Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie System modułowy Kingspan Evolution - fasadowa wolność wyboru
Zobacz:

Firmy z artykułu

Zobacz też:

Romantyczny, czy nowoczesny i minimalistyczny? zdj. 3

Romantyczny, czy nowoczesny...

To dwa typy ogrodów, które są wyrazem... >>
Jakiej bramy szuka rolnik? Ciepłej! Montaż bramy KRISPOL na budowie u Ani i Grzesia Bardowskich zdj. 3

Jakiej bramy szuka rolnik?...

Zbliżająca się jesień i następująca tuż po...>>
Betonowe, jednak eko! zdj. 2

Betonowe, jednak eko!

Współczesne przestrzenie miejskie powinny... >>
Jak prowadzić ścieżki wokół domu? zdj. 4

Jak prowadzić ścieżki wokół...

Zagospodarowanie terenu wokół domu wymaga...>>
Do czego służą obrzeża i palisady? zdj. 2

Do czego służą obrzeża i...

Dekoracja, granica, murek … a także ważny... >>
7 najczęściej zadawanych pytań o duże okna zdj. 4

7 najczęściej zadawanych...

Wielkogabarytowe przeszklenia, zwłaszcza w...>>
Dekoracyjne elementy betonowe w ogrodzie zdj. 5

Dekoracyjne elementy...

Kostki i płyty betonowe od lat wiodą prym... >>
Nowoczesne rozwiązania na polskich stadionach. Aluprof wspiera sportowe emocje zdj. 4

Nowoczesne rozwiązania na...

Turniej UEFA EURO 2020 już za nami. Był on...>>
Otoczenie domu ma znaczenie! zdj. 2

Otoczenie domu ma...

Geometryczne, minimalistyczne w wyrazie,... >>
Szynoprzewody - współczesna odpowiedź na wciąż rosnące ceny kabli nN zdj. 2

Szynoprzewody - współczesna...

Szynoprzewodu są urządzeniami elektrycznymi...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl - Budownictwo porady

System modułowy Kingspan Evolution - fasadowa wolność wyboru

01-12-2020

Prefabrykowane systemy elewacyjne i swoboda twórcza? Modułowy system fasadowy Evolution firmy Kingspan to wyjątkowe rozwiązanie pozwalające zachować korzyści z zastosowania gotowych elementów architektonicznych bez konieczności kompromisów estetycznych. Szeroką gamę gotowych rozwiązań uzupełnia możliwość ich dodatkowej personalizacji oraz tworzenia unikalnych elementów pozwalających nadać budynkom rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb i zaplanować elewacje zgodne z architektoniczną wizją projektanta.


Gotowe modułowe elementy elewacyjne to rozwiązanie pozwalające niejednokrotnie osiągnąć znacznie lepsze właściwości przegrody przy jednoczesnym istotnym uproszczeniu prac na budowie. Długo jednak związane były jedynie z architekturą przemysłową, w której względy estetyczne nie były priorytetem. Modułowy system fasadowy Evolution firmy Kingspan to rozwiązanie stworzone dla projektów, w którym kreatywność architekta i strona wizualna obiektu są równie ważne jak fizyczne parametry przegrody i łatwość montażu. Architekt dostaje do ręki bogaty wachlarz narzędzi pozwalających osiągnąć różne rozwiązania formalne, a w razie potrzeby możliwość dopasowania ich do konkretnego projektu. Tak więc to nie elementy systemu decydują o tym, jak ma wyglądać projekt, a wizja architekta mówi, jak należy dostosować system.


System modułowy Kingspan Evolution - fasadowa wolność wyboru zdj. 1

fot. Kingspan


System Evolution - ewolucja parametrów


Evolution to kompletny system elewacyjny spełniający wymagania dla przegrody zewnętrznej budynku i będący alternatywą dla wielokomponentowych elewacji wentylowanych. System składa się z okładziny zewnętrznej wykonanej ze stali, która zintegrowana jest z rdzeniem izolacyjnym z pianki IPN. Zastosowanie Evolution pozwala zatem wyeliminować prace murarskie dotyczące budowy ścian wypełniających, prace ociepleniowe oraz związane z wykonywaniem warstw wykończeniowych. Gotowe i dopasowane do zamówionych wymiarów elementy są samonośne i montujemy je po prostu bezpośrednio na miejscu budowy. Wykorzystując jeden system zyskujemy materiał, który można zastosować w całym obiekcie, co stanowi znaczne ułatwienie, jak również zapewnia spójny wygląd wszystkich elewacji.


Zastosowanie paneli zapewnia trwałość elewacji i jej estetyczny wygląd. Dzięki szerokiemu wyborowi paneli, które produkowane są specjalnie pod dany projekt, możemy uzyskać różne efekty wizualne i nadać ścianom odpowiedniego wyrazu związanego z charakterem inwestycji.


Wnętrze kaset stanowi rdzeń z pianki IPN. Materiał ten cechuje doskonała termoizolacyjność, przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi w stosunku do tradycyjnych wypełnień z wełny mineralnej. Mniejsza waga ułatwia prace oraz umożliwia zastosowanie lżejszych konstrukcji nośnych, a wyższa termoizolacyjność pozwala na wykonanie znacznie cieńszych ścian w stosunku tradycyjnych rozwiązań. Dla płyty grubości 150 mm z rdzeniem IPN wartość współczynnika U wynosi zaledwie 0,160 W/m2K. Zastosowanie kaset Evolution zapewnia nam więc lepszą izolacyjność przy zmniejszonym przekroju przegrody.


Twórz tak jak chcesz


Możliwość personalizacji wymiarów kaset ze skokiem co 1 mm oraz koloru i rodzaju zewnętrznych powłok, to oczywiście nie wszystko co oferuje modułowy system Evolution.


Zazwyczaj problematycznym miejscem przy stosowaniu prefabrykatów są naroża elewacji i wszelkie wnęki. Pojawia się wówczas problem związany z grubością elementów, których połączenie jest widoczne lub wymaga dodatkowego maskowania za pomocą listew. W ramach systemu dostępne są także specjalne rozwiązania przewidziane do naroży. Mamy tu możliwość wykorzystania np. specjalnych narożnych paneli, które mogą imitować większą grubość elementów nadając im bardziej przestrzennego wymiaru i tworząc iluzję ściany wykonanej z tradycyjnych elementów, czy wykorzystania płyt giętych w łuk według zamówionego promienia, co otwiera zupełnie nowe możliwości dotyczące nieprostoliniowego kształtowania rzutu budynków, niemożliwych do wykonania przy tradycyjnych prefabrykowanych elementach elewacyjnych.


Aby rozbić monolityczne powierzchnie ścian system daje nam także możliwości różnego łączenia poszczególnych elementów. Kasety można montować w układzie poziomym, pionowym, jak również symetrycznym i asymetrycznym. Możliwe jest też wykonanie różnych fug, które w sposób subtelny lub bardziej wyrazisty, tną wizualnie fasadę. Rozwiązania te są w pełni kompatybilne i możemy zdecydować np. o wykonaniu różnych podziałów, podkreślając tylko co drugą szczelinę. Wszystko zależy od architekta i tego, jaki efekt na elewacji chcemy uzyskać.


Dla osiągnięcia niestandardowych efektów w ramach systemu istnieje też możliwość wykonania indywidualnej obróbki blacharskiej, wykończonej dokładnie tak samo, jak standardowe elementy. W procesie projektowym i wykonawczym możemy też na każdym etapie liczyć na profesjonalne doradztwo techniczne, które pomoże dobrać gotowe, lub zaprojektować indywidualne rozwiązania.


Systemy Kingspan łączą najlepsze parametry, jakie zapewnia uprzemysłowienie procesów budowlanych oraz wykorzystanie zaawansowanych materiałów i nowoczesnych technologii przy jednoczesnej wolności twórczej i swobodzie wyboru rozwiązań. Jeśli więc nie chcemy chodzić na kompromisy między funkcją a formą, system Evolution pozwoli nam chodzić własnymi ścieżkami po projektowaniu oraz tworzyć unikalne i wyjątkowe budynki zgodne z naszą wyobraźnią i dokładnie takie, jak chcemy.


Galeria - budoskop.pl Porady | System modułowy Kingspan Evolution - fasadowa wolność wyboru

System modułowy Kingspan Evolution - fasadowa wolność wyboru zdj. 2
System modułowy Kingspan Evolution - fasadowa wolność wyboru zdj. 3
System modułowy Kingspan Evolution - fasadowa wolność wyboru zdj. 4
lista aktualności

Zobacz też:

Romantyczny, czy nowoczesny i minimalistyczny? zdj. 3

Romantyczny, czy nowoczesny i minimalistyczny?

To dwa typy ogrodów, które są wyrazem... >>
Betonowe, jednak eko! zdj. 2

Betonowe, jednak eko!

Współczesne przestrzenie miejskie powinny... >>
Jak prowadzić ścieżki wokół domu? zdj. 4

Jak prowadzić ścieżki wokół domu?

Zagospodarowanie terenu wokół domu wymaga...>>
Do czego służą obrzeża i palisady? zdj. 2

Do czego służą obrzeża i palisady?

Dekoracja, granica, murek … a także ważny... >>
7 najczęściej zadawanych pytań o duże okna zdj. 4

7 najczęściej zadawanych pytań o duże okna

Wielkogabarytowe przeszklenia, zwłaszcza w...>>
Dekoracyjne elementy betonowe w ogrodzie zdj. 5

Dekoracyjne elementy betonowe w ogrodzie

Kostki i płyty betonowe od lat wiodą prym... >>
Otoczenie domu ma znaczenie! zdj. 2

Otoczenie domu ma znaczenie!

Geometryczne, minimalistyczne w wyrazie,... >>
Szynoprzewody - współczesna odpowiedź na wciąż rosnące ceny kabli nN zdj. 2

Szynoprzewody - współczesna odpowiedź na wciąż rosnące ceny kabli nN

Szynoprzewodu są urządzeniami elektrycznymi...>>

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito