Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Zdania na temat elewacji z betonu architektonicznego są podzielone. Jedni chwalą odważne i nowoczesne podejście do architektury, inni wskazują, że jest to zbyt surowy efekt i obiekt wygląda na nieukończony.
Wielu wykonawców i użytkowników, zwraca uwagę także na to, że elewacje ze sztucznego betonu architektonicznego, eksponowane na słońce i niesprzyjające warunki atmosferyczne łatwo ulegają nasiąknięciom i nie dającym się usunąć przebarwieniom. Po zimie, występują także pęknięcia.
Poza kwestiami wadliwego montażu, problem najczęściej tkwi w samym nieprawidłowo wykonanym betonie architektonicznym. Cóż, moda, to moda i wielu producentów betonu towarowego niemal hurtowo rzuciło się na produkcję betonu architektonicznego, najczęściej w postaci płyt. Lekarstwem na wytrzymałość jest chemia i sztuczne włókna, najczęściej włókna szklane. To właśnie brak doświadczenia w produkcji płyt dekoracyjnych z betonu, oraz brak inwestycji w badania i opracowanie receptur, są powodem niskiej jakości oferowanych płyt z betonu architektonicznego.
Płyty z betonu architektonicznego, na elewacje muszą się cechować wysoką wytrzymałością mechaniczną i niską nasiąkliwością (najlepiej poniżej 5%). Płyty elewacyjne muszą być mrozoodporne, ognioodporne, maksymalnie lekkie i co bardzo ważne odporne UV. To właśnie włókno szklane, które nie jest odporne UV jest przyczyną wystąpienia pylenia, korozji i powstawania przebarwień.
Innowacyjna technologia produkcji naturalnego betonu architektonicznego Luxum pozwala otrzymać płyty elewacyjne spełniające najsurowsze normy oraz zachować doskonałą estetykę na lata. Nie bez znaczenia jest brak sztucznych włókien, które w rezultacie na dłuższą metę są szkodliwe nie tylko dla betonu, ale także poprzez pylenie mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Nikt do tej pory oficjalnie nie badał pod tym kątem płyt z betonu architektonicznego GRC (z włóknem szklanym), ale wydaje się to oczywiste dla każdego technologa, że kiedy następuje korozja pod wpływem światła, musi następować pylenie. Pył z włókna szklanego jest wysoce szkodliwy. Nie jest tak niebezpieczny jak azbest, ale jest szkodliwy dla dzieci, zwierząt i astmatyków.
Dlatego uważny wybór rodzaju betonu architektonicznego na elewacje, ma zasadnicze znaczenie, aby później nie żałować swojej decyzji.
Ważnym aspektem jest także łatwa obróbka i szybki montaż elewacji z płyt betonowych z betonu architektonicznego Luxum.
Zapewne rodzi się pytanie, czy jest w tym wszystkim jakiś haczyk? Wydaje się, że nie, bo cena elewacji z betonu architektonicznego Luxum, po połączeniu kosztów zakupu płyt i montażu jest najczęściej niższa, niż w przypadku elewacji z betonu GRC.
Płyty z betonu architektonicznego Luxum bez dodatku sztucznych włókien, są bezpieczne dla zdrowia. Łatwo je zamontować i osiągnąć doskonały efekt końcowy.
Beton architektoniczny, to także ciekawe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz.
Galeria - budoskop.pl Porady | Elewacja z betonu architektonicznego, czy jest się czego obawiać?
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: