Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Ogródki kawiarniane czy hotelowe są miejscami szczególnie narażonymi nie tylko na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale także na zwiększony ruch. Zwykle wykorzystuje się w nich najtańsze materiały, np. imitujące trawę lub po prostu beton czy kostkę brukową. Takie rozwiązania nie podnoszą jednak klasy lokalu, a klienci często mają poczucie bylejakości miejsca, które odwiedzili. Wpływ na takie wybory ma „tymczasowość” aranżacji na świeżym powietrzu. Jednak kawiarnie, które przyjęły odmienną taktykę i przygotowały dla swoich gości wyjątkowy letni ogródek, zawsze wygrywały. W takich miejscach klienci zwykle narzekali tylko na ciągły brak wolnych miejsc. A to z pewnością nie spędza snu z oczu kreatywnym właścicielom.
Źródło: Kopp
W 2011 roku hitem okazała się aranżacja jednego z warszawskich lokali, który w centrum miasta przygotował dla swoich gości… basen! Całość konstrukcji wykonana była z drewna, które zamiast piasku umożliwiało komfortowe poruszanie się wokół wody. Atrakcyjna aranżacja, w tym przypadku, z pewnością się zwróciła. Również w Krakowie pomysł na plażę w centrum miasta sprawdza się już od kilku lat, a wykończony drewnem ogródek służy zarówno klientom, jak i właścicielom.
Urządzenie atrakcyjnej wizualnie i jednocześnie funkcjonalnej przestrzeni kawiarnianego ogródka to wyzwanie, z którym mierzy się coraz więcej architektów. Projekty tego typu zlecają kawiarnie, restauracje, hotele, biurowce czy centra wypoczynkowe, ale też właściciele prywatnych domów. – Wybór surowców trwałych i jednocześnie estetycznych najczęściej wymaga sięgnięcia po drewno egzotyczne – mówi Katarzyna Wątor, dyrektor działu marketingu Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe – Drewnem, któremu nie jest straszny mróz, śnieg, deszcz czy upał jest między innymi południowoazjatyckie bangkirai. Wprowadziliśmy je do naszej oferty, ponieważ ma świetny stosunek jakości do ceny i jest coraz częściej poszukiwane przez architektów, inwestorów i osoby prywatne.
W Malezji i Indonezji, gdzie rośnie bangkirai, stosowane jest powszechnie w kolejnictwie (podkłady kolejowe, podłogi wagonów) i w budownictwie wodnym. Wykonuje się z niego słupy sieci energetycznych. Popularność tego surowca tłumaczy jego wyjątkowo zwarta, jednolita struktura i wysoka gęstość, gwarantująca wyjątkową twardość desek. Dzięki ciepłemu, równemu kolorowi drewna, bez dużych porów i przebarwień, wykonane z niego podłogi tarasowe można stosować zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. W Krakowie bangkirai wykorzystano między innymi w aranżacji letniego ogródka w nowoczesnym biurowcu. W tym przypadku aranżacja jest wyjątkowo minimalistyczna, spójna z nowoczesnym projektem budynku. Wybór drewna w aranżacji tego fragmentu biurowca sprawia, że taras zachęca do wypoczynku. Jego przestrzeń, dzięki ciepłej tonacji drewna, wyraźnie oddziela się od reszty biura.
Źródło: Kopp
Taki drewniany, naturalny taras, świetnie będzie wyglądał także z dużą ilością zieleni. Dzięki temu, że deski montuje się na legarach, można w strukturę tarasu płynnie „wpleść” roślinność, umieszczając ją dokładnie na poziomie desek. Takie rozwiązanie podkreśli letni charakter miejsca i odetnie je od miejskiej, betonowej przestrzeni. Dzięki temu każdy odwiedzający taki ogródek będzie mógł poczuć się jak w tropikach.
- Drewno bangkirai na tarasie, bez względu czy prywatnym, czy w miejscu użyteczności publicznej, z pewnością będzie rozwiązaniem na długie lata – tłumaczy Katarzyna Wątor – Ryflowana powierzchnia, czyli specjalne rowki wzdłuż desek, które odprowadzają nadmiar wody, jednocześnie gwarantuje antypoślizgowość i wytrzymałość takiego rozwiązania. Tarasy z bangkirai dodatkowo zabezpieczy warstwa oleju, która wydobędzie jeszcze wyraźniej głęboki, ciepły kolor desek. Jeśli wybierzemy meble ogrodowe z tego samego drewna – uzyskamy spójną aranżację, która na długo pozostanie w pamięci gości.
Czy wiesz, że...?
Państwa Azji Południowo-Wschodniej, takiej jak Malezja i Indonezja wykorzystują drewno bangkirai w kolejnictwie, jako podkłady kolejowe oraz budownictwie wodnym.
|
Galeria - budoskop.pl Porady | Sezon tarasowy tuż tuż.
lista aktualnościCopyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: