KINGSPAN – IPN-QuadCore - Budynki przyszłości możliwe już dziś
03-10-2016
IPN-QuadCore to milowy krok w drodze do budynków o wysokiej wydajności, przenoszący właściwości płyt warstwowych na nowy, wyższy poziom. Z najlepszymi parametrami izolacyjnymi w branży, 40-letnią gwarancją termiczną i konstrukcyjną, nową klasą reakcji na ogień i zerowym wpływem na środowisko naturalne.
Na drodze do budownictwa o wysokich parametrach energetycznych, system IPN-QuadCore wyznacza radykalnie nowy kierunek. Jest to system płyt izolacyjnych z nowatorskim rozwiązaniem w samym swoim sercu – wyjątkowym hybrydowym rdzeniem o wysokich właściwościach ognioodpornych, zapewniający stabilność parametrów w całym cyklu życia budynku i zrównoważone podejście do środowiska naturalnego.
fot. KINGSPAN
20% lepsza izolacja termiczna λ = 0,018 W/(m·K)
Budynki o zerowym bilansie energetycznym przestają być snem o odległej przyszłości. Skokowe zmiany w dziedzinie efektywności energetycznej sprawiły, że takie budownictwo staje się bardziej dostępne i powszechne, między innymi dzięki inteligentnym systemom, takim jak IPN-QuadCore, które, wykorzystując różne możliwości, wyznaczają nowe granice w dziedzinie ograniczania strat ciepła i zwiększania zysków od nasłonecznienia. Rezultat: niezwykły współczynnik przewodnictwa cieplnego wynoszący 0,018 W/(m·K). Najlepszy w branży. Jest to 20% poprawa w porównaniu do wartości 0,023 W/(m·K) typowej dla płyt z rdzeniem PIR.
Nowy poziom ochrony przeciwpożarowej
Choć głównym zadaniem budynku jest zapewnienie komfortu i schronienia przed czynnikami atmosferycznymi, to nie możemy zapominać, że budynek musi chronić nas też przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym – przed ogniem.
To właśnie dlatego nasz nowy system płyt warstwowych z wyjątkową w swojej klasie skutecznością chroni budynki przed ogniem. W wyniku licznych badań i testów IPN-QuadCore uzyskał dotychczas nieosiągalną dla polimerów klasę C reakcji na ogień – dotyczy samego rdzenia izolacyjnego, bez okładzin zewnętrznych. Jest to także jedyny zamkniętokomórkowy rdzeń płyt warstwowych z certyfikacją FM 4882 (wydzielanie dymu).
40 lat pisemnej gwarancji
Współczesne budynki muszą spełniać różnorodne wymagania, nie tylko norm i przepisów budowlanych, ale muszą też sprostać oczekiwaniom użytkowników. Muszą być one sprawne, niezawodne, praktyczne i w sposób zrównoważony podchodzić do kwestii środowiska. IPN-QuadCore zapewnia wszystkie te właściwości przez wiele kolejnych lat. Jesteśmy pewni swojego produktu, dlatego gwarantujemy, że niezależnie od kierunku zmian zachodzących w środowiskach miejskich, system ten po zainstalowaniu zachowa swoją izolacyjność cieplną i właściwości konstrukcyjne co najmniej przez 40 lat. Jest to unikalna gwarancja.
Droga do budynków zeroenergetycznych
W Kingspan zawsze uważaliśmy, że postęp w budownictwie nigdy nie powinien dokonywać się kosztem środowiska naturalnego. System IPN-QuadCore nadaje tej zasadzie zupełnie nowy wymiar, dzięki wyeliminowaniu z produkowanych przez nas płyt izolacyjnych fluorowęglowodorów oraz innych substancji przyczyniających się do ocieplenia globalnego.
Opracowaliśmy też specjalny system odzyskiwania komponentów chemicznych z rdzenia płyt. Oznacza to, że już nie tylko blacha, ale też izolacja może być powtórnie użyta do produkcji, a rezultacie oznacza to zerową emisję odpadów na wysypiska.
Wszystko to sprawia, że systemy IPN-QuadCore umożliwiają tworzenie budynków, które w zrównoważony sposób podchodzą do kwestii środowiskowych i które będą osiągać wysokie noty w rankingach tzw. „zielonych budynków“.
Zaawansowane rozwiązania techniczne, jakie zamknięto w hybrydowym rdzeniu płyt IPN-QuadCore, to jedynie jeden z wielu elementów decydujących o wyjątkowości tego systemu izolacyjnych pokryć budowlanych. Każda jego część jest równie ważna. Równie istotne są doświadczenie i wiedza, jaką nasi konsultanci techniczni i nasze zespoły oferują klientom realizującym projekty. Służą oni Państwu pomocą na każdym etapie inwestycji. Udzielą porad i wskazówek przed, w trakcie oraz po zakończeniu budowy. Pomogą oni Państwa budynkom w pełni wykorzystać swój potencjał ekonomiczny, środowiskowy i architektoniczny.