Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Połączenie hotelarskiej gościnności z formułą nowoczesnego uzdrowiska zyskuje popularność na całym świecie. W położonym niedaleko Lwowa w Ukrainie nowoczesnym kompleksie medi SPA architekci i inwestor stworzyli prawdziwie zachwycającą mieszankę nowoczesnego designu, starych i uznanych metod leczenia, doskonałych restauracji oraz obiektu przygotowanego do pracy i pobytów z dziećmi.
Lokalizacja obiektu nastawionego przede wszystkim na przywracanie zdrowia i dobrego samopoczucia ludziom jest nieprzypadkowa. Hotel St. Charbel zlokalizowany jest w znanym ukraińskim uzdrowisku Morszyn, położonym w obwodzie lwowskim, 150 km od polskiego Przemyśla.
Swoją uzdrowiskową historią kurort sięga aż XV wieku. Znany jest z tradycji leczenia, wypoczynku oraz źródeł wód mineralnych. Woda „Morszanka” zapisała się m.in. w historii Polski jako „najsilniejszy zdrój wód gorzkich”, ponieważ miejscowość leży na dawnych kresach wschodnich. Dodatkowym elementem czerpania z historii jest postać św. Charbela uwidoczniona w nazwie, a nawiązująca do kultu mnicha XIX-wiecznego z Libanu uważanego za uzdrowiciela.
Ta mieszanka kultury, tradycji, wierzeń i natury doskonale widoczna jest także we wnętrzach nowoczesnego hotelu. Za projektem obiektu stoi jedna z największych ukraińskich pracowni architektonicznych grupa AVG, z ogromnym międzynarodowym doświadczeniem, znana w USA, Słowacji, Indii, ZEA, a także w Polsce, gdzie zrealizowała m.in. biura firmy Immofinanz na 38 piętrze Warsaw Spire.
Otoczenie natury, bliskość lasów, ujęć solanki i czystego powietrza oraz charakter hotelu był dla architektów wyznacznikiem kierunku w projektowaniu designu wnętrz. W całym hotelu od lobby, przez pokoje, a na strefach usług kończąc dominują naturalne barwy i materiały. Wchodząc do hotelu czujemy się niemal otoczeni drzewami - ściany i sufity lobby pokrywają drewniane, stonowane barwy. Na całej powierzchni ściany hotelowego lobby rozciąga się żywa zieleń.
fot. Knauf Ceiling Solutions
Do wykonania lekkich, dynamicznych w odbiorze sufitów architekci zastosowali m.in. pionowe Baffle z linii Thermatex firmy Knauf Ceiling Solutions. Na części powierzchni uzupełnieniem regularnej siatki paneli akustycznych są także fikuśne, ażurowe lampy. Całość tworzy wrażenie jakbyśmy byli lesie, a wokół, nad głowami rozciągały się gałęzie drzew.
Pastelowe odcienie dominują też w strefie gastronomicznej. Ażurowe dekoracje lamp, paneli akustycznych, pionowych lameli ściennych wyciszają nie tylko wnętrze akustycznie, powodując skuteczne pochłanianie dźwięków, dają też efekt wyciszenia wizualnego. Jedynym akcentem kolorystycznym pozostaje tu jedynie ciepła barwa czerwono-pomarańczowej tapicerki krzeseł.
fot. Knauf Ceiling Solutions
Dekoracyjne rozety w piaskowym odcieniu wykonane ze specjalnie zawieszonych paneli pionowych Knauf Ceiling Solutions mają za zadanie tłumić odgłos rozmów i szumu jaki panuje zazwyczaj w otwartej, dużej przestrzeni restauracyjnej.
fot. Knauf Ceiling Solutions
Łączenie to element definiujący cały hotel, nawet w kwestii kuchni i smaków. Goście mogą tu liczyć zarówno na tradycyjną kuchnię ukraińską, jak i orientalne smaki Azji - kuchnię japońską, chińską i indyjską, które serwowane są drugiej restauracji.
Kompleks nie poprzestaje jedynie na formule medi SPA. Nastwiony jest na przywracanie równowagi zdrowia i relaksu psychicznego, ale inwestor doskonale wiedział, że goście przy dłuższych pobytach potrzebują jednak czasem popracować. Stworzono więc strefę z minigabinetami biurowymi. A dla tych, którzy planują przyjazd z dziećmi - specjalną strefę, w której także najmłodsi goście spędzą czas, bujając w obłokach i to niemal dosłownie. Ponieważ w salach dla dzieci na sufitach zainstalowano specjalne okrągłe sufity wyspowe z linii Topiq Sonic oraz białe wyspy w kształcie obłoków.
fot. Knauf Ceiling Solutions
Galeria - budoskop.pl Wnętrza Porady | Mix historii i nowoczesności w ukraińskim hotelu St. Charbel Morszyn
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: