Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie
Zobacz:

Firmy z artykułu

Zobacz też:

Stwórz fontannę w swoim ogrodzie! zdj. 2

Stwórz fontannę w swoim...

Lato coraz bliżej, a wraz z nim gorące dni i... >>
Efekt od progu. Jak zaprojektować aranżację strefy wejściowej w stylu nowoczesnym? zdj. 2

Efekt od progu. Jak...

Minimalistyczne, o prostych bryłach, z...>>
Aluminiowa stolarka na miarę XXI wieku - inteligentny dom z Aluprof zdj. 2

Aluminiowa stolarka na...

W nowoczesnych domach możemy wykorzystać... >>
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 2

Stylowe ogrodzenia z...

Ogrodzenia wykonane z betonowych...>>
Co pierwsze? Ogrodzenie czy podjazd - oto jest pytanie! zdj. 2

Co pierwsze? Ogrodzenie czy...

Taras, alejki, przestrzenie zielone,... >>
9 zastosowań murka z elementów betonowych zdj. 2

9 zastosowań murka z...

Z prefabrykatów betonowych przeznaczonych do...>>
Piękny taras na lata z solidnymi gresami od Opoczno zdj. 2

Piękny taras na lata z...

Nowoczesny taras to wizytówka domu... >>
Gra brył w świetle - światłocień w architekturze. Efekty 3D w systemie Dri Design zdj. 2

Gra brył w świetle -...

Idealnie gładka czy z efektami 3D? Elewacje...>>
Inspirujące pomysły na wyposażenie ogrodu zdj. 2

Inspirujące pomysły na...

Prefabrykaty betonowe przeznaczone do... >>
Jak wymienić drzwi zewnętrzne? zdj. 3

Jak wymienić drzwi...

Drzwi wejściowe są obowiązkowym elementem...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl - Budownictwo porady

Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie

12-05-2021

Ogrodzenia wykonane z betonowych prefabrykatów pasują do wielu aranżacji, są estetyczne i bardzo atrakcyjnie się prezentują. Przy tym są szybkie i łatwe w budowie. Podpowiadamy, jak wykonać je poprawnie, i na które produkty warto zwrócić uwagę.


Ogrodzenie dookoła posesji można zbudować z wielu różnych materiałów. Wśród nich coraz większą popularnością cieszą się ogrodzenia wykonane z bloczków lub pustaków betonowych, które stanowią całość (w przypadku ogrodzeń pełnych) lub znaczną część (w przypadku ogrodzeń ażurowych) budulca, z którego powstają „granice” posesji. W ogrodzeniu ażurowym, betonowe elementy służą do wykonania podmurówki oraz słupków ogrodzeniowych, które uzupełnia się przęsłami z metalu, drewna lub innych materiałów. Bez względu na wybór wariantu, pełnego lub ażurowego, atutem ogrodzeń z prefabrykatów betonowych jest wyjątkowa trwałość wynikająca z charakteru materiału, prostota i szybkość wykonania oraz estetyka.


Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 1

fot. Polbruk


Budowanie to sama przyjemność


Pierwszą czynnością, jaką trzeba wykonać, budując ogrodzenie z bloczków czy pustaków betonowych, jest jego wytyczenie w terenie. Pamiętajmy, że należy je rozplanować z uwzględnieniem bram, furtek i innych elementów, takich jak na przykład wiata śmietnikowa. Po jego wytyczeniu, można przejść do wykonania fundamentu. Fundament powinien mieć szerokość minimum 30 cm i głębokość do strefy przemarzania charakterystycznej dla danego regionu geograficznego. Warto zadbać o szczeliny dylatacyjne, które ochronią w przyszłości ogrodzenie przed zmienną wilgotnością, temperaturą czy osiadaniem jego elementów. Po 24 godzinach wykonuje się szalunki ławy żelbetowej. Jej wysokość to minimum 30 cm, zaś szerokość nie powinna przekraczać szerokości samego muru. W ławie należy umieścić elementy zbrojenia, które wzmocnią fundament oraz umożliwią przygotowanie konstrukcji pod wzniesienie słupków. Następnie elementy poziome należy zalać betonem klasy C20/25. Po tej czynności wykonuje się izolację poziomą, która zapobiega podsiąkaniu kapilarnemu wilgoci i niszczeniu ogrodzenia od strony gruntu. Kolejnym etapem jest już montaż ogrodzenia i tu łączymy elementy na mokro z użyciem zaprawy. Trzeba pamiętać także o tym, że w przypadku montażu przęseł, bram lub furtek, konieczne jest wykonanie odpowiednich mocowań i zachowanie właściwych rozstawów pomiędzy słupkami. Ogrodzenie należy zwieńczyć daszkiem chroniącym jego konstrukcję przed warunkami atmosferycznymi. Po dawce informacji, jak budować ogrodzenie z bloczków betonowych, warto przyjrzeć się konkretnym rozwiązaniom.


Betonowy design w natarciu


Beton cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością, jako materiał do wykonywania nawierzchni, donic czy właśnie ogrodzeń. Moda na niego wynika z faktu, że modernizm wrócił do łask, a wraz z nim powróciła chęć ekspozycji właśnie tego materiału budowlanego i tworzenia z niego różnego rodzaju elementów. Styl nowoczesny przywrócił na piedestał również geometryczne kształty i odcienie szarości. Przy wyborze stylowego ogrodzenia warto uwzględnić rozwiązania zgodne z niniejszymi trendami.


Trzy modne ogrodzenia


Ciekawą odpowiedzią na panujące trendy aranżacyjne jest tegoroczna nowość firmy Polbruk - Murro. To wielkoformatowy pustak o wysokości 20 cm oraz wymiarze 20x50,4 cm, który swoją wielkością przypomina blok kamienny, z tą jednak różnicą, że posiada on gładką fakturę. Murro wchodzi w fenomenalny dialog z nowoczesną architekturą, ze względu na materiał, fakturę oraz kolorystykę. Jest dostępny w aż trzech odcieniach szarości, są to: grafitowy, stalowy oraz nerino. Doskonale komponują się one z soczystą zielenią modernistycznego ogrodu lub w przypadku ogrodzeń pełnych - z bluszczem czy innym pnączem wspinającym się po wzniesionym z Murro ogrodzeniu. Nowy produkt Polbruk jest również dostępny w kolorze latte i onyx, które doskonale sprawdzają się z kolei w klasycznych lub śródziemnomorskich aranżacjach.


Nieco innym, ale podobnym do tegorocznej nowości rozwiązaniem, jest Neo. Ogrodzenie to jest dobrze znane na rynku i cieszy się niesłabnącą popularnością. Prefabrykaty Neo są niższe i odrobinę dłuższe niż Murro. Pojedynczy element Neo posiada wysokość 10 cm oraz wymiar 20x60 cm i gładką fakturę. Jest dostępny w kolorze grafitowym i stalowym.


Alternatywą dla gładkich powierzchni ogrodzeń Murro i Neo jest ogrodzenie Antara II, które posiada fakturę i charakter naturalnego kamienia. Ogrodzenie to buduje się, podobnie jak poprzednie, z betonowych pustaków. Grubość pojedynczego elementu wynosi 20 cm, wysokość 18 cm, a długość - 40 cm. Z bloczków Antara II można wznieść ogrodzenia pełne, które przypominają wyglądem lity kamienny mur lub ażurowe konstrukcje ze słupkami i przęsłami. W obydwu wersjach prezentują się niezwykle estetycznie. Co więcej, można je dopasować do różnych stylów architektonicznych z uwagi na to, że prefabrykaty występują w aż czterech kolorach. Grafitowy i nerino jest dedykowany aranżacjom nowoczesnym i skandynawskim, a latte i paloma - kompozycjom śródziemnomorskim i rustykalnym. Wszystkie odcienie świetnie sprawdzają się także w projektach klasycznych. Ogrodzenia z pustaków betonowych to pomysł na szybkie, modne i efektowne wytyczenie granicy posesji.


Co można zrobić z bloczków ogrodzeniowych poza ogrodzeniem?


Prefabrykaty, z których wykonuje się ogrodzenia, są niezwykle uniwersalne i w niektórych przypadkach można użyć ich w wielu innych aranżacjach. Elementy Neo doskonale nadają się do stworzenia ogrodowych betonowych mebli, grilla, kwietników lub obudowy fontanny. Regularny kształt Neo sprawia, że można z nich zbudować multifunkcyjny obiekt, pełniący rolę mebla, donicy, a nawet przegrody chroniącej przed spojrzeniami. Z prefabrykatów Neo można stworzyć betonową sofę z oparciem, gdzie górną część oparcia kończy daszek lub … donica z kwiatami. W tym przypadku ostatnią warstwę pustaków wypełnia się ziemią i sadzi tam rośliny. Wykończeniem siedziska mogą być drewniane deski lub gotowe, wygodne poduchy na meble z palet. Neo doskonale nadaje się również do stworzenia obudowy ogrodowej fontanny kaskadowej, a także stabilnego i trwałego grilla. Bloczki Antara II można z kolei wykorzystać w charakterze oryginalnych donic.


Ogrodzenia z prefabrykatów betonowych to wyjątkowo trwałe i efektowne rozwiązanie, które podkreśla rezydencjonalny charakter posesji. Wykonanie strefy wypoczynkowej z tego samego materiału nadaje spójności aranżacyjnej przestrzeni wokół domu, więc warto uwzględnić w projekcie tego rodzaju elementy.


Galeria - budoskop.pl Porady | Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie

Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 2
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 3
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 4
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 5
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 6
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 7
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 8
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 9
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 10
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 11
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 12
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 13
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 14
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 15
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 17
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 16
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 18
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 19
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 20
Stylowe ogrodzenia z bloczków betonowych - estetycznie i błyskawicznie zdj. 21
lista aktualności

Zobacz też:

Stwórz fontannę w swoim ogrodzie! zdj. 2

Stwórz fontannę w swoim ogrodzie!

Lato coraz bliżej, a wraz z nim gorące dni i... >>
Aluminiowa stolarka na miarę XXI wieku - inteligentny dom z Aluprof zdj. 2

Aluminiowa stolarka na miarę XXI wieku - inteligentny dom z Aluprof

W nowoczesnych domach możemy wykorzystać... >>
Co pierwsze? Ogrodzenie czy podjazd - oto jest pytanie! zdj. 2

Co pierwsze? Ogrodzenie czy podjazd - oto jest pytanie!

Taras, alejki, przestrzenie zielone,... >>
9 zastosowań murka z elementów betonowych zdj. 2

9 zastosowań murka z elementów betonowych

Z prefabrykatów betonowych przeznaczonych do...>>
Piękny taras na lata z solidnymi gresami od Opoczno zdj. 2

Piękny taras na lata z solidnymi gresami od Opoczno

Nowoczesny taras to wizytówka domu... >>
Inspirujące pomysły na wyposażenie ogrodu zdj. 2

Inspirujące pomysły na wyposażenie ogrodu

Prefabrykaty betonowe przeznaczone do... >>
Jak wymienić drzwi zewnętrzne? zdj. 3

Jak wymienić drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe są obowiązkowym elementem...>>

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito