Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
fot. Betafence | Gabiony coraz mocniej wchodzą na rynek ogrodzeń, wypierając stare ogrodzenia wykonane z klinkieru i kutych przęseł.
Aby odejść od rutyny, zwykłą podmurówkę z klinkieru warto zastąpić efektowną konstrukcją ze słupów i podmurówki z siatki zgrzewanej, którą wypełnia się – jak tradycyjny gabion – praktycznie dowolnym materiałem skalnym, betonem czy szkłem z recyklingu.
fot. Betafence | Gabiony wypełnione szkłem, które zostały zaprojektowane wraz z oświetleniem, Węgry.
Ciekawą propozycją może być zastosowanie kilku rodzajów materiału w ramach jednego ogrodzenia, które układane są warstwowo. Na uwagę z pewnością zasługuje połączenie dowolnego materiału i szkła, w którego warstwie można zaprojektować oświetlenie. Taki świecący gabion to nie tylko doskonały efekt wizualny, ale również doskonała alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia w postaci lamp wolnostojących lub ogrodowych lampionów.
Szukając alternatywy dla ogrodzenia z klinkieru można pójść o krok dalej i tradycyjne żeliwne przęsła zastąpić panelami ogrodzeniowymi, które dodadzą lekkości, jakiej brak ogrodzeniom kutym. Dzięki dostępności paneli w różnych stylach, od prostych i nowoczesnych, po dekoracyjne, ogrodzenie można dopasować do najbardziej indywidualnych potrzeb.
Przy wyborze konkretnego producenta oferującego podmurówki i słupy gabionowe, warto sprawdzić zarówno jakość produktu, jak i to, czy jest na nim możliwy montaż paneli, gwarantujący stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji. Taki system w swojej ofercie posiada firma Betafence, której gabiony z powodzeniem stosowane zarówno w prywatnych ogrodach, jak i w innowacyjnych projektach inżynieryjnych, jako pierwsze w Europie otrzymały znak CE.
fot. Betafence
Gabionet oferowany przez Betafence to innowacyjna konstrukcja ze słupów i podmurówki z wysokiej jakości siatki zgrzewanej o oczkach o wymiarach 100×50 mm i drucie o średnicy 4 mm. Słupy i podmurówkę można wypełnić dowolnym materiałem (w ramach jednego projektu można połączyć kilka rodzajów materiałów), dopasowanym do otoczenia, w którym będzie stawiane. Elementy tworzące podmurówkę dostępne są w dwóch długościach (2 i 2,5 m) i trzech przekrojach (30×30 cm, 40×40 cm i 50×50 cm), a słupy w dwóch wysokościach (1 lub 1,5 m) i trzech przekrojach.
fot. Betafence
SystemGabionet można połączyć z dowolnymi panelami ogrodzeniowymi Betafence, dzięki czemu charakter ogrodzenia można idealnie dopasować do projektu nie tylko poprzez rodzaj wypełnienia słupów i podmurówki, ale także poprzez dizajn paneli.
Projektując ogrodzenie na podmurówce z gabionów trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wrażenie, jakie zrobi na Kliencie projekt, ale także trwałość ogrodzenia wykonanego na jego podstawie. Dlatego warto postawić na sprawdzonego producenta, by – dosłownie i w przenośni – alternatywa dla ogrodzeń z klinkieru nie legła w gruzach. Sprawdzony producent to także gwarancja wieloletniego użytkowania ogrodzenia bez konieczności regularnej konserwacji. Siatki i druty koszy składające się na system Gabionet zabezpieczone są powłoką ze stopu cynkowo-aluminiowego (Zincalu) o zawartość co najmniej 350 g/m2. Pozwala to na użytkowanie produktu w normalnych warunkach atmosferycznych przez okres co najmniej 50 lat.
Więcej informacji na temat rozwiązań Betafence znajdziesz na: |
Galeria - budoskop.pl Porady | Alternatywa z pomysłem dla ogrodzeń z klinkieru
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: