Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wnętrza wypunktowanie Coraz więcej sufitów zgodnych z circular economy
Zobacz:

Aktualności wnętrza

Coraz więcej sufitów zgodnych z circular economy

08-11-2021

Firma Knauf Ceiling Solution uzyskała zaawansowany ekologiczny certyfikat Cradle to Cradle (C2C) dla kolejnych linii sufitów podwieszanych. Międzynarodowa certyfikacja potwierdza, iż materiały wykończeniowe wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego i ideę budownictwa zgodnego z circular economy. To jedyne sufity w Polsce z certyfikatem C2C.


Cradle to Cradle (C2C) to obecnie najbardziej zaawansowany ogólnoświatowy proces oznakowania wskazujący na to, iż materiał lub produkt wykonany został w modelu obiegu zamkniętego. W tłumaczeniu idea C2C to nic innego jak zamknięty cykl życia - „od kołyski do kołyski”. Oznacza, że produkty tworzone są użyciem elementów, które pozyskano w wyniku recyklingu, a nowy produkt także będzie nadawał się do ponownego wykorzystania. W dobie ekologicznego budownictwa i przestawiania się branży nieruchomości na działanie w ramach gospodarki obiegu zamkniętego architekci i inwestorzy coraz chętniej sięgają po materiały wykończeniowe certyfikowane w C2C. To także wzmocnienie w procesie starania się przez budynki użyteczności publicznej czy poszczególne biura o ekologiczny certyfikat BREEAM, LEED oraz Well Building Standard.


Coraz więcej sufitów zgodnych z circular economy zdj. 1

fot. Knauf Ceiling Solutions


Coraz więcej modeli sufitów z oznakowaniem C2C w Polsce


Knauf Ceiling Solutions jako jedyny producent w Polsce od dawna wprowadza na rynek kolejne linie sufitów podwieszanych z certyfikacją C2C. - Pierwsze akustyczne panele do wnętrz oferowaliśmy już kilka lat temu. Ale początkowo nie budziły dużego zainteresowania. Głównie dlatego, że jeszcze kilka lat temu niewiele mówiło się o gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ) - wyjaśnia Maciej Sobolewski, kierownik Knauf Ceiling Solutions Polska.


Dziś architekci i inwestorzy stawiają nie tylko na ekologię, ale też długie funkcjonowanie budynków czy wnętrz, z możliwością nadania im drugiego życia, by minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Knauf Ceiling Solution powiększa więc bazę akustycznych sufitów podwieszanych oznakowanych znaczkiem Cradle to Cradle. Producent właśnie uzyskał certyfikacje dla nowych modeli płyt sufitowych zarówno mineralnych jak i metalowych. Brązowy poziom certyfikacji posiadają panele z wełny mineralnej z linii: Thermatex Acousic Alpha, czy Antaris; a także Armstrong Perla oraz Ultima+. Z kolei C2C Silver otrzymały metalowe panele oraz z siatki cięto ciągnionej Mesh marki Armstrong.


Producent jako jedyna firma w Polsce może pochwalić się też omawianą certyfikacją dla rusztowań nośnych, na których instalowane są sufity podwieszane. Ruszty także posiadają w składzie materiał z recyklingu i mogą być oddane do ponownego przetworzenia.


Budynki w których w naszym kraju już zamontowano ekologiczne sufity Knauf Ceiling Solutions z międzynarodowym znakiem Cradle to Cradle to m.in. biura warszawskiej siedziby PwC zaaranżowane dzięki architektom z Massive Design, siedziba firmy Domel w Łomży, Mennica Legacy Tower, warszawski hotel Moxy, port lotniczy we Wrocławiu czy biurowiec Equator projektu APA Wojciechowski zrealizowany przez Karimpol.

Coraz więcej sufitów zgodnych z circular economy zdj. 2
Coraz więcej sufitów zgodnych z circular economy zdj. 3
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito