Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa - POWERROOF Recticel
Zobacz:

Aktualności

Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa - POWERROOF Recticel

18-10-2019

W ostatnim czasie rynek coraz częściej trafiają różnego rodzaju materiały z pianki poliuretanowej nazywane przez dostawców izolacją nakrokwiową. Rozwiązanie to jest nowe na polskim rynku. W związku z tym zarówno wykonawcy jak i klienci indywidualni nie mieli do tej pory możliwości zbudowania podstaw wiedzy na temat właściwości prawdziwej izolacji nakrokwiowej, oraz konsekwencji stosowania materiału nieodpowiedniego. Niestety konsekwencje widoczne mogą być dopiero po jakimś czasie. Oznaczają one zwykle rozszczelnienie połaci termoizolacji i powstanie mostków termicznych.


W takiej sytuacji największe straty ponosi użytkownik, a w drugiej kolejności cierpi reputacja wykonawcy, na którego najczęściej spada wina za „rzekomo niewłaściwy montaż”. W celu zabezpieczenia interesu klienta i wykonawcy należy dobierać materiał nie tylko w oparciu o cenę, ale przede wszystkim o jego potwierdzone parametry techniczne.


Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa - POWERROOF Recticel zdj. 1

fot. RECTICEL


Każdy typ płyty charakteryzuje się odpowiednim współczynnikiem przewodnictwa cieplnego. Im wartość współczynnika jest niższa, tym lepsze parametry termiczne posiada dany materiał. Płyta POWERROOF o grubości 120mm spełnia warunek obowiązujące obecnie w Polsce normy (U<0,20 W/m2K) dotyczącej izolacyjności dachu skośnego i wynosi U = 0,19 W/m2K (po korekcie U < 0,20 W/m2K). Już 120 mm POWERROOF wystarcza do zaizolowania dachu w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.


Oprócz spełnienia wymogów montażowych przy doborze płyty nakrokwiowej, warto jest sprawdzić czy materiał ten charakteryzuje się następującymi cechami:

  1. Zamek pióro-wpust po obwodzie. Recticel tworząc płytę POWERROOF zapewnia zamek pióro – wpust gwarantujący szczelność połączeń.
  2. Właściwy typ okładziny zabezpieczającej płytę przed skurczem. Recticel tworząc płytę POWERROOF zadbał o dobór właściwej okładziny, innej niż na innych typach płyt w celu zapewnienia stabilności wymiarowej materiału w trudnych warunkach jakie powstają po zamontowaniu wkrętami na dachu skośnym.
  3. Właściwą odporność na nacisk nie mniejszą niż 150 Kpa. Recticel tworząc płytę POWERROOF proponuje swoim klientom materiał gwarantujący stabilne podłoże dla pokrycia dachowego chroniącego cały budynek przed oddziaływaniem otoczenia.
  4. Udokumentowaną lambdę deklarowaną równą zaledwie 0,022 W/mK. Recticel tworząc płytę Powerroof oddaje swoim klientom do dyspozycji materiał o sprawdzonych parametrach cieplnych badanych wg najbardziej rygorystycznych zaleceń wynikających z zapisów nie tylko normy EN 13165 lecz również normy EN 12667.

Te jak również pozostałe właściwości techniczne POWERROOF potwierdzone zostały przez ekskluzywny certyfikat KEYMARK będący GWARANCJĄ PEWNOŚCI.

Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa - POWERROOF Recticel zdj. 2
Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa - POWERROOF Recticel zdj. 3
Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa - POWERROOF Recticel zdj. 4
Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa - POWERROOF Recticel zdj. 5
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito