Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Wybór odpowiedniej podłogi do biura nie jest łatwym zadaniem. Należy zwrócić uwagę na wiele czynników. W zależności od wystroju wnętrza oraz właściwości, jakich oczekujemy, możemy wybrać między wieloma materiałami. Popularne i niezbyt oryginalne wykładziny dywanowe można zastąpić nadającą wnętrzu szlachetności podłogą drewnianą lub jej nowoczesnym zamiennikiem – podłogą winylową.
Podłogi z naturalnych desek polecane są osobom, które cenią tradycyjne rozwiązania. Ponieważ to właśnie podłoga w dużej mierze decyduje o charakterze wnętrza, warto przemyśleć zarówno kolor drewna, jak i jego układ. Drewno jasne dobrze komponuje się z wieloma typami mebli i kolorami ścian. Dzięki niemu wnętrze biurowe sprawi wrażenie większego i bardziej przestronnego niż w rzeczywistości. Jasne deski dodadzą mu też elegancji, zwłaszcza w połączeniu z ciemnymi meblami czy ścianami w kontrastowych kolorach. Z kolei ciemne drewno na podłodze sprawi, że biuro nabierze wyglądu ekskluzywnego gabinetu.
Źródło: Kopp | Podłogi drewniane.
Alternatywą dla podłogi drewnianej jest jej winylowy zamiennik. Podłogi winylowe Floover mają bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody, dzięki czemu nadają się do pomieszczeń, do których wchodzi się bezpośrednio z zewnątrz. Podłogi takie są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na powstawanie plam. „Tworzywo sztuczne może wyglądać tak, jak naturalne deska i dobrze sprawdza się na bardzo dużych powierzchniach, ponieważ nie wymaga pozostawienia przestrzeni dylatacyjnej” – mówi ekspert firmy Kopp, Paweł Goryl - Nieciuński. Winyl jest materiałem trudnopalnym i posiadającym właściwości antystatyczne, czyli nie gromadzi na swojej powierzchni ładunków elektrycznych, co zapobiega powstawaniu przepięć i ewentualnych uszkodzeń sprzętu elektronicznego. Zapobiega to również zbieraniu się kurzu na powierzchni podłogi. Taka podłoga, doskonale tłumi odgłosy, na przykład stukania obcasów, co znacznie wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniu.
Źródło: Kopp | Podłogi winylowe Floover.
Gama wzorów, kolorów i faktur jest szeroka. Można wybierać pomiędzy wzorem drewnianym, ceramicznym, kamiennym, imitującym beton lub skórę, a nawet dywanowym, w formie plecionki. To daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Z wykorzystaniem podłogi winylowej można stworzyć zarówno nowoczesne, tradycyjne, jak i przytulne pomieszczenie biurowe. Dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania podłogi do możliwości pomieszczenia. „Tam, gdzie podłoga musi być bardzo cienka, deski są wykluczone, ale zastąpią je winylowe płytki podłogowe albo panele Floover SplasH₂O Light – można je układać bez konieczności zrywania poprzedniej warstwy podłogi” – tłumaczy ekspert Kopp.
Źródło: Kopp | Podłogi winylowe Floover.
Podłoga winylowa jest łatwa w konserwacji, wystarczy ją zmyć wodą z dodatkiem detergentu, a w razie mocnego zużycia jej powierzchnię można odnowić przy użyciu specjalnych powłok poliuretanowych lub polimerowo - akrylowych. Drewno jest materiałem pięknym i długowiecznym, ale wymagającym. Jednak do bieżącego utrzymania czystości wystarczy odkurzanie, zmywanie lekko wilgotnym mopem z dodatkiem profesjonalnego preparatu do pielęgnacji podłóg. Z czasem, gdy warstwa zabezpieczająca ulegnie wytarciu, podłogę można odświeżyć: w przypadku olejów lub wosków poprzez nałożenie nowej warstwy zabezpieczającej. Podłogi lakierowane po latach użytkowania można doprowadzić do stanu idealnego poprzez bezpyłowe szlifowanie renowacyjne, a następnie nałożenie nowej warstwy lakieru.
Czy wiesz, że...?
Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego materiału na podłogę w biurze, powinniśmy dobrze zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i późniejszym sposobem użytkowania powierzchni. Jeśli zależy nam na podniesieniu prestiżu wnętrza biurowego niewątpliwie najlepiej sprawdzi się drewno. Osoby ceniące trwałość i wygodę, oraz poszukujące materiału, który tłumi dźwięki, powinny zwrócić uwagę na nowoczesne podłogi winylowe.
|
Galeria - budoskop.pl Porady | Okiem eksperta: wybieramy podłogę do biura.
lista aktualnościCopyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: