Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Implementacja europejskich przepisów i norm pozwoliły na znaczne ułatwienie budowania przez zagranicznych inwestorów w Polsce nowych obiektów. Wprowadzone Eurokody pozwoliły na korzystanie z rozbudowanych wytycznych i zaleceń przy projektowaniu konstrukcji budynku. Zaprojektowanie bezpiecznej konstrukcji jest kluczowe dla ochrony życia użytkowników, z myślą, o których konstrukcja ta powstaje. Na etapie projektu należy również przewidzieć możliwość bezpiecznej ewakuacji dla osób przebywających wewnątrz budynku. W zapewnieniu takiej ewakuacji, a także w celu ochrony konstrukcji dachu w przypadku wystąpienia pożaru poprzez obniżenie temperatury pod dachem budynku, projektuje się system oddymiania. W halach magazynowych, produkcyjnych, a także w centrach dystrybucyjnych stosowane są najczęściej instalacje oddymiania grawitacyjnego. Należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które mają wpływ na powstanie efektywnego systemu.
Przede wszystkim, konieczna jest dokładna analiza przygotowanego projektu oddymiania, pod kątem możliwości wykonania zaprojektowanego systemu przez producenta klap dymowych. Instalacja grawitacyjnego oddymiania zazwyczaj musi współpracować z innymi systemami ochrony przeciwpożarowej na obiekcie. W innowacyjnych budynkach, obok wspierania się polską normą, wykorzystywanie zagranicznych norm przy projektowaniu systemu oddymiania, czy komputerowych symulacji rozwoju pożaru, stają się naturalnym sposobem rozwiązywania problemów i wyzwań stawianym przez ambitne projekty inwestycyjne.
Współczesne budownictwo cechuję się również coraz krótszymi czasami realizacji inwestycji. Producenci muszą dostosować zarówno swoje produkty, jak i zakres usług, dodatkowych do aktualnych wymagań rynku. Technologia systemów oddymiania oraz instalacji oddymiających staje przed wyzwaniem ciągłego rozwoju oraz dostosowywania się do zmieniających wymagań rynkowych.
To wszystko sprawia, że producent klap dymowych, poza dostarczaniem klientom produktów najwyższej jakości, musi uczestniczyć w procesie budowlanym od etapu projektowania, przez transport, aż po montaż gotowych elementów na dachu z zapewnieniem wysokich standardów BHP.
fot. Kera Awak | System oddymiania dobrany idealnie do inwestycji przez specjalistów KERA AWAK
Oferta KERA AWAK odpowiada na potrzeby współczesnego rynku budowlanego. Firma gwarantuje kompleksowość dostarczanego systemu od produkcji i doboru produktów, poprzez wsparcie projektantów, montażu produktów i osprzętu łącznie z potrzebnymi instalacjami - aż do zagwarantowania bezproblemowych odbiór obiektu przez straż pożarną.
Jedną z nowości produktowych KERA AWAK na polskim rynku, który powstał z myślą o galopujących zmianach, jest szyb wentylacji oddymiającej Orishaft. To produkt firmy Keravent z Finlandii, należącej do grupy KERA GROUP. Produkt charakteryzuje się wysoką dymoszczelnością oraz odpornością ogniową klasy EI 60 dla wielostrefowych kanałów oddymiających. Jest niezwykle łatwy w montażu oraz powstał z myślą o ekologicznych oraz wymagających estetycznych rozwiązań budynkach mieszkalnych i użytkowych, jak biurowce, centra handlowe albo szpitale.
Nowoczesne systemy oddymiania grawitacyjnego są niezwykle ważnym elementem bezpieczeństwa w budynkach. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań, systemy te są coraz bardziej efektywne i bezpieczne. Nadal jednak projektowanie tych rozwiązań nie należy do najprostszych - warto zostawić ten temat zatem w rękach specjalistów, którzy chętnie doradzą i wybiorą optymalne rozwiązanie.
Nowoczesna hala produkcyjna w województwie lubuskim.
fot. Kera Awak
Zadanie: Kompleksowa dostawa i montaż systemu doświetlenia, oddymiania oraz przewietrzania wraz z zapewnieniem wszystkich materiałów.
Do zakresu prac należało między innymi:
Galeria - budoskop.pl Porady | Systemy oddymiania grawitacyjnego a obecne wyzwania rynkowe
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: