Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl Wnętrza porady wypunktowanie Modernizowane biurowce w wyścigu z nowymi projektami
Zobacz:

Firmy z Artykułu

Zobacz też:

Gdzie można wykorzystać gładź gipsową? zdj. 2

Gdzie można wykorzystać...

Gładź gipsowa to materiał wykończeniowy,... >>
Muniak: nowoczesność i komfort w projektowaniu biur zdj. 4

Muniak: nowoczesność i...

Współczesne biura to już nie tylko...>>
Panele sufitowe imitujące drewno zmieniają oblicze wnętrz zdj. 3

Panele sufitowe imitujące...

Drewno, czyli materiał od wieków ceniony za... >>
Przywracając blask historii: biuro we wrocławskiej Renomie, czyli upcykling w stylu art déco zdj. 5

Przywracając blask...

Biuro zlokalizowane na 2. piętrze...>>
Beton - wnętrzarski hit zdj. 4

Beton - wnętrzarski hit

To już kolejny rok, w którym jednym z... >>
Stąpając po pewnym gruncie w gastronomii zdj. 2

Stąpając po pewnym gruncie...

Odwieczny dylemat przy wyborze materiału, z...>>
Jak malować, żeby nie marnować? Remont oszczędnie i w zgodzie ze środowiskiem zdj. 2

Jak malować, żeby nie...

Remont domu lub mieszkania w sposób... >>
Wymiana drzwi wewnętrznych - jak je wybrać i zamontować? zdj. 3

Wymiana drzwi wewnętrznych...

Sezon remontowo-budowlany na dobre zaczyna...>>
Co zamiast sufitu podwieszanego? zdj. 2

Co zamiast sufitu...

Często generalny wykonawca wraz z inwestorem... >>
K2 - bliski naturze, biały i wysoki. Biurowiec w Gdyni, który nie tylko z nazwy przypomina słynny ośmiotysięcznik zdj. 6

K2 - bliski naturze, biały...

Nowa inwestycja w Gdyni - budynek K2 - to...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl Wnętrza porady

Modernizowane biurowce w wyścigu z nowymi projektami

13-04-2017

Według analiz JLL ponad jedną trzecią biurowców w Warszawie stanowią budynki 15-letnie lub starsze. Już dziś na rynku silnie widać nową falę – modernizacji zabytkowych i współczesnych budynków. Trend ten potwierdza też Armstrong, firma produkująca sufity podwieszane. Jak przyznają jej eksperci obecnie 40 proc. realizacji w stolicy stanowią nie nowe, ale właśnie remontowane obiekty biurowe.


Rynek nieruchomości największą uwagę skupia na nowych, coraz bardziej spektakularnych projektach. W stolicy trwa prawdziwy wyścig na wieże biurowe. A hotele i centra handlowe starają się zaskakiwać coraz bardziej innowacyjnym podejściem do architektury, wnętrz i funkcjonowania budynku. Tymczasem mniej szumnie, ale coraz bardziej znacząco w kontekście rynku i biznesu rozwija się segment remontów, modernizacji i rewitalizacji istniejących już budynków. I dotyczy to nie tylko obiektów zabytkowych, ale także tych wybudowanych w latach 70., 80., a coraz częściej też biurowców sprzed dwóch dekad.


Modernizowane biurowce w wyścigu z nowymi projektami zdj. 1

fot. Armstrong | Warszawska siedziba PwC w biurowcu IBC – w czasie gruntownego remontu biura stare sufity oddano do ponownego przetworzenia w ramach Programu Recyklingu Sufitów Armstrong.


Przykłady można by wymieniać długo. Gruntowną całościową lub częściową modernizację przechodzą lub już przeszły stołeczne inwestycje, m.in. biurowiec Ethos na Placu Trzech Krzyży, Warsaw Financial Center, Spectrum Tower, Cybernetyki Office, IBC przy Rondzie Jazdy Polskiej, Sienna Center czy gdański Allcon Park. – Kilka lat temu wśród projektów do których dostarczaliśmy sufity budynki modernizowane zdarzały się jako pojedyncze przypadki. Dziś rewitalizowane obiekty stanowią 40 proc. realizacji w Warszawie – przyznaje Maciej Kiepal, szef sprzedaży w polskim oddziale firmy Armstrong. – Najnowsze przykłady? Gruntowną modernizację przechodzi część biur w Prosta Office Center – budynku oddanym do użytku w 2006 roku przez Ghelamco, czyli zaledwie 10 letnim – dodaje Kiepal.


To naturalny rozwój rynku powierzchni komercyjnych. Podobnie od wielu lat dzieje się w krajach zachodnich, gdzie inwestycje biurowe, hotelowe czy handlowe nie powstają już w tak dużej liczbie jak w Polsce. Przedstawiciele firm zarządzających najmem podkreślają w swoich komentarzach iż niespotykana do tej pory liczba obiektów w Polsce będzie zbliżać się do wieku ok. 20 lat. Konieczność modernizowania obiektów związana jest bezpośrednio z walką o pozyskanie i utrzymanie najemców. Obiekty starsze, by nie wypaść z rynku muszą się modernizować i unowocześniać.


Modernizacje pod znakiem eko


Jednym z istotnych elementów tych rewitalizacji jest także aspekt ekologiczny. Istniejące budynki starają się być nie tylko postrzegane jako zrównoważone, ale też tak funkcjonować – gdyż oznacza to niższe koszty funkcjonowania i lepszy wizerunek na rynku. Jak przyznaje ekspert Armstrong na fali takiego podejścia do rewitalizacji coraz większe zainteresowanie budzi Program Recyklingu Sufitów. – Od początku jego istnienia w kilku krajach Europy, jak również w Polsce, udało się odzyskać i poddać ponownemu przetworzeniu 15 mln mkw. sufitów. Oznacza to, iż tyle odpadów budowalnych z remontowanych budynków nie trafiło na składowiska – wyjaśnia Maciej Kiepal.


Jak duża jest skala problemu pokazują liczby. Rocznie na rynku w Polsce montowanych jest ok. 4,5 mln. mkw. sufitów podwieszanych. – Po ok. 7 latach konieczna jest ich wymiana. Nasz program recyklingu powoduje, iż inwestor czy najemca nie musi martwić się o wywóz starych sufitów. Jeśli w budynku zaplanowano nowe sufity Armstrong, stare płyty mineralne, nawet firm konkurencyjnych, odbieramy za darmo. A inwestor uzyskuje ekologiczny certyfikat – mówi Kiepal. Certyfikat potwierdzający oddanie materiałów do upcyklingu to dla najemcy nie tylko laurka, ale też realne korzyści – może być wykorzystany w procesie certyfikacji ekologicznej nowego biura.


Galeria - budoskop.pl Wnętrza Porady | Modernizowane biurowce w wyścigu z nowymi projektami

Modernizowane biurowce w wyścigu z nowymi projektami zdj. 2
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito