchniową Bruk-Bet Lamino® Perlon® i Imprex Perlon®.


Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 1

fot. BRUK-BET


Ochrona Lamino® Perlon® i jej zalety


Czystość na chodniku, tarasie czy podjeździe nie musi być marzeniem nie do osiągnięcia. Jego realizacji sprzyja innowacyjna ochrona Bruk-Bet Lamino® Perlon®. Polega ona na kilkukrotnej aplikacji środków polimerowych na bazie modyfikowanych żywic na powierzchnie płyt oraz kostek. Każda z warstw przyczynia się do skuteczniejszego działania ochrony Perlon® Lamino® - pierwsza ma charakter wiążący i penetrujący, a kolejne pozwalają na uzyskanie szczelnej impregnacji o grubości kilkudziesięciu mikrometrów, która nie wymaga ani cyklicznej impregnacji, ani pielęgnacji przy pomocy odpowiednich chemikaliów. Jedyną koniecznością jest zabieg renowacji wykonany po około 7-10 latach w zależności od stopnia użytkowania.


Widocznym efektem zastosowania systemu ochrony Lamino® Perlon® jest zjawisko tzw. perlenia wody, które ułatwia utrzymanie bruku w czystości. Dzięki temu zabrudzenia nie wnikają w pory kapilarne i utrzymują się na powierzchni, dając możliwość ich szybkiej eliminacji. Dotyczy to różnego rodzaju plam - od organicznych, takich jak ziemia ogrodowa, po spożywcze, do których należą pozostałości po ketchupie, musztardzie, olejach, kredzie czy lodach. Zazwyczaj ślady tego typu stanowią wyzwanie. Ich eliminacja oznacza żmudne szorowanie oraz korzystanie z profesjonalnych myjek ciśnieniowych czy preparatów. To pociąga za sobą spore nakłady czasu, wysiłku oraz pieniędzy. W przypadku powierzchni z ochroną Lamino® Perlon® proces czyszczenia jest zdecydowanie szybszy oraz łatwiejszy. Świeże pozostałości po kredzie, sokach owocowych czy czekoladzie można usunąć za pomocą szorstkiej gąbki i wody, a do zaschniętych plam wystarczą mniej inwazyjne detergenty Bruk-Bet. Plamy olejowe należy usuwać jak najszybciej po ich powstaniu - wtedy mamy możliwość całkowitego usunięcia zabrudzenia. Dzięki temu utwardzone powierzchnie wyglądają jak nowe!


Zastosowanie ochrony powierzchniowej Lamino® Perlon® pozwala nie tylko w skuteczny sposób walczyć z plamami. To także metoda na zahamowanie inwazji glonów, mchów i wykwitów. Brukowe kostki oraz płyty wzmocnione systemem Lamino® Perlon® wykazują zdolność samooczyszczenia pod wpływem opadów atmosferycznych. Proces ten skutecznie usuwa pyły oraz kurz, a także zapobiega migracji wykwitów. Oprócz odporności biologicznej Lamino® Perlon® gwarantuje też wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne. Zalakowanym powierzchniom nie są straszne wysokie temperatury oraz mróz, sole odladzające, a także silne promienie UV, dlatego kostki oraz płyty nie blakną pod wpływem słońca. Polimerowe środki wykorzystane w procesie produkcyjnym intensyfikują oraz stabilizują ich kolorystykę.


Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 2


Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 3Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 4

fot. BRUK-BET


Imprex Perlon®, czyli sposób na wzmocnienie nawierzchni


Sposobem na utrzymanie powierzchni w czystości oraz wzmocnienie koloru może być również ochrona Imprex Perlon®. To kolejny z innowacyjnych systemów zabezpieczających kostki brukowe oraz płyty tarasowe Bruk-Bet, który polega na ich nasączeniu przy pomocy wysokogatunkowego impregnatu wodnego. Efektem tego zabiegu jest ograniczone zamknięcie porów kapilarnych betonu, a to gwarantuje korzystne właściwości użytkowe. Nawierzchnie Imprex Perlon®, podobnie jak rozwiązania wzbogacone o warstwy ochrony Lamino® Perlon®, posiadają zdolność tzw. perlenia wody, czyli tworzenia kropel, które zapobiegają wchłanianiu zabrudzeń oraz wspomagają proces czyszczenia. Ich zaletą jest również trwały kolor, niepodatny na negatywne działanie promieni UV. Jego intensywność, w porównaniu z produktami pozbawionymi ochrony, będzie w znacznie mniejszym stopniu słabnąć.


Ochrona Imprex Perlon® nie jest zabezpieczeniem stałym. Działanie impregnujące systemu w miarę upływu czasu zmniejsza się, dlatego konieczne jest przeprowadzanie impregnacji. Nie są to jednak zabiegi, które należy powtarzać raz lub kilka razy w roku. W zależności od czynników zewnętrznych, a głównie warunków użytkowania, zalecane jest przeprowadzenie renowacji co 3 - 4 lata przy pomocy rozwiązania Renovator Imprex. To wodorozcieńczalny impregnat z filtrem UV, który delikatnie intensyfikuje kolor, hydrofobizuje wzmacnia i ułatwia utrzymanie czystości, zapewniając skuteczne zmywanie plam.


Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 5

fot. BRUK-BET


Czym różni się ochrona Lamino® Perlon® od ochrony Imprex Perlon®?


Lamino® Perlon® oraz Imprex Perlon® łączy wiele - począwszy od wzmocnienia koloru, po ograniczenie przenikania brudu w głąb betonu poprzez zjawisko tzw. perlenia wody. Te systemy ochrony mają jednak też różnice. Jedna z nich odnosi się do walki z algami, mchami oraz porostami. W przypadku nawierzchni z Lamino® Perlon® procesy biologiczne zostają wyhamowane, co ogranicza ich występowanie. Z kolei by chronić powierzchnie Imprex Perlon®, konieczne jest cykliczne usuwanie alg oraz porostów. Zwiększoną mamy także cykliczność renowacji, aby zachować właściwości ochrony Imprex konieczne jest powtarzanie zabiegu impregnacji po okresie od 3 do 5 lat.


Największą różnicą dzielącą systemy Bruk-Bet jest skuteczność usuwania plam. Mimo że obydwa rozwiązania ułatwiają redukcję zabrudzeń i hamują przedostawanie się ich w strukturę betonu, to w przypadku nawierzchni z Imprex wysiłek włożony w eliminację zaschniętych i świeżych plam po sokach, kawie, czerwonym winie, kredzie czy tłuszczach może okazać się znacznie większy. Nie oznacza jednak celu niemożliwego do osiągnięcia, jak w przypadku nawierzchni pozbawionych jakiejkolwiek ochrony.


Jest wiele sposobów na to, żeby utwardzone nawierzchnie wokół budynków na dłużej zachowały swoje właściwości estetyczne i użytkowe. Nic jednak nie będzie tak skuteczne jak innowacyjne systemy ochrony stosowane przez producentów jeszcze na etapie produkcji. To dzięki takim rozwiązaniom jak Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® kostki brukowe i płyty Bruk-Bet mogą na długo być ozdobą posesji!


Galeria - budoskop.pl Porady | Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu

Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 6
Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 7
Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 8
Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 8
Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 10
Ochrona Lamino® Perlon® i Imprex Perlon® - sposób na odporne kostki i płyty bez brudu zdj. 11
lista aktualności

Zobacz też:

Efektowna nawierzchnia przed domem zdj. 2

Efektowna nawierzchnia przed domem

Jodełka, cegiełka, szachownica, drabinka, z... >>
Ciepły garaż, ciepły dom - jak wybrać bramę garażową? zdj. 2

Ciepły garaż, ciepły dom - jak wybrać bramę garażową?

Polacy cenią sobie wygodę, dlatego wybierają...>>
Ogrody miejskie, czyli jeszcze bardziej zielono w miastach! zdj. 2

Ogrody miejskie, czyli jeszcze bardziej zielono w miastach!

Zieleń to bardzo ważny element krajobrazu...>>
Raz na zawsze zdj. 5

Raz na zawsze

Jak zmodernizować obiekt sportowy w sposób... >>
Okna pod ochroną, czyli osłony okienne bez tajemnic zdj. 2

Okna pod ochroną, czyli osłony okienne bez tajemnic

Okna pełnią wiele bardzo ważnych funkcji w...>>
Naturalny design rządzi! zdj. 2

Naturalny design rządzi!

Stylowe, estetyczne i super modne - takie są... >>
Murek „wszechmogący” zdj. 2

Murek „wszechmogący”

Choć wydaje się, że można użyć go tylko w... >>
Efekt tarczy FOAMGLAS® zdj. 4

Efekt tarczy FOAMGLAS®

Kiedy powierzchnia płyt działa jak osłona...>>

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito