Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl Wnętrza porady wypunktowanie Design thinking we wnętrzach
Zobacz:

Firmy z Artykułu

Zobacz też:

Przywracając blask historii: biuro we wrocławskiej Renomie, czyli upcykling w stylu art déco zdj. 5

Przywracając blask...

Biuro zlokalizowane na 2. piętrze... >>
Beton - wnętrzarski hit zdj. 4

Beton - wnętrzarski hit

To już kolejny rok, w którym jednym z...>>
Stąpając po pewnym gruncie w gastronomii zdj. 2

Stąpając po pewnym gruncie...

Odwieczny dylemat przy wyborze materiału, z... >>
Jak malować, żeby nie marnować? Remont oszczędnie i w zgodzie ze środowiskiem zdj. 2

Jak malować, żeby nie...

Remont domu lub mieszkania w sposób...>>
Wymiana drzwi wewnętrznych - jak je wybrać i zamontować? zdj. 3

Wymiana drzwi wewnętrznych...

Sezon remontowo-budowlany na dobre zaczyna... >>
Co zamiast sufitu podwieszanego? zdj. 2

Co zamiast sufitu...

Często generalny wykonawca wraz z inwestorem...>>
K2 - bliski naturze, biały i wysoki. Biurowiec w Gdyni, który nie tylko z nazwy przypomina słynny ośmiotysięcznik zdj. 6

K2 - bliski naturze, biały...

Nowa inwestycja w Gdyni - budynek K2 - to... >>
Mix historii i nowoczesności w ukraińskim hotelu St. Charbel Morszyn zdj. 7

Mix historii i...

Połączenie hotelarskiej gościnności z...>>
Multimateriałowość w sufitach - ekologia i oszczędność czasu zdj. 11

Multimateriałowość w...

Architekci - i nie tylko oni - kochają... >>
Jak z historycznego budynku zrobić benchmark hotelowy? Tak jak robi to gdańska Montownia zdj. 9

Jak z historycznego budynku...

Montowania - nowy obiekt na mapie Gdańska i...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl Wnętrza porady

Design thinking we wnętrzach

28-08-2019

Modny w ostatnich latach model współpracy wkracza także do świata aranżacji wnętrz. Można by jednak powiedzieć, że to nie moda, to konieczność. Nie da się bowiem „wyczarować” zapierającego dech w piersiach wystroju bez współdziałania ekspertów z różnych dziedzin. A architekci są częścią zespołu, a nie jedynie wizjonerem.


Design thinking wraz z rozwojem innowacji staje się modelem planowania i współpracy w każdej z dziedzin życia – od motoryzacji, przez bankowość, a coraz częściej spotykany jest także we wnętrzach. Wraz z nowym modelem współpracy zmienia się też rola architektów. Stają się oni częścią zespołu. Bez ich wizji nie da się zrealizować śmiałych, odważnych projektów. Ale bez pomocy ze strony inżynierów, ekspertów technicznych i specjalistów firm produkujących materiały, przekucie wizji w realizację na najwyższym poziomie byłoby niemożliwe. Dla inwestorów i zarządców budynków liczy się bowiem nie tylko design, ale późniejsze sprawne, bezproblemowe i niskokosztowe funkcjonowanie budynku.


Design thinking we wnętrzach zdj. 1Design thinking we wnętrzach zdj. 2

fot. Armstrong | Austriacki Theatre Auditorium 'In der Wirke'. Akustyczny sufit wykonany został z metalowych, perforowanych paneli systemu Metal R-H 215. Ich niestandardowy układ o zaokrąglonej płaszczyźnie wymagał także indywidualnego zaplanowania konstrukcji nośnej. Każdy pas paneli mocowany jest do stropu za pomocą linek o innej długości. Współpraca Früh Architekturbüro


Pokaż mi swoją wizję, a powiem ci jak ją zrealizować


Konieczność współdziałania w nowoczesnym modelu dostrzegli już producenci. W firmie Armstrong wdrożono program You Inspire™. Jego celem jest podążanie w kierunku współpracy projektowej angażującej różne strony procesu. I to już od początku, czyli w fazie koncepcji projektowej i budżetowania. Dla producentów design thinking to nic innego jak zmierzenie się z hasłem: czy jesteśmy w stanie to zrobić, i czy taka realizacja niesie ze sobą jakieś ryzyka w późniejszej eksploatacji? To wspólne szukanie balansu między efektem WOW, który wszyscy lubią, a realną stroną designu wnętrz.


– Przy niestandardowych realizacjach największym wyzwaniem bywa nie śmiała kreacja i pomysł, ale część realizacyjna. Wielkie wizje architektów muszą później być sprawnie przełożone na wykonanie projektu w praktyce. Dlatego od samego początku, w ramach obsługi w programie You Inspire™, cały proces planowania i wykonania odbywa się wspólnie. Nie ma podziału na spotykane dotychczas etapy: założenie inwestora, praca architekta, i na końcu ostarczenie sufitów podwieszanych przez nas. Pracujemy zespołowo z projektantami i inwestorami oraz inżynierami technicznymi od samego początku – wyjaśnia Maciej Sobolewski, kierownik sprzedaży na Polskę i Skandynawię w Armstrong Building Products.


Indywidualne, nieszablonowe projekty są z bardzo wymagające. Często dedykowany zespół składa się ze specjalistów z kilku krajów. W Armstrong funkcjonuje aż 6 centrów projektowych: na terenie Czech, Francji, Holandii, Rosji, Szwajcarii i na Bliskim Wschodzie. Efekt końcowy takich realizacji zawsze jest ikoną, która wyznacza nowe kierunki w designie wnętrz. Ten model pracy zespołowej, także z uwagi na kulturę wspólnej, projektowej pracy bardziej popularny jest w krajach Europy Zachodniej. – Powoli jednak wchodzi także do Polski. Już teraz realizujemy pierwsze takie projekty. Choć trzeba przyznać, że potrzeba do tego inwestorów i architektów otwartych na odważne pomysły – przyznaje Maciej Sobolewski.


Przyszłość polskich budynków – szczególnie na rynku biur, galerii handlowych i hoteli – to właśnie zaawansowane technicznie i wizualnie projekty. Kluczowe będzie tu nie tylko wyróżnienie się projektem, ale przede wszystkim efektem zespołowej pracy specjalistów z różnych dziedzin realizowanej w duchu design thinking. Tylko połączenie wielu elementów artystycznych i technicznych, dokładnie zaplanowanych, z wypracowaniem wielu kompromisów daje finalny efekt WOW.


Galeria - budoskop.pl Wnętrza Porady | Design thinking we wnętrzach

Design thinking we wnętrzach zdj. 3
Design thinking we wnętrzach zdj. 4
Design thinking we wnętrzach zdj. 5
Design thinking we wnętrzach zdj. 6
Design thinking we wnętrzach zdj. 7
Design thinking we wnętrzach zdj. 8
Design thinking we wnętrzach zdj. 9
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito