EUROFLOOR 300 - najtwardszy PIR na rynku na ocieplenie posadzki
05-05-2015
Wymiana ciepła z gruntem to zjawisko złożone, trójwymiarowe. Zależy m.in. od rodzaju gruntu , a więc jego pojemności cieplnej, od średniej zewnętrznej temperatury miesięcznej i temperatury wewnątrz budynku, zagłębienia podłogi podziemia w gruncie.
Przez grunt budynek traci do 10% ciepła. Dlatego nie należy bagatelizować prawidłowego ocieplenia posadzki na gruncie, podłogi podniesionej czy podpiwniczeń zagłębionych w gruncie. Ważne jest też połączenie termoizolacji poziomej z tzw. pionową termoizolacją krawędziową o odpowiedniej grubości i długości, układaną obwodowo wzdłuż ścian fundamentowych. Zupełnie niezrozumiałe są zdarzające się projekty budynków przemysłowych bez ocieplenia posadzki, tłumaczone przez niektórych projektantów dużymi zyskami ciepła z produkcji. Przecież przy obecnych wzrastających wymaganiach co do izolacyjności termicznej, nawet jeśli są zyski ciepła to można je wykorzystać a nie tracić.
fot. RECTICEL | EUROFLOOR 300 posiada na laminacie odwzorowanie siatki ułatwiającej rozłożenie przewodów ogrzewania podłogowego.
Firma RECTICEL – producent uznanych termoizolacji z poliuretanu proponuje super twardą płytę EUROFLOOR 300 przeznaczoną właśnie do ocieplenia posadzek. Jest to jedyna na rynku polskim płyta PIR (poliizocjanur w 100% wolny od freonów), która wytrzymuje obciążenie 300 kPa (30 ton/m2), już od grubości 60 mm. Dzięki bardzo małemu współczynnikowi przewodzenia ciepła λ = 0,023 W/ m K wg EN 12667 już przy niewielkiej grubości uzyskujemy znaczący efekt izolacyjności cieplnej. Płyta posiada okładziny z laminatu paroizolacyjnego i folii aluminiowej. Doskonale nadaje się do termoizolacji posadzek pracujących pod zwiększonym obciążeniem. Zastosowanie EUROFLOOR będzie więc dotyczyło hal, obiektów przemysłowych, logistycznych, magazynów itp. Gwarantuje to długotrwałą bezawaryjną eksploatację posadzki, której ewentualny remont wiązałby się z wysokimi kosztami.
fot. RECTICEL | EUROFLOOR 300 pod ogrzewanie podłogowe.
Płyty nadają się pod ogrzewanie podłogowe. Swoje właściwości zawdzięczają połączeniu specjalnej formulacji pianki PIR, ze szczególnym rodzajem obustronnej okładziny z warstwą aluminium, które kieruje do wnętrza pomieszczenia ciepło oddawane przez instalację ogrzewania podłogowego. Umieszczony na okładzinie wzór siatki ułatwia montaż przewodów ogrzewania. Okładzina jest odporna na substancje alkaliczne.
Gęstość objętościowa rdzenia PIR to ok. 30 kg/m3. Płyty mają grubości: 60, 80, 100 mm. Niewielkie wymiary 600 x1200 mm ułatwiają ich układanie.
Produkt jako jedyny na rynku posiada prestiżowy znak jakości KEYMARK (gwarancja pewności). Produkcja płyt odbywa się zgodnie z ISO 9001:2008 oraz środowiskową normą wg ISO 14001.
Galeria - budoskop.pl Porady | EUROFLOOR 300 - najtwardszy PIR na rynku na ocieplenie posadzki