Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Nowy wymiar izolacyjności termicznej okien i drzwi
Zobacz:

Aktualności

Nowy wymiar izolacyjności termicznej okien i drzwi

27-06-2022

Aluprof SA, wiodący dostawca systemów aluminiowych w Europie, wprowadził do oferty system okienno-drzwiowy MB-86N. Zastosowane w nim technologie, w tym innowacyjne przekładki termiczne pozwalają na uzyskanie wysokich parametrów termoizolacyjnych, co istotnie wpływa na zmniejszenie zużycia energii w budynkach zarówno komercyjnych, jak i mieszkaniowych.


W ramach systemu dostępne są okna w wariantach termicznych ST i SI, z kolei drzwi dodatkowo w wariancie SI+. Zastosowana technologia, z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych aluminiowych kształtowników, zapewnia dłuższą trwałość produktu i jednocześnie większe gabaryty konstrukcji.


Nowy wymiar izolacyjności termicznej okien i drzwi zdj. 1

fot. Aluprof


MB-86N to nowy produkt dostępny w cenie zbliżonej do poprzedniego systemu - MB-86. MB-86N oferuje możliwość stosowania okuć Winkhaus aluPilot, które charakteryzują się szybkim montażem.


- W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynkowe w zakresie zrównoważonego i energooszczędnego budownictwa wprowadziliśmy system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-86N. Nasze technologie produkcji profili aluminiowych w połączeniu z innowacyjnymi materiałami izolacyjnymi mają przełożenie na dłuższą trwałość produktów, zwiększanie gabarytów okien i drzwi oraz wyższą izolacyjność termiczną. Inwestycja w proekologiczne rozwiązania wiąże się z niższymi rachunkami za energię zarówno w budynkach komercyjnych, użyteczności publicznej, jak i w gospodarstwach domowych - mówi Michał Marcinowski, kierownik działu rozwoju produktu Aluprof SA.


System MB-86N charakteryzuje się wysoką izolacyjnością termiczną - współczynnik przenikania ciepła UW wynosi od 0,67 W/(m2K) - niższa wartość współczynnika oznacza lepszą termoizolacyjność. Okna wykonane na bazie tego systemu posiadają wysoką szczelność na wodę, która wynosi 4800 Pa, co zostało potwierdzone specjalistycznymi badaniami.


Innowacyjne uszczelki, przekładki termiczne najnowszej generacji o niskiej przenikalności cieplnej oraz specjalne wkłady izolacyjne pozwalają na uzyskanie tak korzystnych parametrów.


Warianty produktów


W przypadku drzwi dostępne są trzy warianty:

  • MB-86N ST - rozwiązanie bez wkładów izolacyjnych wewnątrz profili aluminiowych,
  • MB-86N SI - z dodatkowymi wkładami wewnątrz profili aluminiowych,
  • MB-86N SI+ - z dodatkową uszczelką centralną.


Drzwi w systemie MB-86N mogą osiągać gabaryty do 3 m x 1,4 m przy maksymalnym ciężarze skrzydła 200 kg.


Okna dostępne są w dwóch wariantach termicznych:

  • MB-86N ST - rozwiązanie z dwukomponentową uszczelką centralną,
  • MB-86N SI - z dodatkowymi wkładami wewnątrz profili aluminiowych.


System MB-86N pozwala na wykonanie okien o maksymalnej wysokości skrzydła 2,8 m, szerokości do 1,7 m przy maksymalnym ciężarze skrzydła 160 kg.


- Klienci biznesowi jak i indywidualni coraz częściej wybierają energooszczędne rozwiązania przede wszystkim ze względu na niższe koszty eksploatacyjne. Dla inwestora niskoemisyjne budownictwo to często wyższa rentowność projektu oraz korzyści wizerunkowe. Zastosowanie proekologicznych rozwiązań okienno-drzwiowych, pozwala szybciej znaleźć́ wartościowych - z perspektywy biznesowej, nabywców. Stale ulepszamy nasze technologie, więc produkty wykonane zgodnie z najnowszymi standardami nie muszą być droższe niż ich poprzednicy. Nowy system MB-86N oferowany jest w cenie zbliżonej do poprzedniego systemu - MB-86, by umożliwić klientom prosty wybór i jednocześnie zachęcać do stosowania najnowszych, proekologicznych produktów - dodaje Michał Marcinowski.

Nowy wymiar izolacyjności termicznej okien i drzwi zdj. 2
Nowy wymiar izolacyjności termicznej okien i drzwi zdj. 3
Nowy wymiar izolacyjności termicznej okien i drzwi zdj. 4
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito