Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
W czasach, kiedy niemalże wszystko jest sterowane elektronicznie, automatyczna brama wjazdowa wydaje się być standardem, choć jej koszt wciąż zdecydowanie przewyższa koszt bramy otwieranej ręcznie. Zanim dokonasz wyboru, upewnij się, która opcja będzie korzystniejsza w Twoim przypadku.
fot. BETAFENCE
Brama automatyczna |
Brama manualna |
|
|
fot. BETAFENCE
Co zyskujesz, kupując bramę z napędem?
Automatyczne bramy przesuwne ocynkowane i powleczone trwałą powłoką antykorozyjną mogą być nawet 2-3 razy droższe niż bramy skrzydłowe otwierane ręcznie. Różnica cen znacznie się jednak zmniejsza, gdy dokonamy porównania w obrębie tego samego typu bramy (np. bramę skrzydłową otwieraną ręcznie z bramą skrzydłową otwieraną automatycznie lub bramę przesuwną manualną z bramą przesuwną z napędem).
Gdy zestawimy ceny wysokiej jakości bram przesuwnych, na przykład bram Egidia firmy Betafence, ocynkowanych i powleczonych poliestrem, o szerokości 3500 cm i wysokości 2000 cm – jednej z napędem, a drugiej bez napędu, okaże się, że brama z automatyką, wyposażona dodatkowo w zestaw fotokomórek, pilota i oświetlenie, będzie droższa od bramy otwieranej ręcznie o ok. 45 proc.
Połowę droższa automatyczna brama wjazdowa, w przypadku codziennego z niej korzystania, to tak naprawdę dużo więcej niż przysłowiowa „połowa sukcesu”. Komfort korzystania z takiej bramy docenia się już od pierwszego użycia, a zadowolenie nie mija z czasem, zwłaszcza jeśli – tak jak w przypadku bram Betafence – produkt cechuje najwyższa jakość, odporność na korozję i bezawaryjność.
Więcej szczegółów o bramach skrzydłowych i przesuwnych firmy Betafence znajdziesz na stronach eksperckiego portalu ogrodzeniowego www.ogradzamy.pl.
Galeria - budoskop.pl Porady | Bramy wjazdowe - automatyczne czy ręczne
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: