Piąta edycja Targów Zabezpieczeń organizowanych przez międzynarodową organizację ASIS w Dubaju odbyła się w dniach 16-18 lutego. Wydarzenie przyciągnęło decydentów z wielkich koncernów, w których systemy bezpieczeństwa pełnią kluczową rolę. W ofercie firmy Betafence największą uwagę przykuł system Terrablock.
Niedawno zakończone Targi Zabezpieczeń w Dubaju przyciągnęły wielu znamienitych gości. Wśród tych, którzy odwiedzili stoisko firmy Betafence znaleźli się m.in. Dyrektor Bezpieczeństwa z firmy Satorp (Saudi Aramco Total Refining and Petrochemical Company), Dyrektor Zarządzający firmy Northrop Grumman, Dyrektor Regionalny z organizacji Save the Children, Wiceprezydent Futurenet Group oraz Asystentka Dyrektora Nigeryjskich Portów.
Obecność na targach organizowanych przez ASIS przełożyła się na duże zainteresowanie ofertą firmy, a zwłaszcza jej rozwiązaniami dla miejsc wymagających szczególnej ochrony. Najpopularniejszym patentem Betafence okazał się system ogrodzeń Terrablock, zaprezentowany pierwszy raz w ubiegłym roku.
Zastosowania systemu Terrablock
System wzbudza żywe zainteresowanie, ponieważ jego konstrukcja pozwala na stworzenie bariery bardzo trudnej do pokonania. Dzięki niemu można zabezpieczyć tereny, które mają nie tylko dużą powierzchnię, ale są także oddalone od zabudowań. Firma Timothy Messelisa – jeden z przedstawicieli Betafence – podczas swojej prezentacji wykazała, że istnieje szereg innych możliwości zastosowań Terrablock, w tym jako:
• ogrodzenie placu budowy i jako system tymczasowej ochrony,
• ogrodzenie terenów wojskowych i granic państw,
• zabezpieczenie pól naftowych w odległych lokalizacjach,
• zabezpieczenie zapasów żywności i wyposażenia w obozach dla uchodźców,
• wysoko mobilne zabezpieczenie baz i przyczółków wojskowych.
Konstrukcja i montaż systemu Terrablock
Skuteczność systemu Terrablock wynika z jego konstrukcji oraz sposobu montażu. Ogrodzenie składa się z 10 paneli zgrzewanych Securifor 4D, które są scalone nierdzewnymi spiralami. Do wykonania paneli używane są druty stalowe o średnicy 4,00 mm. Naprzemiennie zgrzewane tworzą bardzo małe i wąskie oczka o wymiarach 76x13 mm.
Montaż systemu Terrablock przebiega bez użycia betonu i słupów oraz wymaga minimalnej ilości narzędzi. Prace rozpoczyna się od wykopania rowu za pomocą ciężkiego sprzętu. W tak przygotowane zagłębienie wkłada się Terrablock i zasypuje wcześniej wybranym materiałem skalnym. Rodzaj podłoża nie ma tu znaczenia. W ten sposób uzyskuje się barierę o wysokości nawet 3,4 m, która jest praktycznie nie do pokonania.
Więcej informacji o realizacjach firmy Betafence można znaleźć na www.ogradzamy.pl.