Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Z roku na rok ponosi się coraz większe nakłady na oczyszczanie użytej wody. Woda deszczowa jest bezpłatnym i stosunkowo czystym źródłem. Zbieranie wody deszczowej oszczędza wysokiej jakości źródła wody pitnej oraz minimalizuje presję w naturalnych zbiornikach wodnych, łagodzi skutki powodzi i erozji gleby. Zbieranie wody deszczowej redukuje zużycie wody pitnej, co w konsekwencji zmniejsza ilość produkowanych ścieków.
Wody deszczowe wraz z wodami gruntowymi tworzą podstawę funkcjonowania naszego ekosystemu, dlatego zapewnienie rozsądnego wykorzystania wody deszczowej jest dla nas priorytetem w RHEINZINK.
Wielkość odnawialnych zasobów wody słodkiej przypadająca na jednego mieszkańca Polski wynosi niecałe 1600 m3 na mieszkańca, co wskazuje na zagrożenie stresem wodnym.
"W blisko połowie krajów UE zasoby świeżej wody są niepokojąco niskie (poniżej 3000 m3 na osobę), w tym w Polsce, na Malcie, Cyprze i w Czechach są poniżej poziomu bezpieczeństwa wodnego" - podkreślono w raporcie GUS1.
Nawet jeśli „tego nie widać” - systemy pokryć dachowych, elewacji lub systemy rynnowe wraz z akcesoriami RHEINZINK umożliwiają gromadzenie oraz odzysk deszczówki w skuteczny i zarazem estetyczny sposób.
fot. RHEINZINK | Po lewej - dach w technologii łuski z ukrytą rynną w okapie; po prawej - dach w technologii rąbka z ukrytą rynną w okapie
Przy pomocy rozwiązań RHEINZINK każdy budynek może znacznie obniżyć swój wpływ na środowisko. Obszerna oferta systemów elewacyjnych RHEINZINK pozwala na liczne możliwości zastosowania we współczesnej jak i zabytkowej architekturze. Elewacje z tytan-cynku są piękne, trwałe i bezobsługowe przez lata. Systemy elewacyjne RHEINZINK nie tylko redukują odpady i emisje CO2 lecz także pozwalają magazynować deszczówkę, przyciągając wzrok i podkreślając reprezentatywne cechy budynku.
fot. RHEINZINK | Po lewej - elewacja w technologii łuski zbierająca deszczówkę ; po prawej - elewacja w technologii rąbka zbierająca wodę deszczową
fot. RHEINZINK | Po lewej - klasyczna rynna tytan-cynk z dachem na rąbek ; po prawej - zbieracz deszczówki z szybkozłączem
Zbieracz deszczówki wchodzący w system rynnowy RHEINZINK pozwala odzyskać prawie 70% deszczówki, którą można z powodzeniem wykorzystać do podlewania ogrodu. A to jest tylko jeden z wielu sposobów wykorzystania systemu rynnowego.
Ciekawe możliwości zagospodarowania deszczówki dają systemy magazynowania. W zależności od wyliczeń (np. wielkości dachu, zapotrzebowania rodzinnego) są stosowane systemy o różnej wydajności i wymiarach.
fot. RHEINZINK | Przechowywanie, filtrowanie i wykorzystanie deszczówki
Filtracja pozwala użyć deszczówki nie tylko do podlewania roślin, lecz także do prania lub spłukiwania toalet. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom możesz wnieść cenny wkład w środowisko naturalne, przywracając wodę deszczową do naturalnego obiegu.
|
Galeria - budoskop.pl Porady | Bryła budynku a zbieranie deszczówki
lista aktualnościCopyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: