Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Akustyka jest jednym z ważniejszych elementów podczas planowania aranżacji biur. Częstym błędem jest jednak szukanie rozwiązań, które tylko pochłaniają dźwięki. Nie mniej ważne – szczególnie w przypadku takich pomieszczeń jak sale konferencyjne i gabinety – jest również izolowanie dźwięków. Pomagają w tym sufity podwieszane z linii Armstrong m.in. Ultima+, Perla, Sahara i gładkie sufity metalowe.
fot. Armstrong | W salach konferencyjnych przygotowanych na spotkania w większym gronie kluczowy jest także odpowiedni poziom zrozumienia mowy.
Wnętrza kancelarii prawnych czy podatkowych oraz sal spotkań to miejsca szczególne, tu akustyka gra ogromną rolę, gdyż poufność rozmów jest najważniejsza. Sufity podwieszane montowane w tych pomieszczeniach muszą więc nie tylko pochłaniać dźwięki, ale też je izolować. Uzyskanie odpowiedniej poufności możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań akustycznych, w tym dużej mierze poprzez instalację sufitu podwieszanego z wysokim współczynnikiem izolacyjności akustycznej wzdłużnej (Dnfw) oraz wskaźnikiem redukcji dźwięków (Rw), czyli np. hałasów wpadających do pomieszczenia z instalacji technicznych biegnących nad sufitem. Pyty charakteryzujące się wysokim poziomem Dnfw (40-44 dB) to m.in. linia Ultima+, Ultima+ dB, Perla dB, Sahara oraz gładkie płyty metalowe (Metal Lay-In, Clip-In, Hook-On). – Odpowiednio zaplanowana akustyka pomaga w jeszcze jednym elemencie – wpływa na poziom zrozumiałości mowy, a to w przypadku spotkań w większych salach konferencyjnych, w zespole kilkunastu osób jeden z czynników sprawnego przeprowadzenia spotkania – zauważa architekt Anna Baczkowska, menedżer techniczny w polskim oddziale Armstrong.
fot. Armstrong | Pokoje spotkań mogą mieć zapewnioną poufność rozmów dzięki zastosowaniu sufitów o wysokim współczynniku Dnfw – jak w biurze AXA w warszawskim biurowcu Proximo.
Sam charakter i wystrój wnętrz są dziś dla firm równie ważne w kreowaniu swojego wizerunku. Największe światowe firmy doradcze poprzez odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych starają się pokazać swoim klientom specyfikę firmy. Stąd np. kojarzone z tradycją i klasycznym wystrojem kancelarie prawne nie są już dziś zwykłym biurem z gabinetami. Prawnicy poprzez kreatywność w aranżacji powierzchni starają się pokazać swoją otwartość na nowe trendy, oraz dbałość o detale. Międzynarodowi doradcy prawa i finansów nie boją się więc odważnych mebli, kolorów i niestandardowych materiałów. Elementem dekoracyjnym we wnętrzu jest coraz częściej sufit, który przestał pełnić rolę jedynie technicznego zakrycia instalacji pod stropem. Montowane nowości to m.in. pionowe płyty akustyczne Baffles, które wykorzystała w swojej siedzibie w Rondo 1 warszawska filia EY. – Pionowe płyty połączone w odpowiedniej konfiguracji z panelami oświetleniowymi pozwoliły ułożyć na suficie logo firmy składające się z liter EY – wyjaśnia Anna Baczkowska. Modne są także sufity drewniane, które bardzo ocieplają charakter wnętrza, dbając jednocześnie o przyjazną akustykę. Czy bardzo kreatywne wyspy sufitowe w dowolnych kształtach (także w zagiętej płaszczyźnie) i kolorach z linii Optima Canopy.
Galeria - budoskop.pl Wnętrza Porady | Poufność i design w gabinetach i salach konferencyjnych
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: