Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Rozważania Aluprof na temat budownictwa przyszłości
Zobacz:

Aktualności

Rozważania Aluprof na temat budownictwa przyszłości

20-12-2021

Trzecie wydanie albumu trendów AluBook „The Future of the Planet” jest już dostępne dla czytelników. Tym razem ALUPROF przedstawia rolę budownictwa w przeciwdziałaniu kryzysowi klimatycznemu oraz budowaniu lepszej przyszłości. Bodźcem do dyskusji są przedstawione w albumie wyjątkowe realizacje, nowe technologie i rozwiązania, a także rozmowy z architektami i specjalistami branży. W trosce o dobro środowiska Aluprof zachęca do pobierania e-wydania AluBooka.


Ideą przyświecającą realizacji serii wydawniczej AluBook jest omawianie panujących trendów, prognozowanie nadchodzących, prezentacja innowacji, wyróżniających się realizacji oraz sylwetek osób, mających wpływ na wygląd architektury i szeroko rozumianego budownictwa. W trzecim wydaniu albumu ten cel ujęty jest w kontekście zmian, jakie czekają budownictwo, by było ono przyjazne zarówno człowiekowi, jak i środowisku. To realizacje przywracające przemysłowe obiekty mieszkańcom i przestrzeni publicznej, wykorzystywanie materiałów pozwalających zredukować ślad węglowy, a także prestiżowe certyfikaty środowiskowe - zarówno produktów, jak i całych obiektów.


Rozważania Aluprof na temat budownictwa przyszłości zdj. 1

fot. Aluprof


- Budownictwo odpowiada za niemal 40% zużycia energii i 36% emisji dwutlenku węgla. Te liczby to ogromna odpowiedzialność, jaka na nas ciąży i motywacja do jeszcze intensywniejszych poszukiwań nowych ekologicznych rozwiązań i opracowywania przyjaznych środowisku technologii. Tak, by budownictwo służyło człowiekowi i naturze, biorąc aktywny udział w rozwiązywaniu problemów klimatycznych. W tym wydaniu AluBooka prezentujemy trendy i osiągnięcia branży budowlanej, które dowodzą, że połączenie ekologii, ekonomii i estetyki jest możliwe - mówi Tomasz Grela, prezes zarządu Aluprof SA.


Budowanie w zgodzie ze środowiskiem i trendami


Trzeci album wydany przez Aluprof prowadzi czytelnika przez kilka zagadnień, pozwalających spojrzeć na nowoczesne budownictwo z różnych perspektyw. To między innymi rozdział „Let’s build a better future”. Stanowi on podkreślenie znaczenia odpowiedzialności w kontekście planowanych inwestycji i wykorzystywanych w nich rozwiązań, które oceniane są pod kątem certyfikatów środowiskowych. Pokazuje również - prezentując interesującą rewitalizację Hali Gong w Ostrawie - jak zmieniać obiekty z przeszłości, by służyły ludziom w przyszłości.


- Część AluBooka „The nature of technology” pokazuje, że budownictwo i środowisko mogą tworzyć spójną kompozycję, a opracowywane innowacje pozwalają wykorzystywać potencjał natury, nie szkodząc jej. Tak jest w przypadku jednego z najwyższych drewnianych budynków świata, Sara Kulturhus w Szwecji czy też warszawskiego drapacza chmur SKYSAWA, którego kształt został zaprojektowany tak, by obiekt doprowadzał światło słoneczne do otaczających go budynków mieszkalnych - przedstawia Tomasz Grela, prezes zarządu spółki.


Architektura stolicy


Najnowsze wydawnictwo poświęcone jest również zmieniającej się Warszawie, gdzie nowoczesność płynnie łączy się z historią. Rozdział „Warsaw: Modern and revitalized” otwiera wywiad z Generalną Architekt Aluprof - Elżbietą Dziubak, która kontynuuje „misję” swojego dziadka, należąc do kolejnego pokolenia „budowniczych Warszawy”. Dlatego też rozmowa na temat roli, jaką stolica pełni dla polskiej architektury, opiera się o kilka kontekstów. W ostatnim rozdziale twórcy AluBooka skupiają się na budownictwie jednorodzinnym, pokazując - między innymi za sprawą realizacji Przemka Olczyka z pracowni Mobius Architekci - że może ono być estetyczne, funkcjonalne i ekologiczne.


Przyszłość budownictwa


Tematyka nowoczesnego budownictwa, poruszana w najnowszym wydaniu AluBooka, wpisuje się jednocześnie w kontekst realizowanego projektu „Future Builders”. Z myślą o perspektywach rozwoju Aluprof stworzył wirtualną platformę skierowaną do architektów i urbanistów. Stanowi ona przestrzeń dla wymiany opinii na temat przyszłości miast, rozbudowy dzielnic, projektowania nowych budynków czy stref zieleni, jak również renowacji istniejących już obiektów. Tak, aby tworzyć przyjazne dla ludzi i środowiska miejsca do życia. Do rozmów o przyszłości zaproszono architektów z Polski i zagranicy, pracujących przy najbardziej progresywnych, międzynarodowych projektach, a także osoby związane zawodowo z branżą budowlaną. Wśród nich znaleźli się tacy specjaliści, jak Álvaro Leite Siza Vieira, Bogdan Zaha, Robert Konieczny, Przemo Łukasik oraz Zbigniew Maćków. Rozmowy dostępne są na dedykowanej projektowi stronie: https://future-builders.com/pl/.


Aluprof udostępnia bezpłatnie album AluBook „The Future of the Planet”, chcąc dzielić się wiedzą i szerzyć odpowiedzialne podejście do nowoczesnego budownictwa. Interesujący się architekturą, panującymi trendami oraz najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed branżą powinni wejść na stronę: https://future-builders.com/pl/ i pobrać e-wydanie.

Rozważania Aluprof na temat budownictwa przyszłości zdj. 2
Rozważania Aluprof na temat budownictwa przyszłości zdj. 3
Rozważania Aluprof na temat budownictwa przyszłości zdj. 4
Rozważania Aluprof na temat budownictwa przyszłości zdj. 5
Rozważania Aluprof na temat budownictwa przyszłości zdj. 6
lista aktualności

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito