Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności architekci wypunktowanie RHEINZINK - Elewacja biurowca Pterodaktyl z blachy tytan-cynk
Zobacz:

Aktualności architekci

RHEINZINK - Elewacja biurowca Pterodaktyl z blachy tytan-cynk

19-01-2018

Nieregularna bryła nowego budynku biurowca znanego jako "Pterodaktyl" w kalifornijskim Culver City została zaprojektowana przez pracownie Eric Owen Moss Architects. Budynek stanowi nadbudowę czterokondygnacyjnego parkingu wybudowanego 17 lat temu i składa się z dziewięciu prostokątnych brył, wystających powyżej linii dachu garażu i ułożonych jedna na drugą lub obok siebie. Te elementy organizują istotne części programu przebudowy i wystroju wnętrz, zewnętrzna warstwa których została wykonana z szaro-niebieskiej blachy tytan-cynk RHEINZINK w technologii dużej łuski.


– Chcieliśmy wykorzystać stosunkowo małą paletę materiałów – powiedział Raul Garcia, architekt projektu i członek zespołu projektowego. – To pomogło nam stworzyć dramatyczną przestrzeń i pozwoliło skoncentrować się na formie i aspektach funkcjonalnych, które ta forma tworzy.


Elewacja biurowca Pterodaktyl z blachy tytan-cynk zdj. 1

fot. RHEINZINK


Oprócz tytan-cynku RHEINZINK w projekcie wykorzystano szarości także innych materiałów: betonu, gipsu i szkła. – Mieliśmy doświadczenie w pracy z RHEINZINK we wcześniejszych projektach. The Beehive – jest poprzednim projektem z którego jesteśmy naprawdę zadowoleni, szczególnie z efektu patyny, która zastosowana na elewacji dała budynkowi własny niepowtarzalny charakter. Byliśmy podekscytowani, planując wykorzystanie RHEINZINK także w projekcie "Pterodactyl". Lubimy odcień i teksturę powierzchni tytan-cynku oraz fakt, że patyna RHEINZINK dostosowuje się do otaczającego środowiska oraz odbudowuje się w czasie – powiedział Garcia.


Szczegółowe planowanie i montaż dużej łuski RHEINZINK odzwierciedlały skomplikowaną bryłę i wyjątkowość tego projektu. – Jednym z największych atutów RHEINZINK jest jego podatność na obróbkę – powiedział Garcia. – Materiał pozwolił wykonawcom pracując na miejscu dopasować się do skomplikowanych przestrzeni wokół elementów konstrukcyjnych oraz w ciasnych zakrętach.


W aranżacji wnętrz „Pterodaktyla” także wykorzystano materiał i technologię dużej łuski RHEINZINK. Zastosowano ją do podkreślenia strategicznych obszarów, w tym wizualnego połączeniu wnętrza i elewacji na zewnątrz.


W projekcie wykorzystano dużą ilość cyfrowych danych oraz zaawansowanego modelowania wg standardów BIM, co przełożyło się na dokładne zaplanowanie istotnych szczegółów budynku oraz projektowania złożonych systemów konstrukcyjnych z wysokim poziomem kontroli i precyzji.


– To było trudne zadanie dla wielu naszych kontrahentów – powiedział Garcia. – Proces modelowania wg BIM pozwolił nam na zaplanowanie wielu działań przed wejściem wykonawcy na plac budowy. To naprawdę przyczyniło się do obniżenia kosztów, wykorzystania najlepszych materiałów, skrócenia czasów realizacji oraz ostatecznego sukcesu projektu.


Architekt: Eric Owen Moss Architects, Los Angeles, USA

Wykonawca prac blacharskich: Architectural Metal Cladding, West Hollywood, USA

Materiał: blacha tytan-cynk RHEINZINK prePATINA blaugrau

Elewacja biurowca Pterodaktyl z blachy tytan-cynk zdj. 2
Elewacja biurowca Pterodaktyl z blachy tytan-cynk zdj. 3
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito