FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Jak poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach? Nowa farba MAGNAT redukująca formaldehyd jest już na rynku!
03-03-2017
To, czym oddychamy ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i jakość życia. Pracując, ucząc się i odpoczywając spędzamy w pomieszczeniach około 90% czasu, a powietrze w nich może być nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem jest zastosowanie nowej farby MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA, która dzięki innowacyjnej recepturze zapewnia redukcję szkodliwego formaldehydu w powietrzu wewnętrznym nawet o 98%1. Produkt trafił już na sklepowe półki, a 1 marca 2017 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja prasowa, na której go zaprezentowano.
Formaldehyd to lotny związek organiczny występujący m.in. w materiałach budowlanych, meblach, panelach podłogowych, dywanach czy wykładzinach. Elementy te znajdują się w każdym domu, dlatego stale narażeni jesteśmy na szkodliwe działanie formaldehydu. – To gaz o ostrej, przenikliwej woni, który jest bardzo niebezpieczny dla ludzi. W małych stężeniach jest tolerowany przez organizm człowieka, ale w pomieszczeniach, w których przebywamy, szczególnie tych małych, niewietrzonych, wyposażonych w nowe meble, może osiągnąć stężenie, które okaże się dla nas bardzo niebezpieczne – tłumaczy prof. dr hab. inż. Adam Grochowalski, Kierownik Laboratorium Analiz Śladowych w Zakładzie Chemii Analitycznej Instytutu Chemii i Technologii Nieorganicznej Politechniki Krakowskiej.
fot. FFiL Śnieżka S.A.
Redukcję formaldehydu w powietrzu wewnętrznym zapewnia nowa, ceramiczna farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA, wykorzystująca innowacyjną formułę FORMASHIELD. – Farba oczyszcza powietrze ze szkodliwego formaldehydu, wyłapując go i zamieniając podczas procesu chemicznego w cząsteczki pary wodnej. Podczas cyrkulacji powietrza są one usuwane na zewnątrz pomieszczeń – wyjaśnia Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego FFiL Śnieżka SA.
Dostępna w 50 gotowych kolorach, farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Jej powłoki nie absorbują zabrudzeń i tzw. „trudnych plam”, są też odporne na dezynfektanty. Pomalowane farbą ściany łatwo więc utrzymać w czystości, na co wpływ mają także jej antystatyczne właściwości, ograniczające przyciąganie kurzu do powierzchni.
Dzięki hipoalergicznej formule, farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA jest bezpieczna dla dzieci i osób ze skłonnościami do alergii. Można ją z powodzeniem stosować nie tylko w sypialniach, pokojach dziecięcych oraz powierzchniach biurowych, lecz również we wnętrzach takich jak kuchnie, salony czy korytarze – wszędzie tam, gdzie chcemy poprawić jakość powietrza. Zgrany duet z tym produktem tworzy lateksowa farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA w kolorze śnieżnobiałym, która jest dedykowana do malowania sufitów. Oczyszcza ona powietrze ze szkodliwego formaldehydu, a dzięki antyrefleksyjnej, głęboko matowej powłoce redukuje też smużenie. – Do tej pory to my dbaliśmy o ściany – dekorowaliśmy je, zależało nam na tym, aby były łatwe w utrzymaniu czystości. Teraz możemy powiedzieć, że to farba spełnia dodatkowe funkcje i pomaga nam dbać o nasze zdrowie – podsumowuje Anna Szymaszek.
fot. FFiL Śnieżka S.A.
Oficjalna prezentacja produktu odbyła się 1 marca 2017 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konferencję prasową z udziałem ponad 80 dziennikarzy prowadził Paweł Orleański, znany z programu popularno-naukowego „Galileo”. Podczas spotkania prof. dr hab. inż. Adam Grochowalski wytłumaczył, czym jest formaldehyd, gdzie występuje i jakie skutki niesie za sobą jego działanie, a przedstawiciele FFiL Śnieżka SA opowiedzieli o innowacyjnej technologii zastosowanej w produkcie i właściwościach farby MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA. Ten niełatwy, bo niewidoczny gołym okiem problem, pomogli zobrazować artyści w specjalnie przygotowanych występach.
1 Na podstawie rezultatów badań laboratoryjnych, opartych na statycznym procesie redukcji HCHO; Statyczny proces odnosi się do powłoki umieszczonej w komorze o wysokim stężeniu HCHO (1000 µg/m3), z której po 24 godzinach pobiera się próbkę powietrza i określa poziom HCHO pozostałego w komorze. Szybkość procesu i czas wiązania HCHO przez wymalowanie zależą od: * Stężenia HCHO w pomieszczeniu * Cyrkulacji powietrza * Kubatury pomieszczenia * Wymalowanej powierzchni.