Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wnętrza wypunktowanie ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel
Zobacz:

Aktualności wnętrza

ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel

12-03-2018

Biuro producenta stolarki okiennej firmy Domel w Łomży to gra ciemnych i jasnych barw. Główny element dekoracyjny stanowią czarne i białe sufity akustyczne marki Armstrong. Ale sufity nie tylko nadają wnętrzu odpowiedni wystrój, zastosowane rozwiązania sprawiają, że spółka Domel może pochwalić się jednym z najbardziej ekologicznych sufitów w Polsce.


Budynek firmy Domel poprzez stonowaną, chłodną elewację ze szkła i okładzin w szarej kolorystyce nawiązuje do specyfiki firmy – produkcji elementów z aluminium. Podobnie urządzono wnętrza biur. Architekci z pracowni Meteor Architects postawili na klasyczną, elegancką kolorystykę – biel, szarość, grafit i drewno w odcieniu ciemnego orzecha.


ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel zdj. 1

fot. Armstrong | Biel i czerń w recepcji firmy Domel w Łomży przełamana jest jedynie drewnianą kolorystyką i wzorem na ścianie.


Tę elegancję widać tuż po wejściu do siedziby firmy. Recepcję zaaranżowano bowiem wykorzystując stonowane w kolorystyce materiały na podłodze i suficie. Posadzka wykonana jest z kamienia naturalnego, natomiast przestrzeń pod sufitem wypełniają gładkie białe, duże płyty mineralne z linii Perla OP 0,95 Armstrong oraz czarne panele sufitowe z metalu. Jedynym akcentem nadającym dynamikę wnętrzu są okładziny ścienne, z wyraźnie widocznymi słojami drewna.


Zabawa w czarno-białe zestawienia widoczna jest również w innych częściach biura. W częściach wspólnych – sali konferencyjnej oraz w kuchni pracowniczej czarny strop przykryty jest sufitem podwieszanym, ale nie są to klasyczne płyty modułowe zamontowane na ruszcie, a akustyczne sufity wyspowe z serii Optima L Canopy. Duże (1800x1200 mm) prostokątne panele wyraźnie odcinają się od ciemne tła stropu, i stanowią nie tylko element poprawiający akustykę pomieszczeń, ale nadają im także niecodzienny wygląd. Sufit przyciąga uwagę w stonowanej, spokojnej przestrzeni.


ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel zdj. 2ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel zdj. 3

fot. Armstrong | Geometryczne sufity wyspowe przyciągają wzrok w białych wnętrzach.


Podobne wrażenie odnosi się patrząc na przestrzeń ponad głowami w ciągach komunikacyjnych. Tu pionowa, ciemna płaszczyzna paneli akustycznych podzielona została wąskimi, białymi listwami oświetleniowymi. – Sufity w tym projekcie pełnią rolę estetyczną, akustyczną oraz podkreślają podział funkcjonalny przestrzeni. Zróżnicowanie kolorystyczne i materiałowe nad głowami w holu wejściowym naprowadza na schody oraz akcentuje strefę recepcji. Przestrzenie spotkań formalnych (sale konferencyjne) i nieformalnych (kuchnie) wyróżniliśmy sufitami wyspowymi. Ważny był też materiał i jego powierzchnia. Metalowy sufit koresponduje z wewnętrzną i zewnętrzną ślusarką szklanych przegród – wyjaśnia Bogdan Pszonak z pracowni Meteor Architects.


Klasycznie i ekologicznie w open space


Strefa pracy z biurkami wyposażona została w standardowe elementy. Tu na suficie zamontowano modułowe płyty mineralne dedykowane do biur na otwartej powierzchni tzw. open plan, czyli sufity Perla OP 0,95. Strefę pracy od ciągów komunikacyjnych oddzielają szklane przegrody. Ta czystość jest nie tylko wizualna. Zamontowane płyty sufitowe są także przyjazne ekologicznie – posiadają do 79 proc. materiałów z recyklingu.


W nowym biurze firmy Domel w Łomży zainstalowano system, który śmiało można nazwać najbardziej eko w Polsce. Płyty sufitowe zawieszone są na systemie nośnym Interlude – oba rozwiązania posiadają certyfikację Cradle to Cradle (C2C, „od kołyski z powrotem do kołyski”). – C2C jest nie tylko certyfikacją, to cała filozofia i system produkcji nakierowany na odtwarzanie i ponowne wykorzystanie produktów, które po przetworzeniu mogą ponownie w całości lub części wrócić do kolejnego cyklu życia – wyjaśnia Michał Adamus, doradca ds. projektów w polskim oddziale Armstrong.

ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel zdj. 4
ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel zdj. 5
ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel zdj. 6
ARMSTRONG - Czarno-biała gra w biurze firmy Domel zdj. 7
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito