Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie budowlanym, bez którego wykonanie wielu prac nie byłoby możliwe. Malarze często wierni są wolnostojącym modelom drewnianym, elektrycy wybierają dedykowane im urządzenia dielektryczne, a fachowcy, którzy cenią sobie wielofunkcyjność, stawiają na drabiny przegubowe. I słusznie! To rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zapewni im komfort i bezpieczeństwo prac.
Decydując o zakupie drabiny, fachowcy mogą kierować się różnymi kryteriami – wysokością, wagą, wyposażeniem dodatkowym czy ceną. Wówczas oferta jest naprawdę ogromna, a wybór niełatwy. Jeśli jednak za główne kryterium obiorą sobie wielofunkcyjność, która w branży budowlanej jest na wagę złota, decyzja może być tylko jedna – drabina przegubowa. Jej wyjątkowa konstrukcja pozawala na wykorzystanie zarówno jak model przystawny, wolnostojący, a nawet ergonomiczny pomost roboczy, który doskonale sprawdzi się podczas długotrwałych prac. Do tego świetnie odnajdzie się jako uchwyt dystansowy w trudno dostępnych miejscach, takich jak występy muru czy dachu, oraz podczas wszelkich zadań wokół domu, na grząskim, trawiastym podłożu. Wystarczy kilka ergonomicznych akcesoriów dodatkowych, by jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność urządzenia oraz bezpieczeństwo użytkowników w określonych sytuacjach.
fot. KRAUSE
Drabina przegubowa to sprzęt, który za swoją budowę oraz różnorodność konfiguracji doceniany jest przez ekipy remontowo-budowlane. Ta lekka konstrukcja – jak sama nazwa wskazuje – została oparta na systemie przegubów, dzięki którym możemy ‘łamać’ drabinę, uzyskując różne jej ustawienia. – Za łatwość i szybkość obsługi, drabin przegubowych z serii STABILO dedykowanych profesjonalistom, odpowiada szereg opatentowanych rozwiązań. System ClickMatic pozwala szybko i komfortowo regulować ruchomą część drabiny, dostosowując jej wysokość do aktualnych wymagań. SpeedMatic z kolei, zapewnia łatwe ryglowanie, a dzięki temu także możliwość zbudowania niemal dowolnej konstrukcji, która zapewni dostęp do najtrudniej położonych miejsc na wysokości – wymienia Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE, producenta drabin. Ale to nie wszystko.
Ekipy remontowo-budowlane niemal codziennie w swojej pracy napotykają schody – zarówno w przenośni, zmagając się z niezwykle trudnymi zadaniami, jak i rzeczywistości, kiedy prace wykonawcze obejmują wielopiętrowe budynki. Wówczas wiele robót, takich jak tynkowanie, malowanie czy instalacja oświetlenia, prowadzonych jest w obrębie klatki schodowej. Z jakich konstrukcji do prac na wysokości należy w takiej sytuacji skorzystać? – Rozwiązań jest kilka. Możemy wykorzystać w tym celu rusztowanie jezdne, które pozwala na indywidualną regulację wysokości każdej ramy, dzięki czemu sprzęt stabilnie ustawimy na schodach. Wówczas jednak, jedna rama rusztowania powinna pozostać na poziomie podłogi. Gdy jednak mamy do czynienia np. z krętą klatką schodową lub urządzenie chcemy postawić na dowolnych stopnicach, warto sięgnąć po specjalistyczny model przegubowej drabiny teleskopowej, wyposażonej w zintegrowany TeleSystem. To wyjątkowe rozwiązanie, które w szybki i prosty sposób pozwala na niezależną regulację długości każdej nogi – podpowiada Marek Banach.
Fachowcy budowlani cenią sobie narzędzia, które nie wymagają od nich użycia ogromnej siły, zarówno podczas pracy, jak i transportu. Powodzeniem cieszą się więc lekkie miarki i poziomice, kompaktowe wiertarki i szlifierki, a także drabiny aluminiowe, które szybko się składają i rozkładają, przez co bez trudu pozwalają na przenoszenie między pomieszczeniami czy piętrami remontowanego domu. W tej kwestii drabiny przegubowe są bezkonkurencyjne – dzięki kilku przegubom mogą składać się do naprawdę niewielkich rozmiarów (drabina gwarantująca wysokość roboczą bliską 4,5 m pozwala złożyć się do długości zaledwie ok. 1 m), przez co ich transport pomiędzy realizacjami może odbywać się nawet autem typu kombi, którym często dysponują ekipy remontowe.
Galeria - budoskop.pl Porady | Aluminiowa drabina przegubowa. 4 powody, dla których ekipy budowlane powinny ją mieć
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: