Prezes DAFA – Witold Okoński, składając sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia, przedstawił najważniejsze spośród licznych działań podjętych w 2012 roku. Wskazał na rosnącą liczbę Członków Stowarzyszenia, nowe inicjatywy oraz coraz szersze grono osób czynnie zaangażowanych w działalność merytoryczną DAFA. Spotkanie było okazją do podziękowania przez Prezesa Witolda Okońskiego wszystkim członkom DAFA za inicjatywę oraz zaangażowanie w aktywności na różnym polu, które budują markę Stowarzyszenia i umacniają jego wizerunek.
Stowarzyszenie DAFA od początku swojej działalności pracuje nad poprawą jakości i usystematyzowaniem wytycznych dla technologii dachów płaskich i fasad oraz popularyzacją dobrych i bezpiecznych praktyk. Podsumowania prac w grupach roboczych podjęli się ich reprezentanci - koordynatorzy.
•
Michał Wilkprzedstawił działalność szkoleniową oraz publikacyjną Grupy Roboczej LEKKA OBUDOWA. Poinformował o nowej inicjatywie, która zgromadziła silną reprezentację prawie wszystkich znaczących producentów blach trapezowych, poświęconej tematyce projektowania warstwy nośnej dachu zgodnie z normą PN-EN 1993-1-3 Eurokod 3 oraz wynikającej stąd potrzebie zmian rozszerzenia tablic nośności profili o niezbędne parametry statyczno – wytrzymałościowe.
•
Piotr Olgierd Koryckiskoncentrował uwagę słuchaczy na działalności nowej, prężnie działającej Grupy Roboczej AKUSTYKA. Zaprezentował dotychczasowe efekty działań, obejmujące publikację techniczną: „DAFA ID 4.06. Izolacja akustyczna w lekkich konstrukcjach stalowych” oraz propagowanie wiedzy z zakresu akustyki w konferencjach tematycznych. Poinformował również o planowanym katalogu prezentującym przebadane rozwiązania akustyczne Członków DAFA.
•
Marian Bober - reprezentant Grupy Roboczej Technika Mocowań przedstawił będący w trakcie realizacji autorski projekt publikacji na temat połączeń konstrukcji stalowych z betonowymi. Publikacja będzie już czwartą pozycją z obszaru Techniki Mocowań, wydaną przez Stowarzyszenie DAFA.
•
Piotr Wolańskiomówił założenia programowe i podjęte działania Grupy Roboczej DACHY ZIELONE, ukierunkowane na opracowanie brakujących w Polsce wytycznych i uregulowań w zakresie technologii dachów zielonych.
•
Tomasz Muchawskazał na znaczenie Wytycznych DAFA dla bezpiecznego prowadzenia robót dachowych i elewacyjnych. Publikacja jest na etapie opracowywania w ramach Grupy Roboczej BHP.
•
Ryszard Klattzrelacjonował podjęte w imieniu Stowarzyszenia działania opiniujące projekt Ustawy o wyrobach budowlanych.
Część spotkania poświęcona była na panel dyskusyjny, w ramach którego zrzeszeni w DAFA wykonawcy mieli okazję do rozmowy i wymiany doświadczeń.
•
W trakcie spotkania przedstawiono najważniejsze działania promocyjno-marketingowe, jak organizacja konferencji naukowo technicznych podczas targów BUDMA w Poznaniu, której podsumowania podjął sięCzłonek Zarządu DAFA – Mariusz Pawlak.
Ze szczególnym zainteresowaniem przyjęte zostały przez uczestników wystąpienia sponsorów, firmy: Gunnex PL oraz Soprema Polska.
Po zakończeniu obrad goście uczestniczyli w wieczorze integracyjnym, stwarzającym możliwość bliższego, bezpośredniego poznania przedstawicieli - często konkurujących ze sobą na rynku firm.
Energetyzująca dawka bluesa w wykonaniu zespołu HooDoo Band, malownicza sceneria oraz doborowe towarzystwo pozwala nam uznać to spotkanie za szczególnie udane. Stowarzyszenie DAFA zamknęło siódme Walne Zgromadzenie Członków z poczuciem satysfakcji z dokonań i ambitnymi celami na kolejny rok, które rokują dalszy rozwój i sukcesy.