Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Ponad 200 obiektów z Polski i świata w konkursie „Obiekt Roku w Systemach...
Zobacz:

Aktualności

Ponad 200 obiektów z Polski i świata w konkursie „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

01-09-2022

W IV edycji międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” przyjęto ponad 200 zgłoszeń obiektów architektury z Polski i zagranicy. Do II etapu konkursu zakwalifikowanych zostało ponad 60 najciekawszych, nowoczesnych budynków, które będą walczyć o podium w finale konkursu. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 8 września 2022 roku podczas prestiżowej konferencji Future Builders w Warszawie z udziałem wybitnych przedstawicieli świata architektury z Polski i zagranicy.


Do II etapu zakwalifikowano budynki o różnych zastosowaniach, m.in. obiekty hotelarskie, takie jak Q Hotel Plus Wrocław Bielany, czy mieszkalne, na przykład Rezydencja Wintera, zlokalizowana nad rzeką Mołtawą w Gdańsku, wzdłuż malowniczego ciągu kamienic. Z kolei Deo Plaza to realizacja łącząca nowoczesność z tradycyjnym charakterem zabytkowej zabudowy Wyspy Spichrzów, która zainspirowana była odrestaurowanym spichlerzem Deo. W II etapie obecne są również realizacje naukowo-kulturalne, jak Wydział Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego czy Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków Ryvu Therapeutics.


Ponad 200 obiektów z Polski i świata w konkursie „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” zdj. 1

fot. Aluprof


Do ekologicznych certyfikowanych obiektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu należą m.in. obiekty biurowe, takie jak Business Garden Wrocław i Fabryczna Office Park w Krakowie, a także wielofunkcyjna hala muzyczna Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Nie zabrakło również ciekawych projektów rewitalizacyjnych, takich jak Fabryka Norblina czy Elektrownia Powiśle w Warszawie, które zachowały dotychczasowy klimat obu miejsc. Warty uwagi jest także projekt Unity Tower, który zmienił oblicze Krakowa, zastępując zlokalizowany w centrum miasta nieukończoną przez lata konstrukcję, tzw. Szkieletor.


Wśród ciekawych zagranicznych obiektów, które zakwalifikowały się do II etapu, wyróżnić można m.in. zlokalizowany w Brukseli biurowiec Office Building Phoenix czy wielofunkcyjny budynek Sara Kulturhus w szwedzkiej Skellefteå - centrum kultury mogące służyć do organizacji kongresów, koncertów czy wystaw.


- II etap to przedsmak finału konkursu, podczas którego 8 września nagrodzeni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu. Wszystkie obiekty, które awansowały do kolejnego etapu, wyróżniają się ciekawym designem, wpisują się w trendy nowoczesnych miast, a czasami również je tworzą - mówi Bożena Ryszka, dyrektor ds. marketingu i PR Aluprof SA.


W ostatniej fazie konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” jury złożone z wybitnych architektów: Oskara Grąbczewskiego, Jacka Lenarta, Jacka Ewý, Roberta Koniecznego oraz Elżbiety Dziubak, wybierze dziesięć projektów, spośród których do trzech zwycięskich projekty architektów, trafią nagrody pieniężne, w tym najwyższa w wysokości 50 tysięcy.


W konkursie „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” biorą zarówno polskie, jak i zagraniczne obiekty powstałe między 1 stycznia 2018 roku a 30 czerwca 2022 roku. Wszystkie budynki realizowane są z wykorzystaniem systemów aluminiowych Aluprof.


Dodatkowo, najciekawsze budynki wybierają także internauci, którzy głosowali do 31 lipca 2022 roku poprzez stronę konkursową: https://future-builders.com/konkurs. Wszystkie obiekty biorące udział w konkursie, znajdują się w zakładce Galeria Obiektów. Architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów internautów, otrzyma tytuł "Wyróżnienie Internautów".

Ponad 200 obiektów z Polski i świata w konkursie „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” zdj. 2
Ponad 200 obiektów z Polski i świata w konkursie „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” zdj. 3
Ponad 200 obiektów z Polski i świata w konkursie „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” zdj. 4
Ponad 200 obiektów z Polski i świata w konkursie „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” zdj. 5
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito