Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego projektu domu? Dowiedz się, jakie zalety mają poddasza użytkowe i sprawdź, jak je zagospodarować, aby były funkcjonalne dla całej rodziny.
Projekt domu E-195 WAX1100
Budowa domu z poddaszem użytkowym jest doskonałym pomysłem dla osób, które posiadają niedużą działkę, a jednocześnie potrzebują większego metrażu. Dzięki dodatkowej kondygnacji nawet dom parterowy pomieści sporą liczbę domowników i pozwoli im czuć się swobodnie. Łatwo jest go umieścić również na szczególnie wąskich i problematycznych działkach, na których nie zmieściłby się zwyczajny dom parterowy o takiej samej powierzchni.
Budynki z poddaszem są tańsze w budowie niż piętrowe. Nie trzeba stawiać kolejnych ścian, które następnie należy ocieplić i otynkować, co wiązałoby się z kolejnymi kosztami. Wszelkie wydatki w razie potrzeby można również rozłożyć w czasie. Nie ma przeciwwskazań, aby wprowadzić się do domu po wybudowaniu parteru, a przed wykończeniem poddasza.
Projekt domu Miły 1 WAW1106
Ogromną zaletą mieszkania w takim domu jest prosty podział na strefę wspólną oraz prywatną. Pierwszą z nich nazywa się strefą dzienną, ponieważ jest zawsze otwarta dla wszystkich domowników oraz gości. Zazwyczaj znajduje się na parterze, który jest większy od poddasza. Znajdują się tu między innymi takie pomieszczenia jak łazienka, kuchnia, jadalnia oraz salon. Trzy ostatnie dobrze jest całkowicie połączyć lub zastosować dużą ilość przeszkleń, aby otworzyć i rozjaśnić przestrzeń. Komunikacja w tak zorganizowanym miejscu jest znacznie ułatwiona.
Oprócz wymienionych pomieszczeń, do strefy dziennej warto dodać pokój gościnny. Wtedy każdy, kto przyjedzie w odwiedziny, będzie mógł czuć się komfortowo mając wszystko pod ręką. Poza tym goście nie będą wchodzić na poddasze, zarezerwowane jedynie dla domowników. W strefie nocnej znajdziemy ich sypialnie, garderoby oraz łazienkę. Tutaj członkowie rodziny mogą zrelaksować się lub popracować w odosobnieniu, odcięci od dźwięków tętniącego życiem parteru.
Alternatywnym rozwiązaniem jest ulokowanie wszystkich pomieszczeń gospodarczych i pokoi na dole, podczas gdy poddasze będzie służyło na przykład celom rozrywkowym. Własne kino domowe, a może prywatna siłownia?
Projekt domu Przytulny 1A WAW1103
Projekty domów z poddaszem użytkowym to nie tylko klimatyczne skosy w sypialniach. To także świetne doświetlenie całego budynku. Co zrobić, aby je sobie zapewnić? Warto pamiętać o instalacji okien dachowych. Ponadto ściany szczytowe powinny być ustawione od strony południowej lub zachodniej. Wtedy słońce najlepiej dociera do każdego zakątka domu. Odpowiednie rozmieszczenie budynku na działce względem stron świata gra dużą rolę.
Skoro już poruszyliśmy temat dachu, czas odpowiedzieć na pytanie: który kształt sprawdzi się najlepiej? Oczywiście poddasze da się zagospodarować pod połaciami dachu kopertowego lub wielospadowego, jednak najpopularniejszą i najwygodniejszą opcją jest budowa dachu dwuspadowego. Pozostawia najwięcej miejsca do wykorzystania, poza tym jest łatwy i tani w budowie.
Należy pamiętać o umieszczeniu pianki bądź wełny mineralnej w połaci dachu. Zapewniona izolacja zatrzyma uciekające ciepło oraz wytłumi dźwięki z zewnątrz. Dodatkowo wełna mineralna jest niepalna, co zmniejsza ryzyko pożaru.
Projekt domu Dostępny 2 WAW1079
Galeria - budoskop.pl Porady | Dlaczego warto wybudować dom z poddaszem i jak go urządzić?
Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.
Partner Strategiczny: