Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Mieszkanie pod szczególnym nadzorem
Zobacz:

Zobacz też:

Przejście bez barier, czyli dlaczego warto postawić na drzwi przesuwne? zdj. 2

Przejście bez barier, czyli...

Drzwi tarasowe to istotny element... >>
Bezpieczeństwo i ochrona przez cały rok. Co wybrać do domu - rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe? zdj. 2

Bezpieczeństwo i ochrona...

Jak połączyć estetykę domu z jego...>>
Jaką posadzkę wybrać do garażu? zdj. 3

Jaką posadzkę wybrać do...

Odłożone na później, na kiedyś, jak już inne... >>
Projektowanie oddymiania klatki schodowej a wymogi prawne zdj. 1

Projektowanie oddymiania...

Polskie przepisy dotyczące bezpieczeństwa...>>
Renowacja i termomodernizacja budynków - wymóg i trend, w którego realizacji pomóc mogą nowoczesne okna i drzwi zdj. 2

Renowacja i...

Efektywność energetyczna budynków ma istotny... >>
Prestiż i bezpieczeństwo - posadzka w galerii handlowej zdj. 2

Prestiż i bezpieczeństwo -...

Galerie handlowe zaliczamy do budynków...>>
Nowoczesne technologie w branży stolarki otworowej zdj. 2

Nowoczesne technologie w...

...czyli jak zastosowanie nowinek... >>
Rewitalizacja obiektów przemysłowych a systemy oddymiania grawitacyjnego zdj. 2

Rewitalizacja obiektów...

Obecnie na rynku istnieje, stale rosnąca,...>>
Bramy garażowe na 2024 rok - przegląd najnowszych rozwiązań zdj. 2

Bramy garażowe na 2024 rok...

Od bram z indywidualnym wypełnieniem... >>
Systemy oddymiania grawitacyjnego a obecne wyzwania rynkowe zdj. 2

Systemy oddymiania...

Implementacja europejskich przepisów i norm...>>

budoskop.pl - Budownictwo porady

Mieszkanie pod szczególnym nadzorem

18-01-2016

Całymi latami gromadzimy majątek, a w jednej chwili, na skutek splotu nieszczęśliwych zdarzeń lub celowego działania osób trzecich, możemy go stracić. Dlatego warto zastanowić się nad możliwością ubezpieczenia swojego mieszkania. Na taki krok decyduje się coraz więcej Polaków.


Mieszkanie pod szczególnym nadzorem zdj. 1


Dlaczego nie chcemy się ubezpieczać?


Polacy najczęściej kupują ubezpieczenie komunikacyjne OC, bo jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz ubezpieczenie samochodu autocasco. Natomiast pozostałe, dobrowolne ubezpieczenia są wybierane rzadko, choć firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w urozmaicaniu swoich ofert, aby jak najlepiej chronić klientów i przyciągnąć ich uwagę.


Według ankiety opublikowanej na stronie Agentsystem.pl (źródło: https://agentsystem.pl/co-polacy-najchetniej-ubezpieczaja/), najchętniej ubezpieczenie kupują osoby posiadające majątek, które są lepiej wykształcone. Aż 72 proc. dyrektorów i managerów zabezpiecza swój dobytek za pośrednictwem ubezpieczenia mienia. Najczęściej ubezpieczają się w ten sposób osoby w wieku od 30 do 50 lat, choć 10 proc. ankietowanych w wieku 18-19 lat widzi potrzebę posiadania stosownej polisy w przyszłości. Młodzi ludzie nauczeni doświadczeniem swoich rodziców wiedzą, że polisa mieszkaniowa w wielu przypadkach może zmienić całkowicie życie tych, którym powódź czy pożar zabrały majątek.


Polacy niechętnie się ubezpieczają, ponieważ nie mają takiej potrzeby i nie dopuszczają do siebie myśli, że mogłoby przytrafić się im coś złego. Najczęściej ubezpieczenie mieszkania wykupujemy w podstawowej wersji, czyli tzw. ubezpieczenie murów od ognia i innych zdarzeń losowych, jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego, ponieważ taki wymóg stawia bank.


Polisa na wszelki wypadek


Właściciele ubezpieczonych domów i mieszkań, wykupując polisę w banku, w którym mają zaciągnięty kredyt hipoteczny, albo przedłużają na kolejny rok tę samą polisę od 15 czy 20 lat, nie zastanawiają się nad zakresem ochrony i tym, czy suma gwarancyjna jest adekwatna do wartości nieruchomości i ruchomości stanowiących majątek klienta. Powodem, dla którego interesujemy się ubezpieczeniami mienia są anomalie pogodowe - powodzie, wyładowania atmosferyczne, tornada czy silny wiatr niszczący wszystko, co stanie mu na drodze. Wówczas u ubezpieczycieli panuje wzmożony ruch i klienci interesują się w większym stopniu ubezpieczeniami domów i mieszkań oraz, czy dana polisa obejmuje swoim zakresem obecnie panujący kataklizm.


Hamulcem dla radykalnego wzrostu sprzedaży polis mieszkaniowych są paradoksalnie zapewnienia rządu, dotyczące przyznania wszystkim poszkodowanym w wichurach czy powodziach zapomóg. Ludzie wychodzą z założenia, że będąc poszkodowanym nie zostaną pozostawieni sami sobie. Jest to często błędne przekonanie, ponieważ jeśli jeden dom w całej miejscowości zostanie zniszczony po uderzeniu pioruna lub przejściu tornado, rząd najprawdopodobniej nie zainteresuje się losem poszkodowanych.


Jak wybrać polisę domu lub mieszkania?


Podstawowe ubezpieczenie domu lub mieszkania obejmuje wyłącznie mury i dach. Dom chroniony jest przed pożarem i innymi zdarzeniami losowymi. Bardziej rozbudowane ubezpieczenie obejmie ochroną wszystkie stałe elementy domu, tj. stolarkę okienną i drzwiową, instalację elektryczną, gazową czy wodno-kanalizacyjną, pokrycia podłóg i ścian. Jeśli w bryle domu znajduje się garaż, również może on być objęty zakresem ubezpieczenia.


Za dodatkową opłatą można zwiększyć zakres polisy mieszkaniowej o ruchomości znajdujące się w mieszkaniu, np. wolnostojące meble, sprzęty RTV i AGD czy komputery, a nawet obrazy i kosztowności. W wielu firmach ubezpieczeniowych można poszerzyć ubezpieczenie i objąć nim elementy małej architektury oraz inne budynki znajdujące się na terenie posesji właściciela.


Konstrukcja ubezpieczenia mieszkaniowego może być odmienna w różnych firmach ubezpieczeniowych. Warto zwracać uwagę na zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wielu oferuje prócz standardowych świadczeń, także dodatkowe benefity dla klientów. Przykładem będzie firma Proama, która wypłaca odszkodowanie i jednocześnie dokonuje zwrotu kosztów akcji ratowniczej, naprawy uszkodzonych zabezpieczeń mienia, jak i kosztów wykrycia powodów zaistnienia szkody.


Kluczowe dla wysokości ostatecznej składki na ubezpieczenie domu i mieszkania będzie ustalenie optymalnej dla klienta sumy gwarancyjnej, czyli sumy ubezpieczenia, określającej górną granicę odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń. Powinna ona odpowiadać rzeczywistej wartości ubezpieczanej nieruchomości oraz elementów stałych i ruchomości znajdujących się w niej.


Galeria - budoskop.pl Porady | Mieszkanie pod szczególnym nadzorem

Mieszkanie pod szczególnym nadzorem zdj. 2
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito