Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Choć drabiny aluminiowe doskonale odnajdują się podczas różnorodnych prac remontowych i budowlanych, to fachowcy chętnie wykorzystują także inne urządzenia, takie jak schodki z podestem czy platformy robocze. Te ostatnie, świetnie sprawdzają się podczas długotrwałych prac na niedużej wysokości, gwarantując użytkownikom bezpieczeństwo oraz komfort. Oto cztery propozycje firmy KRAUSE, które warto poznać.
Składane schodki to niezwykle poręczne konstrukcje, z których chętnie korzystają ekipy budowlane. Ich małe gabaryty oraz niewielka waga sprawiają, że z łatwością można je przestawiać oraz transportować z budowy na budowę. Model Treppo oferuje dużą (420x250 mm) platformę roboczą, głębokie (125 mm) stopnie z ryflowanego aluminium oraz antypoślizgowe stopki, których konstrukcja nie rysuje podłogi. Dostępny jest w wersjach 2x3 oraz 2x4 stopnie, gwarantując maksymalną wysokość roboczą ok. 2,85 m.
Schodki Profi to konstrukcja mocno zbliżona do drabiny wolnostojącej. Różni się od niej tym, że pozwala na pionowe ustawienie jednej z podłużnic. Choć wydawać by się mogło, że to niewiele znaczący detal – w praktyce przyczynia się do większego komfortu prac. Umożliwia bowiem wykonywanie czynności w bardzo bliskiej odległości od ściany czy obsługiwanego urządzenia, nie zmuszając fachowców do nienaturalnej i męczącej pozycji z mocno wyciągniętymi przed siebie rękami. Konstrukcję wyróżnia ponadto wyjątkowo duża platforma robocza (550x350 mm), wykonana z ryflowanego aluminium, wysokie uchwyty bezpieczeństwa, szeroki stabilizator oraz zintegrowane rolki jezdne. Para takich schodków posłużyć może także do zawieszenia pomostu i stworzenia w ten sposób dużej, wygodnej platformy roboczej (pomost w dwóch wersjach długości: 1,5 oraz 2 m, dostępny jest jako akcesoria dodatkowe).
A skoro mowa o długich podestach roboczych, warto również przedstawić gotowe rozwiązanie konstruktorów KRAUSE. To StepTop, który w kontekście długotrwałych prac na niedużych wysokościach jest świetną alternatywą nie tylko dla drabin, ale schodków właśnie. Wyróżnia się niezwykle lekką i prostą konstrukcją, gotową do niemal natychmiastowego użycia – rozkłada się niezwykle łatwo, a zintegrowana blokada zapobiega samoczynnemu złożeniu się urządzenia podczas użytkowania. Posiada dużą antypoślizgową i wodoodporną platformę o wymiarach 110x33,5 cm oraz antypoślizgowe stopki, które przystosowane są do wymagających podłoży. Tynkowanie oraz malowanie ścian z wykorzystaniem podestu będzie przebiegać znacznie szybciej niż z użyciem drabiny, a do tego w dużo bardziej komfortowych warunkach.
fot. KRAUSE
A jeśli ponad metrowa długość podestu nie spełnia oczekiwań profesjonalistów budowlanych, mogą zdecydować się na podest roboczy TeleBoard. To bezstopniowa, rozsuwana platforma dostępna w dwóch długościach – 3 oraz 3,5 metra (po zsunięciu odpowiednio 1,75 oraz 2,05 m) oraz szerokości 30 cm w obu przypadkach. Wykonana została z lekkiego i wytrzymałego aluminium i zamknięta w stabilnym, praktycznym profilu skrzyniowym. Platforma użytkowana jest wraz z dedykowanymi wspornikami (BoardStand), które umożliwiają ustawienie jej na wysokości ok. 0,50 m nad podłożem. Ponadto, zastosowanie stabilizatorów TeleSet, pozwoli na dodatkowe podniesienie wysokości konstrukcji – od 10 do maksymalnie 30 cm. Takie ustawienie gwarantuje maksymalną wysokość roboczą na poziomie ok. 3 m, przy zachowaniu bezpieczeństwa prowadzonych z niej prac, oraz nośność do 200 kg.
Galeria - budoskop.pl Porady | Schodki aluminiowe i podesty robocze – komfort i bezpieczeństwo profesjonalnych prac budowlanych na niedużej wysokości
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: